Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Pri svojih Bridgestone T30 evo vidim, da gre zadnja guma po desni strani prakticno vedno do roba, ce se vozm po kakih fajnih ovinkih. Leva stran gume se roba zgolj dotika. Do sedaj je bla stvar pri vseh gumah ravno obratna. Ne najdem druge razlage, kot da mi sedaj z temi gumami, zgleda desni ovinki bolj lezijo, ceprav mi je to tko mau cuden, ali pa je res kaj na gumi.

Se kdo kaj opazu pri teh gumah ce jih vozi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, Kmet2 said:

Padalo in padalo pa potem je še mal padalo .......:sleep2: gume čista kap pa prav zaradi tega sem jih zamenjal ker so bile gor neke 5 let stare Metzeler,pa ne vem če neb ble boljše ....

 

 

lp:kmet:

Kmet, kaj si obul da te je tako razočaralo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Cartman pravi:

Kmet, kaj si obul da te je tako razočaralo?

Po sliki sodeč iz rubrike "zakaj ne bi imel......" je guma podobna Bridgestone BT020R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Cartman pravi:

 

Kmet, kaj si obul da te je tako razočaralo?

Neke namenske briđstounke (mislim da BT20-na otip trda guma) za težke krave, pol ga je pa kr sred normalne vožnje...res smo pazili pa previdni bili, odpizdilo, da ga je komaj ujel (al pa je povozil kaj mastnega). Men je Mitaska (pa čeprav dobro vemo, da ni neki raskoš na mokrem) oddrsala prvič šele v Sloveniji. (najbolj oddrsa ko pride prehod z grobega na gladek asvalt)

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Neke namenske briđstounke (mislim da BT20-na otip trda guma) za težke krave, pol ga je pa kr sred normalne vožnje...res smo pazili pa previdni bili, odpizdilo, da ga je komaj ujel (al pa je povozil kaj mastnega). Men je Mitaska (pa čeprav dobro vemo, da ni neki raskoš na mokrem) oddrsala prvič šele v Sloveniji. (najbolj oddrsa ko pride prehod z grobega na gladek asvalt)

Nč ni blo mastnega ker sem sredi čistega mira zaplesal še dvakrat do doma , bil tok posran da sem ovinke vozil naravnost . Da v današnjem času lahko naredijo tako slabo pnevmatiko skoraj nisem mogel vrjet pa že imam zelo slabe izkušnje z Bridgstone Battlewing ki mi je na mokri cesti pri F650 z 50hp zavrtela v 4 prestavi , mislim to so smrtno nevarne pnevmatike. Zdej bom šel prov parkraqt po AC do Beograda al pa Srbije da jo namensko uničim in kupim nove ...res ne moreš vrjet kakšna polomija od pnevmatike. Po suhem brez pripomb ,drži !

Battlax Bridgstone ....zdej sem pa res zaključil s to znamko !!! for ever in ever ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj si sploh kupil to sranje od gume? Saj si imel veliko boljših izbir. Če ne drugega, bi se zgledoval po BMW K1600GTL kaj natikajo gor, saj je po teži in namenu nekak enak kot LT. Na GTL-u so recimo serijsko gor Metzeler Z8, lahko pa natakneš tudi vse ostalo iz ST segmenta (z dodatno oznako GT ali kaj podobnega za težje motocikle), recimo tebi ljubi Continental RA2 GT. Razen če so dimenzije koles na LT kaj posebnega.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalaprava pravi:

Zakaj si sploh kupil to sranje od gume? Saj si imel veliko boljših izbir. Če ne drugega, bi se zgledoval po BMW K1600GTL kaj natikajo gor, saj je po teži in namenu nekak enak kot LT. Na GTL-u so recimo serijsko gor Metzeler Z8, lahko pa natakneš tudi vse ostalo iz ST segmenta (z dodatno oznako GT ali kaj podobnega za težje motocikle), recimo tebi ljubi Continental RA2 GT. Razen če so dimenzije koles na LT kaj posebnega.....

Peljal na Avtoval v ponedeljek in ta je bila edino dobavljiva da sem lahko do četrtka dvignil motor , ker sem v petek ob 6h zjutraj krenil za Dubrovnik ...teh pnevmatik ne poznam in sem ga vprašal kaj lastniki natikajo gor  pa je rekel to ali Metzeler ki pa ni bila dobavljiva v roku ki sem ga želel , za drugič vem !!! Če ostanem živ :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Danilo D pravi:

A guma pr omejitvah tud zapleše? :D

Vozil sem pod omejitvami , pa se ne prestrašim ravno hitro , Dami lahko potrdi ! Danilo D res res zanič pnevmatika v dežju , veš da sem sprobal in vozil nebroj motorjev in gum ,sam to me je pa pustilo odprtih ust in s črtico na gatah ....

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črtica na gatah ...... a tangice nosiš? :jezik:

Drgač mi pa kolega nekaj časa nazaj tud reku, da mu je guma parkrat zdrsnla, neka metzeler, ne vem točen kira, no in kaj je ugotovu .... sicer ne znam točn povedat, na nekem ležaju zadej pr kolesu je buel spustu par kapljic olja ..... da slučajn ne pušča tvoj kardan? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Danilo D pravi:

Črtica na gatah ...... a tangice nosiš? :jezik:

Drgač mi pa kolega nekaj časa nazaj tud reku, da mu je guma parkrat zdrsnla, neka metzeler, ne vem točen kira, no in kaj je ugotovu .... sicer ne znam točn povedat, na nekem ležaju zadej pr kolesu je buel spustu par kapljic olja ..... da slučajn ne pušča tvoj kardan? :)

Gate sem rekel iz navade , ne nosim gat :P

Motor je bil kompletno pregledan in servisiran na poblaščenem servisu v višini 1200€ kar ni garancija da se kaj takšnega ne more zgodit , toda bi se to dogajalo tudi po suhi cesti a ne humorist ;) pa je po suhi bila suverena in sem lepo peljal ,celo iskril se je skoz za mano :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Kmet2 said:

Gate sem rekel iz navade , ne nosim gat :P

Motor je bil kompletno pregledan in servisiran na poblaščenem servisu v višini 1200€ kar ni garancija da se kaj takšnega ne more zgodit , toda bi se to dogajalo tudi po suhi cesti a ne humorist ;) pa je po suhi bila suverena in sem lepo peljal ,celo iskril se je skoz za mano :D

 

 

A ni to noro? leta 2016, znamka ki je delala najbolš dirkalne gume na svetu, za 2 in 4 kolesa, nardi nevarne gume za dolgoturažni potovalnik. ni to kafetar za mokasinčke srtajčko in očalca....FUCK.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 9. 2016 at 22:54, Cartman pravi:

Ciko, to si po pisti svalke pobiral? 

tole ni pobiranje svaljkov temveč topljenje gume! Svaljke pobirajo ta počasi vozeči. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Danilo D pravi:

A guma pr omejitvah tud zapleše? :D

ja, ne lažemo, sem vidu, se čudu....trda je ko kamen, aka Barum, Obiličevo, Tigar..to kar smo včasih vozili.

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Vozil sem pod omejitvami , pa se ne prestrašim ravno hitro , Dami lahko potrdi ! Danilo D res res zanič pnevmatika v dežju , veš da sem sprobal in vozil nebroj motorjev in gum ,sam to me je pa pustilo odprtih ust in s črtico na gatah ....

js sm mel bolj črtico, k sm te vidu kako šlajsa, pa da ne moreš bolj nagnit.... :(

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Kmet2 pravi:

Gate sem rekel iz navade , ne nosim gat :P

Motor je bil kompletno pregledan in servisiran na poblaščenem servisu v višini 1200€ kar ni garancija da se kaj takšnega ne more zgodit , toda bi se to dogajalo tudi po suhi cesti a ne humorist ;) pa je po suhi bila suverena in sem lepo peljal ,celo iskril se je skoz za mano :D

V glavnem ziv si to je pa najbolj vazno a ne.fukni ta drek dol kaj jih jebe saj se bodo pocasi kresi kurli.hehe.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje, vsaj po mojem so tudi povratne informacije na mokrem, ki jih daje krava ups BMW. Ker recimo Mitas tut ni neka zvezdica na mokrem, sam lepo pokaže/nakaže zdrs, sedaj, sicer malo špekuliram, vendar na 300kg ladji so ti filingi mnogo bolj zadušeni, potem pa masa, ko pride do kritične točke naredi svoje in motor začne drseti. Ker je težak, je še toliko težje obvladljiv. 

Jaz bi vsekakor dal gor Angel GT, ki je izredno dobra za mokro, sploh pa je prva pnevmatika (men osebno) ena najboljših ST pnevmatik, ki omogoča tudi dokaj ostro vožnjo. 

Verjetno se bi pa tudi Roadsmart3 dobro obnesla.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Snecer pravi:

pa kakšen tečaj :)

kaj pa če da mitasko na lt?

 

rabiš ojačano gumo (GT verzijo), je kar nekaj proizvajalcev, ki delajo posebej GT oznake (briđstone t30, angel GT, mislim da tut dunlop, metzeler) Mitas bi bila plešasta po par 1000km, pa zvijala se bi, in pregrevala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Vprašanje, vsaj po mojem so tudi povratne informacije na mokrem, ki jih daje krava ups BMW. Ker recimo Mitas tut ni neka zvezdica na mokrem, sam lepo pokaže/nakaže zdrs, sedaj, sicer malo špekuliram, vendar na 300kg ladji so ti filingi mnogo bolj zadušeni, potem pa masa, ko pride do kritične točke naredi svoje in motor začne drseti. Ker je težak, je še toliko težje obvladljiv. 

Jaz bi vsekakor dal gor Angel GT, ki je izredno dobra za mokro, sploh pa je prva pnevmatika (men osebno) ena najboljših ST pnevmatik, ki omogoča tudi dokaj ostro vožnjo. 

Verjetno se bi pa tudi Roadsmart3 dobro obnesla.

378kg:blush:+ jaz,žena in prtljaga pa smo na 600kg to je pa že teža fičota ;) mitaska neb pr men naredila tud 1500 pa bi bila plešasta , že na Versysu sem jo skuril v slabih 4kkm ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam na svojem Metzeler maraton, nove gor dane in sm jih pojerbu, ko sm motor "kupu" Po suhem super, kolk se da z letalonosilko peljat, mi pa do Splita, kasneje po Visu, kolega ni uspel pobegnit:P, čeprav se je trudil in zgrožen to tudi priznal:lol1:, nazaj grede, je deževalo, vsi navlekli dežjake, razen mene in  moje žene, imam na letelonosilki touring šipo, sm bil suh kot poper, še dež mi ne pride do živega, tudi ženi ne zadaj, da ne bo pomote:yea2:, v Karlovcu smo odvil na AC do Zagreba, in pred vstopom na njo, kdor pozna, je ovinek in tam je bil kr konkretni zdrs, komaj pololvil tank, kasneje probaval, zanalašč, da bi zdrsnil, vsaj malo, ni mi ratalo:blush: Mogoče sm samo zapeljal na oljni madež v trenutku pospeševnja, nikoli ne bom vedel:hmm:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Kmet2 said:

378kg:blush:+ jaz,žena in prtljaga pa smo na 600kg to je pa že teža fičota ;) mitaska neb pr men naredila tud 1500 pa bi bila plešasta , že na Versysu sem jo skuril v slabih 4kkm ....

 

sicer vem de tega ne boš počel, bi blo pa za probat, pa ene 3,5 bara vanjo pihnt.  Kaj ma to zade? 160? 180?

 

na versotu si jo skuril ker je mel mal konjev, pa si nonstop ožemal. Na LTju verjetno ne voziš z istim stilom.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!