Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

mogoče si pozabo, da ko zamenjaš gume za nove, se motor že po defoltu obnaša bolje, ker imajo nove gume pravo obliko, ti si pa do sedaj bil navajen iztrošenih gum z najverjetneje deformirano (od obrabe) obliko. tut če bi dal gor st gume, bi imel zelo podoben občutek, ravno zaradi oblike novih gum.

pa nimam nič proti savi/mitasu, razmišljam tudi sam o njih (ker vem, da supercorsa ne bo dolgo zdržala :-)

Ko sem dal gor nove sportsmart (prej bt16pro) je bilo že pri novih slabše

ko sem dal gor anegl gt (prej t30) je bilo tudi takoj slabše

ko sem dal t30 namesto bt23 je bilo fantastično

ko sem dal s20 namesto bt16pro je bilo zakon

bt23 in rodsmart2 je pa isti qurac

 

se pravi ni vedno, da je z novo gumo boljši občutek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... take... črne.. okrogle...   :P

z belim robom, da paše na moped :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 diablo rosso 2 sprobej ti zna bit bolj všeč, no men je ze enka bla boljša od teh sattack2 k si jih tok hvalu, rosso2 zna bit pa še boljš :) 

ne res tok k je pa to sattack2 radiral pa še nobene ni, pa sm se normaln vozu tko,da tud pod razno ne bi skp spravu tvojih 8500km :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na fz1s je meni roadsmart II za 1x odlična guma. 

boš že vidu ko ti jo bo začelo topiti po robu nekje po jadranki :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka pa je z bt016 (verjetno da pro) narobe? pr širniku so poceni...

nič, dobra guma je, žal pa 4000km in je gotova. Pa S20 je naslednjica in še boljša, kilometrina 3000 :(

Pri S20 je stik za asvaltom lepši po celmu obodu, ni tako izrazitega prehoda, pa tut men je bt16pro prva vedno trikotna ratala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus, a Metze si kdaj vozu? M5, naprimer?

 

Jst sem jih. Niso vredu, tourance tudi ne, tako da sem zakljucil z metzelerjem do nadaljnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne priporočam. Bil razočaran...

 

 

Jst sem jih. Niso vredu, tourance tudi ne, tako da sem zakljucil z metzelerjem do nadaljnega.

 

 

Bremzer vaju je že dal na ignore listo. kretena. MECELER SO TANAJTABULŠE GUME IN ZDRŽIJO 18000 KILMETROU, JA? EDINE TAKE NA SVETI! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem dal gor nove sportsmart (prej bt16pro) je bilo že pri novih slabše

ko sem dal gor anegl gt (prej t30) je bilo tudi takoj slabše

ko sem dal t30 namesto bt23 je bilo fantastično

ko sem dal s20 namesto bt16pro je bilo zakon

bt23 in rodsmart2 je pa isti qurac

 

se pravi ni vedno, da je z novo gumo boljši občutek

a ni zanimivo, men je pa sportsmart bla ql...

nič, dobra guma je, žal pa 4000km in je gotova. Pa S20 je naslednjica in še boljša, kilometrina 3000 :(

Pri S20 je stik za asvaltom lepši po celmu obodu, ni tako izrazitega prehoda, pa tut men je bt16pro prva vedno trikotna ratala

a sprednja tut sam tolk kilometrov? vsaka sprednja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni zanimivo, men je pa sportsmart bla ql...

a sprednja tut sam tolk kilometrov? vsaka sprednja?

Res zanimiv, ker men je bla pa najbl crapy guma ever ;) . K bi podmornco pelu v ovink.
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno s čim jo primerjaš.

js sem zgleda kr z vsako bolj kot ne zadovoljen (tut tovarniška bt015 ni bla tako sranje, kot so mnogi vpili).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni zanimivo, men je pa sportsmart bla ql...

a sprednja tut sam tolk kilometrov? vsaka sprednja?

jp tut sprednja. Edino s T30 (gt vaianta) pa naredim konkretnih 10000km, 

Res zanimiv, ker men je bla pa najbl crapy guma ever ;) . K bi podmornco pelu v ovink.

točno tak, da ne omenjam zdrsov pri niski hitrosti :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni zanimivo, men je pa sportsmart bla ql...

a sprednja tut sam tolk kilometrov? vsaka sprednja?

obraba prednje S20: 2,2mm  v 1650 km-jih,

            zadnje:          2,8mm  v 1020 km-jih,   

gume letnik:   druga polovica  2011

opazovano/merjeno:  desni bočni indikator, ki je bližje sredini gume, tu je najprej prišlo do indikatorja :(  

oprijem:    brez pripomb

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno s čim jo primerjaš.

js sem zgleda kr z vsako bolj kot ne zadovoljen (tut tovarniška bt015 ni bla tako sranje, kot so mnogi vpili).

Potem natakni lepo ST gume in jih boš imel za dolgo. Jaz jih moram, ker delam velik kilometrine, pa se mi ne da skoz menjavat. Trenutno sem se dokopal do dokaj zanesljivih in z še dovolj dobre kilometraže gum, tako da bom kar na T30 ostal. Rossi že ve :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam v vseh komentarjih z Mausom, sam briĐestonke sm mel 003, vredi, bolš kot ContiSportAtac, nartabultabestejša je pa Diabolo rosso 2, sam je zmanka hitro 2-3 jurje, nekje vmes, Conti je za jurja mogoče več :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam v vseh komentarjih z Mausom, sam briĐestonke sm mel 003, vredi, bolš kot ContiSportAtac, nartabultabestejša je pa Diabolo rosso 2, sam je zmanka hitro 2-3 jurje, nekje vmes, Conti je za jurja mogoče več :smoke:

 

2-3 jurje? :kva1:

 

pa kaj vi delate z gumami diujaki :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp tut sprednja. Edino s T30 (gt vaianta) pa naredim konkretnih 10000km, 

točno tak, da ne omenjam zdrsov pri niski hitrosti :(

pa ti ne sam strogih ovinkov voziš a ne?! pol bi se pa res rad s tabo enx pelal, da vidim kako pa kje sprednje tak obrabiš :-), ker jaz vedno zadnjo prej znucam (približno dve zadnji na eno prednjo), pa po ravninah  v nizkih brzinah ne pretiravam, rad pa iz ovinkov odpiram gas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem natakni lepo ST gume in jih boš imel za dolgo. Jaz jih moram, ker delam velik kilometrine, pa se mi ne da skoz menjavat. Trenutno sem se dokopal do dokaj zanesljivih in z še dovolj dobre kilometraže gum, tako da bom kar na T30 ostal. Rossi že ve :P

sej ne govorim striktno o kilometrini, ampak o drugih lastnostih gum, zato tut sam st gum ne vozim že nekaj časa. trenutno gp racer E, pol mam pa supercorso že na lagerju, sam mislim, po kilometrini gp racerja, da bom šel nazaj na ss gume, ker 3kkm je pa premalo. vsaj 4,5kkm bi mogle zdržat pa bi blo ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena neumesna :P mausi nrdi tolko kilometru, zato ker 1. ni diwjak, 2. ma pol manj kil k večina moških predstavnikov na moto svetu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena neumesna :P mausi nrdi tolko kilometru, zato ker 1. ni diwjak, 2. ma pol manj kil k večina moških predstavnikov na moto svetu :P

 

Kaj potem praviš da sem debeu :glare: , zamerim :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj potem praviš da sem debeu :glare: , zamerim :grrr

:lol1: jaka te nism že dolgo vidla, tko da ne vem kako je stanje :P

 

v glavnem poanta je v tem, če vam zdržijo premalo gume, shujšite na kile od mausa :D

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2-3 jurje? :kva1:

 

pa kaj vi delate z gumami diujaki :ninja:

 

Men so diablo rosso 2 zdrzale 5k. Sam pac jst nikoli naglo ne pospesujem, pa tudi nad 110km/h se jako redko peljem, vcasih ce me zanese na AC. 

 

edit: v bistvu so mi vse sportne gume zdrzale nekje tu okrog. 4-5k.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ti ne sam strogih ovinkov voziš a ne?! pol bi se pa res rad s tabo enx pelal, da vidim kako pa kje sprednje tak obrabiš :-), ker jaz vedno zadnjo prej znucam (približno dve zadnji na eno prednjo), pa po ravninah  v nizkih brzinah ne pretiravam, rad pa iz ovinkov odpiram gas.

Ja, sej to je normalno, zgleda, da so bridgestone hypersport (bt16pro, S20) tako mehke in se tudi hitro zližejo v strehco. Mogoče jim tut ne odgovarja teža mojga motorja v špici, mogoče jim ne odgovarja stiskanje na polno skozi odprte ovinke...pojma nimam

Men so diablo rosso 2 zdrzale 5k. Sam pac jst nikoli naglo ne pospesujem, pa tudi nad 110km/h se jako redko peljem, vcasih ce me zanese na AC. 

ti si neki posebnega :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj potem praviš da sem debeu :glare: , zamerim :grrr

 

Si.

Ja, sej to je normalno, zgleda, da so bridgestone hypersport (bt16pro, S20) tako mehke in se tudi hitro zližejo v strehco. Mogoče jim tut ne odgovarja teža mojga motorja v špici, mogoče jim ne odgovarja stiskanje na polno skozi odprte ovinke...pojma nimam

ti si neki posebnega :P

 

Kaj je tu posebnega? Sem preprican da je normalno s sport gumami prevoziti okrog 5.000km ce ne pretiravas v nobeno smer. Al ni?

Popravljeno . Popravil krucymucy
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!