Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

V bližnji bodočnosti, upam da se bom spomnil, vam podam linke na nekaj takih cvetk "naravovarstvenih" lovcev na denar! Drugače že marsikateri taki organizaciji niti reči ne morem. Postajajo preveč enaki pasjim zavetiščem, ki rastejo kot gobe po dežju, odkar se za to od občine dobiva denar.

Jaz sem pa slišala, da bojo spet postavljali mrhovišča...ampak na novo daleč stran (no kolikor je to sploh možno) od civilizacije in tako bojo mediji ostajali v gozdu.

Ja res je na žalost nekatera zavetišča pobirajo samo denar oz. ne poskrbijo za živali ampak jih samo vzdržujejo pri življenju tistih 30 dni kolikor dobijo plačano...potem pa evtanazija....zaslužek pa v žep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz poznam medote, vsak/a od njih (odrasel) potrebuje toliko in toliko km2 ozemlja. Vstran od civilizacije ali ne, pač odvisno od števila medotov in razpoložljivega ozemlja. Kadar je medotov preveč, je stik s civilizacijo zagotovljen. Tam se pa potem takoj najde skupina, ki bi najraje potokla prav vse medvede - "ker so nevarni za človeka, drobnico, hišne ljubljenčke..."

A WWF kaj govori o usodi slovenskih medvedov preseljenih v Italijo in Francijo, da bi tam obnovili populacijo te velike zveri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

A WWF kaj govori o usodi slovenskih medvedov preseljenih v Italijo in Francijo, da bi tam obnovili populacijo te velike zveri?

Ja, tadomači jih zviška gledajo in jim pravijo "čefurji". Pa pred dobrim letom so zažgali par avtomobilov...

...upsi, tisto niso bili medvedi... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... raubšici ...

Kaj je :?

(Fishdeadpress)

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri

dnevniku so kazali množične demonstracije

proti odstelu 100 medvedov, katere je dovolilo

Ministrstvo za lov in množične umore živih bitij v SLO

(al eno tako ministrstvo - kapavemqa).

Torej 3M se je skoraj sesul

in naša 3M-srečanja

so bila skrajno ogorožena,

ker se je pred TV kamerami na

Tromostovju

tlačila enormna množica

dvajsetih demonstrantekof

2ma dvema plakatkoma.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je :?

(Fishdeadpress)

Raubšic je krivolovec oz. nekdo, ki ni lovi na svojo roko...na črno.

Seveda je lahko tudi uradno lovec vendar dela to brez vednosti LD.

HHV

Zanima pa me kako to, da praviš (najbrž jih nisi sam štel ampak smatram to kot podatek lovske zveze) da je medvedov 2000 ministerstvo pa govori o št. 700.Kaj so ih ministri šteli oz. od kje jim ta cifra?

Br.1 mogoče ti ne bi bilo to tako smešno, ko se bo šlo za demonstracij zate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raubšic je krivolovec oz. nekdo, ki ni lovi na svojo roko...na črno.

Seveda je lahko tudi uradno lovec vendar dela to brez vednosti LD.

HHV

Zanima pa me kako to, da praviš (najbrž jih nisi sam štel ampak smatram to kot podatek lovske zveze) da je medvedov 2000 ministerstvo pa govori o št. 700.Kaj so ih ministri šteli oz. od kje jim ta cifra?

Br.1 mogoče ti ne bi bilo to tako smešno, ko se bo šlo za demonstracij zate.

2000 ni številka lovske zveze. Okoli lovske zveze se zadnji dve leti dogaja svega in svašta in tudi jaz sem eden od akterjev, da se povzpetneže, ki so prevzeli ablast na lovski zvezi zbrca kamor spadajo in navije ušesa. Le ti niti ne vedo niti ne bodo povedali nič o medvedih, ker so jim deseta briga, ali pa bodo prej premislili, katera številka bi bila "politično modra". :blink:

Moji podatki so iz debat z ljudmi, ki so se dolga leta ukvarjali z lovom, tudi profesionalno, na področju medveda in smatram, da vedo kaj govore. Računali smo na podlagi staleža, ki je bil ugotovljen v letu 1984 in upoštevali odvzeme in prirastke. Sam menim, da je 2000 mogoče malo pretirano, a za 1000 bi pa verjetno šel marsikdo stavit, pa ne tak lole kot sem jaz, ki o medvedu malo vem.

Pa konec koncev sama številka ni tako pomembna. Pomemben je medvedov prostor, izrinjanje iz njega in konflikti, do katerih prihaja. Evo, ravnokar sem izvedel, da je v Cajnarjih medvedka oklala nekoga, ki ji je stopil na brlog, v njem pa seveda mladič.

Dokler ljudje ne bodo pustili določenih področij na miru, bo medvedov preveč. Ker bodo zaradi svoje varnosti zahtevali odstrel. In dokler se medvedi sprehajajo po Ljubljani jih je verjetno res preveč.

Me pa zanima, zakaj so bili protesti na 3M.

Že samo v goščavah blizu Gmajnic, bi medveda lahko vzeli medse in pokazali, da ga res žele zaščititi. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima, zakaj so bili protesti na 3M.

Zakaj ..

zakaj .. al' sti en firbec, no!

Sicer

gre za nepreverjene info, ampak po moje

so nastavili past JJ-ju in Bajuku ..

misleč, da se bosta udeležila demonstracij

so se pripravili na to, da ju vržejo v

Ljubljanico.

:xx: :xx:

Skrili so se pa

:krneki: :krneki: :krneki: :krneki:

za

farso o zaščiti medvedov, in odporom

do odstrela preveč razmnoženih medotof.

Razlagajo, da lofci, ki naj bi bili sami neizživeti klavci,

iščejo izgovore za klanje medotof,

katere bo slovenska nadebudna narava sama z

naravnimi mehanizmi selekcije zdesetkala,

saj bodo tako ali tako pocrkali od lahkote,

ko se bodo tako namnožili, da bodo požrli

vse

v SLO

vključno z

Lytschytzo ..

Lyntschytza

se lahko tolaži le s tem,

da bodo ti medoti prej požrli Broja 1,

ker je bolj rejen od nje

in

kot tak bolj zanimiv za energetsko bogato

medvedjo prehrano, kot pa suhcena Lytschytza.

Tako,

da kar se mene tiče:

" Lofci na pomoč .. branite me pred medvedjo zverjadjo!!!"

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, ker si se v postu poigrala, oziroma citirala procente.

Spolna struktura pri medotih je 50/50. 50% atetov in 50% mam.

Mama ima na dve leti povprečno po dva mladiča. Torej letno enega.

Hipotetično število 100 medotov, od katerih je 80 spolno zrelih, daje torej letni prirastek 40 novih Tedijev.

Če naj število ostane enako, je torej za izločitev zapisanih 40% spomladanske populacije.

Zelo grobo, a dovolj, da pove da so tistih 20% o katerih govori tvoj citat, Bučke špagetarce.

Bom poskusil poiskati kakšen bolj verodostojen vir od mojih klobas, pa objavim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medote bi lahko tudi polovili in kastrirali je bila ena cvetka :D

Rimljani so imeli eno fino krvavo finto za gladiatorske igre. Sužnjo so privezali na kol in jo namazali z zadevo, ki je dišala pohotnemu gepardu. :eek:

Na podoben način bi ti protestniki lahko pomagali loviti pohotne medvede. No saj ni treba, da so privezane, lahko malo tekajo! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tiste k tolk brante medote, živim na kureščku že 15 let in vam moram povedat, da se je v teh letih že nabral tolk medvedov, da je po hostah kureščka že zelo nevarno hodit, tudi otroke sedaj vozijo z avtobusi že iz samih vasi, do nedavnega so morali pešačiti do glavne ceste, iz naše vasi je to 2 km ali pol ure hoda, podnevi, pozimi pa ponoči, ni luštno živet v naravi, ko iz vsakega grma pričakuješ medveda, zatorej vsi tisti, ki ste proti odstrelu, pejte se mal sprehajat po hostah, kjer živijo medvedi ni daleč iz ljubljane, lahko je bit general iz varnega zavetja

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tiste k tolk brante medote, živim na kureščku ...

janih

Čaki,

čaki .. zdej bo pršow

jagrissimo grande respectabile

(med svojimi znan kot "Bear killer" ali

na kratko BK - izg.: "bikej")

my moto-friend Horčy,

ki je trdno odločen braniti

motomarsofce pred medvedjo zverjadjo

in

bo s svojo flinto uspostaviw red na Kureščku.

Tvojim kosmatinski sosedom,

definitivno hudoooo trda prede.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobri so tile naši jagri. Mladiče so hladnokrvno pustili crknit od lakote ne da bi jim pomagali ali jima skrajšali muke.

Medvedka izginila, mladiča poginila

Posebna intervencijska skupina za hitro ukrepanje v primeru ogrožanja življenja ljudi in premoženja po velikih zvereh je včeraj dopoldne končala akcijo iskanja medvedke, ki je v nedeljo popoldne v naselju Cajnarje v občini Cerknica napadla 31-letnega domačina. "Ocenili smo, da je verjetnost, da se bo medvedka vrnila na to območje, minimalna. Medvedka si je rešila kožo, mladička pa sta na žalost poginila," je povedal področni vodja intervencijske skupine Tone Marinčič.

Celotni članek: http://www.vecer.si/vecer2007a/default.asp...007031505183797

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz čestitam lofcem za njihova hrabra in etična dejanja. Mamo nagnat in mladiče pustit crknit-to je vse pohvale vredno,samo škoda da to niso že njihovim mamam naredili- bi bilo zaj tolko manj bedakov. Res ogabno !! FUJ, FUJ, FUJ !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"področni vodja intervencijske skupine" :lol1: mater ej ke naziv :kva2: nisem še slišal pr jagrih kej takega :headbang:

a niso znali tamalih polovit in v kak živalski vrt dat če ne drugega??? aja...bolje je, da poginejo po naravni poti :slap:

ej ste jagri včasih res...jagri... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stopil na pot pripravništva v zeleni bratovščini, tako da upam, da mi bo ta topic v veliko pomoč. Etično.

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bambi, saj razumem, da pljuvaš. Si pač dober v golažu. .) No, ja, malo bi te bilo prej za obrezati. .) :lol: Joke.

Glej, jasno je, da v lovski organizaciji ni vse kot bi moralo biti.

Zato se tudi tam precej vroče krvi preliva. Tudi po moji betici.

Kar se pa tiče intervencijske skupine, je pa ta enostavno produkt politike, točneje rečeno Podobnikovem prilizovanju kmetom. Pa s tem spet ne mislim, da morajo kmetje kar tako vse prenašati, kar jim divjad lahko naredi.

Zgodba, katera se je žal že zaključila, se je od vsega začetka odvijala po najbolj kretenskem scenariju.

Poškodovani možakar in njegov oče sta menda oba lovca in sta šla po eni verziji medvedko pregnat, po drugi pa fotografirat. S pištolo. In je dec požel, kar je sejal. Saj ne, da mu privoščim, a krivda je kar lepo na njegovih plečetih!

Težav s prisotnostjo medveda se ne rešuje tako. Pa če mislimo na legalne ali pa nelegalne poteze!

Da bi neumnosti ne zmanjkalo, se je tja privlekla še slavna kavbojska intervencijska ekipa, ki deluje pod komando in okriljem ministrstva. Lovskih družin tu ne mešajte zraven! Tu je podobna štorija, kot v Holiwoodskih akcijskih fimih, ko pridejo federalci in se šerif lahko samo še razpoči.

Rezultat "delovanja" te ekipe je, da sta mladiča mrtva. Upam, da ju bodo vsaj odšteli od kvote medvedov, katera je po odločbi ministra itak zapisana smrti.

Rezultat te ekipe je, da se ne ve jasno, ali je medvedka obstreljena ali ne. Ali je živa ali ne.

Če je živa, pa je sedaj zelooo verjetno, da je tudi človeku nevarna in se ga ne bo več bala ampak napadala.

Skratka ena samo tragedija in kozlarija, ker medvedom krojijo usodo vsi drugi, le lovci ne!

Dokler je bilo upravljanje z medvedom v rokah lovcev, se te reči niso dogajale, ali pa zelo v mali meri!

Tu sedaj pa je videti, kako je, če se v naravo spušča politika, kvazi naravovarstvene organizacije in tisk!

Stroke pa itak noben nič ne vpraša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bambi, saj razumem, da pljuvaš. Si pač dober v golažu. .) No, ja, malo bi te bilo prej za obrezati. .) :lol: Joke.

Se strinjam s tem kar si napisal! Krivi ste pa lovci za to , po znani slovenski logiki, kar naredi en motorist,lovec,pijanec,kadilec so potem vsi isti torej krivi ?!Bi se pa po mojem lovci morali upret temu sistemu, pa tudi odstraniti iz svojih vrst razne " revolveraše ". Sicer pa zastopam mnenje da se živali v naravi pusti pri miru , saj se človek širi na njihovo območje in ne obratno.Po logiki države da je treba medvede pač pobit, mislim da bi morali pobit tudi zajce , katerih se lahko vstrašimo in zavijemo iz ceste, pa čebele ker te lahko pičijo, pa ježe ker tako lomastijo in pihajo po gozdu, da te je strah ,pa mravlje tudi ker so točno tam kamor bi se rad vsedel.Neumnost res ne pozna meja -a ni tako ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lovec od teh dveh je bil samo oče.

Kar se je tam dogajalo niti ne vemo, ker smo toliko različnih zgodb slišali, da se ti lahko že zmeša.... dejstvo pa je, da je v tem primeru možakar želel slikati mladiče. In sory... vedno opozarjajo, da je medvedka najbolj nevarna, če ima ob sebi mladiče, ne vem kaj je ta razmišljal.

Drugače pa bambi a ti maš doma pol cel živalski vrt, ker če prav razumem, ti doma nobene živali ne ubiješ (komarjev, pajkov,...)....sam razmišljam na glas....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!