Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Ja seveda BC, maš, prav, absolutno prav, lovci za kršitve res ne nosimo nobenih posledic, kje pa. Lovci smo nad zakoni, kot sem že enkrat napisal in spet zi dodal bedarijo, ki jo bomo, ko bomo na vrhovno ablasti, zapisali med izreke velikih modrih mož.

Ja, pa prmejduš, če je po zakonu kaznivo, je kaznivo. Samo če ga boš pa ti prej ustrelil, sem že pisal, boš pač eden več, ki bo v arestu žajfo s tal pobiral.

In ne ni res, večina lovcev NE bi ustrelila psa. Ti samo spet posplošuješ in me napeljuješ, na misel, da je večina ljudi, ki so proti lovcem cepci in niti nima smisla z njimi debatirati! OK? Se strinjaš?

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..A obstrelil so ga ni čudno da je bil tako miren.... bil je preplašen,  bil je obstreljen, v tujem okolju, brez mame (zato je sledil tvojo B) )

Sej ne podcenjujem situacije PANIKA vas je zagrabla in to ornk.

Še vedno trdim, da so bli organi nepripravljeni in panični s pištolo strelat medveda--no ja polcaj pač.---ok. ljudi še nekak razumem.

PS pes se zaganja v medveda in verjetno ni medved napadu psa in če bi se organiziral tko kot treba ne bi blo nobenmu nič---ja lohk bi otroka napadu če če  če---lohk bi bil pa otrok miren in bi odkorakal stran če če če lohk bi metek zalutal in ubil otroka če če če

Sicer pa po bitki je lahko biti general---ni bilo lepo, ne bi se blo treba hvalt, bo drugič boljš upam, da se sploh ne bo zgodilo drugič.... )

are you crazy or just plain stupid :) <-tale je un k se za glavo drži

P.S. me zanima kako bi se počutila če bi te ovohaval 100kg težak potepuški "psiček" ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..A obstrelil so ga ni čudno da je bil tako miren.... bil je preplašen, bil je obstreljen, v tujem okolju, brez mame (zato je sledil tvojo B) )

Sej ne podcenjujem situacije PANIKA vas je zagrabla in to ornk.

Še vedno trdim, da so bli organi nepripravljeni in panični s pištolo strelat medveda--no ja polcaj pač.---ok. ljudi še nekak razumem.

PS pes se zaganja v medveda in verjetno ni medved napadu psa in če bi se organiziral tko kot treba ne bi blo nobenmu nič---ja lohk bi otroka napadu če če če---lohk bi bil pa otrok miren in bi odkorakal stran če če če

Sicer pa po bitki je lahko biti general---ni bilo lepo, ne bi se blo treba hvalt, bo drugič boljš upam, da se sploh ne bo zgodilo drugič....)

...ja res je....in ko tebe berem,se mi zdi, da si ti tisti general......

...verjetno pričakuješ, da bi moral doma svojega psa skutrcati, ker je branil mojo mamo,kajne.....panika nas je grabila,svaka čast....in to me ti ocenjuješ, ki me verjetno zelo dobro poznaš,kajne.....in to da je bil zbegan medo, ker ni imel mamice je tudi cvetka,pardon, biser.....če bi tebi otroka pohabil, bi verjetno rekla:saj bo že v redu,bil je zbegan medo, kajne.....ODRASTI ŽE ENKRAT PROSIM....to je real life in ne pametovanje za računalnikom....

seveda če če če če,dokler s tujim kurcem po koprivah opletaš, ko bi pa s svojim bi bilo pa zanimivo....aja,pa ni me panika grabila, ko so med vojno streljali name in ne vem, zakaj bi me zaradi enega medveda.....da se razumemo,če bi napadel otroka,bi šel z golimi rokami nad njega brez debate, kajti otrokovo življenje je zame nekaj najbolj svetega, pa če bi bil to moj, ali pa kakšen drug otrok...

in sploh ne razumem, kdo se je tle hvalil..........samo navajam dejstva,vi ostali pa pametujete, kako bi bilo,če bi,pa ko ne bi,itd.....dejstvo je, da je bila divja žival (verjetno beseda divja ni samo zaradi olepšave, kajne) in dejstvo je, da so bila ogrožena človeška življenja, pa ti lahko pametuješ kolikor hočeš....pa tudi obsojaš me lahko zaradi tega,me ne moti....upam samo, da bo drugič v bližini še en tak "kreten" kot jaz, da ne bi prišlo do kakšne nesreče....aja pa BTW preberi si moj post še enkrat,posebej preveri zaporedje dogotkov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja seveda BC, maš, prav, absolutno prav, lovci za kršitve res ne nosimo nobenih posledic, kje pa. Lovci smo nad zakoni, kot sem že enkrat napisal in spet zi dodal bedarijo, ki jo bomo, ko bomo na vrhovno ablasti, zapisali med izreke velikih modrih mož.

no pa povej kakšna kazen bi ga doletela. denar? heh

Ja, pa prmejduš, če je po zakonu kaznivo, je kaznivo. Samo če ga boš pa ti prej ustrelil, sem že pisal, boš pač eden več, ki bo v arestu žajfo s tal pobiral.

sem že napisal da bi se potrudil da ne bi pristal v zaporu. če pa bi, bi pa pač odsedel tistih par let. bi bilo vredno...

In ne ni res, večina lovcev NE bi ustrelila psa. Ti samo spet posplošuješ in me napeljuješ, na misel, da je večina ljudi, ki so proti lovcem cepci in niti nima smisla z njimi debatirati! OK? Se strinjaš?

Torej ni prav, da lovec ustreli psa, vendar bo le redko kateri zadržal strel na psa, ki ga vidi goniti divjad.

Noben lovec vam ne bo obljubil, da ne bo streljal na vašega psa, oz. se vam bo o tem zlagal, če ga bo našel z zajčkom v gobcu, ali da davi srno.

te že tretjič citiram. ti me napeljuješ na podobno misel o lovcih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, daj hudiča že povej kaj je s tole flinto, preden grem domov !

Nič posebnega, bi pa rad, da sami pridejo do zaključka. Samo ne, lažje bevskat, kot razmišljat. Midva pa se bova o njej uporabi že še pogovarjala ob pijački ob prvi priliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BC, pa ti misliš, da je tvoj cucek več vreden kot srna v gozdu??

To mi povej, potem bova pa naprej razpredala (mogoče)!

normalno da je več vreden kot srna, kar se mene tiče je tudi več vreden kot ti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res ste ubogi vsi preživeli groznega pohoda medveda po galjevici in res vas ne poznam zato ne vem če ste vedno tako panični :devil: in res dons sm pojedla pol viagre tako, da podjebavam---no ja dost sm vas razp***--oz. ste se pustili sami.

Je šel pa vsaj petek okol in lepo se imejte v družinskem krogu.

PS glede tega, da se stvari ne rešuje na rakovniški način pa še vedno trdim.

Pa rečte, da ni bilo zabavno iskati vseh unih smajlov, ki se za glavo držijo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja normalno. saj bi bil neumen, če se ti ne bi, ko sem pa napisal, da je kot družinski član...

sicer ne vem kaj je smešnega, je pa lepo da se zabavaš.

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja normalno. saj bi bil neumen, če se ti ne bi, ko sem pa napisal, da je kot družinski član...

sicer ne vem kaj je smešnega, je pa lepo da se zabavaš.

Tudi srnin mladič je družinski član! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:

Dragi moj Tomozuki, lovci pač niso krivi za porušeno ravnovesje v naravi! Za to je krivo predvsem naraščanje človeške populacije, ki jemlje divjim živalim njihov življenski prostor....

Pa bognedaj, da bi meli kako divjo žival preblizu doma. Se vesoljna Slovenija začne razburjat in klicat lovce, da naj poskrbijo za srnice, ki jim žvečijo zelenjavo na vrtu, za divje svinje, ki jim razkopavajo po njivi, za volka, ki je slučajno zašel preblizu, za zajce, ki delajo škodo našemu zelju......

Mal pomirite živčke, lovci niso nobeni morilci, vsepovsod pa najdeš tako dobre kot slabe ljudi.....tako med lovci kot tudi na motosvetu in povsod drugje!

Alla :angry:

Delno se lahko strinjam s tem, da vsi javkajo, ko jim divje živalce hodijo na vrt itd. Kdo ti je pa reko, da si postaviš hišo sredi Vukojebine? To bi ti moralo povedat, da nisi na pravem mestu, da to ni urbano okolje, čeprav ljudje včasih tega ne dojamejo. Pač moraš reskirat, če maš bajto ob gozdu, da se boš en dan zbudil brez lubja na drevju. Ampak tudi to se da zaščitit. Vse se da zaščitit, če le nameniš dovolj denarja zaščiti. Če ne, pa idi drugam, kjer ni verjetnosti zajčkov z ostrimi zobmi, svinj s prevelikimi čekani, volkov (u madona, tile šele veliko škodo naredijo), medvedov (v katerih naravni habitat preradi posegamo - oni bistveno manj v našega) itd. Glede na to, da lovci niso krivi za porušeno ravnovesje v naravi se spet nebi strinjal. Sej je res, da kdo tu pa tam povozi kako žival, ampak to še vseeno ni to. To je isto, kot če bi reku, da ni nič narobe, če kadiš čike, ker itak delaš v tovarni dušika v Rušah pa je že itak preveč dima. Če se odpoveš čikov bo možnost bistveno manjša, da zboliš. Isto je z lovom. Ampak eni imajo pač radi celo trofejo doma po steni obešeno, tla prekrita s nevem katero kožo itd. In to je lov, da z daljnogledom na 500m pokneš eno srnico, ki nič hudega sluteč stoji in dela kar pač dela. Mislim, jako muško. Ali pa medveda. Idi do njega, se spravi na njega z nožem in se pol hvali. Stric mi je lovec in mam ga poln kurac kot tudi vseh ostalih. Ti krivdo prenašaš na vesoljno Slovensko populacijo, jas pa mislim, da so vsi enako krivi. Ampak, če lovcev ne bi bilo, potem Franc nebi mogo klicat nobenega, da mu je zajec spet lubje požr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi piščanci so družinski člani...

Basolutno, zato glej na vse te stvari s treznimi očmi, razumsko z osvojenim znanjem ne pa samo skozi čustva. Narava čustev ne pozna. In kdor se razglaša za varuha narave ali živali in deluje samo prek čustev, je zame navaden licemer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomozuki, jaz prenašam krivdo na cel človeški rod, ne sam na slovencljne.

Daj odrasti že!

Pa zdaj je počasi že čas, da vsi skup mal pomirimo živčke.

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Basolutno, zato glej na vse te stvari s treznimi očmi, razumsko z osvojenim znanjem ne pa samo skozi čustva. Narava čustev ne pozna. In kdor se razglaša za varuha narave ali živali in deluje samo prek čustev, je zame navaden licemer!

seveda, tudi ti, kot thundercat, ne bi nič storil ko bi ti nekdo ustrelil družinskega člana in ostal praktično brez posledic?

jaz nisem ne varuh narave, ne živali, mogoče edino zaščitniški do svoje družine oz. tistih, ki jih imam rad...

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kdo je to pogruntal? Veleumni človek....Horjo o naravi človek nima pojma in ne mi govort o brezčustvenih živalih. Stvari se spreminjajo in mogoče bojo enkrat celo odkrili, da so živali bolj brihtne kot bi človek rad da bi bile.

Baje se ne pogovarjajo med sabo in nimajo artikuliranih glasov za pojasnitev vsakega pojma, stvari,...vendar se vse zmenjo...za razliko od človeka z ogromnim besednim zakladom, ki se tudi osnvnih stvari ne zna zment.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš??? Ah, ne verjamem. Po mojem bi se otroci na šolskem igrišču čez ograjo prav lepo igrali z njim, kot s kakšnim pudlčkom. Tistim ta mladim, ki mu še niso vsi zobki zrastli. Nič ne de, da je bil težji od vsakega rotveilerja, da ne govorim o napolitanskem mastifu, je bil pač nežna dušca. Sicer prestrašen, a to pri divjadi ni kriza. Takrat poiščejo človeško družbo, se lepo mehko stisnejo pod pazduho, malo podremuckajo in se vrnejo v svoje naravno okolje. Pa zelo jim paše, če se med tem še s kakšno čokoladko posladkajo. Tisto "Živalsko kraljestvo" imajo najraje. Zaradi sličic menda. :OK:

Linči, pa kako, da te ni bilo zraven. Bi ja tiste barabe s puškami in avtomati prebutala, pa medkota pomirila. :? :cry:

Jaja, seveda, sej je pet ljudi poklal na svoji poti v mestni vrvež. Grdi grdi :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, lina......živalca je bla (kolkor mi je znano) prestrašen mladič. In kaj živali dostikrat naredijo, ko so prestrašene? Napadejo? OK....tud če ta mladič ni mel namena napast, kaj pa če bi se prej al slej pojavila besna mama? Bog ne daj, kako gonja bi bla proti lovcem, če bi ta mladiček ipaq koga samo grdo pogledal, kamoli, da bi koga poskusil napast?

Alla

Em, zato pa obstojajo uspavalne puške, ampak kot je HHV povedal jih ne uporabljajo, ker je potem samo še težava s prevozom nazaj v gozd itd. Skratka več stroškov :angry: Boljše ga je poknit pa si lahko še kdo zice v avtu preobleče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Glede na to, da lovci niso krivi za porušeno ravnovesje v naravi se spet nebi strinjal. Sej je res, da kdo tu pa tam povozi kako žival, ampak to še vseeno ni to.

...In to je lov, da z daljnogledom na 500m pokneš eno srnico, ki nič hudega sluteč stoji in dela kar pač dela. Mislim, jako muško...

Ti krivdo prenašaš na vesoljno Slovensko populacijo, jas pa mislim, da so vsi enako krivi...

Ampak, če lovcev ne bi bilo, potem Franc nebi mogo klicat nobenega, da mu je zajec spet lubje požr.

Don't worry Alla, se samo mal pugovarjamo. :OK:

Podatek, suh, kratek in jedrnat:

LD Šenčur leto 2002 Od skupnega odvzema srnjadi je bilo 65% povoza!

Več si lahko prebereš v zadnji številki Lovca pri stricu, če seveda tudi on nima tebe poln kurac.

Lov z daljnogledom na max. 150 - 200m! Ti bi seveda raje videl, da se za odstrel namenjena divjad pred odstrelitvijo še pošteno muči. Z nožem in gorjačo, bravo ti Tarzan ti!

Krivdo, edino krivdo, ki jo poleg neodgovornim posameznikom, izrekam komerkoli, je krivda za uničenje naravnega okolja. Tu smo krivi vsi. Le da se nekateri tega nikakor nočejo zavedati! Med njimi si izgleda tudi ti.

Franc lahko za lubje kliče samo svojo staro mamo. Če drevesa ni primerno zaščitil, ni upravičen do nikakršne odškodnine. Če pa bo zajca poškodoval, je LD upravičena do odškodnine, ki jo bo vrnila nazaj v naravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em, zato pa obstojajo uspavalne puške, ampak kot je HHV povedal jih ne uporabljajo, ker je potem samo še težava s prevozom nazaj v gozd itd. Skratka več stroškov :angry: Boljše ga je poknit pa si lahko še kdo zice v avtu preobleče...

Pa ti tudi kaj prebereš, kar se tukaj napiše, ali samo čakaš na kakšno besedico in potem podjebavaš?

Kaj sem napisal o divjadi, ki se navadi pohodov v urbano okolje? Še posebej to velja za pripadnike vseh vrst velikih zveri!

A si ti res tolk butast, al si moral za to v šolo hodit? Če se pogovarjaš, greš od točke do točke in se on jih pogovarjaš, podajaš svoja mnenja in premišljuješ nasprotnikova. O dejstvih, faktih nimaš kaj debatirat, to so dejstva in obstajajo kot taka. In če ti ne odgovarja, da ti jih nizam jaz, se mi upri s protiargumenti in vsaj okvirno nakaži, zakaj je kaj tako in nič drugače.

Najlažje je tisto kar ti ne paše kar pozabiti, preskočiti in lajati naprej. Jake debate.

Se mi zdi, da me že Murphy postrani gleda. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BC, pa ti misliš, da je tvoj cucek več vreden kot srna v gozdu??

To mi povej, potem bova pa naprej razpredala (mogoče)!

Veliko več! Najprej bi poču psa, ki preganja srno, potem čez nekaj časa pa še isto srno zaradi naravne selekcije :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!