Skoči na vsebino

Siol TV


spidy

Priporočene objave

Svetuješ kaj drugega???

Če je garancija, naj ga popravijo. Pozanimaj se če je optika možna kje blizu tebe. Tam je možna kabelska televizija, z neomejeno TV prejemniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je garancija, naj ga popravijo. Pozanimaj se če je optika možna kje blizu tebe. Tam je možna kabelska televizija, z neomejeno TV prejemniki.

ja, garancija je še več kot pol leta. Hvala. Upam, da bodo "zrihtal"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

j :angry: az bom doktoriral s tem SIOLom. Ne vem, če so se namerno na mene spravli al kaj. Imam dva komunikatorja, pa mi kar enga izklopijo....pa kličem na 080 pa me nazaj prklopijo..... pa čez en čas TV čist odklopijo.... pa drug dan nazaj prklopijo.... pol ti pošljejo pa račun za predčasno prekinitev naročnine :headbang: :headbang: :headbang: a dejansko sploh nisem odklopljen. Katastrofa. :slap: Da sm to vedu, mene siol ne bi vidu.!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Siol, T-2 ali Amis - kateri je cenejši? Ljubljana, četrtek 04.09.2008.

15 6

Kateri ponudnik dostopa do interneta je najcenejši? Opravili smo primerjavo cen osnovnih trojčkov - paketov, ki vključujejo dostop do interneta, telefonijo in IP televizijo preko telefonske parice s tehnologijo VDSL. Ogledali smo si ponudbo pri Siolu, T-2 in Amisu ter prišli do zaključka, da najcenejše ne pomeni tudi najugodnejše. A več o tem v nadaljevanju.

Najprej si oglejmo, kaj naša primerjava zajema. Izhajali smo iz potreb manj zahtevne družine, ki potrebuje dostop do interneta za dva osebna računalnika (1 mbit/s v smeri uporabnika, 256 kbit/s v smeri interneta), en televizijski priključek ter stacionarni telefon. Privzeli smo tudi možnost, da je na lokaciji uporabnika možen polno razvezani dostop. To pomeni, da uporabnik plačuje samo en račun za vse storitve, ne da bi moral še kaj plačevati Telekomu Slovenije za uporabo njegove infrastrukture.

Siol

Telekomovo hčerinsko podjetje je konec poletja pripravilo nove pakete in - kot obljubljajo v oglasih - nižje cene. Pa poglejmo. Za dostop do interneta s hitrostjo 1 mbit/s v smeri uporabnika in 256 kbit/s v smeri interneta ter en telefonski in televizijski priključek bomo pri Siolu odšteli 30 evrov. Za ta znesek dobimo še 120 minut brezplačnih telefonskih pogovorov v omrežju Siola in Telekoma Slovenije, če pa želimo neomejeno brezplačno klicanje na Siolove in Telekomove številke, bo mesečna naročnina znašala 37 evrov. V navedene cene so vključeni tudi televizijski programi HBO, ki so pri T-2 dodatna opcija, ki jo je treba plačati posebej.

Opremo (modem, IPTV set-top-box, IP telefon) dobimo pri Siolu za en evro, če podpišemo 2-letno vezavo, sicer pa bomo ob priklopu morali seči v žep za 139,90 evra. Stroški priklopa so odvisni od zahtevnosti in morebitnih dodatnih posegov v obstoječo infrastrukturo.

Vir: siol.net

T-2

Pri drugem največjem slovenskem ponudniku dostopa do interneta je mesečna naročnina na enake storitve (internet 1/256, televizija, telefon) prav tako 30 evrov. Toda k temu moramo prišteti 3,99 evra za mini TV programski paket ali 5,5 evra za osnovni TV programski paket ter še 8 evrov, če želimo gledati tudi filmska programa HBO in HBO Comedy. Po drugi strani pa T-2 že privzeto in brez doplačil ponuja neomejeno brezplačno telefoniranje v svojem omrežju.

Če se odločimo za osnovni TV programski paket, bomo tako na mesec skupno plačevali 35,5 evra naročnine oziroma 33,99 evra, če se odločimo za mini TV paket z omejenim številom televizijskih programov. Naročnina na HBO bo v obeh primerih ceno povišala še za 8 evrov.

Komunikacijska oprema (modem, IPTV set-top-box, telefon) je pri T-2 brezplačna in ni pogojena s časovno vezavo. T-2 prav tako ne računa stroškov priklopa.

Vir: t-2.net

Amis

Pri Amisu bomo za dostop do interneta s hitrostjo 1/256, televizijski priključek in telefon mesečno plačali 33 evrov. V to ceno je že vključenih 90 televizijskih programov (brez HBO, ki ga Amis ne ponuja) ter neomejena dolžina telefonskih klicev v Amisovem omrežju.

Kot navajajo na svoji spletni strani, dobi vsak nov naročnik brezplačen brezžični modem. Enako kot T-2 tudi Amis ne računa stroškov priklopa. Če se odločimo za sklenitev naročnine v času trajanja naročniške akcije -50 %, bomo prve tri mesece plačevali le polovično naročnino in prihranili 49,5 evra.

Vir: amis.net

Zaključek

Razlike v ceni med vsemi tremi ponudniki so dokaj majhne. Absoulutno najcenejši je trenutno sicer Siol, toda ne smemo spregledati, da nam bo zaračunal komunikacijsko opremo (če se ne odločimo za 2-letno vezavo) ter stroške priklopa. A po drugi strani je v njegovi ceni že vključen paket HBO televizijskih programov, za kar je pri T-2 potrebno doplačati kar 8 evrov. Neposredno primerjavo še dodatno oteži dejstvo, da T-2 in Amis ponujata neomejeno brezplačno telefoniranje v svojem omrežju, Siol pa le prvih 120 minut, če se ne odločimo za doplačilo 7 evrov. Toda - vprašajte se, koliko kličete v katero telefonsko omrežje in ugodna cena enega ponudnika se lahko morda kmalu izkaže za v končni fazi manj ugodno.

Ko se odločate za izbiro telekomunikacijskega operaterja, naj torej mesečna naročnina ne bo edini kriterij za izbiro. Dobro si oglejte, kaj posamezen operater ponuja ter čigava ponudba televizijskih programov in brezplačnih telefonskih storitev vam je bolj pisana na kožo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vseeno dam rajš mal več keša pa da mi vredu dela. Mam sicer Siol trio paket, pa ni večjih težav, včasih tv zašteka pa pač resetiram modem pa dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odločam se za zamenjavo ponudnika tel priključka od telekoma k amisu , amis je cenejši in ni potrebno plačevati naročnine .

ali je to pametna odločitev ali ne ?če ne zakaj ne ?

ali se lahko v primeru nezadovoljsta z amisom vrnem k telekomu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odločam se za zamenjavo ponudnika tel priključka od telekoma k amisu , amis je cenejši in ni potrebno plačevati naročnine .

ali je to pametna odločitev ali ne ?če ne zakaj ne ?

ali se lahko v primeru nezadovoljsta z amisom vrnem k telekomu ?

Se splača, je vsaj račun nižji. Pa na telekomu zaprosiš da ti prenesejo številko in je problem rešen.

Če se lohk vrneš je pa odvisn kako piše v pogodbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali se lahko v primeru nezadovoljsta z amisom vrnem k telekomu ?

odvisno kako pogodbo boš z amis podpisal, glede telekoma ni problemov glede vrnitve.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem telekomovec, pa te nimam kaj pljuvat. Komunikatorji so pa kot vsaka škatla polna elektronike, med stotimi jih ziher par ne dela, to je že statistika in ne telekom.

V današnjem času,kje je servis določene opreme, nebi smel biti problem najti.

V današnjem času ne bi smel biti problem s strani dobavitelja ali preprodajalca preveriti, ali zadeva dela, preden se jo izdobavi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V današnjem času ne bi smel biti problem s strani dobavitelja ali preprodajalca preveriti, ali zadeva dela, preden se jo izdobavi ...

itak, zato ima siol :

Vsem, ki razmišljate o naročilu storitve SiOL TV, in bi želeli pred odločitvijo preizkusiti vse njene prednosti in funkcionalnosti, omogočamo 2 mesečno promocijsko uporabo.

ne vem pa kako ima to urejeno amis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

http://www.siol.net/aktualna_ponudba/novi_...ni_siol_tv.aspx

mene zanima, a to že kdo ma?

a to pol dobiš še en dalinec da lahko vsako tv posebej upravljaš al moraš gledat ravno to kar je na ˝glavni˝ TV tam kjer je komunikator? pa bi wlan lahko uporabljal za brskanje po netu s telefonom al je to sam prenos TV signala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.siol.net/aktualna_ponudba/novi_...ni_siol_tv.aspx

mene zanima, a to že kdo ma?

a to pol dobiš še en dalinec da lahko vsako tv posebej upravljaš al moraš gledat ravno to kar je na ˝glavni˝ TV tam kjer je komunikator? pa bi wlan lahko uporabljal za brskanje po netu s telefonom al je to sam prenos TV signala

Gre za napravo, ki ti televizijski signal, ki pride iz modema po UTP kablu, brezžično prenaša na drugi del naprave, kjer koli v stanovanju. Torej dobiš 2 napravi, oddajnik in prejemnik. Oddajnik postaviš takoj za modem, povežeš ga z UTP kablom in nato postaviš blizu TV-ja še sprejemnik, ki ta signal lovi, in po UTP kablu spelješ zadevo v TV komunikator.

Zadeva deluje lepo, tudi v večstanovanskih hišah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da sem jih kar nekaj priklopil.....

zadeva deluje lepo, če ni kakšnih hudo armiranih betonskih sten vmes ali pa betonskih plošč. Novi Ruckusi imajo dva WLAN-a, od karetih je en skrit (namenjen za prenos IPTV) drugi pa je za prenos IP signala. Vendar obeh (vsaj na T2) ne moreš uporabljati naenkrat.

Zadeva prenaša tudi HDTV stream, vendar se z razdaljo kvaliteta signala slabša....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za napravo, ki ti televizijski signal, ki pride iz modema po UTP kablu, brezžično prenaša na drugi del naprave, kjer koli v stanovanju. Torej dobiš 2 napravi, oddajnik in prejemnik. Oddajnik postaviš takoj za modem, povežeš ga z UTP kablom in nato postaviš blizu TV-ja še sprejemnik, ki ta signal lovi, in po UTP kablu spelješ zadevo v TV komunikator.

Zadeva deluje lepo, tudi v večstanovanskih hišah.

rahel popravek....iz modema ne pride televizijski signal, temveč IPTV stream (da ne bo kdo tlačil s pretvorniki na koax kabel to v TV sprejemnik), katerega nato TV komunikator pretvori v televizijski signal.

In sprejemnika ne postavljaj blizu TV-ja, saj se pri starejših televizijah rade pojavljajo motnje v sprejemu sprejemnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ki ti televizijski signal, ki pride iz modema po UTP kablu,

je razumljivo za kaj gre...

glede motenja "signala" pri navadnih tv-jih, ne morem nič reč, ker jih nismo še veliko zmontirali, ker gre za novost v ponudbi...teoretično ne bi smelo, sam praksa je vedno druga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

@ tundercat,vprašanje za stručkota,ker si glih telekomovec.Zakaj na siol komunikatorju ne deluje hdmi povezava,tv mi javi,da dobi neznan signal???Se komu dogaja kaj podobnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napaka: siol tv vmesnik deluje brez problema, internet in telefon tudi. problem nastane pri vmesniku siol tv plus! po izboru siol tv vmesnika plus me vrže na prvi kanal (slo 1) in to je to. če hočem zamenjati program, spremenit glasnost oz. karkoli mi komunikator zmrzne,slika je črna, na komunikatorju pa gori zelena lučka in ura (ne prikazje kanala). EDINA rešitev po taki „zmrznitvi“ je da ga izštekam iz napajanja. problem se pojavlja že 2 tedna, na siolu so mi rekli da naj resetiram komunikator oO !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mel enake probleme, da ni pokazal kanala, pa če si kaj pritisnil je zaštekal, ampak zdaj dela dobr.l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
@ tundercat,vprašanje za stručkota,ker si glih telekomovec.Zakaj na siol komunikatorju ne deluje hdmi povezava,tv mi javi,da dobi neznan signal???Se komu dogaja kaj podobnega?

Pri hdmi-jih je zelo odvisno od firme tv-ja. pri philipsih je največ težav, pri kolegu recimo zvok ni delal, ma smo dali drugo verzijo na komunikator in sedaj zadeva deluje. načeloma imajo lcd-ji wizarde za nastavit hdmi, ga zaženeš in najde signal, pri Samsungu recimo samo vtakneš kabel not in je rešeno, pač zelo odvisno od proizvajalca. Če ti noče preko hdmi delat imaš 2 opciji. Porbaj pritisnit na komunikatorjevem daljincu sledečo kombinacijo tipk, eno za drugo. pritisni tipko "menu", nato "rumen" gumb, nato "moder" gumb. To te popelje v meni kjer ti piše verzijo komunikatorja, poleg tega imaš tudi 1 opcijo za nastavljat hdmi povezavo, probaj tam spremenit.

ČE to ne deluje, pokliči na 080 1000 in povej da imaš težavo s hdmi povezavo, naj proba kako drugo verzijo na komunikator naložit, oz. naj ti pošlje tehnika k tebi. Bo zrihtal.

napaka: siol tv vmesnik deluje brez problema, internet in telefon tudi. problem nastane pri vmesniku siol tv plus! po izboru siol tv vmesnika plus me vrže na prvi kanal (slo 1) in to je to. če hočem zamenjati program, spremenit glasnost oz. karkoli mi komunikator zmrzne,slika je črna, na komunikatorju pa gori zelena lučka in ura (ne prikazje kanala). EDINA rešitev po taki „zmrznitvi“ je da ga izštekam iz napajanja. problem se pojavlja že 2 tedna, na siolu so mi rekli da naj resetiram komunikator oO !!

poklič nazaj in reči da ti storitev ne deluje. lahko tudi probaš svoj komunikator odnest v mobitelov center ali pa k sosedu, ki ima siol tv, da tam probata če deluje ok. Siol tv + shema bo kmalu delovala po vsej sloveniji, trenutno mislim, da je vklopljena na Celjskem in mariborskem, ampak s časoma bodo navaden siol tv ukinili in bo na voljo le Siol Tv + vmesnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poklič nazaj in reči da ti storitev ne deluje. lahko tudi probaš svoj komunikator odnest v mobitelov center ali pa k sosedu, ki ima siol tv, da tam probata če deluje ok. Siol tv + shema bo kmalu delovala po vsej sloveniji, trenutno mislim, da je vklopljena na Celjskem in mariborskem, ampak s časoma bodo navaden siol tv ukinili in bo na voljo le Siol Tv + vmesnik.

smo po dougem casu postimal :D subnet sm mau na mrezi 255.255.0.0. smo dal na 255.255.255.0 pa dela bp :D

hvala vseeno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

da bomo razbil unedva kurca od gorenske televizije, ker nic ne ustimata za normalno televizijo....

(za nas lokalce... sj veste o cem govorim)

Popravljeno . Popravil JMatic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A standard +HBO pa ne gre ane?

Ma sam če zdej za tako ceno ne bo delal, bom skos na telefonu visu, pa ma da zaradi nedelovanja dajo cenejšo naročnino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!