Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 19 urami, Zivnorc pravi:

... naj pogleda za kako avtomobilsko gumo .... in izbere ene 2-3 cm širšo, kot je feltna, da bo malenkost napeta guma, da ne bo stalo na robu, ko bo motor naslonjen na tačko.... pa bo...  :D

.....sej res.... vprašaj Ciko 86.... on ima enak problem... samo glih kontra... pa naj zamenjata gume, ko jih znucata.. :D

 

 

ker smo v kar solidno resni temi ..načeloma pri dveh istih motorjih  je to zelo enostavno izvedljivo - dvema , ki sta vešča vijačenja vzame nekih 15-20 minut časa za zamenjavo platišč .. če deponiraš stojalo za motor in moment ključ pri vikiju imata oba par burgerjev zastonj na eno rundo obeh kompletov gum ..je pa to treba naredit pri nekih 35 - 40% pričakovane končne kilometrine zato , da gume niso oblikovno preveč obrabljene (ravne , strehca)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Wakasaki pravi:

verjetno ste že naročali pri Širniku, pa mi povejte, v koliko dnevih pride guma.

Primer, če naročim v ponedeljek, .....dobim..?

Je dostava dejansko brezplačna?

Verjetno ti prištejejo še pakiranje,...?

 

hvala

Dobiš naslednji oz. tretji dan samo da je na zalogi, če ne pa mal počakaš kot sem jaz pa je, al pa greš na izlet pa je isti dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, Ervin93 said:

Kaj sem pa počel z roadsmart? 

Mam pa še zmerom iste pnevmatike na suzi. Letnik 2012. Se vidi koliko uporabljam motor. Ta teden gredo pa Mitaske gor in upam tud na boljšo sezono kot prejšn let (2600km)

Dejmo rečt da si dokazal, da je z RSII povsem zmožna "dinamične" vožnje : D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, 5413lvl3145 pravi:

Dejmo rečt da si dokazal, da je z RSII povsem zmožna "dinamične" vožnje : D

To pa vsekakor je. Enkrat sem se ulegel ampak zaradi moje napake. Drugace pa z moje strani same pohvale. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebrala zadnje strani in ugotovila, da potrebujem pomoč: na nedavno kupljenem BMW K75S je treba zamenjati gume. Voziva se (običajno) v dvoje, naredila bova 2.000 do 3.000 km na leto, večinoma SLO (in manjši delež po AC).

Slog vožnje začetniški (če je to nasprotje od 'dinamičnega').

Kaj svetujete? In kje to zrihtati v LJ?

Hvala ...

 

  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. marec 2016 at 19:45, Ciko86 pravi:

evo tretji komplet mitas pront za vikend ;)

WP_20160331_18_51_49_Pro.jpg

Včeraj sem prvič malo bolj preizkusil mojo novo Mitasko (spredaj). Moja ima rdečo črto in jo po 500 KM še nisem uspel zradirat. Sicer pa guma OK. Nove gume so itak vse OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Marakesh said:

Sem prebrala zadnje strani in ugotovila, da potrebujem pomoč: na nedavno kupljenem BMW K75S je treba zamenjati gume. Voziva se (običajno) v dvoje, naredila bova 2.000 do 3.000 km na leto, večinoma SLO (in manjši delež po AC).

Slog vožnje začetniški (če je to nasprotje od 'dinamičnega').

Kaj svetujete? In kje to zrihtati v LJ?

Hvala ...

 

  

Uh, krasen motor, sploh če je perla bel s črnim motorjem in feltnami. Spredaj ima 18" in zadaj 17", če se ne motim. Malo poglejta po netu kaj se dobi v vajinih dimenzijah! 

Vulkanizer v Črnučah je dober in ugoden, tudi sam je motorist. 

SPORTSTIL-KART d.o.o. PE VULKANIZERSTVO

Dunajska 337
1000 Ljubljana - Črnuče
Slovenija, EU

T: +386 (0)1 5371950
E: renata@sportstil.si, sportstilvulkanizerstvo@gmail.com

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 4. 2016 at 15:37, Wakasaki pravi:

verjetno ste že naročali pri Širniku, pa mi povejte, v koliko dnevih pride guma.

Primer, če naročim v ponedeljek, .....dobim..?

Je dostava dejansko brezplačna?

Verjetno ti prištejejo še pakiranje,...?

 

hvala

Tako kot so ti že napisali. Guma pride v treh delovnih dneh. Če jo naročiš v ponedeljek, je v mogoče  doma že v sredo, v četrtek pa stoposto.

Ceni gum dodajo 2€ za pakiranje.

Dostavo plačaš NE.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, motolover pravi:

Uh, krasen motor, sploh če je perla bel s črnim motorjem in feltnami. Spredaj ima 18" in zadaj 17", če se ne motim. Malo poglejta po netu kaj se dobi v vajinih dimenzijah! 

Vulkanizer v Črnučah je dober in ugoden, tudi sam je motorist. 

SPORTSTIL-KART d.o.o. PE VULKANIZERSTVO

Dunajska 337
1000 Ljubljana - Črnuče
Slovenija, EU

T: +386 (0)1 5371950
E: renata@sportstil.si, sportstilvulkanizerstvo@gmail.com

 

Motolover, hvala.

Ali morda katere posebej priporočaš/odsvetuješ?

Res je krasen motor in točno tak, kot si ga opisal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Marakesh said:

Motolover, hvala.

Ali morda katere posebej priporočaš/odsvetuješ?

Res je krasen motor in točno tak, kot si ga opisal :)

Sem pogledal nemške forume in največ dajejo Conti Go ali Bridgestone BT45F. Cenovno sta okoli 150€ za obe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Marakesh pravi:

Motolover, hvala.

Ali morda katere posebej priporočaš/odsvetuješ?

Res je krasen motor in točno tak, kot si ga opisal :)

... vidim, da si nov na tem forumu, pa da ti ne pametujem preveč ( bolje da ti jaz, kot kdo drug) ....

...ampak za ta motor so verjetno dobre samo ene gume. ...in to tiste, katere boš dobil v tej dimenziji za tvoj motor.

:D

...in mislim, da se nisem veliko zmotil. To je starodobnik, kakih presežnih voženj v MGP stilu ne boš vozil....kilometrov tudi najbrž ne boš klepal v nedogled.....

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 14 urami, Marakesh pravi:

Sem prebrala zadnje strani in ugotovila, da potrebujem pomoč: na nedavno kupljenem BMW K75S je treba zamenjati gume. Voziva se (običajno) v dvoje, naredila bova 2.000 do 3.000 km na leto, večinoma SLO (in manjši delež po AC).

Slog vožnje začetniški (če je to nasprotje od 'dinamičnega').

Kaj svetujete? In kje to zrihtati v LJ?

18 spredaj 17 zadaj - za 2-3000 letno avon roadrider - primc jure - vič lj  .. potrebno naročilo in preverba zaloge v avstrijskem skladišču.. jaz jih naročam ene dva meseca prej za vsak slučaj če katere dimenzije ni na zalogi.... po dveh letih ali max 3 letih zamenjaš z novimi.. guma drži tudi v bolj hladnem - pod 10stC  normalno ..meni zadnja 13-14000 km , sprednja dve zadnji ker je bonneville zelo lahek spredaj..

opcija je Continental : zadaj trail attack , spredaj road attack - poglej na netu za ustrezne dimenzije..

Pirelli - Sport demon http://www.pirelli.com/tyres/en-ww/motorcycle/all-tyres/sheet/sport-demon#/size-range

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na mojem K100 se, od vseh preizkušenih, Avonke najbolje obnesejo. Zelo spodobne v vseh pogojih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Ervin93 pravi:

Ekola, Mitaske zmontirane.

Jutr pa do morja sprobat ce so mi vsec :)

so ti všeč :) verjem, nedolgo nazaj sm bil na istem in so mi všeč že 2k km.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, drmr69 pravi:

so ti všeč :) verjem, nedolgo nazaj sm bil na istem in so mi všeč že 2k km.

kako pa jim kaže po 2k km..koliko cca pričakuješ, da bodo zdržale.

Na kolegovmu supermotu z 50konji po 6000km je ostalo le tole, sicer čez ovink bi še blo sam do ke ne more:lol1:desna stran.jpgleva stran.jpgsredina.jpg

Popravljeno . Popravil Wakasaki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

a ni pr supermoto tko, da je glih kontra obraba gume..  :eek:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž ne reskiram preveč, če rečem, da sem prepričan, da je včeraj na Grobniku padel rekord za Mitaske in sicer 1.36.43. Sicer preveč zagnane opozarjam da to ni bila guma iz redne proizvodnje, vseeno pa obstaja možnost, da bodo take gume čez čas normalno dosegljive v trgovinah.

Popravljeno . Popravil Profi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Profi pravi:

Najbrž ne reskiram preveč, če rečem, da sem prepričan, da je včeraj na Grobniku padel rekord za Mitaske in sicer 1.36.43. Sicer preveč zagnane opozarjam da to ni bila guma iz redne proizvodnje, vseeno pa obstaja možnost, da bodo take gume čez čas normalno dosegljive v trgovinah.

se pravi race edicija sport force!? = mitas race force!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Profi pravi:

Najbrž ne reskiram preveč, če rečem, da sem prepričan, da je včeraj na Grobniku padel rekord za Mitaske in sicer 1.36.43. Sicer preveč zagnane opozarjam da to ni bila guma iz redne proizvodnje, vseeno pa obstaja možnost, da bodo take gume čez čas normalno dosegljive v trgovinah.

... to pa samo zato...k se na rdeči sovi vozjo...  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Wakasaki pravi:

kako pa jim kaže po 2k km..koliko cca pričakuješ, da bodo zdržale.

Na kolegovmu supermotu z 50konji po 6000km je ostalo le tole, sicer čez ovink bi še blo sam do ke ne more:lol1:

no, kakšen hud racer nisem, gre sicer tudi do roba, ampak moj stil vožnje glih ne trga gum, cca 40% je tudi vožnje v dvoje. Všeč mi je bilo, da ko je še bilo hladneje, je guma prav tako držala in še hitro je na "delovni temperaturi". Z Dunlop RS II sem potreboval bistveno več, da se ogreje in v hladnem mi je par krat malenkost zdrsnilo prvo kolo. Res. da sem z DP zadnjo delal v povprečju 10k km in tega od mitas ne pričakujem, bi pa po dosedanji obrabi ocenil, da bo dobra za 7-7,5k km. 

Cena mitas ugodna in men je to dovolj.

Aja pa hvala vsem, ki ste me pred nekaj meseci v tej temi "spodbudili" da naj kar probam mitaske. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!