Skoči na vsebino

Poziv k debati: "Ride Day"


Noise

Priporočene objave

Že nekaj časa imam idejo, da bi pri nas (SLO) zgodaj spomladi naredili en "Ride day" in s takšno mega-skupinsko furo druge udeležence opozorili, da smo motoristi ponovno na cesti.

Je kar nekaj "proti" in "za" argumentov, pri čemer so tisti "proti" predvsem organizacijske narave - kako zadevo izpeljati, kje se voziti itd. Premišljujem, da bi bilo bolje narediti ne pravo "skupinsko" vožnjo ampak bolj "posamično" a vsi na isti dan :)

---> Da bo bolj razumljivo, angleži imajo na primer takšno zadevščino poimenovano "Ride to work day", ki se je motoristi množično udeležujejo. Pa saj niti ni tako težko - na točno določen dan (ob koncu zime) se vsi peljejo v službo na motociklih/skuterjih.

Kaj menite ostali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ideja se mi zdi precej pozitivnega pomena. Tko da jaz sem za! :OK: Kot si sam omenu se zdi tudi meni da bi bilo bolje več posamičnih skupin ..... zakaj .... zato ker je org. enostavneše in ker na ta način bi pokrili večji del slovenije..... zadeva bi mogla tudi bit čimbolj reklamirana da bi ljudje bili v naprej obveščeni kaj se bo dogajalo ne pa da bodo pomisnli samo na par motoristo .... moje mnenje...

evo iz primorske na je že skor zadosti za organizirat vso zadevo .... rabmo še koga iz krasa oz. goriške :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo dobra ideja, če bi jo res organizirali kot se šika, predvsem pa pri tem obvestili vse medije pred, med in po dogodku ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadeva bi mogla tudi bit čimbolj reklamirana da bi ljudje bili v naprej obveščeni kaj se bo dogajalo ne pa da bodo pomisnli samo na par motoristo .... moje mnenje...

Res je -- zato pa sem za dogodek, ki bo morda čez pol leta, sprožil debato že danes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: A to nej bi bla, zadevščina kot dan brez avtomobila? :OK:

Daleč od tega. Samo za nas motoriste in skuteraše bi veljalo, da se peljemo v službo // okrog in okrog // z našimi dvokolesniki. S tem bi opozorili vse štirikolesnikarje, da se naj zbudijo iz zimskega spanca in da smo mi spet na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se vam ne zdi, da ste nekoliko zgodnji za to temo??

Poleg tega.......če boste prezgodnji, še veliko motorjev nebo registriranih......do takrat, ko pa bodo registrirani vsi, pa bo itak že nekaj mrtvih.

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daleč od tega. Samo za nas motoriste in skuteraše bi veljalo, da se peljemo v službo // okrog in okrog // z našimi dvokolesniki. S tem bi opozorili vse štirikolesnikarje, da se naj zbudijo iz zimskega spanca in da smo mi spet na cesti.

no, ja sej to sem mislu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jst sm za ride day.

Po mojem bi lahko bilo to tako, da bi se folk pripeljal iz različnih koncev (posamično skupinsko...), nekje bi se dobili, poklepetali, potem pa spet vsak k sebi.

Iz vipavske dolina bi nas prišlo kar nekaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se vam ne zdi, da ste nekoliko zgodnji za to temo??

Niti ne... glej spodaj...

Poleg tega.......če boste prezgodnji, še veliko motorjev nebo registriranih......do takrat, ko pa bodo registrirani vsi, pa bo itak že nekaj mrtvih.

Ravno zaradi takšnega pomisleka (da ne bodo motorji registrirani) je potrebno že sedaj začeti govoriti o tem in ne 20. februarja.

Kar se tiče drugega dela -- se pravi, da se ne splača opozoriti nase in da naj smrt kar kosi do nove naslednje zime? Har har har... No saj od tebe kakšnega drugačnega odgovora sploh nisem pričakoval, sili te pa tudi nihče ne k vožnji ali bognedaj, da bi zaradi tega, ker si morda s tem rešiš življenje, nekaj dni prej registriral motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Ideja je res SUPER!!!

:OK:

Take dneve z različnimi prevoznimi sredstvi in "osnovo v namenu dneva" imajo res vsepovsod po svetu. Tudi pri nas bi lahko po celi

Sloveniji opozorili s takšnim dnevom na nas in na to, da smo spet na cesti. Pa glede nato, da nas je kar nekaj tukaj, ki delamo "v medijih" sploh po mojem ne bi bilo težko zadevo reklamirati in "pravo sporočilo" poslati v javnost.

Glede nato, da pa je organizacija -dobiti skupaj- 2000 motoristov ali več na enem mestu res težka, bi se pač dogovorili za EN DAN ali DOLOČEN DATUM in bi se pač po vseh koncih Slovenije podali na pot. Mogoče bi se kje na sredini Slovenije dobili in srečali - ni pa nujno.

Debata o tem - pa - prej se začne - prej bo stvar definirana in dogovorjena in s tem tudi na koncu koncev izpeljana, a ne?!

Skratka jaz sem 100% ZA!!! (pa to celo brez referenduma :kva1: )

Pomlad - otvoritvena vožnja za novo sezono - glejte vsi - motosvetovci spet na cesti - :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da mi bo to, da bom motor registriral prej in se vozil po hladnejšem in z soljo posvinjanem asfaltu (mi kraj pameti ne pade), rešilo življenje, je vse drugo kot verjetno. Najbrž pa bo situacija ravno nasprotna.

Akciji kot taki ne nasprotujem. Se lahko zaradi mene vozite še pozimi, da do spomladi avtomobilisti ne pozabijo na vas.

Jaz osebno registriram motor toliko pozno, da do takrat nekaj osebkov že "omahne". Potem pa itak cajtengi s svojim senzacionalističnim pristopom obravnavanja motorističnih nesreč poskrbijo za to, da se ljudstvo zopet prične zavedati motoristov na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno registriram motor toliko pozno, da do takrat nekaj osebkov že "omahne". Potem pa itak cajtengi s svojim senzacionalističnim pristopom obravnavanja motorističnih nesreč poskrbijo za to, da se ljudstvo zopet prične zavedati motoristov na cesti.

Dej ne klamfaj neumnosti ... prav vseeno je kdaj ti motor registriraš in zakaj ... pač nauš sodeloval v akciji pa mir ... ne rabiš zdej cele svoje osebne štorije o registraciji tuki pisat ... :devil: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra ideja! Pridem zraven.

Najlažje se to naredi, če združimo z nekakšnim FS-om.

Kdaj smo bili letos spomladi v Ribnem, ne FS, piknik zmrznjenih mislim?

Tudi letošnje jesensko FS v Brdih se lahko na nek način izkoristi. Zborno mesto izbrati tako, da je skupinski odhod čez središče mest, v katerih se nabiramo skupaj.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlažje se to naredi, če združimo z nekakšnim FS-om.

Naaa, če zadevo naredimo v soboto pa res ne bo haska...

Naj bo kar normalen delovnik in čisto ločeno od kakršnegakoli FS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče izjav "bom zraven / ne bom zraven" jih kar zadržite zase. Bolj nas zanimajo konstruktivni predlogi kako zadevo izvesti... Torej, vsi hkrati ali posamično na isti dan npr...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem sem poskušal že malo predramiti sodelujoče v drugi temi, pa odziva ni bilo. O dnevu brez avtomobila ampak tudi z motocikli je govora tudi v Maksiju in nekaj se tudi dela na tem. :xx:

Ride day pa absolutno podpiram in mislim, da bi lahko stopili skupaj in to organizirali tako kot je treba. K sodelovanju bi bilo dobro privabiti tudi bolje organizirane klube, ki imajo z določenimi aktivnostmi že izkušnje. Stvar bi bila lahko z dobrim obveščanjem medijev tudi zelo odmevna. Vse za našo varnost!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bi bilo najboljše, če to organizirate po večjih mestih => LJ, MB, KP, KR, NM, CE ... kot npr. akcija "Dan brez avtomobila", pa naj bo to tudi celodnevna akcija ... pa mogoče se določi ura in lokacija v teh velikih mestih, kjer se lahko potem motoristi zberejo in grejo eno skupno vožnjo po mestu in okolici ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo pa dobro definirati, za kaj se s tako akcijo zavzemamo. Ride to work day je namreč namenjen promociji alternativnih prevoznih sredstev, prispevek k ekologiji ipd... To, da se pa zadeva naredi na začetku sezone, ali še prej za zmrzljive, bi bilo pa mogoče bolje usmeriti v dejansko opozarjanje na našo prisotnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Organiziraš denimo sočasno v več mestih... Ljubljana, Maribor, Koper, Kranj, Celje, Murska Sobota. ampak to je že skoraj preveč... povsod, razen v Ljubljani, je zadeva verjetno kvečjemu simbolična... (lahko se tudi motim!), ... V Ljubljani pa poskrbiš, da zadevo pokrijeta nacionalka, komercialka in še katera TV, pa seveda pred tem orenk razglašaš strategijo in teorijo varnega motociklizma, ... pri tem seveda objokuješ žrtve, opozarjaš tudi motoriste na nevarnosti, ki prežijo nanje in poudarjaš, kako je treba bolj aktivno poskrbeti za varnost ne samo nas samih (mopedistov), ampak tudi drugih pred nami... Pri tem se ena od pomembnejših izjav mora nanašati tudi na "okolju prijazni motociklizem", ki mora nujno vsebovati "tihost in energetsko nepotratnost" - kar je dokaj težko pri motociklih... ljudje so pač alergični na auspuhe... in privijanje gassa.... in vožnjo po zadnji...

Ljudje se ob predvideni uri zberejo in z mirnim, počasnim oznanjanjem svoje motoristične filozofije v stili "Z motociklom v službo".... pri tem se izvede največ dve postaji... eno na kakšni pomembni mestni točki, drugo pa nekje, kjer se potem cela zadeva tudi razpusti in jo mahne vsak svojo pot (razen, če se nardi ena simbolična tura, lahko pa tudi resnejša zadeva....)...

Kar je pomembno pri tem: obvezno pofočkanje pri mestnih oblasteh, katerim predaš disertacijo na temo: kako lahko olajšate življenje motociklistom in kako lahko motociklisti prispevajo k bolj varnem in umirjenem mestnem življenju... (kar se lahko izkaže za dost problematično temo, btw...)...

Pri tem morajo biti protagonisti obvezno zelo dobro podkovani s statistiko, retoriko, dodatnim gradivom, čimmanj naduti, agresivni in tako naprej...

Seveda pa je takšna akcija lahko le delček mozaika- tovrstne aktivnosti naj bi potekale čez vse leto. Nekaj je na to temo začel že Maksi... pa ne vem, koliko so pripravljeni posvojiti tudi to akcijo ...

Mimogrede - če bi se takšna akcija izkazala za ekhibicijo glasnih odprtih rorov, voženj po zadnjem kolesu, drag-racinga čez center mesta in podobnih podvigov, je bolje, da je ni... ker bo kvečjemu samo še prilila na ogenj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo pa dobro definirati, za kaj se s tako akcijo zavzemamo. Ride to work day je namreč namenjen promociji alternativnih prevoznih sredstev, prispevek k ekologiji ipd...

Jaz bi bil predvsem za to, da se opozarja na našo ponovno prisotnost. Če bo treba kakšnim "organom" navajati razloge zakaj je zadeva smiselna, lahko dodamo tudi ekologijo itd., drugače pa bi štartali predvsem na varnost!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj tega ne naredi ZMKS ... ki še vedno spi ... al pa vsaj naj finančno ali kako drugače podpre akcijo in pritekne MK v SLO, da se je udeležijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glasnih odprtih rorov, voženj po zadnjem kolesu, drag-racinga čez center mesta in podobnih podvigov, je bolje, da je ni... ker bo kvečjemu samo še prilila na ogenj ...

Definitifno ja. To je ena izmed večjih skrbi - da ne bo zadeva izpadla kot slab show egotripov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!