Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

Kaka je pa razlika? dunlopa namreč ne poznam (beri ne maram) :D

pa me že vnaprej skrbi k bo oem guma na z900 sportmax D214, pa testniki niso preveč zadovoljni (sicer z zadnjo)

Nova karkasa je, spet ima rob guma, pa manj nevtralna je, z manj sile pade v ovinek motor, tudi ob zaviranju na prednjo motocikel manj dviguje. Smo na cesti testirali staro in novo na istih motorjih, potem pa novo še na pisti, in je res bistveno boljša. Glede na to, da z novim motorjem, ki ti ga dajo ravno v smrt vseeno ne upaš, je pa toliko, kot je srce dalo šlo. med drugim tudi 180 km/h v prvi ovinek , ki visi navzven in na polno trailbraking v nagibu med 3 in 4 ovinkom brez kakršnega koli lezenja, zaprianja balance, zdrsov, itd. Bi me lahko prepričal, da je gor GP racer, če bi imela še malo višje boke (aka, premetavanje iz enega v drug ovinek je počasnejše kot pri racerju, to je bilo pa vse kar sem ugotovila)

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pri zadnji pa med vožnjo moja rit ni ugotovila nobene razlike, tridijo pa, da je 10% manjša obraba.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

vaše vprašanje sem posredoval pristojnim institucijam in sicer:

ministrstvu za gozdove, ter ministrstvu za obrambo (pred napadom malin)

V kratkem pričakujem odgovor in ga bom posredoval tule :P

 

Ne se tako izpostavljat nooo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, svobodnaptica01 said:

Aja, pri zadnji pa med vožnjo moja rit ni ugotovila nobene razlike, tridijo pa, da je 10% manjša obraba.

Ravno, danes pričakujem novo MAX, ki bo zamenjala zadnjo SSII z naslednjo zamenjavo pa tako ali tako pride na vrsto komplet prednja in zadnja MAX tko, da tele informacije sem kar vesel.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo potrebuje Michelin Pilot Road 4 GT, 120/70/17 0716 , 190/50/17 2115. Na oko vožene manj kot 1000km (kupljene na motorju), naj mi javi na ZS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj uzeta za 1000kubičnega dvovalnika?? Trenutno so gor GP racer in nad gumami nimam nobenih pripomb. Me pa skrbi, ker motor uporabljam bolj v touring namene kot racing, zato jo po sredini kar pobira (sploh ko se bom še na šiht vozu, tam bo pa tud AC v igri). Kera gumi bi bila dober kompromis, da bi nekak čim dlje zdržala, pa da se ne boji ovinkov :) Mal sem gledal SportSmart2MAX?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 4. 2017 ob 11:54, DAMI34 pravi:

Kaka je pa razlika? dunlopa namreč ne poznam (beri ne maram) :D

pa me že vnaprej skrbi k bo oem guma na z900 sportmax D214, pa testniki niso preveč zadovoljni (sicer z zadnjo)

Za ulavfavanje bo že dobra:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, ProdriveR said:

Kaj uzeta za 1000kubičnega dvovalnika?? Trenutno so gor GP racer in nad gumami nimam nobenih pripomb. Me pa skrbi, ker motor uporabljam bolj v touring namene kot racing, zato jo po sredini kar pobira (sploh ko se bom še na šiht vozu, tam bo pa tud AC v igri). Kera gumi bi bila dober kompromis, da bi nekak čim dlje zdržala, pa da se ne boji ovinkov :) Mal sem gledal SportSmart2MAX?

Conti sa2. To bi jaz dal gor. 

Tistih 5-6k km bos sigurno naredil.

ali pa je das spredaj eno bolj mehko zadaj pa neki cenejsega(mitas) ali nekaj podobnega? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa reskiraš in daš zadaj kaj bolj iz ST segmenta.

dunlop RA3, pirelli angel GT, conti road attack2evo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 4. 2017 ob 9:18, mladench pravi:

Naročit bo treba a se nemorem odločit :rolleyes:

Najbolj se nagibam k Pireli Angel GT a me še zanimajo Dunlop RoadSmart 3  vs Conti RoadAttack 3 (a je sploh že v pordaji?) vs Michelin Pilot Road 4. Mnenja?

 

Ob 11. 4. 2017 ob 10:11, Žan96 pravi:

Je v prodaji http://conti-moto.si/contiroadattack-3.html

Sem se skoraj zajebal in vzel te namesto SA3 :slap:

vse je odvisno od dimenzije RA3. tukaj si lahko preberete kdaj je prišla katera dimenzija v prodajo in katere dimenzije še pridejo :

http://www.continental-tires.com/motorcycle/tires/motorcycle-tires/sport-touring/contiroadattack3

Q3 pomeni tretji kvartal - po 01.07.2017 do konec septembra..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 1200GS LC ADV ,je prišel čas,da menjam pnevmatike :D iščem nekaj bolj univerzalnega,da lahko pobegnem tudi na makedam...je že kdo imel na GS kakšnje iz spodnjega seznama????

Michelin Anakee Wild Rear

AnakeeWildRear.jpg

 

Heidenau K60 Scout                    

K60Scout.jpg

Metzeler KAROO 3

KAROO3.jpg

Continental TKC 80 Twinduro

TKC80Twinduro.jpg

Karoo 3 in Heidenau K60 Scout  se mi zdijo bolj cestne,tam nekje 70/30,ostali dve 50/50 in sta verjetno kar glasni po asfaltu :cool: ter max.hitrost je tudi omejena na 160km/h.

 

 

Popravljeno . Popravil Dr.SPEED
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend je moja zadnja SS2 do končno oddelala svoje in je po nekaj malega več kot 5k km popolnoma brez profila. Se pravi je bila legalna do nekje 4500km. Danes zamenjam za SS2Max pa da vidimo razliko.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

isto vprasnanje kot dr.speed vecino casa na cesti vcasih bi se pa tud na makadam zapeljal ??? jaz se odlocam za metzeler tourance next ker imajo vsi novi gs i ali bridgestone A40 na uč zelo lepa guma in na dotik zelo mehka po mokrem baje odlična guma. 

Tretja guma je Karoo ?zgleda super za off road je verjetno ok ne vem pa za asfalt ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, discover0709 pravi:

isto vprasnanje kot dr.speed vecino casa na cesti vcasih bi se pa tud na makadam zapeljal ??? jaz se odlocam za metzeler tourance next ker imajo vsi novi gs i ali bridgestone A40 na uč zelo lepa guma in na dotik zelo mehka po mokrem baje odlična guma. 

Tretja guma je Karoo ?zgleda super za off road je verjetno ok ne vem pa za asfalt ?

preizkušeno tkc 70

visoki atlas prevožen = odlična =

asfalt še boljša

zdržljivost 13500 km

zame zaenkrat samo to

20170309_151355.jpg

Resized_20160728_134741.jpeg.6503806a1ae75c31bf84d7bd8694a5b0.jpeg

IMG_20160528_150811.jpg.94dc00d10090e7888456d33f79ebb335.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika med zadnjo Dunlop SS2 in SS2Max je tudi v precej krajsih kanalih ob robu gume. Se pravi vec tekalne povrsine na samem robu.

IMG_20170419_174540.thumb.jpg.81f135a87124fdf56b24d2533e71d9a2.jpg

IMG_20170419_174552.thumb.jpg.7a73a14adc7df3f9000454e6e496e85a.jpg

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem kupil gumi bridgestone adventure A40. Motor se pelje čist ok nobene razlike z Metzeler tourance exp .  Bomo vidli koliko km bom naredil. 

Po dolgem brskanju po netu in debatah z motoristi.... moj zaključek. :) vsaka nova guma je odlična , odločit se moraš kje se največ pelješ tko da te gume kao off road in on road no go. Cesta je cesta, blat je blat. Kot tehtnica se nagiba, če je guma za nekaj dobra je za neke druge pogoje toliko slabša. 

O izbiri znamke je pa stvar okusa ... nekdo je že prej lepo napisal vse je odvisno kakšen napis hočes imet ob strani. 

Zbrati najboljšo je nemogoče tko da te debate samo še bolj medejo.

Poročam o Bridgestone A40... :)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo bi mi danes lahko zamenjal gume na notranjskem / osrednji Sloveniji?

Šega v Cerknici zapira. Prodal je vse naprave, pravi da gre v penzijo. Pitstop je ob vikendih zaprt.

Kaj mislite, so še legalne?

20170422_102044.thumb.jpg.80392224dd33bebd9466cb120e625112.jpg

20170422_102023.thumb.jpg.ffe688880fd3c44ed65f8cc79298964d.jpg

 

Continental sport atack 3, mislim, da sem z njimi naredil že 8000 Km. Nisem pa čisto prepričan, ker nisem pogledal na števec.

Hvala.

Popravljeno . Popravil Janezs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!