Skoči na vsebino

Smrekca


Priporočene objave

Glede NFS smrekca: Če sem ja z lani zaradi NFS prvič po pol leta videl sonce boš tudi ti letos videla pohorsko sonce in to celo v precej bolšem stanju kot jaz lani gorenjskega.

se vidimo na NFS :yea2:

Smrekca, glede na to, da si "pricapljala" do knjiznjice, se lahko kako sredo oglasis v IBC ali v OLP-ju. Drugace pa cimprej okrevaj!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

V petek popoldne sem v Termah Snovik srečal našo Smrekco. Krajše razdalje premaguje že brez bergel. Vse vas lepo pozdravlja. Na MS pa ne more, ker doma nima računalnika.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

jo videl ponovno na MOTORJU (jasno za krmilom) :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Hanzi, tooo! Držim pesti, da ti bo uspelo! :yea2:

Ja, srečna sem, da mam še vedno uporabni obe nogi in da se spet lahko vozim. Hmm, kriza bi pa bla, če bi motor na hitro mogla ujeti na poškodovano šibko nogo, težje pa ga tudi potiskam recimo iz garaže. No, še s cel kup omejitvami se sedaj srečujem, vendar kjer je volja tam je pot!

V moji nogi bolečine namreč še vedno zelo nihajo (tudi zatekanje ni še preteklost), predvsem glede na obremenitev; daljše hoje so še vedno izziv, hitra hoja, tek in ostali moji ljubi športi, razen že izvršljivega kolesarjenja, žal še vedno le hrepenenje, hribe pa še vedno bolj gledam iz doline, kjub vsemu pa sem prejšnji mesec izpolnila največji uspešen a boleč podvig na Šmarno Goro. Težko je verjeti, da zjutraj po 11ih mesecih še vedno največkrat komaj stopim na nogo in šele po nekaj previdnih korakih ogrejem sklep d. gležnja in kolena, tako da spet hoja postane znosna in korakoma skoraj normalna. Me pa na trenutke j... vreme.

Žal pa naslednji teden ne bom smela iti na magnetno resonanco za koleno (s....., ker sem namreč tako dolgo čakala na težko pridobljen prost termin), saj mi je dohtarca po preverjanju povedala, da v gležnju nimam čist 100% titana in zaradi morebitnih poškodb slikanje kolena naročila za po operaciji, ko mi 2.2.2005 vzamejo ven material. No, tak taku, tolk o mojem napredovanju.

Dragi somotoristi/-ke, vedno mejte (četudi je ful vroče) vso opremo na sebi!!! Ta vas rešuje! Men sicer ni mogla rešit vkleščene noge med motor in avto, raznih prask in poškodb rok ter glave, pa me je rešila!

Spomnim se, da so za tolk moje rešene kože zaslužni tudi tisti, ki so me enkrat na začetku moje motoristične kariere v OLP-u vzeli v roke in mi dobrohotno zapovedali, da se nikol več ne smem vozit v tankih 'šminkerskih' hlačah. Bogve, če bi mela dans kolen še uporaben, če od takrat ne bi vedno in tudi na tist vroč dan nosila pravih moto hlač...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi somotoristi/-ke, vedno mejte (četudi je ful vroče) vso opremo na sebi!!! Ta vas rešuje! Men sicer ni mogla rešit vkleščene noge med motor in avto, raznih prask in poškodb rok ter glave, pa me je rešila!

Spomnim se, da so za tolk moje rešene kože zaslužni tudi tisti, ki so me enkrat na začetku moje motoristične kariere v OLP-u vzeli v roke in mi dobrohotno zapovedali, da se nikol več ne smem vozit v tankih 'šminkerskih' hlačah. Bogve, če bi mela dans kolen še uporaben, če od takrat ne bi vedno in tudi na tist vroč dan nosila pravih moto hlač...

Se pridrožujem tvojim besedam, glede opreme, ker vem da mene že zdavnej ne bi blo več, če ne bi imela vso opremo na sebi (oblekla sem jo pa čeprav je bilo 35 stopinj).

Smrekca me veseli, da se lahko že voziš. Jaz še na ta srečni trenutek čakam in upam da bom do naslednje sezone že popolnoma okrevala.

Lp YZFR1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ dave the wave: thanx, enako želim tebi, da te čimboljš pošlihtajo :OK:

@ YZFR1: Bodi vztrajna, imej trdno voljo, da delaš na sebi, za izzive si postavljaj male korake, tako je napredovanje lažje, cilj pa vedno bolj dosegljiv.

Iz mojih in tudi izkušenj drugih vem, da je zelo veliko odvisno od psihe in od tega koliko posameznik sam naredi! Dohtarji te že lahko sestavijo, samo če potem pacient nič ne naredi za okrevanje (torej če “popravljenega” uda ne ščiti pred novimi udarci, če recimo prehitro odvrže bergle, se naceja z alkoholom, kar telo vsrkava po žilah tudi v poškodovani del in ga tako še dodatno obremeni z zastrupljanjem oz. kar upočasni celjenje, če ne masira z ledom, ne maže s kremo, ne kopa v kopelih, ne razgibava itd.) in se samo smili samemu sebi, potem so tudi rezultati bolj klavrni in kasnejši.

Meni so sprva zamolčali zelo verjeten izid, da bi lahko ostala brez noge, saj se zmečkanine težko celijo. Ker sem mlada, sem imela več možnosti, da tkivo vendarle ne bi zgnilo, temveč obnovilo, zato so mi tudi poskusili rešiti nogo. Čeprav sicer ne maram, da se mi ne pove vsega, vendar je bilo morda v tem primeru bolje za mojo psiho, da nisem vedela, kako zelo hudo je, saj sem tako verjela v čimprejšnje okrevanje in nisem imela konkretnega razloga za obupavanje (ker so mi to namreč z “ovinkarjenem” prihranili). Zelo sem se in se še trudim, da maksimalno naredim za svoje zdravljenje, ki še traja... No, po nekaj mesecih, ko je bila nevarnost čisto mimo (trud vseh je bil poplačan, saj so se tkivo, žile, živci in kosti uspešno obnovili) tedaj šele mi je tista krasna in odlična dohtarca, ki me je operirala povedala, kako blizu imputacije sem bila in da je čudež, da je noga tako hitro okrevala in se tako “lepo” (glede na res grdo poškodbo, kot se je izrazila) obnovila. Aah, težko opišem občutke, kako zelo sem (bila) hvaležna in srečna za uspeh, še posebej zato, ker v nesreči ni bilo nič moje krivde in bi težko sprejela dejstvo, če bi zaradi malomarnosti oz. površnosti povzročitelja nesreče izgubila nogo.

Torej, nihče, ki bo kdaj utrpel kake poškodbe, naj nikakor ne obupuje – vse je treba poskusiti, da se reši/obnovi, kar se da! Pa srečno vožnjo vsem!! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mi delaj :yea2:

Drugo leto ti pa sledim :rolleyes: :yea2:

Pravzaprav smo čakali samo en dober mesec.

Prejšnji teden uspešno zajahal največjo vespo in se kar nekako nisem mogel posloviti od nje :(

Upam, da čimprej ponovimo :rolleyes: :) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!