Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

VSEM svetujem, da pozorno preberete tale post v celoti !!!

1. Državljanstvo: je politični status

2. Stalno prebivališče: je socialni status

3. tisti, ki zgoraj napisanega ne razumete, ne berite naprej in ne pišite v tole temo

Kdo so Izbrisani ?:

Tisti, ki jim pravimo IZBRISANI, so državljani republik bivše YU z ob osamosvojitvi UREJENIM IN VELJAVNIM statusom stalnega prebivališča v Republiki Sloveniji. Slovenskega državljanstva iz osebnih ali koneckoncev političnih razlogov niso zahtevali in ga tudi niso bili dolžni prevzeti (npr. morali bi se odreči vsem ostalim državljastvom, ki so jih do tedaj imeli).

Izbris:

Leta 1992 so vse te ljudi brez obvestila in/ali zakonske podlage izbrisali iz registra stalnih prebivalcev v SLO.

Krivica ?!:

Ne samo, da se jim je nezakonito odvzel socialni status, ampak so lahko čez noč, ne da bi vedeli, ostali brez dela, socialnih in zdravstvenih pravic,... saj preprosto niso obstajali več. Nekateri so si vmes status stalnega prebivališča zopet uredili. In ravno zato, ker nismo BANANA republika, je edino pravilno in zakonito je, da se jim nezakonito odvzet status za vmesno obdobje, ko ga niso imeli, tudi povrne.

Odškodnine:

Ravno zaradi tega, ker so čez noč, ne da bi vedeli, lahko ostali brez dela, socialnih in zdravstvenih pravic, saj preprosto niso obstajali več, ... SO upravičeni zahtevati odškodnine za to obdobje. Seveda je za vsak posamični primer izbrisa potrebno ugotoviti ali in za koliko je bil nekdo oškodovan, kar bo moral tudi dokazati z ustrezno dokumentacijo (delovska knjižica, pogodba o zaposlitvi, odpoved iz službe, računi za zdravstvene storitve ...)

Državljanstvo ???:

Državljanstvo pri vprašanju o izbrisanih sploh ni predmet debate !!!

haug ... aj hev spouken ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem nejevernim Tomažem, Hotschko je opisal tisto, za kar se nas večina zavzema.

Tisatim, ki jim je bila odvzeta pravica, se jasno, uredi status in tudi če je potrebno, uredi odškodnina.

Tistim pa, ki NISO HOTELI v prehodnem obdobju urediti svojih dokumentov, t.j. niso hoteli sprejeti slovenskega državljanstva, tistim pa žal NIČ. Mislim, da so sami krivi.

Vsak od vas naj pri sebi pomisli, ali bi se on v drugi republiki tako obnašal ali bi sprejel njihova pravila ? :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo so Izbrisani ?:

Tisti, ki jim pravimo IZBRISANI, so državljani republik bivše YU z ob osamosvojitvi UREJENIM IN VELJAVNIM statusom stalnega prebivališča v Republiki Sloveniji. Slovenskega državljanstva iz osebnih ali koneckoncev političnih razlogov niso zahtevali in ga tudi niso bili dolžni prevzeti (npr. morali bi se odreči vsem ostalim državljastvom, ki so jih do tedaj imeli).

Hotchko !

Mislim, da se pri tej definiciji motiš, saj, če bi imeli VELJAVEN STATUS, ne bi bilo potrebno pridobiti državljanstva ali si urediti statusa tujca, kar je bila zahteva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se pri tej definiciji motiš, saj, če bi imeli VELJAVEN STATUS, ne bi bilo potrebno pridobiti državljanstva ali si urediti statusa tujca, kar je bila zahteva.

Po ponovnem pozornem branju posta by Hotschko boš ponovno ugotovil, da besede ne teče o političnem statusu, temveč socialnem. Ne prehitevat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki jim pravimo IZBRISANI, so državljani republik bivše YU z ob osamosvojitvi UREJENIM IN VELJAVNIM statusom stalnega prebivališča v Republiki Sloveniji. Slovenskega državljanstva iz osebnih ali koneckoncev političnih razlogov niso zahtevali in ga tudi niso bili dolžni prevzeti (npr. morali bi se odreči vsem ostalim državljastvom, ki so jih do tedaj imeli).

Napaka! Ljudje so imeli urejen status DO TRENUTKA, ko je nastala neodvisna Republika Slovenija. Od trenutka, ko je Republika Slovenija postala samostojna država, so vsi, ki niso imeli državljanstva Republike Slovenije, postali tujci. V katerikoli državi na svetu (ne govorim o banana republikah) lahko imaš stalno bivališče, če imaš POLITIČNI status:

1. SI DRŽAVLJAN te države

2. Imaš dovoljenje za bivanje (si tujec z dovoljenjem za bivanje)

Tretje možnosti ni, če pa misliš, da je, mi povej, kako naj kot državljan Slovenije dobim stalno bivališče recimo v ZDA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko jih jeb* ... so imeli 3x šanso zastonj in brez preverjanj dobit državljanstvo ... naj grejo u pizd* ... lenobe lene ... nema para, nema državljanstva, nema statusa ... RAUS ...  :angry:

Ne vem a sem neumen al kaj ampak tale post in zgornji tvoj post mi ne gresta skupaj.

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbris:

Leta 1992 so vse te ljudi brez obvestila in/ali zakonske podlage izbrisali iz registra stalnih prebivalcev v SLO.

hočko tu si ga pa pihnil, v beli Ljubljani so pošiljali pisma z upravne enote :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotchko !

Mislim, da se pri tej definiciji motiš, saj, če bi imeli VELJAVEN STATUS, ne bi bilo potrebno pridobiti državljanstva ali si urediti statusa tujca, kar je bila zahteva.

@matic

Saj ne, da ne zaupam v Hotschkotove( :wub: ) razlage, vendar, ker si ga strokovno popravljal v zvezi z "veljavnostjo" ti moram zaupati, da to ni izumil moj prjatu Hočko, ampak je "kopipejstal" iz uradne obrazložitve uradnih dokumentov pravne države ( ja, vem, zdaj boš rekel, da nismo pravna država, ne se trudit, vem :doze: ) Tko, da, cvet tvoje "bistroče" (oprosti za avtorske pravice) naslovi na predsednika države, ki bo potem zagotovo nemudoma urgiral naprej, če boš spodaj podpisan ti. V to sem prepričana. :)

Na prejšnji strani si se zapletel v eno čudno godljo, pa se mi ne da zdej citirat, ker je bolje, da so traparije čimmanjkrat vidno obelodanjene ( tudi za ta moj prispevek, ki ga pišem v tem ranem jutru , bi zaprosila moderatorja cyca, da ga najkasneje do petnajst minut čez tri popoldne pobriše, ker je post čist mim in off topic). :wacko:

Torej, kje sva ostala? :? Ah ja, pri čudni godlji, v katero si se zapletel. :)

Najprej napišeš, da če "kej ne boš vedu boš pa Manuelo vprašal". OK. Saj ne, da bi moje nasvete kar vsepovprek in zastonj delila, ampak sem si rekla " kurc, ker je kao motorist, pa naj mu bo" .

In sem ti zastonj priredila minuto za slovenki jezik in te nato prijazno povabila, da (preberi si) "če še česa ne boš vedel, kar vprašaj". Nato me s cinizmom ( valjajoči se smeškoti) zavrneš, češ ( preberi si) " da tebi ni treba vprašati mene, ker veš, da ne boš dobil pravilnega odgovora". :blink: Kaj zdej? Ja al ne? :o

Mislim, da si srednje do pretežno konfuzen ali pa je bil tak le tvoj včerajšnji dan, v kar močno dvomim, je pa možno in se zgodi tudi v "boljših slovenskih družinah". :ph34r:

Ni res, da hočem bit "vedno in v vsem naj", kot praviš ti, to je le tvoje skromno mnenje, ker je najlažje usrat se na nekoga z nekimi floskulami in populističnimi parolami. Ko ti zmanjka argumentov ( ki jih, žal, v tvojih prispevkih nikoli v nobeni zadevi nisem zasledila, tudi če sem v ekran zrla "jako budna in prisebna" ( kot bi rekel moj prjatu Pepe (:wub:) ), začneš vsevprek kar neki govort in tulit v isti rog z nekom, za katerega se ti zdi, da pa mogoče misli podobno kot ti, vendar se motiš, ker tudi tisti, ki mislijo podobno kot ti, kakšno stvar vsaj argumentirano napišejo in jih zato prebrem, čeprav si ne delimo istega mnenja.

( Ta zadnji stavek v prejšnji povedi je v kontekstu s prvim stavkom prejšnje povedi, ki se začenja pred oklepajem, v katerem je napisan stavek kot medklic). :)

In nenormalno me veseli, da se kljub vsemu počutiš odlično in da se ti stanje odličnosti, (po tvojih besedah, da ne boš spet pozabil, da si ti to rekel), še celo izboljšuje. :)

Torej si danes odličen, jutri boš pa NAJODLIČNEJŠI. :notworthy:

Tako.

Ko se boš "prebil" skozi gornji tekst, klikni na "odgovor" in nariši "od smeha valjajoče se smeškote". Z veseljem jih bom PREBRALA. B)

p.s.

Robycop in roly : :kva2: :004 :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pizda eni ste pa res cigani,

tolk časa se vam že skuša nekej dopovedat vi pa še zmerej ene in iste bedarije nabijate,

nima se smisla sploh še kej na to temo in na temo đamije pogovarjat, najbol da se jih zaklene al pa kr v celoti izbriše, itak se noben pametnjakovič ne bo nič novega spomnil ampak bo nabijal to kar mu je blo že stokrat razloženo da nima prov (ala matic)

:K

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Op, op, op, kura, si spet ta pofarbano koruzo kavsal??? :kva2:

Dej, ne folka zmerjat, vsi imajo pravico tu kokodakati, ti pa brati/ne brati.

Mej se, sej bojo kmal suhe ceste! :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manuela !

Koliko "dreka" si zlila name. Očitno se v nobeni temi tukaj ne da pogovarjati, tako ali drugače, ne da bi se ti oglasila in podala svoje mnenje o tem kako lahko kdo piše in kako ne, še smeškote primerjaš in takoj ugotoviš primernost njih glede na post. BRAVO !

Vidm, da ti tvoja profesionalna žilica ne da miru.

LP matic

P.S.

Smeškotov pa ne bom prilepil, ker v skladišču ni pravega, katerega bi sedajle potreboval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidm, da ti tvoja profesionalna žilica ne da miru.

P.S.

Smeškotov pa ne bom prilepil, ker v skladišču ni pravega, katerega bi sedajle potreboval.

Zelo zanimivo in poučno branje.Argumenti se kar drenjajo. B)

Takoj in z užitkom sem prebrala. :)

Glede mojega oglašnja : oglašam se tam, kjer imam kaj za napisat - kjer se ne počutim kompetentno, samo preberem, če me zanima, PIŠEM pa ne. :)

p.s.

Smeškoti so še v izdelavi.Ta novi imajo menda feređe čez ksihtek. :010

p.p.s.

To je bila moja zadnja replika na tvoje izvajanje v tej temi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, Hotchkmeister, meni se vedno bolj zdi, da nihče nima popolnih informacij, kaj točno se je v vseh teh letih sploh dogajalo. Politika pa še dodatno nalašč drek meša in napeljuje vodo na svoj mlin.

Bi dec reku, da je najboljše mal stran stopit, pa se pozvižgat. Sam kaj ko to spet ni najboljše. Mal kontrole državljanov nad politko pa mora biti. Sam kaj, ko pri nas politika folk vrti kakor ji paše.

Mah, klinc, imamo državo kakršno zaslužimo......

Si grem raj nos obrisat! :cry: :cry:

Pa, pa!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa ko Santa Barbara al pa Esmeralda....... :hmm:

Never ending story..... :angry: :angry:

Sem že končala, Horči, ne se jezit. :004 Mal dokumetarcev ne škodi.O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bilo vse tako enostavno in jasno kot mislite Vi in Mi bi se to že zdavnaj uredilo. in spet se bo začelo argumentiranje od začetka V neskončnost. Mislim, da je Vruuum vse lepo protiargumentiral (glej starejše poste) in to na zelo pravniški, da ne rečem strokovni način. Torej ni problem, da kdo nečesa ne razume oz. si po svoje predstavlja; stvar je taka kot je in kdo ima po pravni plati bolj prav mi ne bomo ugotovili, ker konc koncov so doktorji prava, ki zagovarjajo eno ali drugo stran (pa na isto pravno šolo so hodili :wacko: ) pa še vedno ne pridejo skupaj. Prepričevati prepričanega je pa izguba cajta.

...in odpujsala sta domov....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bom neumno vprašal.

Kaj je možno nesrečnikom izad status tujca s stalnim državljanstva.

Razmišljam o rešitvi za en kot drug tabor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa smo poleg možnosti, vse nagnati

in

možnosti, vsem vse priznati,

dobili še tretjo možnost:

podariti jim status tujca s stalnim državljanstvom.

Potem bodo pa morda le vsi srečni,

vsi enaki in vsi enakopravni,

pa vsi malo bolj enaki in malo bolj enakopravni

in Homar tudi.

:P .) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se je meni tudi zdelo, da je mislil nekaj takega, a si nisem mogel pomagati, da ne bi vnesel nekaj konstruktivnega zelja v razpravo. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker nismo BANANA republika

O pa smo BANANA republika in to zato:

- ker za nezakonit izbris ne bo nihče od odgovornih odgovarjal

- ker bomo za odškodnine plačali vsi državljani in ne odgovorni

- ker poznamo samo pojem odškodnina, ki izhaja iz odškodninske odgovornosti. Če nekdo naredi pizdarijo odgovarja pred sodiščem najprej kazensko in nato odškodninsko.

- ker nihče od odgovornih ne bo kazensko odgovarjal za 12 let povzročenih krivic nekaterim izbrisanim

- ker itak državni organi oz. politiki lahko odškodninsko odgovarjajo kolkor hočete v poljubnem znesku, ker gre potem znesek denarja iz itak proračunske blagajne (to, da potem zmanjka denarja za druge stvari je jasno)

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- ker za nezakonit izbris ne bo nihče od odgovornih odgovarjal

Sorry, če se ponavljam, ampak ponovno prosim za naziv ali citat ali link do zakona, ki ga je država z izbrisom kršila. Če država ni kršila lastnih predpisov, potem izbris NI NEZAKONIT!!! Nezakonita so tista dejanja, ki so v nasprotju z zakonom. Torej, kateri zakon je država kršila???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, če se ponavljam, ampak ponovno prosim za naziv ali citat ali link do zakona, ki ga je država z izbrisom kršila. Če država ni kršila lastnih predpisov, potem izbris NI NEZAKONIT!!! Nezakonita so tista dejanja, ki so v nasprotju z zakonom. Torej, kateri zakon je država kršila???

Sorry sem pozabil dati izbris v navednice.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!