Skoči na vsebino

Honda XL 600 V Transalp


BRANE

Priporočene objave

Ko se prebudi motorček in se obratomer umiri pri 1,200o/min človeku zaigra srce!!!Takrat k je bil obratomer na 6,000rpm pa nisem mel časa slikat!!! :P :D :yea2: :OK:

Ciao,by Pero

PS:Ej folk hočm še kako sliko vaših TA!!!!!

Ja sam da si sposodim digitalca pa jo bom slikal. :)

Zdele sem suh ko poper, pa opreme še nimam, pa registracija bo, ne vem, Imot verjetno letos zame odpade.... hm, ampak nekaj bom že pogruntal... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Kaj pa če nimaš kablov, kot jaz?

Če nimaš klem, ga ne moreš prklopit na kleme.

:rolleyes:

Nabavi si jih, ti znajo kdaj prav prit.

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj porinit ga vendar ne moreš kar tako kot npr. avto ali kaj?

Ej, točno to. Jaz sem morala lani nardit točno to. Me je en prijazen stric mal porinu po skladišču in je vžgal. Sam letos pa bi bla s tem jeba, ker je motor v mičkani garaži z zelo, zelo, ZELO strmo škarpo in bi rabla vsaj dva močna dedca, da bi mi ga najprej sploh iz garaže porinila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma tko se mi čudno zdi. Včasih,pred kake 20 leti B) smo mopede tko porival. Mislim TA je pa le mal večja stvarca. No saj jaz imam takoj en klanček- ovinek navzdol, takoj kake 50 m od garaže ampak je tud zelooooooo strm. (Če je moker ne morem ustavit motorja samo z zadnjo zavoro, ko se peljem navzdol, še sreča da je sedaj asfalt) Ampak valjda Honda ne rab pomoči pri vžigu, samo spodoben akumulator, če ne jo takoj gospodu Hondi nazaj peljem hehe :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, točno to. Jaz sem morala lani nardit točno to. Me je en prijazen stric mal porinu po skladišču in je vžgal. Sam letos pa bi bla s tem jeba, ker je motor v mičkani garaži z zelo, zelo, ZELO strmo škarpo in bi rabla vsaj dva močna dedca, da bi mi ga najprej sploh iz garaže porinila.

Si bos pa se dva desca nabavla ne; bojo se mal v garazi porinl :D (joke - brez zamere prosim)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sm lih včeraj študirala kako to, da sem imela po prvih dveh zimovanjih take probleme pri prvem vžigu, tokrat pa prav nobenih.

En vzrok bi lahko bil ta, da sem imela še premalo izkušenj in sem motor zalila, pa zato ni vžgal. Tokrat pa sem samo odprla čok in obrnila ključ, brez dodatnega ročnega dodajanja plina.

Pa še kaka ideja se mi je porodila, sam je raj ne bom tle javno opisovala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si bos pa se dva desca nabavla ne; bojo se mal v garazi porinl :D (joke - brez zamere prosim)

A nisem omenila, da tokrat ni blema z vžigom?

Če pa si namigoval na kaj druzga, je pa to :topic: in spada v drugo temo :P .) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokrat pa sem samo odprla čok in obrnila ključ, brez dodatnega ročnega dodajanja plina.

Ma to je to! Nič gasa ne smeš dat in vžge s prve! Tudi jaz sem zadnjič naredil to napako. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se prebudi motorček in se obratomer umiri pri 1,200o/min človeku zaigra srce!!!Takrat k je bil obratomer na 6,000rpm pa nisem mel časa slikat!!! :P :D :yea2: :OK:

Ciao,by Pero

PS:Ej folk hočm še kako sliko vaših TA!!!!!

Kako pa naj jo spravim tle gor? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadaj z UHU-jem namazi (sej to ni reklama .) ) pa na monitor fajn prtisn pa ce bos dolg pa dobr gor tiscal jo bomo mogoce tut mi kle gor vidl :lol1:

Ne, resno, sliko si shrani nekam na disk (ce imas digitalca, drgac mors skenirat), pol pa spodaj pod okencem kamor svoje odgovore pises je se eno okence za "priponko", kliknes BROWSE in dolocis lokacijo kje na tvojem raconalniku se slika nahaja pol pa samo se "poslji odgovor" kliknes in po posti bos prejel poloznico ker zasedas prostor na motosvetovem serverju in ko jo bos placal ti bojo sliko gor montiral.

:lol1: :lol1: :lol1:

Ne saj postopek je tocno tak samo nobene poloznice ni, da se nous ustrasu!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO PRVI PAMETN NASVET GLEDE SLIK NA TEM FORUMU! :grrr :D

Evo še moje slikce! :kva2:

post-4-1074766447.jpg

Popravljeno . Popravil Freemanx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO PRVI PAMETN NASVET GLEDE SLIK NA TEM FORUMU! :grrr :D

Evo še moje slikce! :kva2:

kva se mi fajn zdi :P :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svečke za različna temperaturna obdobja?

V Transalp Service manualu za starejši letnik '89 sem bral o treh tipih svečk in sicer za normalne temperature, potem temperature do 5 stopinj celzija in še en tip svečk primernih za daljše vožnje na višjih obratih. A to kdo upošteva? Mogoče kdo ve kako je s tem pri letniku '99.

Ali ima kdo mogoče service manual za letnik '99 za prekopirat? Tega za letnik '89 sem skinu na www.transalp.org in ga sestavu v knjigo. Če hoče kdo PDF naj pove. Na transalp.org so sicer neke sheme za letnik '99, ki mi pa nič ne pomagajo brez teksta.

gregorpi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK. Zdaj pa nas je že tolk (pa tolk novih), da bi bil čas, da oživimo idejo o srečanju transalpistov. Mogoče je mal zgodaj za kako furco, ampak prej ko se začnemo pogovarjat, več možnosti je, da se res dobimo. Sicer se bojim, da bom edina transalpistka, ampak pustimo podrobnosti (pa upam, da se motim)

Kaj pravite? Dajmo se preštet kdo je za?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo mogoče service manual za letnik '99 za prekopirat?

ja, gregorpi, ce te zanima mam pdf haynes service - repair manual za vse letnike transalp in africa twin. men zleda se kar podroben, mogoce bi ga pa moral ocent kdo, k vec sraufa motorje... kar se sveck tice, pise da morjo bit taprave (glede temperature) in da te tri vrste sveck obstajajo za vse te hondine v-twine (vsi letniki TA in AT). Ne pise pa zakaj in kaj gre lahko narobe ce ni tko...

je pa pdf velk cca 55 Mb, za mail "mal" prevec. jst sm ga dobu na e-mule in ga sheram...

ajed, lorenzo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem za. B) jasno Mačica! Sam ti menda nisi doma iz LJ. Pa saj to ni važn. Motor mislim registrirat tam nekje marca pol pa gasa... Pa se dobimo kje, magari pr tebi, rad imam vožnjo sploh pa z motorjem! Ali pa kako sredo na TM, če kdaj prideš tja? Pa OLP tudi, še nikol nisem bil na kakem druženju z motosvetovci...čakam na pomlad/poletje in da se začne dogajat. Ostali pa tud, a ne? Zihr je še kje kdo za srečanje Tranalpk in njihovih lastnikov oz. lastnic. :yea2: :OK: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svečke za različna temperaturna obdobja?

V Transalp Service manualu za starejši letnik '89 sem bral o treh tipih svečk in sicer za normalne temperature, potem temperature do 5 stopinj celzija in še en tip svečk primernih za daljše vožnje na višjih obratih. A to kdo upošteva? Mogoče kdo ve kako je s tem pri letniku '99.

Ali ima kdo mogoče service manual za letnik '99 za prekopirat?

Svečke pustiš skoz loh iste!Ni panike spljoh!!!Ker pol bi loh še olje menjal glede na temperaturna obdobja leta in hladilno tekočino, pa gume pa......................... :D :P .)

Jest mam original servisno knjigo za letnik 99. tako da če nucaš piš v PM in se enkrat ogas v LJ!!!! :P :)

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem za. B) jasno Mačica! Sam ti menda nisi doma iz LJ. Pa saj to ni važn. Motor mislim registrirat tam nekje marca pol pa gasa... Pa se dobimo kje, magari pr tebi, rad imam vožnjo sploh pa z motorjem! Ali pa kako sredo na TM, če kdaj prideš tja? Pa OLP tudi, še nikol nisem bil na kakem druženju z motosvetovci...čakam na pomlad/poletje in da se začne dogajat. Ostali pa tud, a ne? Zihr je še kje kdo za srečanje Tranalpk in njihovih lastnikov oz. lastnic. :yea2: :OK: :grim

Zakaj pa čakaš na pomlad? Saj se že zdaj dogaja. Prva grupna razpaljotka, ki bo, bo PFS.

Drugače imaš pa res. Trenutno nisem več v Ljubljani ampak kaj pa je to za nas motoriste? Ljubljana pa Ptuj pa res nista tooooooooooooooooolk zlo narazn. Aja, pa valjda lahko pridete tut k meni. Bomo ziher najdli kako lepo cestico za se zapeljat.

A pol noben drug ni za Transalp-MS-moto-happening.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam original servisno knjigo za letnik 99. tako da če nucaš piš v PM in se enkrat ogas v LJ!!!! :P :)

Mislim, da ne govori o "servisni knjigi", ampak repair manualu... Al imaš Hondin repair manual...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne govori o "servisni knjigi", ampak repair manualu... Al imaš Hondin repair manual...?

Ja v bistvu sem res mislil na Repair Manual za letnik 99. Sem se morebiti narobe izrazil. Če je servisna knjižca tista mala zadeva kamor se piše podatke o rednih servisih, jo imam. Ampak to je čist razvidno v mojem prvem postu. Kot sem že reku če rabi kdo takega za letnik 89 mu ga pa lahko pošljem v PDF.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No v bistvu mam kar oboje tako da un post še vedno velja!!! :P :afro1: :D :wacko: :) :D Pa sm vas!!! :lol1: :hmm: :P :D Torej PM!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!