Skoči na vsebino

Poziv k debati: "Ride Day"


Noise

Priporočene objave

2. ali 3. petek v marcu sta idealna dneva :)

Hm ,ni to mal prezgodi glede na to, da takrat še kar nekaj mopedu neregistrirano počiva v garaž, pa še vreme je tak tak :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da je v kratkem občni zbor Moto Unije mislim da se bo dalo tam tud o tem kaj dogovorit, kakšne predloge pobrat, pa malo še po forumu ideje pobrat pol pa v akcijo.Glede logistike pa iz lastnih izkušenj vem da ni tako zlo teško, samo dogovorjenih ur se je treba držat pa se da takšno zadevo speljat brez večjih naporov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK se nočem bit party pooper ampak vseeno. Večje shode je potrebno prijavit, zagotovit varovanje ipd. Če je ideja, da se vse to skupaj nabere nekje v Lj in opozori tudi javnost na to, da smo motoristi spet v večji meri prisotni na cestah se mi pojavlja vprašanje kdo bo vse to organiziral in se začel prebijat skozi birokracijo. Kdo bo seveda miril morebitne prepotentneže?

Če bi se zadeva speljala bi morala biti podobna recimo klubski vožnji kakšnega ornk MC-ja kjer se točno ve kje je tvoje mesto in kaj smeš in česa ne smeš početi. Pri tako raznoliki množici se mi zdi to malce utopično.

Nekaj podobnega je bilo že idejno obdelano s strani civilne inicijative motoristipredpralament.com. Mogoče bi lahko več povedali tudi oni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm ,ni to mal prezgodi glede na to, da takrat še kar nekaj mopedu neregistrirano počiva v garaž, pa še vreme je tak tak :hmm:

preizkušnja gor pa gas :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK se nočem bit party pooper ampak vseeno. Večje shode je potrebno prijavit, zagotovit varovanje ipd. Če je ideja, da se vse to skupaj nabere nekje v Lj in opozori tudi javnost na to, da smo motoristi spet v večji meri prisotni na cestah se mi pojavlja vprašanje kdo bo vse to organiziral in se začel prebijat skozi birokracijo. Kdo bo seveda miril morebitne prepotentneže?

Če bi se zadeva speljala bi morala biti podobna recimo klubski vožnji kakšnega ornk MC-ja kjer se točno ve kje je tvoje mesto in kaj smeš in česa ne smeš početi. Pri tako raznoliki množici se mi zdi to malce utopično.

Nekaj podobnega je bilo že idejno obdelano s strani civilne inicijative motoristipredpralament.com. Mogoče bi lahko več povedali tudi oni.

Po mojem pa s tem ne bi smelo biti prevelikih problemov. Saj bi se vsi kultivirano peljali, zakaj bi sami sebi delali slabo ime?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da sem vas tako izzval.

Všeč so mi vedno spontane zadeve.

Vsem nam naj pride v kri, da imamo tudi motoristi lahko svoj DAN.

Predlagam, da je "Ride day" oz. "Ride to work day" oz. po naše "Dan motoristov" na

prvi pomladni dan t.j. 21. marec

NA MOTOR VSI, DA IMELI BI ŠE DOLGO ZDRAVE DNI

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK se nočem bit party pooper ampak vseeno. Večje shode je potrebno prijavit, zagotovit varovanje ipd.

Mah, kaj bi to ... Glavno ,da je nekomu pač kolega umrl in zdaj bi spet "bobnali na kup celo Slovenijo, da bi ja blo nekaj atraktivnega za videt".

Ok, I am out of here.

Ride day - enkrat maja, prej mi bo premrzlo (pa sneg do ušes).

PS: Vedno podpiram zavzemanje za motoriste, ampak ne na način "mi smo pa cirkusanti, se nas zna 1500 nabrat in v koloni peljat".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da sem vas tako izzval.

Všeč so mi vedno spontane zadeve.

Vsem nam naj pride v kri, da imamo tudi motoristi lahko svoj DAN.

Predlagam, da je "Ride day" oz. "Ride to work day" oz. po naše "Dan motoristov" na

prvi pomladni dan t.j. 21. marec

NA MOTOR VSI, DA IMELI BI ŠE DOLGO ZDRAVE DNI

.

Tale datumm in ideja sta :OK: full ok!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@SymRu :slap: :slap: :slap: :slap:

kaj res ne razumeš.... :headbang: tu ne gre za nobenega že mrtvega kolega, gre kvečjemu za to, da bo kak mrtev kolega manj... mogoče celo Vaša modrost sym....

tako da se lahko vzdržiš takih neumestnih komentarjev.... tvoj problem je, če si premalo cirkusanta, da bi kaj naredil za to, da kdo tvoje riti ne razmaže po haubi, cesti...itd.. :BUA:

Popravljeno . Popravil pizdek 69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj podobnega (Dan z motorjem) ZMKS pripravlja za 27. oz. 28. april (termini se še usklajujejo)

btw. 27.4. je evropski dan prometne varnosti (European Road Safety Day)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj podobnega (Dan z motorjem) ZMKS pripravlja za 27. oz. 28. april (termini se še usklajujejo)

btw. 27.4. je evropski dan prometne varnosti (European Road Safety Day)

Verjetno sem na ladji :OK: z dušo bom z vami... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj podobnega (Dan z motorjem) ZMKS pripravlja za 27. oz. 28. april (termini se še usklajujejo)

btw. 27.4. je evropski dan prometne varnosti (European Road Safety Day)

Do takrat (konec aprila) moram imeti že par tisoč km pod ritjo, saj bo za 1. maj malo daljša tura (cca 2.500 km).

Kondicijo je treba nabirat že marca, zato je bil tudi moj predlog Dan motoristov prvi pomladni dan.

Za tistega, ki mu ni mar žrtev, pa mu pošiljam statistiko prometnih nesreč in posledic:

[attachmentid=91548]

Predlog za DAN MOTORISTOV je PREVENTIVA!

Zato sem ZA ta dan! :OK:

post-13414-1171043511_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK še enkrat, kaj je poanta tega dneva? Da se peljemo z motorjem? Ok, to delam skoraj vsak dan.

Da se opozori javnost? Tudi prav. Kdo bo pripravil izjave za medije, kdo jih bo obvestil, kaj se bo sploh prikazovalo?

Ali bo šlo za skupinsko vožnjo ali za posameznike, ki se vozijo z motorjem? Če bo skupinska, kdo bo takšno zadevo prijavil pristojnim organom in organiziral?

V glavnem če gre za neke vrste obvestilo javnosti, da smo motoristi spet v večjem številu na cestah dvomim, da bo dovolj da se tu pa tam nekaj skupinic odpravi na cesto, to se dogaja tako ali tako vsak vikend. Če je interes, da se res doseže širšo javnost potem bi to moral spacati skupaj nekdo (npr. ZMKS), ki ima domet doseči čim širšo populacijo motoristov ter prav tako imeti dostop do medijev ter se povezati z policijo in ostalimi organi, ki bi dali resen pečat takšni akciji.

Se kdo javi vse to organizirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kec, malo višje zgoraj piše, da bo ZMKS to organizirala za 27. oz. 28. april. Oni imajo tudi osebo, zadolženo za PR, verjento bodo ustrezno poskrbeli za obvestila in podobno. Saj so ravno minule dni izdali eno obvestilo (ki pa ne pove kaj dosti, razen, da so imeli skupščino).

Tudi meni se zdijo takšne zadeve hecne. Malo me spominjajo na tiste dneve, kose začne osnovna šola in je vsepolno policajev in nekih posebej določenih ljudi, ki malim piščančkom pomagajo čez ceste in ustavljajo avtomobile.

Obenem je takšno "opozarjanje" lahko dvorezno, kajti pri taki zadevi, kot je motorizem, nujno dobiš nazaj vrnjene očitke v smislu "divjate" in "pijančujete na motozborih" in podobno.

Organizacijsko je to torej kar zahteven projekt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na moje kilometre, leta in (vremenske) izkušnje menim, da od sredine aprila pa navzgor.

A bomo pametno izbrali datum? :hmm: :? :?

Prej se vozi le v manjšini. Potem je treba avtomobilistom vcepiti v glavo, da smo spet prisotni!... In to na cesti tudi dokazati! :yes: :yes:

Moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos bi verjetno šlo,upoštevajte pa, da smo prejšnja leta še krepko odmetavali sneg.Moje skromno mnenje,ta dan naj bi bil po 15-tem Aprilu.Malo motorjev se registrira pred 1-vim Aprilom. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem za ni slaba ideja čeprav sm jo prebral od aprila 2003 ampak tut sedaj ni slaba je treba jim pokazat ja in to prej ne šeele aprila sem za :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!