Skoči na vsebino

Kišta Za Na Jago


HHV

Priporočene objave

Včeraj sva šla z mulcem že po temi eno furco po mega blatu. Sem nekajkrat mislil, da sem že v riti, :cry: pa se je rus kar skopal. :D Sam šparat ga ne smeš. :D :D

Ko boš šel na neznan teren in offroadat je fajn če nisi samo z enim avtomobilom... Ali pa da vsaj imaš koga ki te pride povlečt -- no v Horjulu ima ziher kak sosed kakšen mega traktor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,s traktorjem ni blema, vsaj na tem koncu kjer sem bil, (Ni še Horjul, Noise :devil: ) sosed 15 min hoda daleč s ta velkim Deutzom. :D :D

Ko bo pa sneg, pa hop v nove preizkuse. Matr, le en ta velik "Fleishzug" ali kakor že tisti ročni zadevi z zajlo rečejo, moram nabavit. Za vitlo še ni cekinov :( . Sploh ker bom verjetno en Mig/Mag švas aparat nabavil. Bo tudi pri rusu prav prišel. :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ker bom verjetno en Mig/Mag švas aparat nabavil. Bo tudi pri rusu prav prišel. :D  :D  :D

:D :D :D

A ti tud?

Jaz tud kupujem neki za ruski pleh švasat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D :D :D

A ti tud?

Jaz tud kupujem neki za ruski pleh švasat.

he, he, jaz sem ga že. :D Sam sedaj me je pa sr.t prjel, ko sem zvedel koliko jeklenka za Co2 košta. Pa kaj čem, kamor je šel bk, nej gre pa še en bk.

MigVar 1400 koštal 43kSit, Jeklenka za plin bo pa tud glih ene tolk. :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he, he, jaz sem ga že.  :D Sam sedaj me je pa sr.t prjel, ko sem zvedel koliko jeklenka za Co2 košta.  Pa kaj čem, kamor je šel bk, nej gre pa še en bk.

MigVar 1400 koštal 43kSit, Jeklenka za plin bo pa tud glih ene tolk. :angry:  :angry:

V Merkurju, ne? Sem ga par dni nazaj gledal, zdej pa mi ne da mira.

btw: Kaj pa če bi uporabil gasilni aparat? Sem že pri večih ljudeh videl.

(nekak lažje jih je dobit "po naročilu")

Če bo sreča bom dobil za ca 45 jurjev 1600 rablenga pol leta+dve jeklenki + še kak kolut drota. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo kok je pa kaj žena ta tvoja kišta :hmm:

Ne vpraš! :cry:

Sem ta drugič tankov po 177km in nalil 22l.

Hebat ga, teren, gume, gužva v mestu zahtevajo svoje. Pa n'č hudga, če zmeraj vsaj enkrat manj kot zmahan Puch. Frendu na šihtu pije čez 30l. :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Merkurju, ne? Sem ga par dni nazaj gledal, zdej pa mi ne da mira.

btw: Kaj pa če bi uporabil gasilni aparat? Sem že pri večih ljudeh videl.

(nekak lažje jih je dobit "po naročilu")

Če bo sreča bom dobil za ca 45 jurjev 1600 rablenga pol leta+dve jeklenki + še kak kolut drota. :D

Samo kupi, že samo jeklenke so več vredne, če imajo atest.

Gasilni aparat je varianta, a bi ravno tako moral dobiti kakšnega starega. Pa nobenga več ne poznam za "po naročilu" Povsod so jih menjali za halonske ipd. Nov Co2gasilski aparat pa stane cca 30kSit. Ni bistvene razlike v ceni s tisto za tehnične pline.

Prodaš eno jeklenko, ali jih boš menjal med seboj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI,Horjo!Mislim da k Nivi spada tudi debata o švasanju.Sem dobil rabljen aparat za 20 kSit,pol so hotli pa za jeklenko blizu 60 kSit!?Jok,sem kar gasilsko poštimal in dela super,samo moraš ven cevko potegnit.Če ti ni dosegljiva ,je najbolše da se s kakim gasilcem povežeš,ti jo nabavi ,zamenja ventil,napolni,udari atest....če imaš kaj lovske sreče vse za par litrov vina! LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI,Horjo!Mislim da k Nivi spada tudi debata o švasanju.Sem dobil rabljen aparat za 20 kSit,pol so hotli pa za jeklenko blizu 60 kSit!?Jok,sem kar gasilsko poštimal in dela super,samo moraš ven cevko potegnit.Če ti ni dosegljiva ,je najbolše da se s kakim gasilcem povežeš,ti jo nabavi ,zamenja ventil,napolni,udari atest....če imaš kaj lovske sreče vse za par litrov vina! LP FLY

Jap, imaš prav. Samo očitno sem napačne veze pocukal. Nikjer nič več Co2 samo še prah :( .

Bom počakal pri nekem trgovcu,, ki prodaja tudi staro za novo, če bo kdo prinesel rabljeno, sicer vzamem novo za cca 30kSit.

Kateri aparat si nabavil? Mene je ta isti trgovec prestrašil, da se nisem odločil ravno najbolje in da priporoča vsaj, da za plin vzamem mešanico argona in Co2, da se potem malo bolje obnaša. :cry: Bomo videli.....

Sploh pa sem jaz za mešetarit eno figo vreden.. :angry: :( Zmeraj se kaj zaserjem. :( :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gasilski aparat ima enak navoj kot "prava" jeklenka. Težava je v tem, da gasilskega aparata nočejo napolniti v prodajalni plinov, ampak samo gasilci, tako stane 5 kg plina 2 jurja namesto enega.

Kako misliš cevko ven potegnit? Tlak v jeklenki je 50 barov, potrebuješ reducirni ventil in dobro je imeti še manometer na izhodu, ki je umerjen v litrih pretoka plina na minuto. Pa še grelec je dobrodošel, ker se plin na izhodu iz jeklenke močno hladi.

Glede mešanice plinov: gotovo je boljša, vendar jaz varim samo s CO2 (je ceneje). Prav lepo se vari najtanjšo pločevino in debele profile. Za lep var in enostavno delo je pomembno, da je material čist. Da se variti tudi zarjavele, rahlo pocinkane in pobarvane (ko vzpostaviš lok, okoliška barva sproti zgori) dele, vendar je delo zamudno, var pa grd in večkrat nesiguren.

Ko sem prvič varil s CO2, sem hotel pločevino variti po celotni dolžini - hotel sem vleči var kot z oplaščeno elektrodo. Pa ne gre, variš točke ali največ cm dolge vare, tudi avtokleparji delajo tako (če koga zanima ob priliki priložim slike varov na avtomobilu, ki je bil gotovo bolj rjav kot niva). Spoj potem pokitaš, da je vodotesen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še pogled na švasarijo. Pleh je običajen iz železnine, debel 1 mm. Zaradi debeline se težje oblikuje, se pa lažje švasa.

post-17-1072084207.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo pozno ampak vseeno-mega 'kišta za jagre'! :yea2:

mislim seveda tisto 'kišto' zadaj....

post-17-1072088316.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

tale land rover bi pa prav prišel v situaciji,ko ni prostora za polkrožno obračanje :lol1: :lol1: :lol1: :OK:

post-17-1075756165.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he Niva je zakon. Moj foter jo je mel ene 5 let, bil je s.p. in delal na terenu, pa ves čas je imel zadaj 1.2 tone težek stroj za estrihe.

Pa to je šlo čez vse rovte, brez problema, gume vse strgane, a se da preživet.

poraba kakih 15l, pozneje, ko se je pa fergazer razštelu, pa čez 20 :D

Pa hladilnik, je fajn vsake tolk cajta mal spucat, ker se kar fajn zamaže, pa se začne pregrevat.

Ja prijatelj ma pa UAZ-a ene 20 let starga. Samo to pa je stroj, dve traverze za podvozje, listnate fedre, gor prišravfana "karoserija", končna ene 100kmh, poraba pa z 2.5k kubikov od 25l B) . Bolj simpl in robustno že ne more bit narjen.

Ja glede plina, imam jeklenko od gasilnega aparata, pa jo lepo nesem nafilat u gasilen dom za male pare. Tiste varijante s tavelkimi namenskimi jeklenkami so pa malo predrage, edino obvezne so za avtogeno varjenje.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:afro1: :afro1: :afro1: js bi ti pa tole za na jago priporoču

s tem bi delal škodo naravi že zaradi izgleda tega "stvora"....

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni glih o Ladi Nivi, je pa o jagrih.... mal za zamislit se

Lov usoden za 52 lovcev

Rim | 2.2.2004 | STA

Lovska sezona, ki je v Italiji trajala od septembra lani do januarja letos, je bila usodna za 52 lovcev.

V tem obdobju je bilo hudo poškodovanih še 88 oseb, od katerih jih 14 ni bilo povezanih z lovom, temveč je šlo za ljudi, ki so se sprehajali po gozdu, delali na polju ali enostavno počivali na domačem vrtu. Po navedbah italijanske Zveze za prepoved lova, naj bi se kar 72 odstotkov Italijanov zavzemalo za popolno prepoved lova, upad zanimanja pa naj bi dokazovalo tudi dejstvo, da je število lovcev v zadnjih desetih letih z 1,5 milijona padlo na približno 700.000.

Vir :Lov usoden za 52 lovcev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebenti sej tm se strelajo kot za šalo...sej ni več vojno stanje....

v Družini LD JAvornik so pred enimi 10 leti po nesrečiu ustrelili lovca...sem poznal možakarja in tistega ki ga je ponesreči ustrelil....žalosten dogodek...zamenjal ga naj bi z divjo svinjo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi UAZ-a sem našel med fotkami,dober avto ni kej,sam je kar mal preveč "ruski"

je pa za 7 ljudi a ne? :OK:

post-17-1076270438.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa za 7 ljudi a ne? :OK:

Jp, zadnje dva sedita na NEUDOBNIH klopcah nad zadnjim blatnikom.

Cabrio, pa nima roll barov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!