Skoči na vsebino

Kišta Za Na Jago


HHV

Priporočene objave

Pri vas mogoče v AUT se že dobi tole, problem je z uvozom... smo imeli že tudi mi idejo da bi pinzgauerja nabavili za saharo itd. pa ni šans za uvoz... a kot pravi cyc, tole je malo :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo HHV.Prvo en aksiom:100kSit=MTB.Kot drugo bodi resen in glej samo 4WD opcije.Za "malo"denarja je izbor omejen:Sammy,Njiva,Pandula.O za in proti in terencih bi morala v kaki betuli debatirat vsaj nekaj ur...Je pa tko,da ko samonosna karoserija strohni ,gredo preme,motor+menjalnik,šofer vsak svojo pot....no ja ,vseeno je "ohranjena" Niva lahko dobra rešitev.Če pa si pravi tič ,se odloči samo za en "tapravi"avto pri hiši (npr.Mazda 2500 pick up lahko sprejme še enega bizona zadaj...)Dobro izberi in uživaj.LP FLY

PS:matervamlovskobreztablicpogozdupress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Če pa si pravi tič ,se odloči samo za en "tapravi"avto pri hiši (npr.Mazda 2500 pick up lahko sprejme še enega bizona zadaj...)Dobro izberi in uživaj.LP FLY

PS:matervamlovskobreztablicpogozdupress

Tudi to sem že ogledoval, samo ima en generalen problem. Predolgo in preširoko!

Večina poti po naših hostah in hribih je udelana na širino povprečnih traktorjev. Nekaj centimetrov navzven je že prepad ali pa bukev. :( :? Torej v izboru ostaneta le Niva in Panda, če pa ne bi omejeval sredstev za nabavo pa seveda še kakšen. Vendar za nekaj Kkm na leto ne mislim razmetavati denarja.

Do sedaj mi je najbolj zanimiva vaša informacija o prerjavenju samonosne karoserije. In to me tudi najbolj skrbi.

Izgleda, da bom še kakšen mesec počakal in dvignil rezpoložljiva sredstva na cca. 200 do 400 KSit.

Za še kakšno informacijo se pa še priporočam.

PS:VHostiSeNobengaPolicajaNeBojimPress :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred nekaj tedni je bil na "Bolhi" naprodaj Pinzgauer letnik 1976 za 400.000 SIT. Glede na ceno najbrž ni bil ravno odlično ohranjen. Zverinica je sicer terensko zelo zmogljiva - vsaj po mojih vojaških spominih - "šumski offroad" rules! :yea2: Pa še dovolj prostora za prevoz divjih prascev ima zadaj "pod šotorom". :naughty: Malce manj razveseljiva je poraba - po podatkih posreblje 2500-kubični zračno hlajeni agregat 18 litrov na 100km, pri terenski vožnji seveda še precej več... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...18 litrov na 100km, pri terenski vožnji seveda še precej več... :cry:

ja ka zej, ste sportni al niste?? :) sej za par kilometrov na leto niti ni to nevemkak pomembno. .)

vsekakor pa priporocam eno nivo! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem bil v vojski, smo se Pintz-om na stražo vozili. Kakor smo ga mi vozili, je kuril 25-30 litrov. Več ko 100 po ravnem pa ne gre. Pa še trši volan ima kot Niva. Pa definitivno bolj zanič gretje (Niva ima celo zelo zmogljivega).

Kupi Nivo. Kolega jo je pred nekaj leti dobil v račun za neko popravilo za 20k SIT, sicer letnik 82, neregistrirano, ampak našopano na debelo z neko izolacijo do polovice vrat, tako da gnila ni bila. V bistvu se mu je je***o za tisto in mu je stala tam kak mesec, nekega dne pa smo se trije le odločili preizkusiti njene terenske zmogljivosti. Natočili smo 20l bencina, dolili olje, zamenjali akumulator in - gasa.

In če upoštevate, da se mu je za avto res fučkalo in da nam je bili čisto vseeno, če ostanemo kje sredi hoste (razen, da bi mogli peš domov :D :P ), si lahko mislite (no, težko si je predstavljati), po kakem terenu je mogla it. In je šla. Po gozdu, travniku, potoku, med pragom in vrati je not voda lila, sem imel noge na zicih, una dva spredaj pa sta bila do kolen mokra.

Drugemu kolegu se je tako dopadla, da jo je kupil od tipa za 10 jurjev in se z njo celo zimo vozil v zidanico v hudih rovtah. Pozneje jo je uporabljala cela vas, vedno je bila ob cesti, kjer je odcep proti zidanicam/vinogradom, seveda makedamski, ne, kolovoz je tisto, ključi so bili vedno not, vsak je pač nalil not malo bencina. No, nihče pa ni bil toliko pameten, da bi kdaj preveril olje in je revica zaribala.

HHV, če te to ne prepriča...

Veliko sreče pri nakupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV...........ne kompliciri okol pleha.........bomo švas mašino vzel,pa neki zapekl,pa par jeklenih profilou gor našvasal,pa nema da pukne.........NIVA DEFINITIVNO!!!!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj mi je najbolj zanimiva vaša informacija o prerjavenju samonosne karoserije. In to me tudi najbolj skrbi.

Smo ti ze napisali, da glede prerjavenja ne skrbi. Tu vskoci nas Franc. SSSSSSSSSSSSSSSS!

Za male pare ti bo KVALITETNO posvasal boga in pol.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pes pejt,lenoba lena. :P

B)

divjega prasca pa pusko pa na rame pa gasa!! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reče se: Puško na jermen, psa na rame, pa gasa! :D

(JagerOdhajaIzOštarijePress)

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je sedaj?

Si že kaj kupil?

Ali vsaj ogledal?

Ali se vsaj odločil, kaj bi? :?

mogoče se je premislil in se bo pridružil peticiji proti lovcem :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je sedaj?

Si že kaj kupil?

Ali vsaj ogledal?

Ali se vsaj odločil, kaj bi? :?

Panda ali še raje Niva. Brez naglice, ko se penezi naberejo in ko bo kaj ugodnega.

Grmeči muc, a ti to resno??? :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, če se ne moreš odločit raskiram eno popoldne za demonstracijo kaj zmore niva z offroad gumami. :P

Seveda v mojem okolišu, da lahk potem brez skrbi še 3x :beer1:

Popravljeno . Popravil stenere
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor kupi nivo! Jst sm jo dva dni nazaj kupu. Sm pa sovoznik v nivi že več kot ve leti. Priporočam!!! Ne tolko gledat kolko je gnila k pr ladi ni bistvenega pomena. Še tako močno gvila bo prenesla vse... No ne lih use (kšn hard offroad nbo zdržala k bo kej odtrgalo). Ma za tvoje potrebe več!!! kot dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UFO, a boš to nedeljo z nivo v Brdih?

Če boš in boš vidu zrustano belo nivo s CE tablcami me rukn da bomo par besed rekli.

V kakem stanju pa je ta niva ki jo kolega prodaja? Moram nekaj nabavit, to ki jo imam zdaj mi je čist rja požrla.

lp, gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm... Z mojo vrjetno ne. Štartnina je too much za moj tanek žep. Če ne drugači bomo šli z prijateljevo nivo. Bomo še vidli ku bo. Lansko leto smo bli in kaj naj rečem... Teren slab. Vzdušje dobro. Bomo vidli ku bo letos! :? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lada Niva - definitivno. Preiskušena na Off road Cita d' Gradisca (Italija). Takoj za Toyoto Land cruiser. Edini problem, ki pa ga jagri ne bodo imeli je voda (globoki potoki, reke). Zadevo so vozniki rešili z napeljavo zračnega filtra ven iz havbe. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!