Skoči na vsebino

Referendum (september 2003)


Jason

Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?  

151 članov je glasovalo

  1. 1. Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?

    • ZA
      31
    • PROTI
      99


Priporočene objave

po drugi strani pa je zanimivo slišat človeka, ki je trgovec in dela v ŽIVILIH, kjer je ponudba na višini in cene na dnu

dela po 14 dni neprekinjeno...sobote in nedelje, popoldanski in dopoldanski čas se veselo izmenjujeta, se pravi zvečer ob 22.00 doma, zjutraj ob 6.00 na šihtu, koriščen dopust, kaj je že to?

ste se kdaj odkrito pogovarjali z delavci v super porihtanem MERCATOR centru?

verjetno ne..

No in ali na referendumu odločamo o delovnem času trgovca/trgovke ali odrtju trgovin v nedeljo? Eno stran nazaj si preberi, prosim, ko sem napisala način reševanja prve dileme - delovni čas.

PS Pomisli na natakarje/natakarice.

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po drugi strani pa je zanimivo slišat človeka, ki je trgovec in dela v ŽIVILIH, kjer je ponudba na višini in cene na dnu

dela po 14 dni neprekinjeno...sobote in nedelje, popoldanski in dopoldanski čas se veselo izmenjujeta, se pravi zvečer ob 22.00 doma, zjutraj ob 6.00 na šihtu,

Zakon, ki te stvari ureja, že obstoja in določa 40 urni delovni teden ter en prost dan v enem tednu. Zaprtje ob nedeljah s tem nima nobene veze. Človek bo pač po navedenem urniku delal od ponedeljka do sobote, zato mu ne bo nič bolje, lahko se zgodi, da bo po novem delal od 5. do 23.ure - ali pa zaradi zaprtja ostal brez dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani smo v podjetju kjer delam uvajali nov program, kar je trajalo leto dni in leto dni smo delali petke, svetke, nedelje in prazanike. Nekateri so dobili plačano drugi ne (odvisno od volje šefov) ... v proizvodnji delajo tudi turnuse po 12 ur, sobote, nedelje, praznike, če je treba. Delo poteka v mnogo hujših razmerah kot v trgovinah, da ne govorimo o hrupu, prahu in škodljivih hlapih. Plače imajo še nižje kot trgovke. In zakaj hudiča bi morali biti kar naekrat trgovci priviligirani ... pol pa dejmo za vse enako naredit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z bojkotom referenduma lahko marsikaj dosežeš.

Za primer si lahko vzememo Srbijo...

Ne, ne moremo si za primer vzeti Srbije, ker imamo drugačna pravila. OK?

Če misliš da boš z boljkotom kaj dosegel se motiš, razen če bi na referendumu glasoval ZA.

Ne samo da nič ne boš dosegel. Še manj; drugi bodo namesto tebe nekaj dosegli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z bojkotom referenduma lahko marsikaj dosežeš.

Za primer si lahko vzememo Srbijo, kjer so bile volitve za predsednika. In ker folk ni med kadnitati našel nobenega predstavnika, ki bi mu ustrezal, enostavno ni šel na volitve. Kar je edino prav.

Rezultat: Volilna udeležba manj kot 50% :lol1: :OK: . Noben kandidat ni bil izvoljen; za predsednico so dobili neko gospo, ki pa je tam začasno.

Edino pravilno je če se z čem ne strinjaš, bojkotiraš.

V primeru našega primer, bi dal referendum razpisat samo med trgovke. Naj one odločijo same zase in nosijo posledice. Potrošniki smo pa itak razdeljena masa, eni razvajeni, drugi komunisti, tretji kapitalisti, četrti antiglobalisti.

In kako lahko potem tak referndum sploh kdo resno vzame :BUA:

Sam na referendum ne grem, :devil: prav tako na volitve (ker so vsi ista banda).

Šel pa bom ko bom imel izbor in med njimi pravega kandidata :naughty:

Bojkot v našem primeru ne reši ničesar, ker se upoštevajo glasovi tistih, ki so se referenduma udeležili, volilna udeležba se ne upošteva (če se motim, me popravite!). Z drugo besedo, če se referenduma udeleži samo en volilec, bo njegova odločitev pomenila 100% rezultat - v eno ali drugo stran.

Odločitev zadeva vse (kruh kupujemo vsi, mar ne?), zato ne morejo odločati samo trgovke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se se spominjam, kako je bilo v komunizmu, ko so bile vse trgovine zaprte v nedeljo (in soboto popoldne) :BUA:

V petek popoldne in soboto dopoldne v trgovinah taksna gneca, da je za 'crknt' (je pa tudi res da se ni bilo raznih hipermarketov,...). Ce si slucajno pozabil kupiti kruh (ali mleko,...) ali pa si kupil premalo, potem ni bilo kruha (ali mleka) do ponedeljka. :(

Tako da se mi zdi, da so trgovine odprte tudi v nedeljo krasna stvar.

Na referendum pa obvezno grem :OK: (da ne bi tisti idioti res zaprli 'stacun') :BUA:

Tudi jaz se spomnim tega....so what....spomnim pa se tudi, ko sva bila oba z ženo zaposlena vsak v svoji trgovini.........z različnim delavnikom :cry: ko sva se videvala zgolj tistih nekaj ur ponoči, po moji in pred njeno službo :004 :wub: .....odlično za zbijanje natalitete :BUA:

Kot vidim, so trgovine v nedeljo najbolj obiskane s penzionerji (ki med tednom nimajo časa) in z mladimi družinami, ki ne vejo in ne znajo prosti čas porabiti bolj prijetno (očitno nimajo prevoza za kakšen izlet) ali pa raje čas preživijo obkroženi z obilico ljudi, ker se sami s seboj ne vejo kaj početi... :baa: Ne pozabimo pa seveda na vedno prisotne pijančke :beer2: ipd.

Glede na to, da ne spadam v nobeno od prej naštetih kategorij, upam, da veste kako bom glasoval, preden bom odšel na izlet.... Pa ne na shoping, ampak tokrat v toplice :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bo v zakonu pisalo, da mora biti zaprto, nimajo kaj urejati s podzakonskimi akti (ravno zato se jim pa rece PODzakonski akti). Tisti Drobnic je s tem samo vrgel pesek v oci. :BUA:

Podzakonski akti bodo urejali mnogo stvari - recimo kaj pomeni "trgovina z omejenim prostorom". Trgovina z "neomejenim" prostorom je lahko samo na prostem??? Vsaka stavba ima zidove, ki prostor omejujejo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da ne spadam v nobeno od prej naštetih kategorij, upam, da veste kako bom glasoval, preden bom odšel na izlet.... Pa ne na shoping, ampak tokrat v toplice :OK:

Pa se ti ne zdi, da bi delavke v toplicah tudi rade imele prosto nedeljo :? :? :? :? :? Trgovka pri Mercatorju bo prosta, trgovka v toplicah pa ne :? A ni to diskriminacija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se spomnim tega....so what....spomnim pa se tudi, ko sva bila oba z ženo zaposlena vsak v svoji trgovini.........z različnim delavnikom :cry: ko sva se videvala zgolj tistih nekaj ur ponoči, po moji in pred njeno službo :004 :wub: .....odlično za zbijanje natalitete :BUA:

Ja in ... jaz se ne rabim spominjat, ker to doživljam redno ... z mojim dragim delava v različnih podjetjih (ne trgovinah) in on dela na projektih ... to pomeni delo ob sobotah, nedeljah, praznikih, če je treba ... videvava se kadar se pač videvava ...

Samo ne mi jokat, da to doživljajo samo trgovci. Pa folk kaj vam je. Način življenja se je spremenil in temu primerno se spreminjajo naše navade in ritem v življenju. Hvala bogu, da obstaja Noč in Dan, da lahko grem tudi po 21.00 uri kupit kruh, ker ga pač prej ne morem, ker ne boste verjeli DELAM!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tole referendumsko vrašanje in dilemo so mal zajebal...

mogl bi bit "Ali ste za to, da delavci trgovine delajo 7 dni v tednu"

...ker jaz in mislim da večina, je za to da so štacune vse dni odprte oz jim je vseeno, nisem pa zato da majo prodajalci 7-dnevni delavnik.

:mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejmo referendumsko vprašanje - "Naj vlada najame tolk kreditov, da bomo vsi imeli vsaj preračunano 1500 evrov bruto mesečne plače vsaj naslednjih 50 let, pa da vsi delamo samo od 10h do 16h. Ali ste ZA takojšnje oblikovanje takšnega Zakona o dobrem življenju slehernika?"

A bi tak referendum lahko uspel? Bi šel skozi? Saj vprašanje je nacionalnega pomena, a ne ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejmo referendumsko vprašanje - "Naj vlada najame tolk kreditov, da bomo vsi imeli vsaj preračunano 1500 evrov bruto mesečne plače vsaj naslednjih 50 let, pa da vsi delamo samo od 10h do 16h. Ali ste ZA takojšnje oblikovanje takšnega Zakona o dobrem življenju slehernika?"

A bi tak referendum lahko uspel? Bi šel skozi? Saj vprašanje je nacionalnega pomena, a ne ... ?

Ti bom jaz dal delat od 10h do 16h!! :angry: :angry: :angry:

Hočem bit ob 14h frej, pa četudi začnem ob 9h! :angry: :P

<_< :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proizvodnja, ki ji komandiram, teče 24 h/dan in 365 dni/leto, če je le-to prestopno, pa celo 366 dni/leto.

Je pač tako. Tudi za Novo leto ob polnoči so v službi.

Meni sicer to ni treba, delam le po 5 dni/ teden od jutra do popoldneva.

Tisto, da kakšni reveži, da so, ker delajo na izmensko delo, smo razčistili že zdavnaj, ko smo ugotovili, da o bili eni v mladosti malo bolj pridni v šoli, drugim se je pa šola fučkala in pač sedaj malo plačujejo ceho.

Ker se 40 urni delovni tednik tednik in štiriizmensko delo (tri posadke na dan v službi, ena na počitku doma) ne ujameta, imajo za vsak mesec še dodatne proste dni tako, da oddelajo enako ur, kot zgolj dopoldanci.

Imajo popoldanski dodatek, nočni dodatek, nedeljski dodatek in praznični dodatek. V nekaterih kombinacijah se ti dodatki tudi seštevajo.

In, zanimivo, dopust jemljejo takrat, ko so na vrsti za delo dopoldne, ker je "slabše" plačano, ne pa na primer ponoči, ko je, po naših merilih, delo najtežje.

In za te službe se cufajo. Ko razpišemo kakšno prosto delovno mesto, takoj zazvonijo telefoni s priporočili. Da ne rečem, da že obstaja neuradna čakalna vrsta.

In meni se fučka, ali mora delati trgovka v nedeljo. Ker to ni moja težava. To je stvar organizacije dela v trgovskem podjetju. Primerni razpored delovnega časa in plačilo dodatkov naj si izborijo s strokovnim, političnim ali pa s sindikalnim delom/bojem znotraj podjetja.

Ta referendum mora po mojem mnenju propasti zato, da tudi drugim politikantom malo uplahnejo apetiti po internacionalizaciji notranjih težav, ki jih z lastno pametjo ne zmorejo rešiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem pa čist za to, da ne delajo ob nedeljah, ampak trgovine bi pa vseeno lohk ble odprte!

Kako? Mislim, da nas je ful študentov, ki bi z veseljem delal v nedeljo- za tak keš, kot ga naj bi trgovci dobil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da je javnomnenjska podpora čez 70% za uspeh referenduma (torej zaprtje trgovin) lahko rečem samo:

UPAM, DA BODO JANKOVIČ IN OSTALI URESNIČILI SVOJE GROŽNJE IN RES ODPUSTILI VSE PRESEŽNE TRGOVCE (mislim da je blo govora o 20.000) IN NAJ POTEM SINDIKATALISTI (nesposobne barabe, ki živijo na račun delavcev) TEM LJUDEM POJASNJUJEJO ZAKAJ SO BREZ SLUŽBE.

ta referendum je totalna manipulacija s čustvi nevedne raje. delovni pogoji (delovni čas, prosti dnevi in dopusti) nimajo NOBENE veze z nedeljskim odprtjem trgovin in zakon ki NAJ bi ščitil delavce tudi že imamo. vse evropske države sproščajo omejitve časa odprtja trgovin (samo zaplankana avstrija še ima prepoved v nedeljo) mi pa gremo nazaj v ekonomski srednji vek. na koncu bodo itak najebali trgovci, ki bodo še naprej delali v slabih pogojih, pa še dosti jih bo ostalo brez službe ker ne bodo več potrebni.

PROTI, PROTI, PROTI,......trgovce pa naj zaščiti država in "na terenu" inšpektorji.

mater pa slovenski kretenizem!!!!!! zahtevam referendum, da v nedeljo ne dela NIHČE!!!!! NE ZDRAVSTVO, NE POLICIJA, NE GOSTINCI IN NE TISTI, KI PAČ TO MOREJO KER IMAJO DELO KJER JIH NIHČE NE VPRAŠA KDAJ DELAJO AMPAK MORE DELO BITI KONČANO DO ROKA!

...in potem bomo lahko vsi v nedeljo hodili k maši in imeli splošni mir!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem pa čist za to, da ne delajo ob nedeljah, ampak trgovine bi pa vseeno lohk ble odprte!

Kako? Mislim, da nas je ful študentov, ki bi z veseljem delal v nedeljo- za tak keš, kot ga naj bi trgovci dobil!

Super, a bote preko servisa delali ali bi preko avtorske pogodbe mogoče? Mislim, saj res, zakaj bi sploh bili ljudje "zaposleni", če lahk vsak šef študente in honorarce najame... Saj res, to je rešitev vseh težav - na študentih svet stoji!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

::: Brrrm ::: koja ti je to proizvodnja u Celju? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:SS :SS :SS :SS

recimo: prevajalci nikoli ne razmišljamo o tem ali je "danas neđelja il utorak"

kadseradiseradipress

ps

nej hvalijo Boga tisti, ki sploh še imajo delo

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tist, ki dela v nedeljo za nikakav dodatek, že ve zakaj se gre in normalno je, da ga 5/40 človek ne more razumet..

v vsakem primeru sta obe opciji nepopolni, ker je bila študija pomankljivo izpeljana, v trenutni situaciji pa je vsekakor vodilni kapital, pa ne majhnega človeka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj vam bom povedal, pa če me vsi postrani gledate. Očitno je ljudem povšeči zapravljanje ob nedeljah. In očitno je prodajalcem malo manj povšeči delovni čas ob nedeljah. Logično. Yst se referenduma zagotovo ne bim udelešil. Pildek je romal naravnost v smeti. Ločeno zbiranje, seveda. Ker se ne pustim fopati od raznih sindikatov in delodajalcev. Eden je bolj prefrigan od drugega, vsi hočejo bti nadpamatni in nadpomembni. Torej naj se zmenijo med sabo, ne pa da zganjajo pomp in trošijo cekine. Naše cekine, konec koncev. Povem vam samo toliko, kadar je tekla voda v grlo, smo delali tudi v soboto in nedeljo. Ne rečem, da mi je všeč, toda delo mora biti opravljeno. In tudi yst sem zlagal crkovino, čeprav mi morda po statusu ne bi bilo treba. In bil sem vesel, ko smo robo dobavil i v predvidenem roku. Ker je bil kupec zadovoljen in posledično smo bili zadovoljni tudi mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da mi greste vsi v nedeljo glasovat za odprte trgovine ...

Predlagatelji referenduma so neskončni kreteni, ki hočejo omejiti pravice mene kot potrošnika, ki najraje kupujem tudi ob nedeljah.

Popolnoma so pomešali vprašanje pravic delavcev in odpiralnega časa trgovin ... dve ločeni zadevi !!!

Če ne moreš čez cel teden kupit kar boš rabil v nedeljo pol pa kar lačen pa žejen pejd spat.

Jaz tudi včasih delam po cel dan pa zato še nikol nisem šel v nedeljo v trgovino.

Kako ste pa včasih preživel,ko so bile trgovine zaprte v nedeljah

pa še celo v sobotah popoldne :?

Pa če bi jih zaprli,kam bi pa hodili na nedeljske izlete.

Takih je največ. Celo trgovino prebrska pa premeče ne kupi pa NIČ :angry:

Trgovine je treba v nedeljah zapret :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa samo tole se povedal; ko sem se dalal v turnusih (12/24/12/48; ce to komu kaj pove), mi je bilo najbolj vsec recimo, ko sem se vracal domov po nocni v ponedeljek zjutraj :OK: in sicer zato:

1. Ker sem dobil nedeljski dodatek :OK:

2. Ker sem dobil nocni dodatek :OK:

3. Ker sem sel domov iz centra po prazni cesti, ostali so se pa drenjali proti centru :OK:

4. Ker sem bil prost do srede zjutraj, vsi ostali so pa bili po sluzbah :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Tudi v zdajsni sluzbi bi takoj podpisal, da delam v nedeljo. Bi bil pa v petek prost :D

Kaj slucajno kdo misli, da trgovke, ki delajo v nedeljo nimajo prostega kaksnega drugega dneva? Med tednom seveda! Saj za njih ravno tako velja 40 urni delavnik (vsaj moral bi po zakonu). Ce pa ne velja, imajo pa inspekcijo (ali pa sodisca).

Kot je rekel Pepe, je ocitno ljudem vsec zapravljati ob nedeljah. Pa naj zapravljajo, ce jim je to vsec. Eni se gremo pa ob nedeljah vozit z motorjem, ker nam je tako vsec. Spet tretji grejo pa k masi. Eni pa vse to in se vec. Eni pa sploh nic.

Pa zakaj bi komurkoli karkoli prepovedovali ?!?! :BUA: Vsaj naj dela tisto, kar mu pase :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!