Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Zdravo,

Z njimi imam narejenih dobrih 10kkm pa zaenkrat še vedno držijo brez problema. Na začetku me je nekajkrat dobil tudi dež in so kar držale. Sem bil kar presenečen. Kako sedaj v dežju držijo ne vem povedati, ker me je premalokrat ujel dež, da bi videl kako se obnaša.

Jaz sem z njimi zadovoljen in jih bom po vsej verjetnosti ponovno nataknil.

LP Uroš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, semz pravi:

Zdravo,

Z njimi imam narejenih dobrih 10kkm pa zaenkrat še vedno držijo brez problema. Na začetku me je nekajkrat dobil tudi dež in so kar držale. Sem bil kar presenečen. Kako sedaj v dežju držijo ne vem povedati, ker me je premalokrat ujel dež, da bi videl kako se obnaša.

Jaz sem z njimi zadovoljen in jih bom po vsej verjetnosti ponovno nataknil.

LP Uroš

Jaz sem s prvim kompletom lets naredil cca 7k km pa so ble gotove..pa to me sploh ne skrbi ker na gumah ne sparam..kot pravis odlicne tudi po dezju sam ne zaupam jim ko so se hladne..pa sj ni panike cca 20-30 min pa gasssaa:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

traillAttackII ....po cca 6kkm seo se boki na prvi poslovili . Zdaj so naredili RoadAttack EVO v izvedbi 19 col ......so že naročene :cool:

14333804_1737393436520190_98251375804161

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, Kmet2 said:

 

14333804_1737393436520190_98251375804161

 

Jebemu je dobra  fotografija - moram uporabiti enak kot slikanja, da se ne vidi pusy štrajfna

Spoiler

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 9. 2016 at 18:53, DAMI34 pravi:

 pade, pade, tut dobro drži, men je v 5kkm požrlo boke, sredine bi pa mel še za 3 jurje :(

Ob 8. 9. 2016 at 18:08, Danilo D pravi:

Ker ni blo Pirelli Angel GT na lagarju, sem izbral .....

20160908_154707.jpg

20160908_154650.jpg

Prva opažanja po ca. 60km .... se bo treba v ovinkih bolj hitr pelat, ker mator kr pade v ovinek :D

 

 

Roadtec 01 je opravila svojo delo po 8000km sta na koncu obe, sprednja in zadnja. Ni slaba guma sigurno jo še kdaj montiram, naslednja pa gre gor Roadsmart 3. 

20160912_155705[1].jpg

Popravljeno . Popravil DUCATI_RIDER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In katera ti je bla boljša med to Roadtec 01 in angel GT ?  Mal povej razlike in izkušnje.

Tudi sam sem imel namen gor nataknat roadsmart 3 oz angel GT, pa sem mel prej smolo, da sem neki dobu v zadnjo gumo, ki je še imela za nekje 3000km profila, pa  sem potem dal kr nazaj gor zadnjo še eno mitas sportforce, ker sprednja je še bla ok.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, renyy pravi:

In katera ti je bla boljša med to Roadtec 01 in angel GT ?  Mal povej razlike in izkušnje.

Tudi sam sem imel namen gor nataknat roadsmart 3 oz angel GT, pa sem mel prej smolo, da sem neki dobu v zadnjo gumo, ki je še imela za nekje 3000km profila, pa  sem potem dal kr nazaj gor zadnjo še eno mitas sportforce, ker sprednja je še bla ok.

Lp

Takšna je pač moja ocena:

Angel GT 

-je guma št.1 za večje hitrosti, kajti zaradi polj ploščate oblike ima večjo naležno površino v stiku z asfaltom in s tem tudi večji oprijem.

-je zelo dobra na suhi in mokri podlagi.

-ni pretirano občutljiva na črte in oznake na cesti, tudi ne na zalivke.

-zaradi bolj ploščate oblike je ciklistika malo slabša od 01. Kar pomeni da motor ne pade v ovinek tako lahkotno kot pri 01.

-guma mi je večkrat letela preveč po robovih, sploh v zelo  ostrih in nagnjenih zavojih.

-nudi enak opreijem tudi ko je že precej obrabljena.

ROADTEC 01:

-zelo zelo lahkotno vodljiva, ciklistika odlična. (motor pade v ovinek skoraj sam)

-je malce glasnejša v primerjavi z angel GT

-prav tako dobra v mokrem in suhem.

-je pa res da zadnja guma zelo rada kontrolirano zdrsava pri večjih nagibih (točno tako kot piše v testu v moto-si reviji), sprednja ne.

-je ZELO občutljiva na čirte in zalivke na katerih te kar konkretno strese če si hiter. 

-tudi ta zelo dobro drži tudi ko je že pod indikatorji.

Življenska doba je bila pri obeh skoraj  enaka. angel GT- 7500km,  roadtec01- 8000km, enak stil vožnje in pri obeh cca 15% avtoceste.

In pri obeh sta se obrabili sprednja in zadnja hkrati.

 

Sedaj sem zmontiral Dunlop roadsmart 3, in po prvih 200km (bil čez Jezersko gor pa dol) zelo dober občurek. Kako bo naprej še javim.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej na moji CBR malce gledam proti novim gumam že, pa me zanima kaj priporočate, trenutno je "tovarniško" gor bila Dunlop, ampak se mi je zdel da sem po dežu bil na drsalnci (mogoče tud zarad absa), najbolj se zanimam trenutno proti Michellin in Bridgestone, kakšne so kaj vaše izkušpnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podarim zadnjo pnevmatiko Conti Trail attack II  150 17 ....za KTM 1050  obraba 30-40%

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce komu pride prav informacija. Imam yamaho tenere in vozim na gumah dunlop trailmax. Po letosnji 2000km turi bosna/hrvaska (top kufer in ena torba zvezana na sedezu, en voznik) in skupno prevozenimi 4000km s tem kompletom je zadnja guma ze za menjavo. Voznja bi opredelil kot turisticno na turo, drugace pa dinamicno, 80% makadam ostalo cesta, pritisk pa tidi redno preverjam. Me je malo presenetilo, da jo je tako hitro obrabilo, verjetno zaradi zelo visokih temperatur:dry:

Popravljeno . Popravil anzoanzo77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, anzoanzo77 said:

Mogoce komu pride prav informacija. Imam yamaho tenere in vozim na gumah dunlop trailmax. Po letosnji 2000km turi bosna/hrvaska (top kufer in ena torba zvezana na sedezu, en voznik) in skupno prevozenimi 4000km s tem kompletom je zadnja guma ze za menjavo. Voznja bi opredelil kot turisticno na turo, drugace pa dinamicno, 80% makadam ostalo cesta, pritisk pa tidi redno preverjam. Me je malo presenetilo, da jo je tako hitro obrabilo, verjetno zaradi zelo visokih temperatur:dry:

Na prejšnjem Suzukiju sem porabil približno osem kompletov gum trailmax. So zelo mehke in jih hitro pobira. Dobro držijo in so odličen kompromis za asfalt in makedam. Zadnja pnevmatika mi je zdržala 10k z ženo tremi kufri in počasno turistično vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Rdeči pravi:

A se že kaj ve o gumah Mitas Terra force ?

 

ena od možnosti je tudi, da uporabiš iskalnik :D

new-1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 9. 2016 at 12:03, Ciko86 pravi:

da vidim koliko so boljse od mitask.. :)

WP_20160915_17_09_50_Pro.jpg

in kaksna je ocena?razmišljam za naslednjo sezono..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 1x super guma,malo vec ogrevanja rabi,do zdej mi je sam 1x spustila pri 200 na uro ma pomoje zaradi tega ker ni bla se dovolj topla...je pa po 1000km stanje tako

WP_20160924_19_10_43_Pro (2).jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1000km pa je že za v bidon? Ne najdeš kej kaj ki zdrži nekoliko več pa ima podoben oprijem za smisleno ceno? Bi zastopil na pisti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se bo kmalu kakšen strokovnjak oglasil z nasvetom. :P Boš zvedel, kaj vse delaš narobe :P. Kar pripravi kompresor, da boš spreminjal tlak v gumah in izvijač ali kaj drugega uporabnega, da boš vrtel gumbe na vzmetenju :lol1:.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!