Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 7 minutami, DinDiin pravi:

Folk kr uzaljen, k nekdo kej druzga k Mitas priporoci....:lol1:

Noben ni užaljen, samo se mi pa zdi nekorektno, ko se tu pojavi nek novinec, pa se mu začnejo razlagat pravljice o "nevarni dežni" gumi in leteti pripombe o motogp lastnostih, ki jih nima.

Bolj se mi zdi, da tebe daje nervoza, ker ni na voljo dimnezije za tvoj motor...ker se venomer vtikaš v ta slovenski izdelek.

http://www.motosi.org/flip/motosi53/#p=8

Mimogrede, "smrtne" so nove gume drugih proizvajalcev, ki gume premažejo z "voskom", da so gume izjemno spolzke prvih nekaj kilometrov. Roadsmartka je že ena takih.

 

  • Všeč mi je 7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Snecer pravi:

Noben ni užaljen, samo se mi pa zdi nekorektno, ko se tu pojavi nek novinec, pa se mu začnejo razlagat pravljice o "nevarni dežni" gumi in leteti pripombe o motogp lastnostih, ki jih nima.

Bolj se mi zdi, da tebe daje nervoza, ker ni na voljo dimnezije za tvoj motor...ker se venomer vtikaš v ta slovenski izdelek.

http://www.motosi.org/flip/motosi53/#p=8

Mimogrede, "smrtne" so nove gume drugih proizvajalcev, ki gume premažejo z "voskom", da so gume izjemno spolzke prvih nekaj kilometrov. Roadsmartka je že ena takih.

 

Pa sportsmart tut..majko jim j.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, lucif3rka said:

Eh...telefon pa forum :)

Uglavem,ne rabim bit nic nervozen Snecer,ker mam Mitas lepo zadej gor,spredej mi pa se lepo RS3 sluzi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tip za "commuterje" ali pa tiste, ki iščejo kilometrino. Zadnja MICHELIN Pilot Street ima že preko 12.000 pa je še kar mesnata, prevozila vse od Črnega morja pa do Belgije, vključno s krogom po Nordschleife, zadnja četrtina kroga mokra, pa ni nikoli pokazala nekih zahrbtnih reakcij. Pa še budget guma je.

Proti premium ST izdelkom sem do sedaj opazil, da prej zgubi oprijem pri zaviranju ali pa pospeševanju v mokrem, ampak nič kar nebi voznik, ki ve kaj je nadel na platišče tudi obvladal. Hladna je bolj lesena ampak se hitro ogreje.

V glavnem vse bolj sem prepričan, da nisem tip voznika, ki rabi super duper gumo, sploh ko potujem...

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DinDiin pravi:

Eh...telefon pa forum :)

Uglavem,ne rabim bit nic nervozen Snecer,ker mam Mitas lepo zadej gor,spredej mi pa se lepo RS3 sluzi :)

Zakaj pa spredaj nimaš Mitaske ...

No, kombinacija različnih gum ni ok, to je pa največji fail, ki ga lahko narediš na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nono, pretiravanje pa spet ni potrebno, obstaja mnogo večjih failov.. :)

Seveda ni fajn (in tudi nima nobenega smisla) kombinirati povsem različne gume oziroma segmente gum. Ampak če imaš pa zadaj npr. Dunlop GP Racer spredaj pa Supercorso, ki spadata v isti rang pa marsikdo še pogruntal ne bi, da so na motorju različne gume :)

 

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Snecer pravi:

Zakaj pa spredaj nimaš Mitaske ...

No, kombinacija različnih gum ni ok, to je pa največji fail, ki ga lahko narediš na motorju.

Ne ni noben fail, s prvo Mitas, kjer rabiš dober oprijem se ujame vsaka ST guma. Tako lahko kombiniraš tudi približno enako obrabo. 

Po krivulji in obnašanju se dobro ujame prva Mitas tudi z Bt16pro, S20 (zadnje). Kombiniral sem jo pa že z T30 tudi zelo dobro, conti road attack2, roadsmart2, angel GT, vendar me pri zadnjih ST pnevmatikah moti da niso za razigrano vožnjo :D oziroma mi manjka oprijema na boku.

 Vse preverjeno, ker nikjer (z zadnjo gumo) nisem dosegel željenega, na SS zadnjih pnevmatikah sem dosegel podobne ali za odtenek boljše kilometrine kot z mitas, na ST pa boljše kilometrine, vendar nezadovoljstvo z bočnim oprijemom, pri nekaterih pa po 5000km uničene boke, sem ostal na Mitasu. Če bodo pa iznašli zadnjo gumo, ki bo imela boke od Mitasa, sredino pa od roadsmarta, bom pa zihr prvi kupec.

Prve Mitas pa zaenkrat ne menjam, sploh!!

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Cartman said:

Tebi v mokrem nikoli ne zdrsne nit malo? nikoli nikoli?

 

4 hours ago, Snecer said:

pri normalni vožnji nikoli? niti malo

 

Ko sem se po ledu vozil z njo Je drzala... dokler sem se "normalno" vozil seveda 

:smoke: 

SneCkica...Tok kot si ti kilometrov naredil z enim setom Mitask bi lahko vozil gume iz ananasa, pa bi se vedno drzale 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mokro so Mitas bolj tko tko (majo svoje fore, potrebno jih je pogruntat, a previdnost ne škodi)...se pa da...sicer pa razen z Angel GT, sem z vsemi gumami bolj previden na mokrem.

Govorim za ovinke in nagibe, naravnost lahko po mokrem šponam z vsako gumo 130km/h.

Ampak bom nekaj dodal, mokra cesta je nevarna, tako da z vsako gumo ne škodi če voziš kot po jajcih.

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, lucif3rka pravi:

Več kot preberem, manj mi je jasno.. Naj nekdo namesto mene izbere :blush:

Poleg cene mi je pomembnejše obnašanje na mokri cesti kot pa primernost za divjanje, sklepam da potem Mitas ni ravno smiselna izbira? Kaj potem, RS2?

Če ti ni škoda dati za svojo varnost kakšen evrčrk več si nabavi Conti Road Attack II EVO , vozin neproj pnevmatik z Mitaskami vred in morem reč da Conti ne pride nobena guma v dežju do gležnja , tako suverena da sem jo pred kratkim čakal 3 tedne ,da so mi jo dobavili v 19 col za KTM !!! 

Tud Mitas ni slaba , sploh če gledaš cena in kaj nudi ,toda resnično je boljša v dežju in to kar veliko Conti ......vem pa da se je za to solato ki jo bereš težko odločit . 

Pa pozanimaj se kaj ti kdo svetuje , ker imaš tudi veliko takih ki so probali 2 različni pnevmatiki in letno naredijo 3kkm ,vejo pa čisto vse od Space Shutla do bobi palčk .......:D

 

13087322_10208611272255241_6198146312303609013_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Nearrain pravi:

 

Ko sem se po ledu vozil z njo Je drzala... dokler sem se "normalno" vozil seveda 

:smoke: 

SneCkica...Tok kot si ti kilometrov naredil z enim setom Mitask bi lahko vozil gume iz ananasa, pa bi se vedno drzale 

 

sem prepričan, da tudi ostali, ki vozijo na ture, naredijo podobno kilometražo

saj je @ferek omenil njihovega člana, kako z bmwjem naredi lepe kilometre z Mitasko

seveda pa to ne sprašuj takšnih, ki ne vozijo normalno, imajo bistveno težje motorje skupaj s šoferjem za 100kg+

tisti rabijo "specialne" gume, da zdržijo takšno težo in sile, saj je tam zdrs vedno blizu, v dežju pa sploh, so pripravljeni tudi čakati tovarno, da jih naredi zanje po meri itd...

takšni tudi jamrajo po forumu, kako je npr. Jadranka v dežju nevarna, kljub vsem možnim elektronskim pomagalom, tečajem, gostilniškim nasvetov...

jaz ti pa povem, da sem jo večkrat prevozil v dežju in je prava fantazija

-------------------

sicer pa je že kupila Mitaske, tak da se lahko prepucavate po mili volji, za varnost pa je itak poskrbela, saj ima tudi ABS, naglo zaviranje pa je najbolj kritični del v dežju ...

wp20160427006.jpg

wp20160427004.jpg

p.s.

ekipa se pa že zbira :) verjetno tudi moderacija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jadranka nudi odličen oprijem v mokrem, ker je grob asvat, Istra je pa qurac, jaz sem začel plesati po cesti šele ko sva z mojo prišla v Slovenijo. Jadranko odpeljal suvereno.

Jadranka postane zahrbtna zvečer, če pretiravaš in to zato ker se navlaži, pa še sol iz zraka je po cesti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, lucif3rka pravi:

Mja... Recimo nekje do dvesto za komplet bi rajši vidla no, nek divjak lih nisem, pa dvomim da pogruntam za 60+€ razlike potem pri vožnji...

Po dežju sem itak ekstra previdna ponavadi, samo ne maram tistega občutka, ko drsi, pa čeprav "kontrolirano"... Slabe izkušnje z avtom v kombinaciji s strahom pač ni fajn nekak, zato me tudi skrbijo Mitaske :blush:

Z Bandita so odpadle Dunlopke Roadsmart II in jih nadomestile slovenske Mitaske. Motor je prerojen in ga je sedaj užitek voziti. Ker je tvoj motor nekaj podobnega, bodo tudi na tvojem dobro delale. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

 Če bodo pa iznašli zadnjo gumo, ki bo imela boke od Mitasa, sredino pa od roadsmarta, bom pa zihr prvi kupec.

Egzekli!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Snecer said:

Zakaj pa spredaj nimaš Mitaske ...

No, kombinacija različnih gum ni ok, to je pa največji fail, ki ga lahko naredinarediš

Ker ni 18 dimenzije :) zakaj fail? Sem ze zvozil eno Mitas tkole,brez tezav :) pelje se vrhunsko....to so pravljice,da rabis spredaj cudez....ce je prej rs3 drzala,zakaj nebi sedaj? Tempo je isti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DinDiin pravi:

Ker ni 18 dimenzije :) zakaj fail? Sem ze zvozil eno Mitas tkole,brez tezav :) pelje se vrhunsko....to so pravljice,da rabis spredaj cudez....ce je prej rs3 drzala,zakaj nebi sedaj? Tempo je isti....

nisi neke robnike "pobiral"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Borutt said:

Z Bandita so odpadle Dunlopke Roadsmart II in jih nadomestile slovenske Mitaske. Motor je prerojen in ga je sedaj užitek voziti. Ker je tvoj motor nekaj podobnega, bodo tudi na tvojem dobro delale. 

Motor je zmer prerojen ko dobi nove gume. Kolk so mele roadsmartke zvozenga? Ceprav se vecinoma govori da je prednja guma tista ki bol zaznamuje obnasanje motorja, se mi zdi zadnja samo kakih 5% manj pomembna. 

 

Trdim da veliko vecino casa prevozimo v obmocju kjer je roadsmartin profil koristnejsi od mitaskinga.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

kje so ta območja?

Vsak ima svoja .....tvoja so bolj po sredini :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Snecer pravi:

Zakaj pa spredaj nimaš Mitaske ...

 

pred 9 urami, DinDiin pravi:

Ker ni 18 dimenzije :) 

ne znajo naredit 18 col gume? no saj 16 col tudi ne ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!