Skoči na vsebino

Poziv k debati: "Ride Day"


Noise

Priporočene objave

vse kar ste povedali je kul....sam nekaj me moti..kje se bomo vozili...namreč če rečeste vsa večja mesta...ja jst ne vem katera mesta sem spadajo...ne vem pri nas v Postojni bi se zbralo 10 motorjev...in ko bi se peljali čez mesto bi bila ista fora kot ko se vsak 4. dan poletja peljemo s klapo....

fora tega je da bi bila stvar čimbolj masovna...to je da bi opozorili nase....predlagal bi samo "par" mest v sloveniji npr. ljubljana Koper,Maribor....drugod ne vem če bi akcija dosegla svoje...ker vedeti morate da se vsak ki ima motor ne bo pridružil akciji....torej je treba poskrbet za število ki naj bo veliko....mogoče se motim.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fora tega je da bi bila stvar čimbolj masovna...to je da bi opozorili nase....predlagal bi samo "par" mest v sloveniji npr. ljubljana Koper,Maribor....

Thundy, če bi prebral, kar smo doslej predlagali, bi videl, da je ta predlog o samo nekaterih mestih padel že vsaj 10-krat... Res ne vem, zakaj se moramo ponavljati?

Sicer pa - da, kritična masa je pomembna, da lahko opozoriš nase... kar naj bi bil namen take akcije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, ker je out of topic ampak Sym kakšen je pičkin dim ... naj dela ZMKS ... zakaj jo pa klubi plačujejo ...

??????????????????????????????????

Koga to placujete pri ZMKS?

Delo clanov »vodstva« ZMKS je prostovoljno in brez honorarjev.

Denar, ki ga moto klubi placujejo ZMKS, je od vseh klubov, ki so clani ZMKS. Vsako leto blagajnik ZMKS na obcnem zboru pove (poda porocilo), za kaj je bil denar porabljen in kaksno je trenutno stanje na racunu.

Kot clan »vodstva« oz upravnega odbora, ti lahko zaupam, da se nikoli nisem dobil nic placanega. Imel sem pa kar nekaj stroskov (sestanki na Trojanah, GSM pogovori, kuverte, znamke, …), katere sem kot ljubitelj motorizma kril iz svojega zepa. Da ne omenjam kolk zivcev je slo, za to, da smo sestavili koledar prireditev ZMKS. Verjetno si lahko predstavljas, kako je, ce te iz 60 moto klubov klicejo po GSM-u in nekaj prestavljajo in na novo predlagajo termine za prireditev srecanja.

No, naj ti na kratko povem, za kaj se je letos oz. se bo porabil nas denar:

- izdelava koledarja prireditev ZMKS (v veliki vecini je tisk pokrila pivovarna UNION kot sponzor).Ta koledar je brezplacno dobil VSAK clan vsakega motokluba, kateri je vclanjen v ZMKS. Nekaj koledarjev se je razdelilo na Motor Showu v Gornji Radgoni, nekaj sem jih pa razdelil v OTP in OLP;

- izdelava preventivne zlozenke ZMKS (brezplacno se je delila na Motor Showu in V OTP, OLP);

- izdelava spletne strani ZMKS (na njej je tudi koledar prireditev). Spletno stran se je dalo delat v agencijo, ki se s tem ukvarja. Tiso, da nekdo pozna nekoga, ki bo to naredil zastonj se ni obneslo.

- izelava nasitkov ZMKS (brezplacno ste jih dobili za vsakega clana);

- izdelava izkaznic ZMKS (jih se dobite);

- organizacija prireditve na kateri se bo podelilo pokale drzavnim prvakom v sprtnostni voznji .

- mogoce sem kaj izpustil.

Vem, da bi se dalo narediti marsikaj, ampak to zadevo furamo cisto ljubiteljsko. Naredimo toliko, kot nam to dopusca cas. Tudi organizacija drzavnega prvenstva v spretnostni voznji ni ravno macji kaselj. Da niti ne omenjam tekanja naokoli za kakega sponzorja (poglej na koledar prireditev).

Ta odgovor ni namenjen samo Vale (da ne bos to vzela kot kreganje!!!), ampak tako nasplosno.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je motoristov vsako leto več in če bi na isti dan, isto uro spravili skupaj vso to "hordo", bi blo treba zadevo res dodobra organizirat..

Je ZMKS to naredila dvakrat za odhod na Moto BOOM. Je preko predstavnika regije obvestila vse klube o skupnem prihodu v Celje. Stiskali so se obvestilni plakati.

No na koncu se nas ni uspelo zbrati niti dobrih sto.

Vsi so bili na zacetku za, potem pa jih je velika vecina zahinavila (neregistrirani motorji, mraz, ...)

Vso sreco tokrat!

Karkoli boste organizirali, se vam bom pridruzil, ne bom zahinavil.

BTW: najvec motoristov se nas je zbralo, ko smo v parlament nesli podpise za spremembo kategorije do 350 ccm. Bom enkrt prinesel vidokaseto.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni toliko poanta v tem, da se nas zbere 1000 in da se dobimo na enem parkplacu -- daleč od tega. V mislih imam še vedno vožnjo... predvsem v obliki skupin po recimo 10-20 motoristov, ki se popoldne vozijo po POMEMBNEJŠIH slovenskih cestah IN večjih mestih. Ne zdi se mi smiselno 100 komadov nabit na en parkplac in čakat pred Kolosejem da me nekdo opazi.

Bi tudi jaz predlagal petek, ker je popoldan vedno gužva na večjih cestah (LJ-CE), (LJ-KR), (LJ-NM), (LJ-KP)... Dopoldne pa sem mislil tako kot Dave -- vsak v svojo službo zjutraj... potem pa "zbori" ob določenih urah na določenih lokacijah po večjih mestih in nato kakšna urica "križarjenja"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni toliko poanta v tem, da se nas zbere 1000 in da se dobimo na enem parkplacu -- daleč od tega. V mislih imam še vedno vožnjo... predvsem v obliki skupin po recimo 10-20 motoristov, ki se popoldne vozijo po POMEMBNEJŠIH slovenskih cestah IN večjih mestih. Ne zdi se mi smiselno 100 komadov nabit na en parkplac in čakat pred Kolosejem da me nekdo opazi.

Bi tudi jaz predlagal petek, ker je popoldan vedno gužva na večjih cestah (LJ-CE), (LJ-KR), (LJ-NM), (LJ-KP)... Dopoldne pa sem mislil tako kot Dave -- vsak v svojo službo zjutraj... potem pa "zbori" ob določenih urah na določenih lokacijah po večjih mestih in nato kakšna urica "križarjenja"...

Glede na zarukanost nasega slovenskega folka bo akcija dosegla taksne odzive:

- Aha so ze na cesti te norci, je bila zima prekratka.

- Poglej jih dobili bodo revmo.

- Po tem mrazu pa z motorjem!

- Umakni se jaz sem z avtom! GRRRRRRRRRRRRR! Je.i se!

Redkokateremu bo padlo na pamet, da opozarjamo, da smo spet na cesti.

V danasnjem delu je lepa slika, kako je ena stara mislila, da je ze konec motoristicne sezone in je brezkrbno zapeljala na vecjo cesto LJ - CE. No za dva motorja ja naredila "konec sezone".

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da se spomladi ob vecje ceste cez dan parkira nekaj motorjev in nad njimi se obesi napis: VOZNIKI SPET SMO NA CESTI! ali pa kaj podobnega-

Mogoce bo potem kdo kaj pokapiral.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da se spomladi ob vecje ceste cez dan parkira nekaj motorjev in nad njimi se obesi napis: VOZNIKI SPET SMO NA CESTI! ali pa kaj podobnega-

Mogoce bo potem kdo kaj pokapiral.

Tadej

Bi poskušali jumbote dobit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista ideja o petkovih vožnjah je dobra!

Vendar bi jo bilo potrebno nekako združiti s plakati oz. nekako opozoriti kaj počnemo. Mislim, dati obenem prebrati tisti "tudi mi smo na cesti". Mogoče kakšne table z napisi na prtljažniku zadnjega in prvega motorja v koloni, natiskane majce čez jakno ali nekaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jest si to predstavljam nekako tako...

...zjutrej naj bi se vsi pelal v službe z motorjem, in kamorkoli pot vodi tekom dneva, nato bi se po šihtu okol 17h zbrali na prejdogovorjenih mestih v nekaj "strateških" mestih, ne v bufetih ampak kakemu večjemu parkplacu ki ni poln avtov npr za lj BTC, kjer pa bi se zbirali max eno uro, da nebi zadeva razrasla v splošno žurko in nato bi npr v ljubljani odrinili v center in po tivolski do parlamenta kejr se nahitro brez javnih govorov izroči pahorju kak papirček* in stisne roka odpele naprej na slovensko čez bavarc ven iz centra in nato panoramska fura po obrobju Lj, ki se lahko spet zakluči na btc parkingu, kjer se pač udeleženci razidejo ...kak piknik na koncu se mi ne zdi najbolj ideja ker to naj bi bila akcija za varnost v cp in ne motosrečanje.

*papirček naj bi bil nekakšen predlog za sodelovanje in za varnost itd... nikakor pa ne kaka protestna nota ali pritožba ali podobnega

prej se obvesti in povabi k sodelovanju tudi svet za varnost v cestnem prometu, policijo, amzs, tistga poslanca k je motorist, tvs, pop, in še koga...

...pomembn se mi zdi tud, da se zbere tam kjer bo zadeva opazna in mela morda vsaj minimaln efek, v čimvečji skupini ...ker če se bo tist dan v vsakem mestu v slo fural -15 motristov pol ...nevemno

lp -pero- :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Npr. nek petek se od 14. do 16 -te (takrat je prometna spica) ure vozimo v crnuskem rondoju.

In potem bo pisalo v Delu: kletka zapeljala v gruco motoristov, 10 mrtvih. :BUA:

Malo bo potrebno razmisliti o skupinskih voznjah v prometnih spicah. Ker imajo lahko ravno obraten ucinek (jezo in nestrpnost, nesreca je potem hitro tukaj). Pa tudi kako se bo izvedla voznja skozi center? Ali bo zapora cest? Ali se bo skupina razbila na prvem semaforju?

Pa tudi casovno (recimo v petek popoldne): Kako bodo veseli, da na poti domov 'delajo guzvo' se motoristi.

Samo razmisljam <_<

Popravljeno . Popravil Jaka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni toliko poanta v tem, da se nas zbere 1000 in da se dobimo na enem parkplacu -- daleč od tega. V mislih imam še vedno vožnjo... predvsem v obliki skupin po recimo 10-20 motoristov, ki se popoldne vozijo po POMEMBNEJŠIH slovenskih cestah IN večjih mestih.

Odvisno, kaj želimo doseči...

Če gre zgolj in samo za opozarjanje "mi smo spet na cesti, pazite na nas", je to lahko dost liberalna organizacija, nekaj malega predhodne razglasitve in pojasnil ....

Če pa bi radi še kaj več - medijska odzivnost, pa morda kakšni konkretni predlogi/zahteve (v stilu: popravite tisto res kurčevo fliko ceste tamintam; prosim tamintam naredite parking bokse za motocikle; ...), je nujno vsaj popoldan zbobnati na kup čimveč motoristov in tudi uradno izročiti zahteve bodisi državni, bodisi mestni oblasti... ali pa tistim, ki skrbijo za flikanje cest ...

Gre torej za vprašanje, ali naj bo miting bolj dolgoročno strateško usmerjen(v stilu: "motoristi smo člani sodobne družbe v sodobnem svetu, tudi nam je treba v prometnih zasnovah in urbanih načrtih nameniti nekaj prostora), ali kratkoročno populističen (v stilu: "ja, mi imamo danes Ride to Work Day, hočemo opozorit, da smo se začeli vozit, zdaj pa gremo skupaj na klobaso in pivo ali čaj, jaz in moji kolegi tu, ki nas je dvajset, ...".... )...

PS: takoj, ko je v igri "križarjenje" po mestu, in če pričakuješ, da bo motoristov več kot ducat ali dva v gruči, je dobro poskrbeti za organizirano spremstvo in dogodek vnaprej najaviti, da se ne bi slučajno potem zapletali še z oblastmi in se drkali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi casovno (recimo v petek popoldne): Kako bodo veseli, da na poti domov 'delajo guzvo' se motoristi.

Če bo v petek, bodo mnogi motoristi rekli: ne morem, ker grem že domov (k staršem); ne morem, ker grem na morje; ne morem, ker ....

Spomnim se, kako je bilo nekega petka, ko smo z neko drugo skupino priredili podobno zadevo... smo prišli do parlamenta, kjer ni bilo žive duše... samo tisti, s katerimi je bilo dogovorjeno, da jim predamo zadevo... pa še tistim se je nekam mudilo ....

Predlagam torek, sredo ali četrtek.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, ce ponoci parkiramo motorje znotraj crnuskeg rondoja in postavimo velik napis. ZACENJAJO SE TOPLI DNEVI, VEDNO VEC NAS BO NA CESTI!

Tako bi motorji stali tam cel dan, zvecer bi jih pa prisli iskat.

To bi opazili vsi, ki bi se peljali mimo. Pa se ovirali nebi nikogar.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na notranjo stran, mislim da ga boš težko postavil (ograja???). Bolje bi bilo če bi jih postavili na zunanjo stran pa na ograjo privezali transparente :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, ce ponoci parkiramo motorje znotraj crnuskeg rondoja in postavimo velik napis. ZACENJAJO SE TOPLI DNEVI, VEDNO VEC NAS BO NA CESTI!

Tako bi motorji stali tam cel dan, zvecer bi jih pa prisli iskat.

To bi opazili vsi, ki bi se peljali mimo. Pa se ovirali nebi nikogar.

Ta ideja je že boljša, kot pa vožnja z motorjem po mestu, ki sama po sebi ni ravno sproščujoča.

In kot je bilo že rečeno: kako pa naj bi avtomobilistu canknilo na pamet, da si tam z namenom, da prav njemu sporočaš, da so motoristi, vključno z tabo, ponovno na cesti in da naj odslej bolj pazi ob vključevanju na glavno cesto, saj smo motoristi praviloma prehitri :?

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnenje:

1. največji problem je kako organizirati in kdaj

a. med tednom/soboto -> med tednom povzročamo dodatno gužvo, v soboto premalo odzivna akcija (čeprav v LJ je sobota dopoldne precej polna)

b. dopoldne/popoldne -> če med tednom se dopoldne težko zberemo, popoldne bi šlo vendar povzročamo dodatno gužvo in nejevoljo; v soboto pa bi šlo le dopoldne, ko so mesta bolj polna

2. kako zadevo organizirati

Za Ljubljano, Maribor, Celje, Koper, Kranj oziroma kjerkoli kjer je veliko motoristov se določijo vpadne točke - za LJ: Sever, Jug, Zahod, Vzhod.

V soboto do določene ure (npr. 10-11h) zbirajo motoristi, ki se nato odpeljejo v center mesta. Tu se vozijo relativno počasi v določenem krogu (Šubičeva, Tivolska, Slovenska), da se zberemo vsi in nato častni krog vseh motoristov.

Če med tednom pa se enako naredi po službi (do 15-16h). Ko se vozimo izven mesta proti mestu gužva v smeri centra ne bi bila tako huda pa še mnogo avtomobilistov bi nas videlo :devil:

3. kdo organizira

Je pa že nekdo prej vse napisal - projektni vodja itd.

Osebno se mi zdi sobota sprejemljivejša, ker s(m)o vsi bolj spočiti in bolj potrpežljivi; pa tudi namen akcije je opozoriti avtomobiliste da so motoristi spet na cesti, kar lahko dosežemo tudi v soboto (z ustrezno medijsko pokritostjo). Pa udeležba bo po moje večja v soboto.

Seveda pa se to lahko naredi v petek popoldne in soboto zjutraj.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa pravim, da ne bi bil namen v čimvečji gruči motoristov v centrih mest ampak veliko manjših skupin na različnih prometnih cestah. S tem odpade nejevolja/povzročanje zastojev/dodatne gneče ampak se sproži miselni proces pri avtomobilistih, da smo spet tukaj. Seveda bi bilo super imeti še kakšne majice z ogromnim napisom na hrbtu SPET SMO TU ali kaj podobnega...

Dejansko se ne bi šel nobenega spektakla ala izročanje notic pred parlamentom in podobno, ker navsezadnje ničesar "revolucionarnega" ne zahtevamo, ampak želimo le poskrbeti zase.

Lahko pa bi zadevo tudi furali tri dni, npr. od petka do nedelje v tem smislu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Barkafe, Noise ...

... o kakšni dodatni gužvi vidva to ... v službo tisoč motorjev namesto avtomobilov ... parkirnih prostorov v izobilju in nobene gužve na križiščih ...

... popoldan pa še vožnja velike skupine čez mesto, kar pa je lahko za mimoidoče in vozeče le paša za oči in zanimivost ... BTDT ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Februarja sigurno še ne bom imel registriranega motorja. Lako pa grem en giro s pony expressom. Tudi mopedisti lahko naredimo isti učinek kakor motoristi. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nois sej je vse lepo in prov, vendar BUDNICO imajo v zasavju že par let. Za več infa oz izkušenj vpraši Ervino ali Obeliksa-njegov klub organizira to (obisk cca 300 motorjev)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar pa je lahko za mimoidoče in vozeče le paša za oči in zanimivost ... BTDT ...

Hočko, jaz še vedno zagovarjam, da nismo klovni, da bi morali drugim biti "zanimivi" in "paša za oči". Čeprav priznavam, da - vsaj jaz - , včasih morda res zgledam smešno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nois sej je vse lepo in prov, vendar BUDNICO imajo v zasavju že par let. Za več infa oz izkušenj vpraši Ervino ali Obeliksa-njegov klub organizira to (obisk cca 300 motorjev)

Saj nisem rekel, da se bomo samo po Zasavju vozili, ne? Sicer pa prvič slišim za tole... :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!