Skoči na vsebino

Dost mam!


_jezus_

Priporočene objave

Zdej te dneve, ko je lepo vreme bi se rad malo zapeljal, alpa v solo sel... Ampak ker vecino tedna skuter stoji, potem ko ga hocem vzgat, nikakor ne rata...

Stisnem zaug do konca in kurblam... mine 10 min - nič... po 20 min mi celo uspe... A glej ga zlomka ko je ura potem ze 8.00, ko mam jest solo.

No, in zdej me zanima kaj nej nardim da mi bo skuter vzgal... Ko je blo se dokaj toplo, je po petem kurblanju vzgal... zdej ko pa je mrzlo in ko vecino tedna stoji, se pa pol ure jebem da vzgem skuter. Pride kej nujga umes, pa clouk ne more normalno vgat pa se zapelat...

Torej, kaj nej nardim, da mi bo skuter v kulturnem casu vzgal?

Hvala za pomoc...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja runnerca ZAENKRAT vžiga brez težav sam kk to da motor vžigaš 20 min,mogoče svečka,al ga čez čaz zalije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se mel 17,5 se mi je dogajalo da ko je v garazi cez noc stal mi ga je dobesedno zalilo zakaj nevem :hmm: mozno da ni blovec dol do konca cist priso al pa nekaj takega pol pa sem ga tudi 5min kurblal da je vzgal.... :cry: :angry: :angry: Zdaj pri 19ki pa dam samo zaug al pa se to ne pa vzge brez problema :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, prej je bla not Denso svecka, pa ker tudi ni dobro vzigal sem hotu menjat za ngka, samo niso meli... tko da sm vzel bosna super tacajt...

Moram mat nafehtat da me zapelje do tiste trgovine, ko majo ngka svecke... samo se vedno nevme kero naj vzamem... Drugace pa nebi reku da ga zaliva... Ker je vse ok.. samo vziga slabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa notri je se original fergazer, tak da nevem zakaj bi ga zalivalo...

Aja, pa tisti ki se ne vete... not je malossi gus 70....

prosu bi za kako resitev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če ga maš v garaži pol ti tolk cajta glih nebi smel delat problemov??!? :hmm:

Sam ka pa na nožn kurbl...a to se ti pa ne da :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej ga vžiga na nogo se mi zdi, k na elektriko ti zmanjka akumulatorja po ene 10ih poskusih?

drgač pa, jaka, ja ka čem ne ;)

neki čuden skuter maš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am, jest ga na nogo vzigam.... ker na elektro pa sploh ni sans da bi vzgal... razen po tistem ko se neham vozit... eno uro po voznji lahko na elektro. Mogoce ce bi dal mocnejsi starter gori...

Jest bom sel ke, pa reku kaj mam zaeno masino, pa bo ze eno dal... cene bom pa res ngk racing vzel... samo upam da ma takratek navoj.

Aja, drugace mi je pa aerox aka shocker povedu, da je krivo tudi to, ka sem dajal prevec gasa... Upam da je to to... Ce ne pa nevem kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najvecji problem tega je pomoje nepravilno nastavljen fergazer pa neprava svecka. ali pa oboje;)

mojemu kolegu ful probleme dela nrg odkar je dal noter se 17,5 fergazer.

sma ga kurblala pol ure da je vzgal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap, gas!

ne dajat gasa, skuter more brez gasa vzgat z zaugom.

najvecji problem pa vam dela se ta presneti avtomatski cok, ki pr navitih motorjih pomoje ne opravlja dela dobro.

IMHO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, saj jaz mam tak rocni zaug... dokler je blo toplo, sem brez zauga vzigal, pa z gasom... ko sem zacel z zaugom sem tudi gas dajal... Fergazerja se pa jaz nism pipnu, odkar sm dobu skuter...

Zdej, menu bom svecko, pa tole z gasom kokr ste mi rekl... Upam da bo zadeva funkcionirala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morm rect da na mojem skuterju dela avtomatski cok prav fajn! Do zdej nism meu se nobenih problemov! Je pa mene to tut zaibaval ker sem ga vedno z gasom kurbau pol mi je pa mehanik reku da ko je mrzu motor sploh nesmes met gasa cene se je*es pol ure da ga uzges!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najvecji problem tega je pomoje nepravilno nastavljen fergazer pa neprava svecka. ali pa oboje;)

mojemu kolegu ful probleme dela nrg odkar je dal noter se 17,5 fergazer.

sma ga kurblala pol ure da je vzgal...

Možno da je to... :hmm:

Ko je motor mrzu ga obvezno kurblaj brez gasa!!!!!

To je tud dobr upoštevat! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je motor mrzu ga obvezno kurblaj brez gasa!!!!!

Točn tko ... gasa tut slucajn ne smes dat! niti mal! ker ga zazavgas tko.

Drgac pa zamenej svecko mogoce bo bol ...

Pa ves kva jes delam ... ne dam kontakta pa neki cajta po kurblu skačem ... pol pa dam kontakt pa zalavfam <-- to dost pomaga :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ves kva jes delam ... ne dam kontakta pa neki cajta po kurblu skačem ... pol pa dam kontakt pa zalavfam <-- to dost pomaga :doze:

No ob prvi priliki bom to sprobu, upam da te prilke nebo kmal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa notri je se original fergazer, tak da nevem zakaj bi ga zalivalo...

Aja, pa tisti ki se ne vete... not je malossi gus 70....

prosu bi za kako resitev...

kir avspuh pa mas?? menda ne for race?? k ce mas kak odprt auspuh, mors tud uplinjac met vecji. pa ce se ga nisi niti pipnu do zdej, se ga pa zdej pipn - razdri ga, in ga ocisti nesnage, pa zapomni si koliko obratov je bila igla odvita (privij jo do konca notri, in stej obrate, ko prides do konca si stevilke zapisi, uplinjac razdri, in ga ocisti, ko pa ga nazaj sestavljas, privij iglo do konca not, in jo za zapisano stevilo obratov nazaj odvij). koliko pa je star motor?? lahko das tud kakmu mehaniku nastelat uplinjac. aja, pa obvezno ocisti filter za zrak!! ocisti ga v blagi milnici (ce je originalen - gobast), in ga rahlo naolji s strojnim oljem, ali, se bolje, oljem za filtre!

ce mas pa originalen uplinjac, 70 kit in sportni izpuh, pol lahk gres kr po nov kit, da ti bo spet vzigu... ...pa vecji uplinjac se mimogrede kupi... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je tudi elektro en cas delal dobro en cas ne :wacko: neke dneve je mel...Rocni je za moje pojme 10x bolsi

Ja ta elektro štarter zna kr nagajt pr telih motorčkih manše kubikature...vem d k sm na avtošoli vozu TW125 sva včas iz inštruktorjm tud po 5 in več minut kurblala d je užgal...včas pa v prvo :hmm: O:-) Pa tud prjatli k majo kšne napilene skuterje učas jamrajo d ne užge na elektor...enim k je mrzu ne užge enim k je topu ne užge........boga in pol maš s temi elektro štarterji <_< :?

Nožn kurbl je zakon...saj za mopede pa tak sraje ;)

Pa ves kva jes delam ... ne dam kontakta pa neki cajta po kurblu skačem ... pol pa dam kontakt pa zalavfam <-- to dost pomaga 

Ja to sm tud slišu d zna pomagat pa če mi je avtomatik kej srov sm včas stisnu gumb za izklop pa kurblu ene parkat pol je pa šlo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao, kok sm se js z SRom (Yamaha) vedno matru da sm ga vzgal v avtosoli!! :D :D :D je reku instruktor "ja akumulator ma bol bogi, sej se bo nafilu", nafilu pa se ni niti po treh urah voznje v enem kosu!! :lol: :lol: :lol:

ja ni kej, masina je bla zdihana, rabla bi generalko - nov bat (al pa vsaj obrocke), ventile, svecko, olje, pa na nov nastelat uplinjac, vzig pa ventile. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!