Skoči na vsebino

Poziv k debati: "Ride Day"


Noise

Priporočene objave

A nebi bilo pametno,da bi zraven povabili samo ZMKS in pa kako veteransko zvezo. To je še dodatni 2000 motoristov pa se vsi skupaj usedemo dol s policijo in organiziramo skupaj. Po mojem bo to najboljše in najbolj sigurno. Policija organizira spremstvo, mi pa ostalo. Medijo bojo pa tko sami prišli.

O kul, izgleda, da se je javil organizator, ki ga ne motijo pomisleki iz prejsnjih postov.

Kako bos pristopil k stvari?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Kako bos pristopil k stvari?

Hi,

Najbolje bi bilo začeti zbirati naročila za majice s pametnim napisom seveda. Že sedaj naročam dve. Eno zame in eno za mojega sina. Samo na voznikovi naj ne piše: Če tole čitaš sm mulca zgubu!!

Organizacija pa je lahko v stilu letošnjega JFS. Super zadeva tudi za nas s šibkejšimi motorji. Kot naj bi omenil Climber: Jaz sem se šel peljat pa se mi je ena banda na rit pripopala .... O:-)

Vse ostalo pa je, tudi če je zadeva organizirana: Vsak se pelje na svojo odgovornost in naj pazi nase in na ostale udeležence.

Ideja je vsekakor na mestu

CYA :yea1: ICY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pridem

ena podcen&ful-nora ideja:

glede na to da hočemo opozoriti nase

da nočete ovirati in spravljati ob živce drugih udeležencev

"vzamemo na piko" 3 mesta, npr Lj, Mb, Kp in v treh zaporednih vikendih vsi oz kolikor jih je sposobnih, priredimo kroženje po mestu v veliiiki skupini sobota/nedelja ob 4h zjutraj (alternativa: polnočna vožnja) - zase vem, da bi lahko vstal.. mogoče bi tudi drugi

javni odziv bi bil definitivno mega

polnočnipotrespress

:hmm:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pridem

ena podcen&ful-nora ideja:

glede na to da hočemo opozoriti nase

da nočete ovirati in spravljati ob živce drugih udeležencev

"vzamemo na piko" 3 mesta, npr Lj, Mb, Kp in v treh zaporednih vikendih vsi oz kolikor jih je sposobnih, priredimo kroženje po mestu v veliiiki skupini sobota/nedelja ob 4h zjutraj (alternativa: polnočna vožnja) - zase vem, da bi lahko vstal.. mogoče bi tudi drugi

javni odziv bi bil definitivno mega

polnočnipotrespress

:hmm:

Ja, mame bi z otroki pritekle na cesto in govorile: "Vidis sine (ali hcerka), ko bos velik, bos tudi ti lahko zbujal ocita in mamico ter tako opozarjal nase. Tile motoristi so pa res v redu, bog jim pozegnej vsak kilometer na cesti. Sej je res, da je nono kap zadela, ko so prihrumeli mimo, ampak po srcu so pa vseen dobri in vem da nic hudega ne mislijo. Ko bi vsaj lahko se vec neprespanih noci imela zarad njih."

In potem bi si z zuljavo roko obrisale solzna lica ob cudovitem pogledu na kupe zelezja, ki paradirajo mimo njihovih his.

Otroci bi v ponedeljek v soli in vrtcu risali samo se motorje in oce bi sel prodat druzinski avto, ker je sprevidel, da z njimi lahko ogroza te prijazne ljudi, ki jih je druzba tako okrutno prisilila, da so morali svoj bes sredi noci stresti na kopico nedolznih obcanov. Rekel si bo: "Zdaj sele razumem! Nihce ni nedolzen! Tudi sam sem parkrat kar normalno vozil naprej, ko se je za mano pojavil motorist, namesto, da bi nemudoma zapeljal ob cesto in se, ce bi se le dalo, nabunkal s kolom, tako, da ne bi povzrocal nepotrebnega napora socloveku, motoristu. Do danes mi sploh ni prislo na pamet, da bi moral vzviseno dejanje voznje enoslednika dojemati kot zlitje cloveka in stroja, ne pa kot hedonisticno prepuscanje uzitku. Kesam se! Nikoli vec ne grem na cesto. Se dobro, da so me zbudili prakticno edinokrat ko lahko normalno spim v tednu, ker drugace ne bi nikoli naklonjeno prisluhnil njihovim tezavam."

Nas pohod skozi mesto bi prebudil speco zavest obcanov, ki bi takoj dojeli, da kljub temu, da nas boli kurac za njihovo bivanje in bioritem, da ravno zato njih se toliko bolj ne sme. Nasa svojevoljna blanket kritika bi v njih prebudila prepricanje, da smo motoristi kot otroci, ki rabijo pomoc in ne palice. Rekli si bodo: "Seveda opozarjajo nase na povsem neprilagojen nacin, ampak mi jih imamo se vedno radi. Oh ti mali prisrcni porednezi, kako pusto bi bilo zivljenje brez njih. Pomisli, Marta, (ce je seveda zeni ime Marta. Drugace uporabite drugo ime) kam bi sploh lahko poslala najinega prvosolcka Francija, da se izobrazi o zenski anatomiji, ce ne bi mogel iti na motozbor gledat bejbe s povesenimi joski, ki si v pizdo tlaci razmajan vibrator (se kdo spomni Pule. Med tocko so zraven mene stali ravno toliko stari mulcki, ki so gledali dogajanje z odprtimi ocmi in usti, medtem ko se jim je na hlacah siril moker flek - op. avtorja)? Motoristi so polni znanja, naucili so me kako naj pristopim k vsakemu problemu. Najprej moram stlacit vse ljudi v isti kos in ce jim kej ni vsec, je to itak njihov problem. Potem jim najprej obljubim fizicni obracun in potem poiscem najvecjo credo ovc s tremi ostarelimi ovni in jih vse na enak nacin zmolestiram. To je gotovo formula uspeha. Ker je potem cela creda na moji strani. Tko vsaj pravjo in zagotovo imajo prav, drugace jim v roke ne bi dali motorja, a ves, Marta. Oni so vsi po vrsti zreli in odgovorni ljudje in tale nocna voznja me je v to samo se dodatno prepricala"

Takoj prvi delovni dan, bi na obcino prislo vsaj dvesto vlog za ustanovitev drustva pomoci ubogim motoristom. Drustva bi organizirala delovne akcije, kjer bi podvojili vse slovenske ceste, zato, da avtomobilisti ne bi vec motili motoristov pri podiranju landspeed rekordov. Natisnili bi majice kjer bi pisalo: "Motoristi smo razumni ljudje zato si lahko zdejle privoscimo, da vam jebemo mater".

Te majice bi postale statusni simbol in tisti, ki bi jo nosil, bi lahko v Leclercu vedno sel cez vrsto, ko bi kupoval specerijo.

Ce bi si tisto cudovito noc kdo upal klicati policijo, ces da: "nekdo moti javni red in mir," bi mu hitro povedali kar mu gre. Kaj si pa misli, da zakoni veljajo tudi za motoriste? Naivnez. Za motoriste veljajo samo tisti zakoni, ki so nam koristni, npr. to da lahko po desni prehitevamo stojeco kolono in na splosno vsi zakoni, ki so povezani s CPP, kadar gre za avtomobiliste. Ce npr. nek avtomobilist pici 150 po regionalni cesti in gre posrek v ovinek, je ocitno bedak, ki bi mu morali vzeti izpit. Ce natancno isto stvar naredi motorist, ki ga zaradi prevelike hitrosti odnese dalec na sosednji pas, mu dobrohotno namignemo, da ni treba da vozi tako hitro kot mi. Sej lahko za nami voz, ne?

Kaj si sploh mislijo ti bebcki, da lahko odlocajo o nas, al kaj? No kdo je to reku? Da ga hitr prefukamo in mu damo creva na plot, da bo vidu da se z nami ni za zajebavat. Ker mi nismo tm neki primitivci, ki vse neki na silo resujejo, mi smo intelektualci. Aja, pa ce lahko ne bi sli skoz Jozetovo ulico, ker ma mejhne otroke, pa da jih ne bi zbudil. Ce majo pa drugi mejhne otroke, so pa itak dost neumni, ne, haha, kaj so se pa odlocil met narascaj takrat, ko se mi hocmo vozt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bla bla bla bla.....

(da se tistim z počasnim linkom ne odpira še dalje kot se...)

WTF???

Še pisar No.1 Sym nebi toliko nakladal. Res ne razumem, pa saj niti nočem.

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne razumem, pa saj niti nočem.

Ne razumeš, da je ideja o NOČNI vožnji po glavnih slovenskih mestih SLABA IDEJA?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumeš, da je ideja o NOČNI vožnji po glavnih slovenskih mestih SLABA IDEJA?

Jaz razmem. Ne razumeš ti, kaj sem jaz hotel napisati. Da mi ni jasno, zakaj toliko nakladanja, če si lahko ti isto povedal v enem stavku. A zdaj razumeš da razumem in da ne razumem nekaj drugega? In da tisto drugo niti NOČEm razumet, zato mi ne razlagat...tak pač je v vesolju...eni razumejo tak, drugi razumejo tak..btw špinača, ki jo imam zelo rad, naj bi krepila razum...očitno je nisem dovolj pojedel..

:D :D :D

Popravljeno . Popravil elbarto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Da mi ni jasno, zakaj toliko nakladanja, če si lahko ti isto povedal v enem stavku. ...

Men je pa všeč, da je Dave to tako lepo napisal. Mi je blo fletno, kot včasih ko sem prvič Butalce bral. :lol1: :lol1: :lol1:

Dave bravo! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw špinača, ki jo imam zelo rad, naj bi krepila razum...očitno je nisem dovolj pojedel..

:D :D :D

človeška napaka je povzročila famo o špinači - so narobe zapisali decimalko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise hvala!

Tudi meni se ni dalo brat tistega klobasanja :zzz:

BTW: tudi meni se ideja enke ne zdi dobra

OK za tebe in elbarta. Brief and to the point.

Mislim da je ta ideja slaba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto "klobasanje" je cinizem prve vrste. To bi moralo postati v OŠ obvezno čtivo, ko bi poskušali razložit pomen te besede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..........Tile motoristi so pa res v redu, bog jim pozegnej vsak kilometer na cesti. .............In potem bi si z zuljavo roko obrisale solzna lica ob cudovitem pogledu na kupe zelezja, ki paradirajo mimo njihovih his. ................

PS: na sploh se mi ne zdi taka masovna vožnja dobra stvar. vsak, ki je že kdaj vozil v koloni 1000 ali več motorjev (no pri nas se to še itak ni zgodilo) bo vedel kako "fajn" se je jajcat 60 ali manj (več ne gre ker se vse zaštopa) in skoz gledat v ogledala za kamikaze in pred sebe ko vsi kaotično pospešujejo pa zavirajo pa spet gasss,....

eno je dogovorjeno zbiranje ne enem mestu (npr. parlament) eno pa vožnja.

mene na tako stvar ne bo, mislim da tudi v očeh ljudi (avtomobilistov, avtobusov,...), ki bodo zaradi tega stali v zastojih ne bomo dobili + pike, še posebej pa mi ni za vozit v taki masi in samo čakat, da me kak, ki ne zna bremzat ali ima slabše bremze kot jaz nabije vzadaj oziroma, da nekdo pade in povzroči množični nalet.

sem 2x doživel tako vožnjo (portugalska in avstrija) pa nikoli ni minilo brez zapletov, da o NE-užitku take vožnje sploh ne govorim.

to je kazanje, ne pa kak poskus spremenit mišlenje ali se pokazati v boljši luči.

zakon :notworthy: ha ha točno moje misli, tako lepo zapakirane v prispevek z pravo mero hudomušnega humorja.

bravisimo dave :P B)

Dave: Malo popravil post, da so citati od pravih ljudi pravilno citirani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK za tebe in elbarta. Brief and to the point.

Mislim da je ta ideja slaba.

Dave 5 zvezdic za razlago moje ideje

evo jih:

* * * * *

najbolj mi je všeč tista o "razmajanih vibratorjih"

:OK:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

madona človek..

a si ti kdaj pomislil, da bi vsakdo z veseljem objavil tako humoresko

:rolleyes:

ps - menda je jasno, da ys nisem mislil čisto resno - sem pa v življenju velikokrat pogruntal kako traparijo, ki je začuda imela nepričakovano dobre efekte

kakšna pa tut ne

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no kaj pa takole (spet ena pocen):

- določimo datum in neorganizirano krožimo po mestu 1 uro (Lj, Mb, Kp, Kr, NM)

- ljubljančani morajo posamezno vsi najmanj 2X peljati mimo ministrstva za promet na Tržaški (po možnosti en krog tam okoli - saj se da)

- brez prevelikega pompa (majce, napisi, zbirna mesta, govori, etc)

sam obvestimo POP TV & nacionalko, da bo naslednji dan

med tointo uro na cestah zelo veliko motoristov - tako veliko, da se jih bo videlo - brez skrbi, da ne bodo tiho

- vsak od nas napiše na pc obvestilo (koncept naredi ND), ga 20X sprinta (fotokopira) in razdeli v naključno izbrane nabiralnike v svoji soseski 3 dni pred akcijo (da se lahko sosedje pomenijo med sabo)

- potem se dobimo ali pa ne na priljubljenih, različnih lokacijah npr: 3M, OLP.. da se pomenimo o dogodivščinah

tako mamo vsi mal akcije - pa noben preveč

odpade pretirano "organizovanje"

stroški so skoraj 0 (mal bencina pa dest listov A4 - kratek text - tako da na 2 soseda pride en papir)

nikomur ni treba prijavljati ničesar

a to - to bi šlo?

:rolleyes:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fajn bi blo če bi se mogoč skupinski vožnji pridružili policisti na motorjih spredaj in zadaj,da se kolona ne bi razdirala.naprimer 2 spredaj in en zadaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pri prejšnem postu malo narobe citiral (to so moje, ne davove misli):

PS: na sploh se mi ne zdi taka masovna vožnja dobra stvar. vsak, ki je že kdaj vozil v koloni 1000 ali več motorjev (no pri nas se to še itak ni zgodilo) bo vedel kako "fajn" se je jajcat 60 ali manj (več ne gre ker se vse zaštopa) in skoz gledat v ogledala za kamikaze in pred sebe ko vsi kaotično pospešujejo pa zavirajo pa spet gasss,....

eno je dogovorjeno zbiranje ne enem mestu (npr. parlament) eno pa vožnja.

mene na tako stvar ne bo, mislim da tudi v očeh ljudi (avtomobilistov, avtobusov,.., ki bodo zaradi tega stali v zastojih ne bomo dobili + pike, še posebej pa mi ni za vozit v taki masi in samo čakat, da me kak, ki ne zna bremzat ali ima slabše bremze kot jaz nabije vzadaj oziroma, da nekdo pade in povzroči množični nalet.

sem 2x doživel tako vožnjo (portugalska in avstrija) pa nikoli ni minilo brez zapletov, da o NE-užitku take vožnje sploh ne govorim.

to je kazanje, ne pa kak poskus spremenit mišlenje ali se pokazati v boljši luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V neki drugi temi je Mustang napisal:

[Začetek citata]Da pa osvetlimo zadevo še z druge strani, pa še tale informacija:

Harley-Davidson že 23 let sponzorira zvezo za mišično distrofijo (Muscular Dystrophy Association - MDA). To so večinoma otroci, ki se zaradi prirojene napake komaj premikajo in so "priklenjeni" na voziček. In da ne bo pomote: donacije prostovoljno dajejo lastniki HD-jev in se tudi osebno srečajo z otroki. Njihov letošnji cilj je, da zberejo 5 milijonov $ za njih... Osebno mislim, da je tak cilj spoštovanja vreden in upam, da se ne bo našel kdo tako pameten z repliko "da je to samo za propagando" ipd.

(da ne bo pomote: to je dejansko vprašanje in NE provokacija) [konec citata]

Saj morda se je ta ideja porodila že kdaj prej (samo jaz je z iskalnikom nisem našel). Motosvetovci, Solo riders-i in drugi bi lahko dali finančni prispevek recimo enega jurja, če se udeležijo skupne vožnje. Prepričan sem, da vsaj toliko zapravi vsak pri enem obisku v OLP. Zbrana sredstva bi potem skupaj vsi najprej odnesli v ustanovo, ki bi jo predhodno izbrali.

Primer: Draga pri Igu domuje duševno prizadete otroke. Večkrat grem tam mimo naredit kakšno fotko in zrem v otroke, ki so jih zapustili tudi starši ...

Še medijsko naj bo takale akcija podprta in takoj bi motoristi pridobili bonus točke :unsure: .

Toliko v razmislek pri tejle že malce neresni temi!!

CYA ICY :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Že neki časa nisem nič šaru po forumu,pa sem pogledal,ča ste se že kej zmenil kje,kako in kaj.Pol pa preberem Davov prosti spis :D sem se do solz nasmejal :lol1: Dave a si kej študiral,da bi se lotu pisat povesti o dobrih motoristih :lol:

Sicer pa fantje,se bojim,da boste vse skupi preveč zakomplicirali,in da potem iz dobre ideje ne bo nič :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je že bilo napisano bo za zadevo težko dobiti "uradnega" organizatorja, zato se bo pač vsak posameznik oz. moto klub znašel po svoje...ena od idej je npr. da se vsi na prvi delovni dan v pomladi (če se ne motim je to ponedeljek 22.3.) v službo/šolo odpeljemo z motorji , kar naj bi bil tudi osnovni smisel akcije "Ride day"...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
ena od idej je npr. da se vsi na prvi delovni dan v pomladi (če se ne motim je to ponedeljek 22.3.) v službo/šolo odpeljemo z motorji , kar naj bi bil tudi osnovni smisel akcije "Ride day"...

Mislim, da je tale res še najboljša ideja. Dopoldne vsi v službo, popoldne pa se dobimo na običajnih zbirnih lokacijah po mestih (LJ, MB, CE...) in še kakšno lahkotno skupinsko furico udarimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!