Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

In kje je problem? kurci so rekl da "Ne priznaju ovu državu", šli v jugo (Srbijo) in bli še naprej jugosi... Kdo pa pravi da morajo met dva državljanstva? naj majo jugoslovanskega... ko jih jebe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje je problem? kurci so rekl da "Ne priznaju ovu državu", šli v jugo (Srbijo) in bli še naprej jugosi... Kdo pa pravi da morajo met dva državljanstva? naj majo jugoslovanskega... ko jih jebe...

Ne gre za državljanstvo temveč za bivališče..in predvsem gre za zakone in Ustavo R Slovenije. Če bi nekega dne Fritz dobil ablast, potem spoštovanje teh zakonov in Ustave zagotavlja raznim SF-om in podobnim kratkovidnežem, usodo tarče za vadbo s strelnim orožjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno je naša oblast takšna, da kadar ji prav pride potem velja Ustava in se nanjo na vso moč sklicuje, če pa ni potrebno, pa ni nujno da Ustava velja tudi zate.....,

spet še ena od mnogih evropsko predpisanih direktiv ki jih bi že zdavnaj morali rešiti pa jih nis(m)o.....

je pa problem vsaj po mojem mnenju enostavno rešljiv, tisti, ki je bil izbrisan zato, ker si ni želel urediti državljanstva, vsi so dobili pozive in to ne enkrat, nima nikakršne osnove za karkoli, tisti, ki so dobili odločbe z zamudo, obstaja razlog zakaj je bilo tako... evidence po upravnih enotah imajo datume in mislim da je ceneje to pregledati kot pa kar neke pavšalne odškodnine plačevati....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom poskusil malce razložit to razliko, čeprav nisem povsem informiran, kaj se je res dogajalo. Če sem prav razumel, so vsi Jugoslovani, ki so bili rojeni v Sloveniji slovenskim staršem avtomatočno dobili slovensko državljanstvo. Vsi tujci so ostali tujci s stalnim prebivališčem v Sloveniji. Jugoslovani, ki niso bili čistokrvni Slovenci pa so morali urediti status. Lahko so se odločili za Slovensko državljanstvo (menda so bili celo izpiti), zaprosili in ga dobili (skoraj vsi). Problem je bil pri tistih, ki si ga niso uredili. Namesto, da bi jih obravnavali kot tujce s stalnim prebivališčem v Sloveniji so jih enostavno izbrisali iz registra stalnih prebivalcev, s tem so izgubili dokumente, službe, zavarovanje, ne vem kako je bilo s penzionisti.

To je tista napaka, na katero se pritožujejo izbrisani in nima nobene zveze z ljubeznijo ali sovraštvom do Slovenije in državljanstva. Takrat bi jim morali le pobrati potne liste in osebne, jim dati začasne dokumente ter zahtevati, da si uredijo državljanstvo ali pa jih obravnavati kot tuje državljane - Jugoslovane v Sloveniji. Tako bi obdržali službe in stalne naslove, izgubili pa bi pravico do volitev. Lahko bi jim celo postavili rok, do katerega si morajo urediti vize za bivanje v Sloveniji ali delovne vize, če ne bi želeli sprejeti državljanstva.

Mislim, da bi tak postopek onemogočil kakršnokoli zahtevo za odškodnino.

Ne vem natančno, kaj od tega je bilo res storjeno (osebni pozivi za ureditev statusa s pravnim podukom je po moje minimum pravnega delovanja) zato tudi ne morem oceniti, koliko so zahteve izbrisanih upravičene.

Tudi meni Todorović ni simpatičen ampak me motijo sovražni izpadi in komentarji, saj sodstvo ne more odločati na podlagi čustev in simpatij ampak le na podlagi zakonov.

Prav lahko pa se tudi motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka je bila narjena, se strinjam tudi jaz, moti pa me, da tisti, ki so jo zakrivili nč ne odgovarjajo. Zakaj moramo vedno vsi plačevati za napake? Dokler bo v naši državi tako, res ni pričakovati napredka. "Veliki" si bodo podajali funkcije in tlačili v žepe, "mali" pa bomo garali za njih in plačevali njihovo nesposobnost. V zaporih bodo pa še naprej kurji tatovi, politiki in funkcionarji pa bodo veselo delali svinarije dalje, ker so itak zaščiteni kot svete krave v Indiji.

Popravljeno . Popravil soncy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tak halo okoli tega, da mora država nekomu izplačati 17.000eur. ko pa si naši politiki, direktorji mendžerji talajo miljone eur to pa nobenega ne moti. Ko obsodijo kriminalca za eno kaznivo dejanje in ga dober odvetnik ven sprav, ker je bil narejena napaka v zbiranju dokazov ali prisluškovanju pa toži državo za odškodnino za čas, ki ga je preživel v priporu pa spet nobenega nič ne moti. Ko pa mora država zaradi svoje napake plačati enemu revežu bogih 17.000eur pa cela država na noge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če kdo ve zakaj niso bile izbrisane osebe,ki so bile rojene severo-zahodno Slovenije čigar starši niso bili slovenci ampak državljani EU držav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je takšna, VSI so se imeli možnost prijavit in si pridobiti slovensko državljanstvo. Nekaterim se je res zgodila krivica in so zaradi svoje slabe izobrazbe, razgledanosti ali pa slabega vpliva južnjaških znacev ostali doma in se za to niso pobrigali. V večini zakonov, kjer je bil oče tuje narodnosti mati pa Slovenka, so otroci prevzeli narodnost po očetu, kljub temu da so živeli tukaj. Tudi te je biolo treba prrijaviti a to niso vsi storili saj se tega sploh niso zavedali. Poznam pa tudi primer ko se je Srb leta 91 drl po našem kraju raje sem opica kot pa Slovenec. Danes je med izbrisanimi, se bori za odškodnimo, opice bomo pa na koncu MI.

Spet bomo opice mi SLOVENCI.

Z nami delajo kar hočejo in se iz naše narodnosti norčujejo.

ga. Kresal, Golobič & Co. pa naj kr lepo plačujejo bajne vsote ignorantom...

Menim da se pramalo postavimo po robu, da bi se to končalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je takšna, VSI so se imeli možnost prijavit in si pridobiti slovensko državljanstvo. Nekaterim se je res zgodila krivica in so zaradi svoje slabe izobrazbe, razgledanosti ali pa slabega vpliva južnjaških znacev ostali doma in se za to niso pobrigali. V večini zakonov, kjer je bil oče tuje narodnosti mati pa Slovenka, so otroci prevzeli narodnost po očetu, kljub temu da so živeli tukaj. Tudi te je biolo treba prrijaviti a to niso vsi storili saj se tega sploh niso zavedali. Poznam pa tudi primer ko se je Srb leta 91 drl po našem kraju raje sem opica kot pa Slovenec. Danes je med izbrisanimi, se bori za odškodnimo, opice bomo pa na koncu MI.

Spet bomo opice mi SLOVENCI.

Mimogrede - se samo meni zdi, da tukaj pravzaprav ni šlo za težave z državljanstvom, pač pa s stalnim bivališčem? ;)

Spet bomo opice mi SLOVENCI.

Vi, Slovenci, ja ...

(Hotu sm rečt: zase govor ... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede - se samo meni zdi, da tukaj pravzaprav ni šlo za težave z državljanstvom, pač pa s stalnim bivališčem? ;)

Mimogrede - se samo meni zdi ali prepisuješ od drugih kot ponavadi?

Sam poznam enega takega k...kalibra...sicer ne vem,če je zdaj med izbrisanimi,ker se je odselil iz Slo!

Je kurac reku,kaj mi pa bo državljanstvo,porinite si ga nekam!Je minilo neki časa je reku "kaj so nori 4000 hočejo za državljanstvo so nori"(tu nekje)Potem pa ga ni mogel več dobit....

Malo pomislite kolk so kričali naokoli in kaj vse so imeli proti Sloveniji,zdaj pa bi seveda vsi raje imeli Slo ko pa neko drugo balkansko državljanstvo!Mogoče sam zato,ker je v SLO kolk zgleda izplačevanje odškodnin stalna praksa in se jim pač splača težit!Saj pa kolk se delajo boge po TV bodo dobili več denarja,kot so si ga s svojimi veleumnimi možgani in svojo mišično maso bili sposobni ustvarit ali prihranit v celem življenju!Zdaj pa bi radi na lahek način prišli do denarja,ki si ga po mojem mnenju ne zaslužijo!

Na začetku so jih talali sam,da je šel kdo tja!

Jaz rečem tako!Krivice so se in se bodo dogajale!Pa ne samo tu,ampak v bistvu povsod!

Potrebno bi bilo vsako vlogo dobro pregledat,preverit.In potem nekaterim uredit papirje,druge pa poterat iz kod so prišli!

Denarja pa ne bi dal res nikomur!

Če niso imeli papirjev v bistvu nikoli niso niti davka plačali,zdaj pa bi radi davkoplačevalski denar

@Soncy se strinjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre za državljanstvo temveč za bivališče..in predvsem gre za zakone in Ustavo R Slovenije.

kako in zakaj je bilo preko 200.000 v sloveniji zivecim "tujcem" (a.k.a. nerojenim slovencem in/ali takratnim drzavljanom SFRJ) mogoce si urediti pravni status drzavljana RS ali tujca z stalnim prebivaliscem v RS ? kolikor mi je znano, je takratna ablast dvakrat podaljsala rok za ureditev teh zadev.

kako in zakaj je bilo mogoce slovencem zivecim v tujini si urediti drzavljanstvo RS, ce so si morali za vsak postopek (vloga, dvig) vzeti dan dopusta in narediti 300 km ?

kako in zakaj potem v sloveniji zivecim tujcem ni bilo mogoce stopiti do UE v kraju stalnega prebivalisca in si urediti ali drzavljanstva RS ali status tujca v RS z stalnim prebivaliscem v RS ?

bi prosil za odgovore za vpasanji 1 in 3, ker me res zanima argumentacija predvsem glede na sedanji razplet.

se vedno sem mnenja, da oseba, katera si v dolocenem roku iz normalnih razlogov ne uredi pravni status in pusti vse roke pretecti, ni upravicena do kasnejsega jamranja. izredni razlogi za neureditev statusa bi morali biti pri vsakem primeru posamezno obravnavani. ali se jih prizna ali ne je nadaljni problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre za državljanstvo temveč za bivališče..in predvsem gre za zakone in Ustavo R Slovenije. Če bi nekega dne Fritz dobil ablast, potem spoštovanje teh zakonov in Ustave zagotavlja raznim SF-om in podobnim kratkovidnežem, usodo tarče za vadbo s strelnim orožjem.

Se moram popraviti..spoštovanje zakonov in ustave bi zagotavljalo, da ne bi delili usode tarče.

@ sesir - bluziš

@ Barracuda - uuhuuuhhuuuh, meeee meeee

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se vedno sem mnenja, da oseba, katera si v dolocenem roku iz normalnih razlogov ne uredi pravni status in pusti vse roke pretecti, ni upravicena do kasnejsega jamranja. izredni razlogi za neureditev statusa bi morali biti pri vsakem primeru posamezno obravnavani. ali se jih prizna ali ne je nadaljni problem.

Ne bom ti odgovoril na zastavljena vprašanja, ker teh odgovorov ne poznam. Povem lahko le slednje..naši oblastniki so tedaj izpeljali te postopke na hinavski in nezakonit način, da bi tako zahebali nekaj bivših oficirjev JLA in drugih neslovencev, ki so bili proti osamosvojitvi. Tako so mimogrede kaznovali veliko število ljudi, ki niso bili ne krivi ne dolžni. Matevž Krivic, nekdanji ustavni sodnik, na to že dolgo opozarja pa verjetno ne gre za cepca, ki mu zakonodaja ni jasna. Možnosti, da bi to rešili je bilo veliko vendar ni bilo interesa. In zato bomo spet plačali vsi, ker je tako kot je rekla soncy in ker mi vsi podpiramo takšno stanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako in zakaj je bilo mogoce slovencem zivecim v tujini si urediti drzavljanstvo RS, ce so si morali za vsak postopek (vloga, dvig) vzeti dan dopusta in narediti 300 km ?

kako in zakaj potem v sloveniji zivecim tujcem ni bilo mogoce stopiti do UE v kraju stalnega prebivalisca in si urediti ali drzavljanstva RS ali status tujca v RS z stalnim prebivaliscem v RS ?

bi prosil za odgovore za vpasanji 1 in 3, ker me res zanima argumentacija predvsem glede na sedanji razplet.

Kako in zakaj je Aco Todorović ali kaj je že vplival na ustavno sodišče, da so sprejeli takšno odločitev, kot so jo?

Hoče kdo reči, da imamo totalno v riti ustavne sodnike? Le kaj so jim ti prebrisani izbrisanci ponudili?

Ali je v ozadnju spet Kučanov Klan?

Vse to in še več v nadaljevanju Motosvetovske Razprave .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom ti odgovoril na zastavljena vprašanja, ker teh odgovorov ne poznam. Povem lahko le slednje..naši oblastniki so tedaj izpeljali te postopke na hinavski in nezakonit način, da bi tako zahebali nekaj bivših oficirjev JLA in drugih neslovencev, ki so bili proti osamosvojitvi. Tako so mimogrede kaznovali veliko število ljudi, ki niso bili ne krivi ne dolžni. Matevž Krivic, nekdanji ustavni sodnik, na to že dolgo opozarja pa verjetno ne gre za cepca, ki mu zakonodaja ni jasna. Možnosti, da bi to rešili je bilo veliko vendar ni bilo interesa. In zato bomo spet plačali vsi, ker je tako kot je rekla soncy in ker mi vsi podpiramo takšno stanje.

Krivic je zadnjič na Trenjih pokazal tak nivo poznavanja zadev kot moja stara mama. Izjavil je namreč, da je problem v tem, da so državljani Italije, Anglije, Nemčije,... dobili "stalno bivališče" brez da bi karkoli urejali, prebrisanci pa ne in so torej bili v neenakopravnem položaju. Izjava je bedarija prve vrste - Italijan, ki je živel v Sloveniji že prej, je seveda imel dovoljenje za bivanje tujca, sicer izdano v Jugoslaviji in veljavno za celotno Jugoslavijo, pa vseeno - Slovenija je to dovoljenje privzela kot veljavno dovoljenje za bivanje tujca v Republiki Sloveniji.

Seveda se je šlo za stalno bivališče, hec pa je v tem, da je stalno bivališče POSLEDICA statusa - za pridobitev "stalnega bivališča" sta natanko dva pogoja:

1. Si državljan konkretne države, v našem primeru državljan Slovenije.

2. Imaš dovoljenje za bivanje tujca v državi (italijan, Nemec,... ga je imel!)

Brez tega ni "stalnog boravka"!!! Enaka zakonodaja (mogoče z zelo majhnimi razlikami) velja v vseh normalnih, civiliziranih državah.

Vsi smo takrat imeli dvojno državljanstvo: SFRJ in pa republiškega, po kraju vpisa v rojstno knjigo (pomembna podrobnost!) Republiško do odcepitve ni imelo nekega pomena, ob odcepitvi pa smo tisti, ki smo imeli vpisano slovensko državljanstvo, avtomatsko postali državljani Republike Slovenije. Ostali pa so postali tujci in so se morali izjasniti o svojih željah. 180000 si je uredilo državljanstva, o prošnjah za pridobitev dovoljenja za bivanje tujca pa nisem zasledil podatkov. Nekateri prebrisani pa si statusa niso uredili, zato so bili izbrisani iz registra stalnega prebivalstva. To je doletelo tudi tiste, ki so se sicer rodili v Sloveniji, pa jih je ponosni oče vpisal v rojstno knjigo v njihovem kraju in so tako nevede in nehote postali državljani neke druge države.

Ustavno sodišče je presodilo, da so bile prebrisanim odvzete nekatere, že pridobljene pravice. Prav, vendar ob takem tolmačenju enostavno ni rešitve!

Država ne sme kar posiljevati z državljanstvi, če zanj niso zaprosili.

Če bi jim avtomatsko podelili dovoljenje za bivanje tujca, pa bi jim spet odvzeli nekatere pravice, na primer volilno - kot tujec ne moreš na volitve.

Popravljeno . Popravil VrUUUUUmmmm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še en primer!Srb je imel vse tu.Potem pa se je odločil,ker je mel kao s.p in kupil kamion,da noče plačevat davkov oz. davka tle!In je vse skupi dal v Srbijo.Zdaj pa je met temi izbrisanci,ki bodo dobili denar!

Pa točno tak je!Malo starejši boste vedeli malo bolj točno kako je bilo to takrat glede davka!Jz samo vem zato konkretno osebo kako lepo se je znašla!

Sem se menil tudi z enim,ki so ga kao izbrisali in je dal 400 "bonov" in je vse uredil!In to takoj brez problemov,le željo je izrazil

Kaj pa bi kurac dobili denar.Preživet so morali,se pravi so delali na črno ali pa kradli!Davkov v glavnem niso plačevali!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, šešir, ogromno jih je bilo. Tu so imeli le začasno prebivališče, stalno prijavljeni pa so bili v svojih republikah. In denar od davkov na plače je šel lepo dol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No točno to se jest že skoz sprašujem, zakaj jih nihče ne vpraša, od čega so živeli ves ta čas... seveda od primera do primera bi moral dokazat... Primera izbirsani sploh ne bi smelo biti, ampak ko so komunajzerji to spolitiziral, da bi si privlekli še nekaj tisoč volilcev, bi bil edini pošten način, kot ga je predlagal SDS, da se od primera do primera preveri, kdo so ti ljudje in ali so sploh upravičeni do državljanstva. Verjamem da je tudi kak nesrečen primer, ampak za to ni kriva država, nisem še slišal za pravni sistem v katerem bi bila nevednost olajševalna okoliščina... Fritz pa probaj ti ne plačat davka in se izgovarjat, da ti poštar ni osebno izročil kakega opomina... Tudi oni so bili opomnjeni, da si lahko zadevo zrihtajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz pa probaj ti ne plačat davka in se izgovarjat, da ti poštar ni osebno izročil kakega opomina... Tudi oni so bili opomnjeni, da si lahko zadevo zrihtajo.

ZElo dolgo se je to dalo ... in verjamem ,da se je marsikdo na tem forumu na tak način izognil kakšni odgovornosti (prometni prekrški ali še kaj hujšega) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No točno to se jest že skoz sprašujem, zakaj jih nihče ne vpraša, od čega so živeli ves ta čas... seveda od primera do primera bi moral dokazat... Primera izbirsani sploh ne bi smelo biti, ampak ko so komunajzerji to spolitiziral, da bi si privlekli še nekaj tisoč volilcev, bi bil edini pošten način, kot ga je predlagal SDS, da se od primera do primera preveri, kdo so ti ljudje in ali so sploh upravičeni do državljanstva. Verjamem da je tudi kak nesrečen primer, ampak za to ni kriva država, nisem še slišal za pravni sistem v katerem bi bila nevednost olajševalna okoliščina... Fritz pa probaj ti ne plačat davka in se izgovarjat, da ti poštar ni osebno izročil kakega opomina... Tudi oni so bili opomnjeni, da si lahko zadevo zrihtajo.

Prosim, ne prodajaj bučk.....nihče jih takrat ni opomnil, da si lahko zadevo "zrihtajo"....in enoroki uradnik na mačkovi JE obstajal in JE delal pizdarije.....moji mami je vzel osebno, jo prerezal s škarjami in jo nagnal ven, ko je hotela zadevo urediti...verjetno je odveč razlaga, kako bi se končalo, če bi bil jaz takrat tam....z dvema umetnima rokama si pač težko rit obrišeš,kajne?.....

Bratrancu je pa prvič ta isti enoroki pizdun zavrnil vlogo za začasno prebivališče z izgovorom da ga tako ali tako ne bo dobil.....ko se je bratranec čez dve uri ponovno pojavil pri istem uradniku z enako zahtevo ( s to razliko, da je bila zraven odvetnica....) , je pa le to nejevoljno sprejel....

Ne prodajaj bučk, če se takrat nisi niti približno spuščal v urejanje teh zadev, saj je bilo praktično nemogoče karkoli urediti....

Lahko mi pa sugeriraš, za koliko naj tožim državo (zneski bojo bistveno višji, verjemi...)....2 primera v družini, en primer se je vlekel 12 let, drugi 14 let, plačevanje viz, najemanje odvetnikov za urejane stvari, vsaj 40X "izleti" na slovenske ambasade v tujino zaradi urejanja bivalnih viz,itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, ne prodajaj bučk.....nihče jih takrat ni opomnil, da si lahko zadevo "zrihtajo"....in enoroki uradnik na mačkovi JE obstajal in JE delal pizdarije.....moji mami je vzel osebno, jo prerezal s škarjami in jo nagnal ven, ko je hotela zadevo urediti...verjetno je odveč razlaga, kako bi se končalo, če bi bil jaz takrat tam....z dvema umetnima rokama si pač težko rit obrišeš,kajne?.....

Bratrancu je pa prvič ta isti enoroki pizdun zavrnil vlogo za začasno prebivališče z izgovorom da ga tako ali tako ne bo dobil.....ko se je bratranec čez dve uri ponovno pojavil pri istem uradniku z enako zahtevo ( s to razliko, da je bila zraven odvetnica... .) , je pa le to nejevoljno sprejel....

Ne prodajaj bučk, če se takrat nisi niti približno spuščal v urejanje teh zadev, saj je bilo praktično nemogoče karkoli urediti....

Lahko mi pa sugeriraš, za koliko naj tožim državo (zneski bojo bistveno višji, verjemi.. .) ....2 primera v družini, en primer se je vlekel 12 let, drugi 14 let, plačevanje viz, najemanje odvetnikov za urejane stvari, vsaj 40X "izleti" na slovenske ambasade v tujino zaradi urejanja bivalnih viz,itd....

si morda ti imel probleme z državljanstvom ali mama in bratranec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si morda ti imel probleme z državljanstvom ali mama in bratranec

mama in bratranec.....jih takrat ni bilo v Sloveniji, ko je bilo treba vložiti za državljanstvo....naknadno pa je bila cela jeba.

osebno sem šel te stvari urejat za njih, zato vem, kaj se je takrat dogajalo in prav na smeh mi gre, ko se nekaterim to zdi nemogoče (pa da ne bo pomote, starši so v Sloveniji že več kot 50 let.....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro jutro motoristi-nacisti ! :evilgrin:

pa pazite da si ne bo kdo kaj naredil in bo naenkrat med "izbrisanimi" !

ne zdržite pol leta brez motorja, eni so zdržali 17 let brez osnovnih človekovih pravic ! :krneki:

da so ene babice podobne Matevžu Krivicu, je samo dokaz da so pametnejše od svojih vnukov ! :worship:

kurčite se okrog denarja in piškavih 17 tisoč EUR, no po JJ-evo bo itak to nekaj več 10 tisoč več ! kaj pa kakih 100 na 100 tisoč EUR za svetovanja "svetovnoznanega" mladega ekonomista in podjetnika in kaj vem kaj vse iz Sl. Bistrice in svetovalca za odpuščanje Dragota Keršičiča ! ah to ni nič ! da ostalih ne naštevam !

da vam zgodbe o vojaških pokojninah in sporazumih SLO sploh ne razlagam !

demagogija JaJcpoka je v pod polnimi obrati !

izvbrisani niso bili izenačeni s tujci, ampak so imeli bistveno slabši položaj !

sedaj pa je Lojzu Kleročebelarju težko rečt oprostite smo zajebali in smo bili prasci skupaj z Debelim Bavčarjem in JaJcpokom! ampka raje moralizira : čakte, čakte, saj veste od koga smo se osamosvajali !

ne od angležev ali indijcev ampak od .... notranjega sovražnika št. 1 ! škoda da še ni v isti sapi priznal da smo krivi za razpad Yuge !

če ne bi bilo izbrisa, ne bi bilo odškodnin ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!