Skoči na vsebino

Honda XL 600 V Transalp


BRANE

Priporočene objave

K je glih tema na vrhu bi izrabil priložnost :D in dodal da stane akumulator za Transalp (Bosch-identične mere) natanko 8.200sit!

Tastar me je pustu na cedilu pa sm ga kr stran bincnu!! 8)

Ciao,by Pero

Ps:Koliko let pa vam zdrži akumulator!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni zdrži aku na Transi v povprečju kakih pet let, sedaj imam tretjega (tokrat Varta). Elektronski napetostni regulator pri Transah daje od sebe razmeroma visoko napetost za polnjenje baterije, zato je pomembno preverjati nivo elektrolita in po potrebi dolivati destilirano vodo. Po mojih izkušnjah (enako so potrdili nekateri člani TA mailing liste) akumulator prvo sezono ali dve ne izgubi praktično nič vode, kasneje, ko že nekoliko oslabi, pa jo je potrebno nekajkrat v sezoni doliti. Povsem na koncu življenjske dobe akumulatorja pa voda dobesedno izginja, kar je dober znak za menjavo.

Pero, pa si dobil Boschev ekvivalent baterije "YB12-AB" (Yuasina oznaka, ki jo kot referenco navajajo tudi drugi proizvajalci)? Precej pogostejša izvedenka "YB12-AA" je sicer povsem enaka, le oddušek ima na levi strani namesto na desni. Pa je potem cevko zoprno lepo speljati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oddušnik je na napačni strani valda ampak zadeva s cevko je speljana 'profi' tako da panike ni spljoh!!!! :D Zdej pa samo še na cesto!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...akumulator prvo sezono ali dve ne izgubi praktično nič vode, kasneje, ko že nekoliko oslabi, pa jo je potrebno nekajkrat v sezoni doliti. Povsem na koncu življenjske dobe akumulatorja pa voda dobesedno izginja, kar je dober znak za menjavo...

S prav da me caka zamenjava akumulatorja :roll: :?

Namrec moram dolit vodo 2x - 3x na leto :?

A mogoce obstaja suhi akumulator za TA :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, Max, ni še treba. Ko bo treba dolivati vodo vsaka dva tedna, takrat bo čas za zamenjavo, če ga ne bo prej že kaka zima "vzela". Kot sem že prej omenil - regulator pri Transi je pač tako konstruiran, da daje razmeroma visoko napetost, zato akumulator malo bolj "brbota". Izguba vode je ponavadi majhna le prvo sezono ali morda dve, potem pa je treba dolivati dva- do trikrat letno, kot sam praviš. Pa akumulator vseeno dočaka povprečno pet let (originalna Yuasa je zdržala celo sedem sezon!!!).

Na TA mailing listi se je nekaj Američanov pohvalilo s "suhim" akumulatorjem, s katerim seveda ni nobenega dela z vzdrževanjem. Žal se menda ne dobi suhega akumulatorja pravih dimenzij za Transo, zato je treba narediti novo plastično škatlo za aku ali ustrezno predelati (odrezati) originalno škatlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, Max, ni še treba. Ko bo treba dolivati vodo vsaka dva tedna, takrat bo čas za zamenjavo, če ga ne bo prej že kaka zima "vzela". Kot sem že prej omenil - regulator pri Transi je pač tako konstruiran, da daje razmeroma visoko napetost, zato akumulator malo bolj "brbota". Izguba vode je ponavadi majhna le prvo sezono ali morda dve, potem pa je treba dolivati dva- do trikrat letno, kot sam praviš. Pa akumulator vseeno dočaka povprečno pet let (originalna Yuasa je zdržala celo sedem sezon!!!).

Na TA mailing listi se je nekaj Američanov pohvalilo s "suhim" akumulatorjem, s katerim seveda ni nobenega dela z vzdrževanjem. Žal se menda ne dobi suhega akumulatorja pravih dimenzij za Transo, zato je treba narediti novo plastično škatlo za aku ali ustrezno predelati (odrezati) originalno škatlo.

To bom pa vidu cez dva tedna, mislm ce ga je zima vzela :idea: :?

Ehhh, f to se pa neum spuscal :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Macica ko ti zmanka elčektrolita oziroma raven tekočine v akumulatorju pade pod minimum!!Vsak akumulator, ki je tekočinsko polnjen naj bi imel oznako min max preko max pa tud ne smeš natočit!Dotoči se samo destilirano vodo!!! :!: :idea:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Macica ko ti zmanka elčektrolita oziroma raven tekočine v akumulatorju pade pod minimum!!Vsak akumulator, ki je tekočinsko polnjen naj bi imel oznako min max preko max pa tud ne smeš natočit!Dotoči se samo destilirano vodo!!! :!:  :idea:  

Ciao,by Pero

Tocno tak...

Sevedi je pa priporocljiv de das naprej stransko plastiko dou, ker drgac nea mor vidt ama bas nist :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj res, Mačica, ima mogoče "ta nova" Transika že baterijo brez vzdrževanja? Potem dolivanje H20 odpade... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, se mi zdi, da je v manualu nekaj o taki bateriji omenjeno. Bom še enkrat preverila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tastar me je pustu na cedilu pa sm ga kr stran bincnu!! 8)

???? Upam, da na naravi-prijazen način... :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zraven novega TC motoshopa sem zadnjič opazil trgovino s kvalitetnimi akumulatorji (BOSCH,...) vseh velikosti in kapacitet ... cene so se mi zdele precej ugodne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zraven novega TC motoshopa sem zadnjič opazil trgovino s kvalitetnimi akumulatorji (BOSCH,...) vseh velikosti in kapacitet ... cene so se mi zdele precej ugodne.

Ja natanko tam sem jast kupil akumulator za mojo Transalpko in morm rečt da se vedejo zelo poslovno!!(Akumulatorstvo Gajzer) :!: :!: :!: Prišel sem tja in takoj so mi preverili z elektronskimi napravami moč akumulatorja(je mel samo še 20% zagonske moči) ter mi predlagali nakup novega!Imajo ogromno izbiro vseh vrst akumulatorjev suhih in mokrih za avte in motorje!Važn je da je hitro in da majo na zalogi!Akumulatorje majo shranjene suhe tako da ne stojijo na policah in se praznijo!!!Takoj ko sem se odločil za nakup so ga napolnili z kislino in mi ga montirali v motor!Uporaba je bila takojšnja in zadovoljen sem se odpeljal novim dogodivščinam naproti olajšan za celih 8.000sit za Bosch-ov akumulator, ki uliva zaupanje!!

Pa še najpomembneje - oni stare neuporabne akumlatorje pošljejo BREZPLAČNO v Mežico na ekološko uničenje!!!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

PETERR

Novinec

Član od: četrtek, 03.04.2003 20:21

Objav: 1

Kraj: Kras

Objavljeno: 04 apr 2003 08:10 Zadeva: feltna

--------------------------------------------------------------------------------

Lep pozdrav vsem!

Iščem kolesni obroč prednjega kolesa za Hondo transalp xl600v letnik 95 (ZLATE BARVE!!!)! Če kdo ve kje bi ga dobil, ali pa mi ga ima za prodat, naj mi prosim odpiše!

LP Peter

Nazaj na vrh

BRANE

Član

Član od: sobota, 06.10.2001 21:21

Objav: 460

Kraj: Kazakhstan

Objavljeno: 04 apr 2003 08:20 Zadeva: Re: feltna

--------------------------------------------------------------------------------

PETERR je napisal:

Lep pozdrav vsem!

Iščem kolesni obroč prednjega kolesa za Hondo transalp xl600v letnik 95 (ZLATE BARVE!!!)! Če kdo ve kje bi ga dobil, ali pa mi ga ima za prodat, naj mi prosim odpiše!

LP Peter

Probej vprašat na motorsport, 05- 6251 222.Sej ne da delam reklamo, ampak tam sem nekej tacga vidu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bi bilo dobro it v Italijo, ali pa koga prosit , ki potuje redno po tistih krajih.....

V Italiji je veliko odpadov z raznimi motorji, cene so ugodne.... Velikokrat se ne splača popravljat tu v Sloveniji, temveč le it v Italijo in kupit nadomestek - je veliko bolj ugodno. Vsaj kar se tiče večjih popravil....

Pa še to - Transalpk je v Italiji kolikor hočes - zelo priljubljen motor....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izvedel sem, da menda Transalpov ne delajo več v italijanski Atessi, temveč v španski tovarni "Montesa Honda". Proizvodnja naj bi bila prenešena že decembra 2001, po petih letih izdelave Transalpov v Italiji. Tovarna Montesa Honda je v celoti namenjena izdelavi Hondinih motociklov z "V" motorji, v italijanski tovarni pa sedaj izdelujejo le skuterje. Norčevanja iz "makaronarskih Hond" je torej konec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
PETERR je napisal:

Lep pozdrav vsem!

Iščem kolesni obroč prednjega kolesa za Hondo transalp xl600v letnik 95 (ZLATE BARVE!!!)! Če kdo ve kje bi ga dobil, ali pa mi ga ima za prodat, naj mi prosim odpiše!

Tole sem našel na internetu na strani salomon.si če bo kaj v pomoč!Sem semle napisal ker člana peterr ni mogoče kontaktirati !!!

platišče, sprednje, za honda XV 600 transalp, novo, zapakirano. Cena: 20.000 SIT

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me kakšna je vaša hitrost na avtocesti ko se vozite z vašo Trasnsalpo in koliko cajta jo prakticirate v enotnem tempu!!!??????

Jaz se probam zadržat da med 140-150 km/h več pa čim manj pa mi vseeno velikokrat uide izpod kontrole in se zalotim da tudi po 10 min tišim na ful gas (no ja borih 170 km/h)!!!!!!

Kako deluje to dolgotrajno vrtenje na visokih obratih na dele motorja in ali lahko pride pri tako 'hitri' vožnji do resnejših okvar????

Ciao,by Pero

Popravljeno . Popravil pero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izvedel sem, da menda Transalpov ne delajo več v italijanski Atessi, temveč v španski tovarni "Montesa Honda". Proizvodnja naj bi bila prenešena že decembra 2001, po petih letih izdelave Transalpov v Italiji. Tovarna Montesa Honda je v celoti namenjena izdelavi Hondinih motociklov z "V" motorji, v italijanski tovarni pa sedaj izdelujejo le skuterje. Norčevanja iz "makaronarskih Hond" je torej konec...

Uh, res je... če se ne motim, smo tudi na motosvetu pisali o tem... Samo tistih starih novic žal nimamo v arhivu, še čakajo, da jih na novo vnesemo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Originalne rezervne dele (tudi špice) se dobi po naročilu npr. na Honda servisu AS v Trzinu. Na naročeno čakaš dva tedna. So pa originalni Hondini deli obupno dragi. Še sreča, da jih ne rabim ravno pogosto... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!