Skoči na vsebino

Krvodajalska akcija -- pridružte se nam!


Sam dePihlja

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Jest sem tudi dal kri sicer ne v okviru vaše akcije, sam dal pa vsejen. V Trbovljah. V bistvu prvič. Še pil nisem nekaj dni pred tem, da bo ja boljš kvaliteta. Verjetno jo bom sedaj redno dajal. Nisem pa glih omenil da sem motorist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rok: Super, tak se dela!

Sicer pa, za vse, ki želite darovati kri: večinoma je kri na vseh transfuzijskih postajah vedno zaželena. Če ni trenutnega povpraševanja po krvi, lahko darujemo krvno plazmo, več o tem na straneh RKS...

Da se znamo zorganizirati, smo sebi (in javnosti) že dokazali, tako da nam vsake nadaljne akcije prinašajo še boljši občutek in nenazadnje tudi dodaten ugled v očeh ljudi.

Sicer pa je že govora o ride-day, ko se bomo motoristi podali na slovenske ceste in opozorili na svojo prisotnost. Če nas bo že tako velika masa, ni hudič, da v dogovoru z Zavodom RS za transfuzijsko medicino in RKS ne bi uspeli organizirati kake krvodajalske (žal vsako sezono kateri od nas potrebuje kri :cry: ).

O tovrstni akciji že potekajo dogovori z Zavodom, niso še podali svojega stališča glede vožnje z motornim kolesom po odvzemu, po dosedanjih izkušnjah pa po dvournem počitku po odvzemu ne bi smelo biti nobenih problemov glede upravljanja z motorjem.

K sodelovanju bi bilo dobro povabiti tudi MAkSi, ZMKS in po potrebi še neposredno posamzne klube.

Sicer pa bodo v sredini januarja pretekli trije meseci od skupinskih odvzemov krvi, tako da lahko takrat spet pogumo zavihamo rokave in se podamo (tudi individualno ;) ) na odvzemna mesta.

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rok: Super, tak se dela!

Sicer pa, za vse, ki želite darovati kri: večinoma je kri na vseh transfuzijskih postajah vedno zaželena. Če ni trenutnega povpraševanja po krvi, lahko darujemo krvno plazmo, več o tem na straneh RKS...

Da se znamo zorganizirati, smo sebi (in javnosti) že dokazali, tako da nam vsake nadaljne akcije prinašajo še boljši občutek in nenazadnje tudi dodaten ugled v očeh ljudi.

Sicer pa je že govora o ride-day, ko se bomo motoristi podali na slovenske ceste in opozorili na svojo prisotnost. Če nas bo že tako velika masa, ni hudič, da v dogovoru z Zavodom RS za transfuzijsko medicino in RKS ne bi uspeli organizirati kake krvodajalske (žal vsako sezono kateri od nas potrebuje kri :cry: ).

O tovrstni akciji že potekajo dogovori z Zavodom, niso še podali svojega stališča glede vožnje z motornim kolesom po odvzemu, po dosedanjih izkušnjah pa po dvournem počitku po odvzemu ne bi smelo biti nobenih problemov glede upravljanja z motorjem.

K sodelovanju bi bilo dobro povabiti tudi MAkSi, ZMKS in po potrebi še neposredno posamzne klube.

Sicer pa bodo v sredini januarja pretekli trije meseci od skupinskih odvzemov krvi, tako da lahko takrat spet pogumo zavihamo rokave in se podamo (tudi individualno ;) ) na odvzemna mesta.

LP

Windsurf

Count me in. I'll bleed.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nas bo že tako velika masa, ni hudič, da v dogovoru z Zavodom RS za transfuzijsko medicino in RKS ne bi uspeli organizirati kake krvodajalske (žal vsako sezono kateri od nas potrebuje kri :cry: ).

O tovrstni akciji že potekajo dogovori z Zavodom, niso še podali svojega stališča glede vožnje z motornim kolesom po odvzemu, po dosedanjih izkušnjah pa po dvournem počitku po odvzemu ne bi smelo biti nobenih problemov glede upravljanja z motorjem.

Seveda, saj to smo rekli, da bomo izpeljali. "Na lokaciji", enega lepega spomladanskega dne...

Zadevo se da lepo skombinirati s forumskim srečanjem...

Edino to bo treba pazit, da če bo vmes januarja še ena krvodajalska, to pomeni, da lahko imamo tisto "pravo" veliko krvodajalsko akcijo šele v začetku meseca maja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi se lahko zmenimo, da gremo. Ni blema.

Tezje je pa organizirati. Ce nekaj organiziras rabis dovoljenje, odgovorno osebo, izdelavo ukrepov prve pomoci, .... Tista organizacija, ki organizira je organizacijsko, kazensko, pravno, odskodninsko in ne vem kako se odgovorna. Enako je odgovoren je tudi predsednik organizacije, ki je zedavo organizirala.

Npr. Maksi, ZMKS, Motosvet ali pa kdo drugi organizira nekaj v smislu Ride day. Mi se vse lepo zmenimo, preverimo, zrihtamo. Pa se ti prikluci nekav outsiderjev, ki Ride day razumejo kot "strajk motoristov" in ti zacnejo delat pizdarije. Pokajo, risejo kroge, zapirajo cesto. Pol se po moznosti koga prefukajo ali pa komu med risanjem kroga motor pobegne v mnozico ljudi.

A si lahko sam predstavljate kako bi organizator najebal? Se posebej, ce bi oskodovanci najeli kakega Ceferina ali Senico?

Zato je veliko bolje, se npr. 20.3.2004 popoldne spontano zmenimo Pred zavodom za transfuzijo, damo kri in pol gremo v Povodnega moza. Pa ce pride kaka TV ali ne. Saj ni namen, da bi se kazali po TV (kao Lionsi so otokom tega in tega zavoda podarili racunalnik in pol to povedo na vseh moznih dnevnikih, gospodje se pa kazejo ob racunalniku kot najvecji dobrotniki na svetu. Pol po dogodku gredo pa v elitno restavracijo in zapravijo $$$$$$$$$$ za najmanj 5 takih racunalniov).

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkretni dogovori z ZRSTM že potekajo, če bo vključeno v okvir ride-day, ne vem, mislim pa, da prav nihče ne bo napak razumel sporočila, ki ga motoristi-krvodajalci pošiljajo(-mo).

Glede razgrajačev se ne bi kaj dosti sekiral, taki so vedno bili in vedno bodo, nimajo pa nobene veze s krvodajalsko akcijo.

Konec koncev je še vedno stvar posameznika, če bo šel na krvodajalsko akcijo ali ne, priložnost, ko je na kupu toliko motoristov, pa je zreba izkoristiti; vsak, ki je kdaj kaj organiziral ve, da je najtežje ljudi skup zbobnat...

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ce pride kaka TV ali ne. Saj ni namen, da bi se kazali po TV (kao Lionsi so otokom tega in tega zavoda podarili racunalnik in pol to povedo na vseh moznih dnevnikih, gospodje se pa kazejo ob racunalniku kot najvecji dobrotniki na svetu. Pol po dogodku gredo pa v elitno restavracijo in zapravijo $$$$$$$$$$ za najmanj 5 takih racunalniov).

Bravo, Tadej, jaz se čisto strinjam.

Spet bom rekel kot že pri prejšnji krvodajalski: jaz grem. With or without you.

Pol grem pa še na en per. :beer1: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Fotke iz krvodajalske akcije najdete tudi v galeriji fotk... --> http://www.motosvet.com/motogalerije.php?m...media&View=0001

oz. mariborske fotke (24.10.2003): http://www.motosvet.com/motogalerije.php?m...ri2003_mb&off=0

in ljubljanske fotke (25.10.2003): http://www.motosvet.com/motogalerije.php?m...ri2003_lj&off=0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je od zadnje akcije minilo že skoraj dva meseca, ne bi bilo slabo zastaviti novega datuma...

Po informacijah s strani transfuzijskega oddelka SB Maribor mora preteči med posameznimi akcijami polne tri mesece, tako da se nekako kar sama ponujata datuma 27. 1. 2004 za MB in 28. 1. 2004 za LJ.

Če so morda kakšni boljši predlogi, veselo z njimi na plano, sicer pa lahko ta datuma vnesemo kar v koledar dogodkov.

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To drži, vendar je kar nekaj deklet, ki bi bila pripravljena dati kri in tega niso storila/mogla storiti vprejšnji akciji, tako da so vljudno vabljena.

Kar pa se tiče deklet, ki so v prejšnji akciji darovala kri, jo lahko darujejo kadarkoli po preteku štirimesečnega obdobja; lahko se nam pridružijo konec aprila, če pa bo interes dovolj velik, pa lahko organiziramo še kak dodaten termin konec februarja.

Sicer pa ima vsak, ki ne želi biti vezan na termine, možnost darovati kri na najbližjem oddelku za transfuzijsko medicino; več o pogojih za krvodajalstvo, o razmikih med posameznimi darovanji krvi ter vse ostale informacije v zvezi s krvodajalstvom in darovanjem organov najdeš na domači strani RKS.

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar pa se tiče deklet, ki so v prejšnji akciji darovala kri, jo lahko darujejo kadarkoli po preteku štirimesečnega obdobja; lahko se nam pridružijo konec aprila, če pa bo interes dovolj velik, pa lahko organiziramo še kak dodaten termin konec februarja.

Tukaj bi pripomnil, da glede na to, da bomo naredili tisto konec-aprilsko akcijo verjetno "vseslovensko" "na lokaciji", bi bilo res fino, če bi se dekleta poskusila "vzdržati" do aprila (tista, ki so darovala v prejšnji akciji) in takrat prišla na _ta veliko_ akcijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bi bilo res fino, če bi se dekleta poskusila "vzdržati" do aprila...

Ne... :grrr :nono: :devil: ... :P

Jojkajbibilofajnčebiselahkodekletavzdržalavsakomesečne"krvodajalskeakcije" :unsure:

p.s. no, se bom "vzdržala" do konc aprila... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne vem o tem, da bi za dekleta veljalo štiri mesece :blink: .

Jest grem na tri mesece in mi nihče nič ne reče. Meni ustreza datum 28.1. :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz pridem zdaj, pa kasneje tudi na aprilsko akcijo. Sicer mi je dohtar dal pogoj za naslednje darovanje krvi in to je dvigniti težo za 10kg. Da ne bo pomote nisem jih dvignila toliko, mogoče z mize ja.......

LP D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom krvavel (tudi fiziološko) takoj, ko mi poteče 3-mesečni rok. To je od zadnje množične motoristične krvodajalske akcije. Kdor želi, je dobrodošel, da se mi pridruži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že nekaj časa spremljam tole temo in rekel sem si da bom tud jst prispeval kšn deci krvi...ampak dons,po opravljenem sistematskem pregledu me je vse minilo.ko je blo treba dat kri se mi je začel vrtet,slabo mi je blo-ker ni blo postelje sta me sestre kr na tla dale ležat.ne vem zakaj,ampak mam tak odpor do tega da boste mogl preživet brez mene.

drugače pa podpiram akcijo tudi zaradi dvigovanja ugleda motoristov!če bo kej druzga bom kuj zravn(naprimer pri dajanju urnina nism mel problemov :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem absolutno ZA. Seveda v mesecu aprilu. Sedaj v januarju oziroma v zimskih mesecih pa ne. Seveda je to samo moje osebno mnenje. Zagotovo bi bilo lažje zbrat na pomlad občutno več folka kot sedaj v zimskih mesecih.

Lep pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem absolutno ZA. Seveda v mesecu aprilu. Sedaj v januarju oziroma v zimskih mesecih pa ne. Seveda je to samo moje osebno mnenje. Zagotovo bi bilo lažje zbrat na pomlad občutno več folka kot sedaj v zimskih mesecih.

Lep pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Eno ne izključuje drugega...

Termin za zimsko krvodajalsko je tako že vnešen v koledar dogodkov (27/1-2004 v MB in 28/01-2004 v LJ), pomladanska pa bi bila potem nekje konec aprila, ko bo na cestah že veliko motoristov...

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomladanska pa bi bila potem nekje konec aprila, ko bo na cestah že veliko motoristov...

Jep jep... "on site"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav kri dajem že nekaj let, do danes nisem vedel, kako hudo očitno krvi res primankuje. Na prošnjo, smo se na hitro organizirali in danes zjutraj Bearsi dali kri.

da je očitno pomanjkanje se je vidlo tudi, ko so sredi jemanja prišli spraševat če imajo kaj B skupine. prosili so nas tudi če lahko pridemo še enkrat aprila (ko poteče rok 3 mesece).

torej še enkrat polagam na srce vsem, ki lahko kri date, da se udeležite naslednje akcije 27. oz 28. 1. :OK:

nikoli ne veste kdaj jo boste potrebovali vi (srčno sicer upam da ne, ampak vseeno). B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!