Skoči na vsebino

Referendum (september 2003)


Jason

Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?  

151 članov je glasovalo

  1. 1. Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?

    • ZA
      31
    • PROTI
      99


Priporočene objave

Jaka!

Ko si ti delal v nedeljo, nisi bil mama, ki ima otroke in so v nedeljo prosti. Jaz si ne znam predstavljati, da bi morala v nedeljo delati, moji pa bi bili doma in temu primerno bi bila jaz npr. v torek prosta, otroka v šoli, Matic pa v službi. Veš, obstajajo tudi taki, ki imajo radi, da je družina vsaj en dan v tednu skupaj. In mislim tudi, da takim materam - trgovkam, ki si želijo družinskega življenja ni moč pomagati preko sodišča, tako kot si predlagal. Dejstvo je, da nobena, v času današnje brezposelnosti ne bi tvegala, da bi ostala brez službe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Jaz si ne znam predstavljati, da bi morala v nedeljo delati, ... Veš, obstajajo tudi taki, ki imajo radi, da je družina vsaj en dan v tednu skupaj. In mislim tudi, da takim materam - trgovkam, ki si želijo družinskega življenja ni moč pomagati preko sodišča, tako kot si predlagal. ...

Maš res Dada! BUT!

Kot rečeno, kaj pa trgovci-moški, a ti nimajo te pravice? Boš rekla, da je za moške drugače? Ne sprejmem!

Pa tekstilne in druge delavke v 24 urni proizvodnji, Pa železnica, avtobusi, pošta itd. itd. itd.

Kot pravi Pepe, spet narod nategujejo in dodam odvračajo pozornost od pomembnih stvari. Sumim to gnilo državo, da namerno dopušča take stvari, da se raja med sabo krega.

Leta nevemkaterega smo se slovenceljni odločili za evropo in kapitalizem. Delam za denar in za svoj denar HOČEM imeti možnost zapravljati tudi v nedeljo!

Pa še to: V nedeljo naj imajo tudi župniki prepoved dela!! Pa oštarije obvezno tudi ob nedeljah zaprt!

Skratka spet ena blazna brezvezna štala in kreganje okoli oslove sence. Moje vabilo tudi roma v koš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaka!

Ko si ti delal v nedeljo, nisi bil mama, ki ima otroke in so v nedeljo prosti. Jaz si ne znam predstavljati, da bi morala v nedeljo delati, moji pa bi bili doma in temu primerno bi bila jaz npr. v torek prosta, otroka v šoli, Matic pa v službi. Veš, obstajajo tudi taki, ki imajo radi, da je družina vsaj en dan v tednu skupaj. In mislim tudi, da takim materam - trgovkam, ki si želijo družinskega življenja ni moč pomagati preko sodišča, tako kot si predlagal. Dejstvo je, da nobena, v času današnje brezposelnosti ne bi tvegala, da bi ostala brez službe.

Sej so ti že povedali Dada, pa bom še jaz tut mal dodala ... potem naj to velja za vse mamice. Kaj pa medicinska sestra, ki ima dežurstvo čez vikend in je ni doma, kaj pa zdravnice, kaj pa natakarice, kaj pa delavke za tekočim trakom .... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Referendum bomo plačali iz svojih žepov, ne glede na to ali bomo glasovali ali ne.

In če ga že moramo plačat bi bilo prav, da vsaj izrazimo svoje mnenje.....

Alla

:yea2: :yea2: :yea2:

Modro, muca, modro...... :K

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Referendum bomo plačali iz svojih žepov, ne glede na to ali bomo glasovali ali ne.

In če ga že moramo plačat bi bilo prav, da vsaj izrazimo svoje mnenje.....

Alla

:yea2: :yea2: :yea2:

Modro, muca, modro...... :K

No, yst pač izražam svoje mnenje s tem, da si dovolim vreči pildek v kontejner.

Če bi bilo pa veljavno še kaj bolj pikantnega na glasovnico napissati, bi se pa najbrž potrudil... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bilo pa veljavno še kaj bolj pikantnega na glasovnico napissati, bi se pa najbrž potrudil... :D

A da bi grde besede pisal, pa kej pokvarjenga zraven narisal? :kva1:

p.s.

Ne upaš, ne upaš..... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Referendum bomo plačali iz svojih žepov, ne glede na to ali bomo glasovali ali ne.

In če ga že moramo plačat bi bilo prav, da vsaj izrazimo svoje mnenje.....

Alla

:yea2: :yea2: :yea2:

Modro, muca, modro...... :K

A to pomeni, da vsak cirkus ali pasjo procesijo, ki jo bodo organizirali z mojim denarjem, se jo bom moral še udeležit.

Da bom dvojno štrafan. :( :angry:

No way.

ali

MALO MORGEN

No ja , saj imaš prav, svoje mnenje bom z neudeležbo tudi izrazil.

B)

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagatelji referenduma so neskončni kreteni, ki hočejo omejiti pravice mene kot potrošnika, ki najraje kupujem tudi ob nedeljah.

A si tukaj nekdo morda nekaj domišlja??

Ja, imaš pravico kupovati v nedeljo. Ti pa zato v nedeljo nihče ni dolžan prodat objekta tvojega poželenja.

Torej, kdo ti omejuje pravice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Referendum bomo plačali iz svojih žepov, ne glede na to ali bomo glasovali ali ne.

In če ga že moramo plačat bi bilo prav, da vsaj izrazimo svoje mnenje.....

Sem vam to že enkrat napisal...... Pa ali niste prebrali, ali pa ne dojeli.

Denar, ki bo šel za referendum NI vaš denar! To je državni denar, z katerim lahko naredi država karkoli hoče. Lahko bi sicer "vlagala" v blaginjo rezidentov, ampak to očitno ni v njenem interesu.

Vem da je to "štala", ampak denar pa še zmeraj ni vaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[...

Denar, ki bo šel za referendum NI vaš denar! To je državni denar, z katerim lahko naredi država karkoli hoče. Lahko bi sicer "vlagala" v blaginjo rezidentov, ampak to očitno ni v njenem interesu.

Vem da je to "štala", ampak denar pa še zmeraj ni vaš.

Ja, žal imaš prav. To ni več naš denar!

Smo ga pa mi vsi plačali, da se sedaj norca delajo.

In ker že ločujemo naš in državni denar, ločimo še državljane in državo!

Mislim da bi šlo po tistem kopitu, ko je tele zameril kravi in ni hotel več piti pri njej in ji zagrozil: "Zdaj boš pa videla, ko boš crknila, ko te ne bom več molzel!" Kaj meniš???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da bi šlo po tistem kopitu, ko je tele zameril kravi in ni hotel več piti pri njej in ji zagrozil: "Zdaj boš pa videla, ko boš crknila, ko te ne bom več molzel!" Kaj meniš???

Srbi pravijo :

zajebao ga, ko dupe gače

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaka!

Ko si ti delal v nedeljo, nisi bil mama, ki ima otroke in so v nedeljo prosti. Jaz si ne znam predstavljati, da bi morala v nedeljo delati, moji pa bi bili doma in temu primerno bi bila jaz npr. v torek prosta, otroka v šoli, Matic pa v službi. Veš, obstajajo tudi taki, ki imajo radi, da je družina vsaj en dan v tednu skupaj. In mislim tudi, da takim materam - trgovkam, ki si želijo družinskega življenja ni moč pomagati preko sodišča, tako kot si predlagal. Dejstvo je, da nobena, v času današnje brezposelnosti ne bi tvegala, da bi ostala brez službe.

Sej so ti že povedali Dada, pa bom še jaz tut mal dodala ... potem naj to velja za vse mamice. Kaj pa medicinska sestra, ki ima dežurstvo čez vikend in je ni doma, kaj pa zdravnice, kaj pa natakarice, kaj pa delavke za tekočim trakom .... :BUA:

Sploh ti ne oporekam. Povedala sem samo svoje mnenje in še vedno je takšno, da se mi trgovke in trgovci (HHV mislim nate!), ki so prisiljeni in premalo plačani, smilijo. Nekje je pač potrebno začeti. Če si bodo trgovci oz. trgovke izborile svoje pravice, si jih bodo morda začeli tudi drugi.

Ne bi me motilo, če bi imeli sobote in nedelje solidno plačane, tako npr. kot medicinske sestre, ki si jih omenila. Njih ni potrebno nič pomilovati. Moja kolegica je bolniška sestra v bolnišnici. Trenutno je na bolniški, njena bolniška pa je sedaj cca 50% prihodka, ki ga ima, ko dela in dežura. Iz tega sledi, da ima zaradi dežurstev kar precej dodatkov. To mi je priznala sama in pravi, da tiste, ki trdijo, da se dežurati finančno ne splača, lažejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa poglejmo primer iz mojega podjetja - delavka, 30 let delovne dobe, IV. stopnja izobrazbe, delovni mesto: proizvodna delavka ... petek turnus 12 ur, sobota turnus 12 ur, nedelja in prazniki kadar je treba turnusi ali 8 urno delo za tekočim trakom, v hrupu, smrdljivih hlapih. Plača z vsemi dodatki cca 80.000-100.000 SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet in še zmeraj mešate buče in fižol!

Meni se pa smili recimo čistilka v kliničnem centru. Zahtevam, da ima nedeljo fraj in naj puca kdor hoče in mora!

Ne ga sračkat, smili, ne smili, to je ena stvar. Pravica do prodaje in kupovanja v današnji družbi pa druga.

Ko bi bilo referendumsko vprašanje: "Ali ste za to, da se vsakemu delodajalcu ki krši delavčeve pravice odreže rit in jajca in se ga vrže dosmrtno v arest in prepove vsako podjetniško dejavnost?", bi bil moj odgovor in glas takojšen DA! Ker pa je vprašanje in dogajanje okoli tega butasto, sem pa tudi povedal kar in kakor sem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se zdi tale referendum totalna oslarija. delovni cas je pac domena vsake firme posebej, pogajat pa bi se mogl sindikati, ne pa stranke. BTW, od ene mamine kolegice sn zvedu, da ob nedeljah nardi pribl. 10% kompletnega tedenskega prometa - pomeni da je VSAJ 2x VEC PROMETA KOT V ENEM DNEVU MED TEDNOM!!! se splaca?? ITAK DA SE!! in naj delavci/ke ne jokajo, ce jim kaj ne pase, nej si drugje dobijo delo. tezko?? hja, mogoce, ampak to je zal njihov problem (here we go again...).

predvsem pa sm js recimo brez trgovin ob sobotah in nedeljah dobesedno hrom in lacen.

JA, trgovine naj ostanejo odprte!! :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker jaz tudi menim, tako kot Pervy, da je ta problem cerkveno maslo, bi bilo najbolje, da bi se Rode in Jankovič zmenila, pa stvar poskusila rešiti tako, da bi bil volk sit pa koza cela.

Kakšen vogal Jankovičeve trgovine v bogoslužje namenit, pa da ta verni svojo dolžnost opravijo do boga, potem pa še do želodca.

VsakemuSvojePress

:hmm: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker jaz tudi menim, tako kot Pervy, da je ta problem cerkveno maslo, bi bilo najbolje, da bi se Rode in Jankovič zmenila, pa stvar poskusila rešiti tako, da bi bil volk sit pa koza cela.

Kakšen vogal Jankovičeve trgovine v bogoslužje namenit, pa da ta verni svojo dolžnost opravijo do boga, potem pa še do želodca.

VsakemuSvojePress

:hmm: O:-)

Ja pa res, a pol na Brezjah po nedelah ne bo več štantov s tisto cerkveno kramo in kipi Matere Božje v vseh mogočih oblikah :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa res, a pol na Brezjah po nedelah ne bo več štantov s tisto cerkveno kramo in kipi Matere Božje v vseh mogočih oblikah  :hmm:

A misliš, da so to ''nujne življenske'' potrebščine? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se zdi tale referendum totalna oslarija. delovni cas je pac domena vsake firme posebej, pogajat pa bi se mogl sindikati, ne pa stranke. BTW, od ene mamine kolegice sn zvedu, da ob nedeljah nardi pribl. 10% kompletnega tedenskega prometa - pomeni da je VSAJ 2x VEC PROMETA KOT V ENEM DNEVU MED TEDNOM!!! se splaca?? ITAK DA SE!!

Zok, če je tako kot praviš, pojdi raje sedet za knjige in se učit matematiko, kot pa da se z mopedi naganjaš.

Namreč: če v nedeljo ustvarijo 10% tedenske prodaje, ostane za ostalih 6 dni 90% oz. 15% nadan. Pomeni, da je nedelja podpovprečna po prodaji.

Da bi tvoja trditev, o dvakrat večji nedeljski prodaji v primerjavi z ostalimi dnevi držala, bi morali v nedeljo prodati 25% tedenske prodaje, oz. 2,5X več kot je trdila tvoja znanka da prodajo.

Z izjavami, da delavke naj delajo v nedeljo ali pa si drugje poiščejo delo........nimam besed. A bomo počasi odpravili vse delovske pravice, ki so si jih prejšnje generacije z trudom priborile?

Ne pravim, da bom glasoval proti. Niti nebom glasoval za. Šel bom pa naredit križ čez listič.

Vsem tistim, ki pa boste glasovali "proti" zato, ker je to za vas pač udobneje........z ukinjanjem pravice do nedeljskega počitka kopljete luknjo tako sebi, kot tudi vašim otrokom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brezveze..ne grem..

Osebno nimam nič proti odprtim trgovinam, pa tudi proti zaprtim ne.

Mislim, da bi se morali o takih zadevah posvetovati trgovine/lastniki/odgovorni vladni uslužbenci sami, ne pa da država meša štrene z nekim referendumom.

Ogromno je služb s takšnim delovnikom..zakaj ne tudi tle...le da gre za primerno plačilo in določene bonitete seveda...

pa še tole..če bi bil možen srednji odgovor, bi ta verjetno prevladal... :rolleyes:

Popravljeno . Popravil kloda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj vidim? Utrujeno žensko, kako z veseljem prikazuje svoj nedeljski dan. Zjutraj vstane. Za mizo že živčno sedijo mož, dva odrasla sina in hčerka ter čakajo kdaj bo že skuhala to jutranjo kavo in postregla z zajtrkom. Nadaljuje se z njenim nedeljskim kuhanjem kosila, medtem, ko mož mirno gleda TV, otroci pa se zabavajo po svoje. Potem še mal pospravi stanovanje, opere cunje, jih obesi ...

A misliš, da če gre v nedeljo delat, da si bo len mož in razvajen otrok sam pripravil kosilo, pospravil stanovanje, pral perilo, likal.........???

Verjetneje je to, da bo mati v soboto zvečer kuhala kosilo, ko bo pa prišla iz šihta pa pospravila umazane krožnike z mize......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš, da če gre v nedeljo delat, da si bo len mož in razvajen otrok sam pripravil kosilo, pospravil stanovanje, pral perilo, likal.........???

Oh nisem pomislila na to, ker tega ne prakticiram, ker nimam lenega moža in razvajenih otrok ... moje sožalje vsem takim ... sej vem, sej vem, glavno, da je z njimi .... :devil: ... vmes še lahko skočijo na Brezje po kako bižuterijo, da si jo postavijo v jedilni kot in ko ji bo hudo naj zmoli par Oče naš in Zdravih Marij in bog ji bo pomagal :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!