Skoči na vsebino

Barvanje, lakiranje + Airbrush


urosintruder

Priporočene objave

- pa jebo ih bog zaslužkarski; zaradi nekaj cm dolge in 0,1 mm debele površinske praske naj zdej kupujem cel kos plastike in tank al kaj?

A pa si vprašal, kolk stanejo plastike? ZA nekatere modele so ful poceni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, za Gixxerja niso, tank ni pa za noben motor poceni.. In to je res bedarija, da ti rečejo, da kupi nov tank ker je opraskan :headbang: :headbang: :headbang:

BTW, nekateri gixxerji vem da so imeli barvno kodo na nalepki pod zicem, poglej, mogoče imaš tudi ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dobil nekaj res minimalnih praskic, pa ne od padca ipd. In si rečem OK to ni niti za štrihat pa pokličem Odarja in Panigaz če imajo korekturno barvo zame. Odgovor; ne to sploh ne obstaja pri nas.

Rečem OK a je potem kakšna koda barve, da dam nekam pri nas namešat zadevo, pač dajo v računalnik in zadeva pride ven kot je treba odgovor Ne to tudi ne obstaja.

Rečem OK kaj pa naj potem naredim? "Kupite nove vse dele ki imajo pri vas praske" - pa jebo ih bog zaslužkarski; zaradi nekaj cm dolge in 0,1 mm debele površinske praske naj zdej kupujem cel kos plastike in tank al kaj?

-So kakšne ideje?

Idi do enega ličarja. in ti bo on povedal kak pa kaj naprej. Po vsej verjetosti ti bo odčital barvo iz plastike dol(z nekim mašinom), dal namešat, vendar potem je dobro prebarvat vse plastike da nepride do odstopanj v barvi.

Jaz ko sem dal barvat plastike, sem dal 450 eurov za delo in material skupaj. Pa je bilo treba plastike skupaj lepit, vglavnem sama poclarija. Se z ličarjem poznamo privat, pa je rekel da tega nebi vzel nikoli, če nebi pri njemu vseh avtov kaj jih imamo pri hiši šraufali. Ker vloženih ur dela v en komplet plastik je enako če ne ki več kot barvanje celega avta. Zaslužek pa 3 krat manj.

Za gsx-a k6-k7 600 pride komplet plastik cca 1200-1500 eurov. So pa poceni nalepke, za celega sem dal 50 al 60 eurov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bi dal farbat recimo če bi res bilo od kakšnega padca. AMpak imam eno 2 cm riso na začetku tanka ki jo je motor dobil od frajerja ki se je prvi dan v garaži med inštalacijo alarma vsedel in potegnil z zadrgo, druga risa je pa na plastiki, ki jo je en drug naredil, ko je nosil ploščice čez vhodna vrata garaže - imam res srečo skratka.

No tako da so zadeve kozmetične in minimalne, samo mi gre na jetra ker sam zelo pazim na motor, pa bi rad to nekako porihtal.

Sem tudi vprašal za poliranje samo ta barva oz. lak je pretanek in se tudi ne da poštimat. Ma jeba v glavnem vse skupaj. Mislil sem tudi če bi kakšno nalepko dal čez ampak je na tako butastem koncu da nikakor ne zgleda.

Mah če nič drugega bom šel na zavarovalnico; prijavil škodo na parkirišču in dal 1% odbitne franšize pa naj res vse skupaj menjajo če so tako glupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dobil nekaj res minimalnih praskic, pa ne od padca ipd. In si rečem OK to ni niti za štrihat pa pokličem Odarja in Panigaz če imajo korekturno barvo zame. Odgovor; ne to sploh ne obstaja pri nas.

Rečem OK a je potem kakšna koda barve, da dam nekam pri nas namešat zadevo, pač dajo v računalnik in zadeva pride ven kot je treba odgovor Ne to tudi ne obstaja.

Rečem OK kaj pa naj potem naredim? "Kupite nove vse dele ki imajo pri vas praske" - pa jebo ih bog zaslužkarski; zaradi nekaj cm dolge in 0,1 mm debele površinske praske naj zdej kupujem cel kos plastike in tank al kaj?

-So kakšne ideje?

Spektralno ti noben ličar ipd. ne gre čitat barve, sploh v (današnji) dobi troslojnih barv, ker je rezultat nesmisel. Rešitev je, da greš do mešalnice, kjer imajo barvno paleto (ki jo bereš na soncu!!!) in po njej najdeš pravi/željeni ton. Pol ti pa namešajo. Cena pa je ~30EUR/0.5kg...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah če nič drugega bom šel na zavarovalnico; prijavil škodo na parkirišču in dal 1% odbitne franšize pa naj res vse skupaj menjajo če so tako glupi.

Ne bojo menjal...barval bojo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda obstajajo kšne take nalepke kot za toyoto za vsak odtenek barve je nalepka ki jo kupiš pri prodajalcu toyot (za tako stvar zaenkrat vem da ma sam toyota) če imaš kšno prasko enostavno prelimaš in se ne vidi :worship: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda obstajajo kšne take nalepke kot za toyoto za vsak odtenek barve je nalepka ki jo kupiš pri prodajalcu toyot (za tako stvar zaenkrat vem da ma sam toyota) če imaš kšno prasko enostavno prelimaš in se ne vidi :worship: :whistle:

V krškem je mešalnica....mešajo barve tudi za motorje. Imajo celo paleto. Če ne veš kode, greš tam z kosom...imajo tablice in se potegne dol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod sedežem sem našel nalepko kjer piše gor: COLOR PB-296M. A se z to oznako da barvo zmešat, al je to sam interna oznaka od honde?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imenuja pa se _______ in se nahaja na naslovu:__________________ :)

Sory ampak nočem da me šefi za kak epp za uha vlečejo....zato pa obstaja PM.. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod sedežem sem našel nalepko kjer piše gor: COLOR PB-296M. A se z to oznako da barvo zmešat, al je to sam interna oznaka od honde?

LP

Če barva ni ''zaščitena'' ti jo bodo zmešali v vsaki boljši mešalnici barv,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod sedežem sem našel nalepko kjer piše gor: COLOR PB-296M. A se z to oznako da barvo zmešat, al je to sam interna oznaka od honde?

LP

Motorna kolesa se NE DAJO barvat v originalne barve ker ne obstajajo recepture.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorna kolesa se NE DAJO barvat v originalne barve ker ne obstajajo recepture.

Seveda obstajajo. Pred leti so za mojga zmešal barvo po recepturi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorna kolesa se NE DAJO barvat v originalne barve ker ne obstajajo recepture.

Seveda obstajao. Sem v rokah držal razne originalne barve s kodami za mešalnico za razne motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kje točno bi mi lahko zmešal barvo za sprej, da bi se direkt ujemala z mojimi plastikami?

Pa kakšno barvo priporočate?

A to pol enostavno prnesm tja neki k je v taki barvi k hočm in mojstri to takoj isto barvo zmešajo al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje točno bi mi lahko zmešal barvo za sprej, da bi se direkt ujemala z mojimi plastikami?

Pa kakšno barvo priporočate?

A to pol enostavno prnesm tja neki k je v taki barvi k hočm in mojstri to takoj isto barvo zmešajo al kako?

Meni so to pred leti naredili v stari gorici ampak nevem več kako se trgovina imenuje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so to pred leti naredili v stari gorici ampak nevem več kako se trgovina imenuje

Jaz sem pa tole našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem že velikokrat napisal, da so avto laki čisto drugačni od moto barv. Dosti bolj enostavni za ujet odtenek.

Smo že debatirali v eni temi, poišči če te zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikjer

Kreten!

Kje točno bi mi lahko zmešal barvo za sprej, da bi se direkt ujemala z mojimi plastikami?

Pa kakšno barvo priporočate?

A to pol enostavno prnesm tja neki k je v taki barvi k hočm in mojstri to takoj isto barvo zmešajo al kako?

BLIK - Tukaj ti naredijo točno tako barvo kot jim prineseš; magar pokrov kake plastike.

In to po želji dajo tudi v sprej, ki te košta 15€.

So pa v ljubljani za mercator centrom v Šiški in cesto za njim.

Lahko pa izbereš tudi barvo is listov ali podaš točno kodo barve.

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!