Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

Sorry, če se ponavljam, ampak ponovno prosim za naziv ali citat ali link do zakona, ki ga je država z izbrisom kršila. Če država ni kršila lastnih predpisov, potem izbris NI NEZAKONIT!!! Nezakonita so tista dejanja, ki so v nasprotju z zakonom. Torej, kateri zakon je država kršila???

Je pa bil ta "izbris" baje skregan z vsemi smernicamo sodobne družbe... a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa bil ta "izbris" baje skregan z vsemi smernicamo sodobne družbe... a ne?

Kdo pa pravi, da je sodobna družba "dobra družba" ? Kokr jaz vidim to družbo, je polno nekih zakonov in veljevan kako naj živimo, da bomo idealna družba - idealni za kerga ????? :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi vam bo v sivo gmoto prilezlo, da so tudi zakoni zgolj skupki prevladujočega ali pa vsiljenega dobrega okusa oziroma, kaj zakonodajalno priviligirani menijo o tem, kaj se spodobi in kaj ne.

In morda vam bo tudi počasi, po kitajski metodi, prikapljalo, da nikjer ne piše, da so današnje ureditve najboljše, optimalne, vrhunec tehnike in tehnologije vladanja, dokončne, večne, nezamenljive in seveda na koncu, edinopravilne.

Ajde, gremo naprej.

Kdo je za in kdo je proti?

Je fino, če perje po zraku frči.

Tuje seveda. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde, gremo naprej.

Kdo je za in kdo je proti?

Je fino, če perje po zraku frči.

Tuje seveda. :kva2:

Nič ne bo iz tega. :unsure: Žal. :huh: :cry:

Sva se z maticem prek pm-jev pobotala. :) :D

p.s.

Lohk pa Vale našuntam da začne v Tadeja drezat.... :devil: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lohk pa Vale našuntam da začne v Tadeja drezat.... :devil:  :naughty:

Da ne bo potem Tadej v Vale "podrezal".

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kwa je

SymRu: dej mau manj nabijaj v tri krasne ... ŠE zmer sm ov "politiziranje" in ne v KrNeki...

post-16-1076063729.gif

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je zadnje nekaj postov totalno iz te teme. Prepucavanja o "drezanjih" kar v Kr'Neki.

No, dajmo malo z ain proti, pa malo nestrpnosti, ker vidim, da je prva partija končana, lahko sedaj novi akterji zasedejo "oder".

Dajmo, gasaaaaaaaaaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa bil ta "izbris" baje skregan z vsemi smernicamo sodobne družbe... a ne?

Katerimi smernicami?

Prosil sem za navedbo zakona, ki naj bi ga država kršila in ne za omenjanje "smernic". Torej, če je bil izbris nezakonit, kateri zakon je bil kršen? Se opravičujem za ponavljanje, ampak vsi zagovorniki prebrisanih govorite o nezakonitem izbrisu. KATERI ZAKON JE BIL KRŠEN??? Pravna država dela po zakonih!

Popravljeno . Popravil VrUUUUUmmmm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sej glih v tem je kura da so jim bile pravice odvzete na podlagi zakona ki pa je bil protiustaven torej, izbris ni bil zakonit ker ni bil v skladu z ustavo (ker zakon na podlagi katerega se je brisalo ni bil v skladu z ustavo).

torej ni bil kršen zakon o tujcih ki je začel veljat febuarja 92, kršena je bila ustava s tem zakonom

torej ne da je bil kršen zakon z odločbo kršena je bila ustava z zakonom

a štekas v čem je kura

kršeno je bilo načelo zakonitosti, ki se nanaša tako na vsebinsko skladnost hierarhično nižjih pravnih virov z višjimi (zakon bi moral biti v skladu z ustavo)

kot na zakonito ravnanje državne uprave na podlagi zakonov ( ki pa v tem primeru ne obstaja saj zakon ni v skladu z ustavo,)

torej primer izbrisanih lahko enačimo z(malo bolj ekstremnim hipotetičnim primerom) npr: državni zbor sprejme zakon s katerim močno omeji ustavno zagotovljene pravice določenih verskih skupnosti (npr. prepove gradnjo določenih verskih objektov), v tem primeru bo upravni organ ki bo deloval na podlagi tega zakona deloval na podlagi zakona ki pa je protiustaven, deloval bo torej nezakonito (v nasprotju z načelom zakonitosti)

Popravljeno . Popravil kura
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko jih jeb* ... so imeli 3x šanso zastonj in brez preverjanj dobit državljanstvo ... naj grejo u pizd* ... lenobe lene ... nema para, nema državljanstva, nema statusa ... RAUS ... :angry:

Točno tako :) To je isto, kot če bi meni rekli, da si moram do tega in tega datuma podaljšat vozniško, drugače mi poteče in bom moral vse začeti od znova, jas pa ne in ne, ker so moje sposobnosti na vrhuncu in sem zavedni šofer in si nebom pustil srat po glavi (v njihovem primeru zavedni srb ali kdorkoli že). Poleg tega se mnogo izbrisanih vozi po fužinama s BMW-ji, ki večinoma niso njihova last (no, glede tega, da davčna in policija ne ukrepata, so ;) ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega se mnogo izbrisanih vozi po fužinama s BMW-ji, ki večinoma niso njihova last (no, glede tega, da davčna in policija ne ukrepata, so ;) ).

to ni problem samo izbrisanih......tudi vpisani so isti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko jih jeb* ... so imeli 3x šanso zastonj in brez preverjanj dobit državljanstvo ... naj grejo u pizd* ... lenobe lene ... nema para, nema državljanstva, nema statusa ... RAUS ...  :angry:

Hola!

Hotschko, kapo dol, zelo lepo in na kratko zajeto bistvo! Vse ostalo je IMHO le prepucavanje s slepimi naboji!!!

(tistih nekaj resničnih revežev pa bi morali obravnavati individualno!)

Kletar moj, :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

temu suzuki in hotschko se reče nepoznavanje situacije :K

ko jih jeb* ... so imeli 3x šanso zastonj in brez preverjanj dobit državljanstvo ... naj grejo u pizd* ... lenobe lene ... nema para, nema državljanstva, nema statusa ... RAUS ... 

Kura med tole mojo izjavo iz začetka teme in izjavo, ki sem jo podal 2 strani nazaj je kar nekaj časovne distance in tudi podučiti sem se dal vmes ...

Zgornja še vedno drži, kar se državljabnstva tiče ... kar se pa statusa stalnega prebivališča tiče pa ni pravilna ... glej moj 2. post v tej temi par strani nazaj ...

skratka: prej bil proti vrnitvi česarkoliže ... zdaj sem za vrnitev statusa stalnega prebivališča

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skratka: prej bil proti vrnitvi česarkoliže ... zdaj sem za vrnitev statusa stalnega prebivališča

in zakaj se oni borijo

za drzavljanstvo al za vrnitev stalnega bivalisca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakaj se oni borijo

za drzavljanstvo al za vrnitev stalnega bivalisca.

Oni si želijo vrnitev statusa stalnega prebivališča za vmesno obdobje, ko jim je bil pač nezakonito odvzet, večina pa si ga je bila primorana po tem zopet na novo urediti. Državljanstvo jih ne zanima, kar je pač njihova pravica.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo je, da je nekaterim bil status nezakonito odvzet in s tem krsena cela vrsta pravic. ce dobijo status nazaj se lahko potegujejo za drzavljanstvo. seveda pod dolocenimi pogoji.

je pa drzava naredila kar nekaj sistemskih krivic v tistem casu.

lepo da si dojel, kar vecina ne dojame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako :) To je isto, kot če bi meni rekli, da si moram do tega in tega datuma podaljšat vozniško, drugače mi poteče in bom moral vse začeti od znova, jas pa ne in ne, ker so moje sposobnosti na vrhuncu in sem zavedni šofer in si nebom pustil srat po glavi (v njihovem primeru zavedni srb ali kdorkoli že). Poleg tega se mnogo izbrisanih vozi po fužinama s BMW-ji, ki večinoma niso njihova last (no, glede tega, da davčna in policija ne ukrepata, so ;) ).

in to ti osebno veš, ker jih imaš vse preštete in na oku, right?

daj nehi že srat - sam zato nabijaš, ker ti je nekdo skuter spizdil sred ljubljane 2 uri po tem, ko si ga kupil - kar je žalostno, ampak žalostno je tudi, da te je to tako zelo zaznamovalo za vse življenje (glede pogleda na problematiko izbrisanih, južnjakov, itd. ...).

PS: stalno bivališče je stvar, ki ti ne more "potečt", tako kot recimo vozniška, ki ima omejen rok trajanja oziroma datum, do katerega je veljavna.

Get real.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KATERI ZAKON JE BIL KRŠEN??? Pravna država dela po zakonih!

kot ti je še pišanc povedu - žal zakon ni bil kršen, čeprav bi bilo v skladu z ustavo, da se ga prekrši :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakaj se oni borijo

za drzavljanstvo al za vrnitev stalnega bivalisca.

po mojem mnenju se gre vecini (vsaj tisti, katerim NI bila storjena krivica) sam za odskodnino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem mnenju se gre vecini (vsaj tisti, katerim NI bila storjena krivica) sam za odskodnino.

a je prav, da zarad vecine najbejo vsi.

kok sovrazm ta skupinski duh. vedno se najde k je treba delat, krivdo s sebe oprat..

k se pa denar tala, pije, pociva so pa sami individualisti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je prav, da zarad vecine najbejo vsi.

ne, ni prav. kdor zasluzi odskodnino jo vsekakor naj dobi. sem pa 100%, da bo veliko tistih, ki ne zasluzijo odskodnine, dobili mastne denarce, nam bojo pa spet davke povecali (kako znana zgodba, a ne... :)).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nam bojo pa spet davke povecali ...

Teb jih ne bojo, kr še nisi davkoplačevawc <_< ...

Sicer mi gre ta demagogija na qurac (a la Matic, Tomozuki & Tadej), jo pa rad berem, k vsakič kej novga zvem. :blink:

Aja, mogoče pa Tadej kej anonimno prispeva v sklade za pediatrično bolnišnico, revne družinice in brezposelne Slovence. Mogoče deluje v kakšnem humanitarnem društvu? :unsure:

Ko že tolk govori o vnebovpijočih krivicah, ki se dogajajo poštenim Slovencem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!