Skoči na vsebino

Poziv k debati: "Ride Day"


Noise

Priporočene objave

Nois sej je vse lepo in prov, vendar BUDNICO imajo v zasavju že par let. Za več infa oz izkušenj vpraši Ervino ali Obeliksa-njegov klub organizira to (obisk cca 300 motorjev)

Cifer se pa ne zapomniš. :P Bilo jih je manj kot tristo. Mislim, da so lani nehali šteti pri 150 ampak jih je še kar nekaj prišlo in mnogi so se pridružili na poti.

Budnica se je organizirala skupaj z Satani.

Drugače pa tule: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?ac...l=budnica&st=15

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ideja je dobra..čeprav se mi zdi, da v določeni obliki že tako je..saj spomladi itak skoraj večina klubov organizira otvoritvene vožnje (beri krst)..

Mogoče je le bolje, da se organizira centralni zbor nekje v središču Slo in po krajšem druženju se skupine odpravijo (lepo kulturno) vsaka na svoj konec nazaj na svoj konec državice.

Na ta način, bi bila akcija zadosti odmevna, da bi opozorili nase in organizacijsko ne preveč zahtevna..to je moje mnenje..

LP,Twity

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ideja je dobra..čeprav se mi zdi, da v določeni obliki že tako je..saj spomladi itak skoraj večina klubov organizira otvoritvene vožnje (beri krst)..

...

Na ta način, bi bila akcija zadosti odmevna, da bi opozorili nase in organizacijsko ne preveč zahtevna..to je moje mnenje..

...

Grrrrr...grrrr...grrrr :angry:

Kdaj so krsti? Cez vikend pravis? Kaj smo napisal o voznji cez vikend? Kaj smo napisal o pridruzevanju drugim dogodkom?

Kaj pa tisti, ki imajo sluzbo cez teden in mogoce ne moremo kar nekam prit sred delovnega dneva? Aja cez vikend bi? Kaj smo napisal o voznji cez vikend. Grrr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpiram zadevo datum 15 april je v redu.Kaj več pa ne bom pisala ker vidim da imate idej in predlogov ogromno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi bilo slabo. Vendar bi, tako kot je Symru, predlagal centralizacijo, ker je pač odmevnejša.

Saj je menda cilj tega opozoriti, spet bomo na cestah.

En delavnik zjutraj iti v službo in potem iz službe z motorciklom in se nato, recimo ob 17h zbrati v LJ, da vse skupaj posnamejo televizije.

Ker če se iz obrobij SLO pripeljemo v LJ, bomo dosegli hkrati tudi to, da bomo prisotni tudi na lokalnih cestah, ko bomo šli v LJ in ko bomo šli nazaj.

Saj ni treba delati povorke skozi LJ in mototi meščanov.

Se dobimo na Barjanski črpalki, lahko na obeh in potem hkrati obe smeri opravita cel krog po obvoznici in nato vsak na svojem izvozu dol in domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno znova zasledim .....LJUBLJANA.....

hmmm....

centralizacija torej tudi pri motorjih in pri

dnevu, ki bi naj opozoril na to, da smo na

cesti motoristi, ki SMO po celi Sloveniji....halo.....

pri nas - na primer lokalni klubi organizirajo

otvoritvene vožnje - okej - ampak to nikoli ni

odmevno - niti po medijih - niti med folkom.

Pa itak jih priredijo za to, da majo žur na koncu

neke kao krožne - kratke vožnje.

Kot je predlagal Sym - se mi zdi še najbolj

efektno - MNOŽICA - naj nase opozori, povabljeni

so naj res vsi - od policije do ZMKS. Pa orenk velik

bum narest v medijih - da bojo snemal - na vseh

koncih Slo. Pa še najboljše bi bilo, če bi oznanili - datum,

ki ga boste pač zbrali - in potem iz tega naredili tradicijo - torej vsako leto na isti datum - RIDE DAY - opet smo tu.

A ne bi blo to odmevno in efektno???

:hmm:

Vsako leto se točno ve, da je 22. september dan

brez avtomobila. Naj se tudi ve - aha - ta pa ta datum - majo motoristi svoj otvoritveni POZOR za udeležence na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo danes na furi do Brd dokazali, da se znamo tudi v koloni // grupno // peljati. Vesel sem, da ni bilo tiščanja, prehitevanja in kakšnih, bognedaj, nesreč.

Še kdaj se takole lepo peljemo, pa bomo na RIDE DAY sigurno rasturili in naredili lep vtis na ostale udeležence v prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo danes na furi do Brd dokazali, da se znamo tudi v koloni // grupno // peljati. Vesel sem, da ni bilo tiščanja, prehitevanja in kakšnih, bognedaj, nesreč.

Če je to to, pol se vidimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo danes na furi do Brd dokazali, da se znamo tudi v koloni // grupno // peljati. Vesel sem, da ni bilo tiščanja, prehitevanja in kakšnih, bognedaj, nesreč.

Še kdaj se takole lepo peljemo, pa bomo na RIDE DAY sigurno rasturili in naredili lep vtis na ostale udeležence v prometu.

Ne morem se popolnoma strinjat s tem. Do prehitevanj je prihajalo, predvsem zato, ker so nekateri pač hoteli vožnjo nadaljevati solo. Vse lepo in prav, ampak dalo bi se tudi drugače, ne pa da uletavajo in rušijo integriteto kolone. Najlažja možnost je seveda bila, da bi soloti startali prej in ne na repu tako dolge kolone. Še manjši problem bi bil, če ne bi bila kolona dolga več sto metrov. Verjetno se imamo zahvaliti vsakemu posamezniku, da ni prišlo do pizdarij. Vse teorije, ki smo jih kdajkoli razpredali na forumu namreč odsvetujejo vožnjo več kot 10-15 motoristov v eni skupini. Če bi se dalo vnaprej dogovoriti skupine, tudi ne bi bilo zaostajanja na semaforjih, in posledičnega dirkanja za "ubežniki". Tako kot je Climber privolil v vodenje, bi lahko vsaj še dva ali trije motoristi ustvarili svojo skupino in bi bila možnost prehitevanja tudi za ostale motoriste dosti lažja. Vem, da je to problem, sam se na primer za vodjo ne bi mogel javiti, svaka čast tistemu, ki se upa, sem se pa pripravljen podrejati pravilom vožnje v skupini in upoštevati navodila vodje, pa četudi to mogoče ni the ride of my life.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkazalo pa se je, da so zelo potrebni tudi motoristi, ki zapirajo kolono in skrbijo, da so vse ovčice na broju. To vlogo sta izjemno dobro opravljala Brrrm in Horjo, ki sta šla celo tako daleč, da sta počasnega motorista, ki ni mogel slediti tempu, varno pripeljala do Ajdovščine. Skratka z malo dogovora se da zadevo zelo lepo peljati, z malo več smo pa že tam ko lahko rečemo, da se več ne da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm tudi proti temu da bi se zadeva zgodila samo v Ljubljani. Vsaj na ene 4 mestih bi se to lahko zgodilo npr. Ljubljana, Maribor, Celje, Koper? Dejstvo pa je da kraj in cas nikoli ne bosta vsec vsem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast sicer nisem ljubitelj Ljubljane :P Vendar pa se strinjam da če želimo privleči pozornost javnosti,je ravno prestolnica najbolša.To pa iz več razlogov;

1.Z tem da se več sto motoristov iz cele naše lepe zbere na enem mestu,pomeni da nam nekaj to pomeni.Razen motoristov je malo takih ki grejo iz Kopra v Maribor na kafe. :OK:

2:Pet motorju skupi-aha spet tisti divjaški huligani :BUA: 500 motorju skupi,pa še v Ljublani :o tuki se pa neki dogaja B)

3.TV ,radijo and news čist slučajno prej opozorjeni na dogoidek O:-) Menda ja poznate kakšnega novinarja :P

4.Seveda pa plave z motorini zraven povabit,saj konc koncu so tud oni motoristi :hmm:

5.Predvsem pa mora biti zadeva speljana na kulturni ravni.z tem mislim nobenega preseravanja v koloni,kurjenja gum pokanja in podobno.Za to so motozbori.Tisti ki niso sposobni eno uro podrejanja skupini,naj raje ostanejo doma :angry: Bojo tako več prispevali skupni stvari <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3.TV ,radijo and news čist slučajno prej opozorjeni na dogoidek O:-) Menda ja poznate kakšnega novinarja :P

5.Predvsem pa mora biti zadeva speljana na kulturni ravni.z tem mislim nobenega preseravanja v koloni,kurjenja gum pokanja in podobno.

v bistvu se tč. 3 navezuje na tč.5 in obratno icon11.gif novinarji bodo prišli po "udarno novico" in kot ponavadi iz skupine motoristov pokazali najbolj negativne primerke (ki se bodo v vsakem primeru pojavili) - pač klasični predsodki...

...mogoče bi bilo pametno par dni prej sklicati tiskovno konferenco oz. novinarje (in seveda javnost) na kak drug način obvestiti o dogodku in namenu le-tega (letaki,... ) ter osebno k sodelovanju povabiti novinarje motoriste...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno, KP, LJ, CE, MB in MS. Koordinirana akcija razkazovanja po mestnih ulicah v stilu SPET SMO NA CESTI , zborna točka v strogem mestnem jedru vožnja po prometnih mestnih ulicah in okoli nakupovalnih središč (KP Mercator, LJ Mercator in Leklerk in BTC, CE interšpar, MB europark, za MS žal ne vem) in najavljeni novinarji na vseh lokacijah ter lepa in predvsem STRPNA vožnja v koloni ( mislim, da tudi bratje prometni policaji na motorjih nebi imeli nič proti, če bi pospremili te skupinice kot na motozborih in ustavljali dvosledna vozila, ko bi mi vozili skozi rdečo) od ulic po centru mesta pa do enega kroga okoli ali po nakupovalnem središču ( a si predstavljate 25-30 motorjev peljati po garažah europarka :naughty: :naughty: ) bi sigurno imela tudi za televizijske hiše širok krog gledalcev. Seveda bi vse najbolj zajebali, če jim nebi dali tistega kar hočejo snemalci in zagriženi nasprotniki motorno gnanih enoslednikov - torej brez ekscesov kot so kurjenje gum, pokanje, zadnja in sprednja kola in podobne... da potem nebi izpadli v očeh vseh ki bi to gledali motoristična banda razuzdancev.

MAKSI bi nam lahko tukaj glede organizacije in koordinacije IMHO dosti pomagal.

Pa da bi bil odziv še večji, bi lahko še mularijo, KI SE ZNA VOZITI STRPNO !!!!!! vzeli zraven v Junior kategoriji (sesalci, APNke, ....), ki so tudi ogrožena vrsta, potem je množičnost udeležbe zagotovljena.

(edino, če se še v vsakem mestu zapeljemo do največje lokalne zavarovalnice, tam bi MALO gasa navili, naj vidijo, da smo jezni na njih O:-) O:-) O:-) )

Začetek aprila bi bil po mojem skromnem mnenju kar pravšnji datum, če le ne bo zima zobe pokazala.

Junior kategorija takrat že pridno vozi v šolo, večje kubature pri tistih, ki kaj dajo nase so tudi že v večini registrirane, "leteči" so tudi že na cesti, tako da bi znalo res "zažgat" v medijih in predvsem v glavah avtovoznikov (brez zamere)

lp, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi govorite o nekih organizacijah, pa povabljenih, pa ne vem kaj še.

Jaz ga ne bi sral s tem. Čim je nekdo podpisan kot organizator, to potegne s seboj cel kup obveznosti in še huje, odgovornosti. Komerkoli se karkoli naredi, odgovarja organizator. Če pa hočeš kogarkoli uradno povabiti, rabiš organizatorja, ki to naredi. Ne bi jaz to!

Najlepše je tako kot je bilo sedaj, lepo friendly se zmenimo za skupno furco tja pa tja, dobimo se tam pa tam. Če nas je preko sto ali več prava figa, nas je pač toliko znancev in prijateljev. Noben zakon nam tega ne more omejevati. Čim pa imaš organizatorja, te haklajo vsi od policije do upravnih enot pa še kdo se najde.

To, da smo sposobni voženj v velikih skupinah smo pa dokazali.

Prav pa ima Lucky, ko pravi, da moramo nekaj stvari dodelati. Mogoče se celo ne bi delili na manjše skupine, vsaj ne nekaj časa, da s spektaklom pritegnemo pozornost in izpolnimo namen a la ride day, kar zelo podpiram. Po Vrhniki npr. pa bi se kolona raztegnila in razdelila na prej formirane skupine. Do takrat pa bi bilo potrebno "določiti še nekaj prostovoljcev", ki bi zapirali križišča in seveda obvezna zaščitnica.

V soboto smo se tudi sami po sili prilike (rdeč semafor) razbili na nekaj skupin. Bil sem v zadnji, ki je nastala takoj po odhodu iz parkirišča na Dolgem mostu. Pa smo se lepo znašli. Babi je prevzela vodstvo kolone, jaz sem še zaprl naslednje križišče, nakar sva z Brrrm držala zaščitnico. Brez problema. Ob nezgodi, ko so iz nekega avtomobila padli paketi izolacije in je bila cesta v trenutku zablokirana, smo se varno ustavili in kar nekaj nas je dvignilo roko v opozorilo zadaj vozečim.

Ej narod, mi znamo! Beremo, pišemo, učimo se in dokler upoštevamo drug drugega, smo zmagovalci. :D :D

Še bomo ponavljali, kajne?

Solorider in Motosvetovec HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, HHV, se strinjam. Če nekdo "organizira", si kot "organizator" takoj v riti. Policaji, upravne enote itd.. :SS

Lahko bi si pa dali tiskati majice (za čez jakne) v stilu SPET SMO NA CESTI čez cel hrbet ali kaj podobnega... da bi folku poštekalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, HHV, se strinjam. Če nekdo "organizira", si kot "organizator" takoj v riti. Policaji, upravne enote itd.. :SS

Lahko bi si pa dali tiskati majice (za čez jakne) v stilu SPET SMO NA CESTI čez cel hrbet ali kaj podobnega... da bi folku poštekalo...

Maš res! Tudi mi smo nekaj takega razmišljali in se bomo sigurno pridružili tej ideji.

Ja, Lojzi, ne morem biti vedno vse naenkrat. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(edino, če se še v vsakem mestu zapeljemo do največje lokalne zavarovalnice, tam bi MALO gasa navili, naj vidijo, da smo jezni na njih  O:-)  O:-)  O:-)

ne bo pomagalo el barto, zavarovalnicam ne prides do zivega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw...organiziran shod je shod, pri kateri organizator razglaša (javno oglašuje) oziroma poziva k udeležbi z javno objavo oziroma z vabili...

...sedaj pa naj nekdo pove, kako spraviti skupaj tako zadevo brez javne objave oz. vabil udeležencem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sedaj pa naj nekdo pove, kako spraviti skupaj tako zadevo brez javne objave oz. vabil udeležencem?

Tako, da nekdo napiše na motosvetu in maksiju v forumu da se bo v petek popoldne peljal po tej in tej trasi, čisto slučajno pa se mu pridruži še 200 motoristov.

Ne, resno: kar se tiče "organizacije" je dejansko shit ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da ima Noise prav. Dovolj bo, da se zmenimo kar prek te strani, živi dokaz za to je JFS (čeprav na žalost nisem bila zraven).

Mogoče pa lahko "akcijo" izpeljemo s pomočjo ( v organizaciji) Generalne policijske uprave?! :blink: Tako bi ubili (oživeli :) ) dve muhi na en mah...

Prepričana sem, da ne bi imeli ksihta reči ne, še posebno, če bodo zraven mediji (kar bodo zagotovo, TV SLO je že privolila :rolleyes: ....POP TV pa itak.... pa smo že skoraj zmagal.... :) )

p.s.

Gospod magister Bojan Žlender, dolgoletni tajnik Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Republike Slovenije pa bi morda dal natisnit 300-500 (odvisno od povpraševanja ) ...majic z napisom, ki je bil že nekje omenjen? :rolleyes:

Kaj menite? :hmm:

Popravljeno . Popravil Manuela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se policije tice bi bilo pomoje najbolje stvari urejati z motoristicno sekcijo IPA (international police asociation) Slovenije. Oni imajo pomoje dosti posluha za take zadeve, pa se veze v vrhu policije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nebi bilo pametno,da bi zraven povabili samo ZMKS in pa kako veteransko zvezo. To je še dodatni 2000 motoristov pa se vsi skupaj usedemo dol s policijo in organiziramo skupaj. Po mojem bo to najboljše in najbolj sigurno. Policija organizira spremstvo, mi pa ostalo. Medijo bojo pa tko sami prišli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!