Skoči na vsebino

Kišta Za Na Jago


HHV

Priporočene objave

Ojla, prvič tukaj, mi je kar malo nerodno.

Torej, prosim za izkušnje in nasvete glede slednjega:

Počasi nameravam kupiti en star avto, ki bi ga uporabljal za vožnjo na lov in le mogoče za vožnjo v službo, kadar bi bilo vreme res pasje nevzdržno za motor. Torej vožnja pretežno po makedamu in snegu, pa tudi kakšen nezahteven offroad mora zdržati. Te pogoje mora obvezno izpolnjevati! Estetika ni pomembna, tako pri konkretnem nakupu tudi ne bo igrala vloge udrtost pločevine ipd., bo kvečjemu dobrodošla, ker bo zmanjšala ceno.

Trenutno se oziram za Fiat Pando, Kakšno bolho, favoritko itd. Še vedno dopuščam kot opcijo še Lado Nivo, vendar sem po ogledu nekaj 10 letnic skeptičen. Krepka rjavina na nosilnih delih pač ni garancija vzdržljivosti.

Torej, kdor ima izkušnje z zgoraj omenjenimi škatlami, prosim naj mi kaj napiše, da se bom lažje odločil.

Aja, še cena? Ma čim ceneje, tem bolje. Glede na to, da mogoče celo ne bom registriral, bi bilo 100 jurčkov kar dovolj, če pa bi le bilo za registrirat zaradi eventuelne vožnje na šiht pa še enkrat toliko.

Torej, katera teh škatel bi mi znala še nekaj let služiti in koliko so vam zdržale?

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lovci, ki jih denar ravno preveč ne tišči v zadnjem žepu, prisegajo na (iz)rabljene Lade N(j)ive.

To je daleč najbolj terenski avto za daleč najmanj denarja v našem koncu sveta.

Zato nikar ne trati časa z izbiranjem znamke, temveč začni z iskanjem primerno ohranjenega vozilca.

Težavo znaš imeti edino, če po nesreči počiš kakšnega nosoroga ali povodnega konja.

Ju ne boš spravil v prtljažnik. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki SAMURAI, odličen avto, prileze tam ko še peš ne bi upal.

Naš je bil star 17 let ko smo ga prodali pa je delal brez vsakih problemov

LP

Leteči

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda da nisi rekel pred pol leta... this beauty could be yours... ko sem jo prodajal je izginila v roku 24 ur po oddaji oglasa B)

post-17-1064227113.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda da nisi rekel pred pol leta... this beauty could be yours... ko sem jo prodajal je izginila v roku 24 ur po oddaji oglasa B)

To je zato, ker ga nisi prvo Motosvetovcem ponudil.

:rolleyes:

Zato pa smo vedno bolj motomars.

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff, lepa nivica, Noise. Škoda.

Lahko mogoče pomagaš? Ali ima Niva šasijo in nanjo spojeno karoserijo, ali pa je tisti nosilni del karoserije pač enostavno tak kot pri vseh samonosnih karoserijah. Zanima me namreč, koliko zdrži, kljub očividni zarjavenosti na podnu. Ali so te Nive sploh kaj zaščitili v fabriki, ali pa jih skupaj samo ruski krom drži.

Saj pravim, Lade NIve so mi všeč in vem da so super terenci (tudi že vozil po terenu), le glede vzdržljivosti pleha in podvozja sem malo skeptičen pri starejših letnikih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz ti bom za spremembo svetoval Pando 4x4 s Fire motorjem in Puchovim 4 x 4 sistemom, take, kot jih uporabljajo recimo patronažne sestre za obiske hribovskih kmateij. Prednosti pred lado Nivo: manjša poraba, majhen avto z dovoljšnjo višino, poceni rezervni deli so pa tako za enega kot drugega. Na koncu se boš seveda sam odločil... zna pa biti Panda malo večji finančni zalogaj kot enako stara niva.... Če pa ti zadošča navadna, torej s sprednjim pogonom, potem pa že nekako prideš s to ceno skozi.

Bolhca? Horjo, kot jaz vem si kar krepak dedec, pa kakšnega mrtvega medveda je treba tud kdaj prepeljat, tko, da ne vem, kam te bo tistih 24/32 konjičkov potegnilo :hmm: :xx: Posebej, če računaš, da imajo že zelo iztrošene duše...

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me namreč, koliko zdrži, kljub očividni zarjavenosti na podnu.

Ne vem če so kej zaščitili v fabriki, če pa so že, so pa po moje vsako deseto... :lol1:

Pridružujem se - mislim da Brrrmovemu - predlogu: čimprej začni iskati... Nive iz primorskega konca so ponavadi bolje ohranjenje (manj rjave), saj ne posipajo toliko po cesti, pa snega tudi nimajo toliko kot kje na gorenjskem... V glavnem, začni iskati :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj HHV, ti se tiste rje ne boj preveč. Sam popravljam ta ruska jajca že 15 let in ene nive so take, da se niti vanje ne upam sesti, kaj šele da bi se z njimi vozil po terenu. Ma po drugi strani pa jih lastniki vozijo in vozijo in jim ta cvetoči pleh nič ne škodi.(pa še marsikaj drugega ne)

Če mene vprašaš definitivno lada Niva. (sm tut jst jagr)

LP Bojč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horči,toplo ti priporočam Vitaro (suzuki)... B)

imel sem jo vrsto let-in bil vedno zadovoljen !

Cena ? :ph34r:

Letnik 91-od 600.000,00 sit dalje..če se odločiš me pokliči,ko se vrnem iz Egipta (po 06.10.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede NOSILNIH mest. Preveri zadaj, kjer so spodnje(daljše) roke prišraufane na pleh. To je meni uspelo vtrgat, kar se pleha tiče. Malo je prerustalo, potem pa zaradi hard offroada vtrgalo.

Prerjavi in poči mogoče še spredaj med fedro in amortizerjem, to sem do sedaj videl samo na dveh nivah, ki res niso bile šparane, ampak se še vedno drži skupaj.

Drugo pa je cvetenje, glej spr. vezno steno(okoli luči) in spoje med vezno steno in blatniki-okoli žmigavca. Pa seveda pragi in ostala standardna mesta.

Če jo misliš registrirat, najdi kakšno 92-93 letnik, solidne so od 150ksit naprej. 94 letnik ima katalizator in bodo še s tem problemi na tehničnem :wacko:

Potem pa daš gor Marix Puma gume in ne počaka v nobenem blatu :D

gregor

NivaOffroadTeam.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi pohorci (jagri in ne-jagri) prisegajo na lado nivo in nimajo nič kaj dobrega mnenja o japonskih (malih) terencih, verjetno predvsem zaradi stroškov vzdržavanja ki so ekstremni v primerjavi z "zastonj" nivo. torej, na pohorju ima vsak pravi jager nivo :OK:

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV na kratko moje mnenje:

Če ne misliš registrirati potem ne glej toliko na rjo, saj kar ta<ko hitro pa tudi ne odletijo nosilni deli (oče se je s fičotom z odptim dežnikom vozil v službo (čisto gnil prag in blatnik, pa nam kasneje mulcem ni uspelo kaj konkretno zlomit, pa verjemi da ne boš taskih stvari počel kot smojih mi pri 16-17 letih(je foter reku ko smo mu povedali kje smo se vozili, da se on ne upam tam s traktorjem pelat mi pa s fičotom gasa tud do 50 kmh)

če pa boš registriral potem pa le glej da ne boš vsako leto več na njega zmetal zato da boš čez tehničnega prišel kot pa je avto vreden (100ksit)

Sem pa pristaš NIve takoj zatem pa pride na vrsto panda 4x4 seveda boš zadnje zice zmetal ven da boš lahko kakšnega divjega prasca odpeljal domov.

za japonci se pa ne bi oziral kaj preveč(dragi deli pa za en k. 4x4 vsaj pri večini celo pri justyju ki je Subaru.Saj ne crkne 4x4 ampak bolj poredko peljejo vsi 4.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj vem da se mi bo vecina smejala ampak..

Ste ze kdaj slisali za katrco4x4? Ne, jst tud ne, do pred pol leta nazaj, vidu na lastne oci, smo se pelal v ene rovte, snega do kolen, katrac pa se kr lezu.. :blink:

Sicer jih je zelo mal v sloveniji, ce jih je 20 jih je velik, ampak katrca-super avto, za mal dnarja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe tole o katrci 4x4 me je tako presenetilo, da sem sel za hec pobrskat na web ... Sprva sem nasel samo tole:

V98113.jpg

Slika enega modelcka, prvi dokaz da je nekaj na tem :D Kmalu sem nasel se fan page lastnikov katrc - tam imajo pa tole:

R4 Na dnu je slika 4x4 verzije :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi si eno Husquarno (kros enduro) - pride kamor češ, tut na jago :D

No drgač pa Lada Niva je zakon za po makadamih, klancih, blatu itd., ker majo znanci, ki majo oštarijo v enih hribih, pa majo Nivo tko da....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff, lepa nivica, Noise. Škoda.

Lahko mogoče pomagaš? Ali ima Niva šasijo in nanjo spojeno karoserijo, ali pa je tisti nosilni del karoserije pač enostavno tak kot pri vseh samonosnih karoserijah. Zanima me namreč, koliko zdrži, kljub očividni zarjavenosti na podnu. Ali so te Nive sploh kaj zaščitili v fabriki, ali pa jih skupaj samo ruski krom drži.

Saj pravim, Lade NIve so mi všeč in vem da so super terenci (tudi že vozil po terenu), le glede vzdržljivosti pleha in podvozja sem malo skeptičen pri starejših letnikih.

Ah Niva je neunicljiva! Sem jo imel eno leto in pol. Takrat si za enega preserna dobil 14 litrov supra, kar je zadosotvalo za 100 km (kje so zdaj te casi?)

Kljub temu, da je bila rjava, je prenesla VSE, kar se je takrat 20 letni mulc spravil delat z njo. Tudi voznja cez lezece policaje z 90 km/h, pa vsakodnevni avtokrosi po obrezjih Save po koncanih predavanjih. Ha ce si se prevrnil na bok, se sploh ni poznalo, no le ogledalo se je odlomilo.

Tudi, ce kupis rjavo nivo, ti jo bo Noisov prijatelj Franc kvalitetno posvasal (SSSSSSSS) za male pare. Vec o Francu ti povem v sredo na 3M ali OLP.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi, ce kupis rjavo nivo, ti jo bo Noisov prijatelj Franc kvalitetno posvasal (SSSSSSSS) za male pare.

SSSSSS..... :lol1:

post-17-1064315435.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niva je sigurno najprimernejša za tvojo uporabo...zakaj ...ker jo enostavno ni škoda...pa še kako tele boš lahko na streho vrgu....kar se tiče terena pa težko da dobiš konkurenta...na snežniku jo imajo skoraj vsi lovski čuvaji...pa jimmy je tudi popularen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem pri uzzyju malo vrgel oči v salomoncu tudi na n(j)ive. Za cca 400 jurjev dobiš letnik 95-96 z 1.7i motorjem. Glede na to da se prodajajo tudi letnik >90 ti moraa tisti pleh brez večjih težav zdržat vsaj še pet let.

Jimmy in njemu podobni: dobi ga za 100 ksit kot je HHV napisal. moraš še vsaj nulo zraven dat da boš kaj dobil, pa po terenskih sposobnostih jiimy ne bo nikoli niva tudi če mu daš off road gume gor nivi pa slick. :rolleyes:

Veliko sreče pri iskanju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo,

nekaj zadevc zate.vse so sprobano absolutno gorske koze in se poceni se jih dobi (vsaj pri nas).z deli tudi ni problema.

haflinger2.jpgPuch Haflinger

pinzgauer_716m.jpgPuch Pinzgauer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuu Pinzgauer hehe, to je imela kolikor vem vojska? Verjetno se imajo ... je pa precej velika zadeva, za Horjotov namen verjetno prevelika, poleg tega bi verjetno moral to uvoziti, kar zaradi starosti ne bi slo kar tako ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!