Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Jaz tudi ne šparam pri gumah, vendar vsaj tiste, ki jih jaz vozim držijo vedno enako in zlizanost nima nobenega pomena. Drugo bi bilo, če bi vozil po mokrem. Menjam pa vedno, ko se obraba dotakne senzorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je par postov nazaj spraševal za dobre cene gum.. gumexl.net To je spletna trgovina od Širnika. V sredo gre najbrž moja Hondica po novo olje,filter, svečke, premontaža gum, ki so že doma, pa še akumulator je bolj v zadnjih izdihljajih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlicno kaj naj recem. Ampak ne morem mimo tega, da nebi pripomnil, da so tiste conti sport attack tudi izrabljene drzale bolje, kot te nove michelin pilot road 3.

 

RACEAttack 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je zadnji cas, da malo ponovim vaje iz likovnega pouka v osnovni soli. Tehniko linoreza imam v mislih za zacetek. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo neumesno ampak ali morda kdo ve, kakšen je minimum profila na hrvaškem v avstriji ali kje drugod po evropi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je zadnji cas, da malo ponovim vaje iz likovnega pouka v osnovni soli. Tehniko linoreza imam v mislih za zacetek. ;)

D211GP in SuperCorsa 180/60  imata precej "mesa" za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je zadnji cas, da malo ponovim vaje iz likovnega pouka v osnovni soli. Tehniko linoreza imam v mislih za zacetek. ;)

jst mam še nožičke in očitno bojo spet v uporabi. klinc gleda bando zarukano birokratsko. kako so lahko bolj pametni od proizvajalca, ki naredi pnevmatiko da zdrži do indikatorja? sej se človk zaveda da smo zelo zarukan narod, samo včasih te še zmeri uspejo presenetit.

 

in faza ne šparat na gumah je tle popolnoma mimo. ne šparamo, zgolj ne želimo na pol nove gume stran metat. itak un k je zakon pisu moto gume še blizu ni vidu.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak morate biti zelo natančni, da ne bo nič videt.. :) Taisti pravilnik pravi, da se gum pri kategoriji L ne sme narezovat  :evilgrin:  No ja, ampak jaz GPjke redno malo predelam..

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak morate biti zelo natančni, da ne bo nič videt.. :) Taisti pravilnik pravi, da se gum pri kategoriji L ne sme narezovat  :evilgrin:  No ja, ampak jaz GPjke redno malo predelam..

sm mela likovni vedno ZU :P ampak vseeno je fajn kaka navodila dobit :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo neumesno ampak ali morda kdo ve, kakšen je minimum profila na hrvaškem v avstriji ali kje drugod po evropi?

Nemčija, Avstrija:   1,6mm  ,   za mopede  1,0

Italija, Danska, :        1,0

Hrvaška:  ?

 

vir:

http://de.wikipedia.org/wiki/Profiltiefenmessung

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda v Banana Republiki se bo varnost iz tega vidika povečala ker pač proizvajalci ki gumo delajo nimajo pojma koliko profila je še potrebno za varno vožnjo. Pa mamo spet najvišji standard z najmajn denarja. Naj mediji retarda ki si je to zmislil javno pokažejo :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... men je pa čist QL....

 

... več mesa je na gumi (ko ni več "legalna" ) .... večji burnout lahko narediš  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno sem vozil pnevmatiko do take mere da je zmanjkalo profila od stila vožnje pa je bilo odvisno če po robih ali sredini. Tak da bom še kr vozil tak kot vsi(95%).

Če ima kdo kakšno 190ko ki bi bila za mesec dva se priporočam, se mi zdi škoda zdaj dajat gor novo GP racerko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldne sem meril koliko je se 2mm, tako da boste imeli obcutek.

 

Pol gume prakticno, ampak v Sloveniji to ni dobro.

 

post-19800-0-01084700-1394556731_thumb.jpg

 

Resno me zanima cemu je botrovala ta odlocitev o spremembi.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldne sem meril koliko je se 2mm, tako da boste imeli obcutek.

 

Pol gume prakticno, ampak v Sloveniji to ni dobro.

 

attachicon.gif2014-03-11 17.01.21.jpg

 

Resno me zanima cemu je botrovala ta odlocitev o spremembi.

 

Po mojem je temu botorovala izbrana pamet kretenov, ki pišejo zakone. Mogoče se pa motim. En dan si bo pa nekdo spomnil, da bi bilo fajn če bi polcaji motoriste s pendriki po glavi mal butali...ja takle mamo. Še vedno smo bolj papeški od papeža :(

 

 

p.s. js sm tut dns meril svojo gumo. Je skoraj na senzorjih, tam je 2 mm, so pa deli, kjer je samo 1 mm. Jutri grem po novo. Ker sem ilegaln.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, počasi moram menjat gume in sem se nekako odločil za SportSmart2. Mi lahko kdo prosim razloži če je med temi gumami še kakšna druga razlika kot ta indeks hitrosti oz. kaj to sploh pomeni (glede na to da je indeks H do 210kmh je zame načeloma dosti, ker se redko vozim toliko):

 

DUNLOP SPORTMAX SPORTSMART II 120/70 R 17 58H 75,08
DUNLOP SPORTMAX SPORTSMART II 120/70 ZR 17 58W 95,24

 

DUNLOP SPORTMAX SPORTSMART II 160/60 R 17 69H 96,73
DUNLOP SPORTMAX SPORTSMART II 160/60 ZR 17 69W 132,82

 

Ker je tista prva precej cenejša pa me malo zanima ali je kakšna razlika v sami zgradbi gume, ker če je 58W boljša potem raje vzamem to niti ne mislim komplicirat samo nikjer nisem zasledil da bi bila tista 58H kaj drugačna oz. slabša :mellow: Gledal sem pa pri širniku, nazadnje sem kupil tam pa je bilo vse ok in ceno so imeli med cenejšimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, počasi moram menjat gume in sem se nekako odločil za SportSmart2. Mi lahko kdo prosim razloži če je med temi gumami še kakšna druga razlika kot ta indeks hitrosti oz. kaj to sploh pomeni (glede na to da je indeks H do 210kmh je zame načeloma dosti, ker se redko vozim toliko):

 

DUNLOP SPORTMAX SPORTSMART II 120/70 R 17 58H 75,08

DUNLOP SPORTMAX SPORTSMART II 120/70 ZR 17 58W 95,24

 

DUNLOP SPORTMAX SPORTSMART II 160/60 R 17 69H 96,73

DUNLOP SPORTMAX SPORTSMART II 160/60 ZR 17 69W 132,82

 

Ker je tista prva precej cenejša pa me malo zanima ali je kakšna razlika v sami zgradbi gume, ker če je 58W boljša potem raje vzamem to niti ne mislim komplicirat samo nikjer nisem zasledil da bi bila tista 58H kaj drugačna oz. slabša :mellow: Gledal sem pa pri širniku, nazadnje sem kupil tam pa je bilo vse ok in ceno so imeli med cenejšimi.

 

(1) Pnevmatike na vozilu morajo po velikosti, nosilnosti in kategoriji hitrosti ustrezati pnevmatikam, ki so v potrdilu o skladnosti vozila ali v soglasju k registraciji vpisane v rubriki »dovoljene pnevmatike« ali v drugem ustreznem dokumentu o vozilu. Uporaba drugačnih pnevmatik je mogoča le po dodatni odobritvi vozila.

 

Pri nakupu pnevmatik upoštevaj zgoraj napisano. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, počasi moram menjat gume in sem se nekako odločil za SportSmart2. Mi lahko kdo prosim razloži če je med temi gumami še kakšna druga razlika kot ta indeks hitrosti oz. kaj to sploh pomeni (glede na to da je indeks H do 210kmh je zame načeloma dosti, ker se redko vozim toliko):

 

DUNLOP SPORTMAX SPORTSMART II 120/70 R 17 58H 75,08

DUNLOP SPORTMAX SPORTSMART II 120/70 ZR 17 58W 95,24

 

DUNLOP SPORTMAX SPORTSMART II 160/60 R 17 69H 96,73

DUNLOP SPORTMAX SPORTSMART II 160/60 ZR 17 69W 132,82

 

Ker je tista prva precej cenejša pa me malo zanima ali je kakšna razlika v sami zgradbi gume, ker če je 58W boljša potem raje vzamem to niti ne mislim komplicirat samo nikjer nisem zasledil da bi bila tista 58H kaj drugačna oz. slabša :mellow: Gledal sem pa pri širniku, nazadnje sem kupil tam pa je bilo vse ok in ceno so imeli med cenejšimi.

 

dragi gospod policaj a se lahko kje po cesti vozimo več kot 130km/h???? za naše ceste je razred M popolnoma dovolj!

 

slyder dej H razred itak je zelo majhna verjetnost da ti bo sploh kdo to gledu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V homologaciji mi sicer piše W ampak ne vem če je to kdo že kdaj gledu. Mene bolj zanima kaj je razlog da so tok cenejše (30€+ na komplet) da niso kakšni slabši materjali itd. raje vzamem potem te navadne W (sj ne zato da bi kdaj vozu več k 210, to itak ne) :yes:

Popravljeno . Popravil Slyder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!