Skoči na vsebino

Honda XL 600 V Transalp


BRANE

Priporočene objave

tudi pri meni se pojavlja rahlo škrtanje pri prestavljanju v višjo prestavo. To se dogaja pri manjših brzinah, pri mestni vožnji. Drugače je pa vse OK. Ne vem, malo sumim sklopko (18kKm), ker mi tudi ko stojim na mestu, ne gre vedno lepo v prvo prestavo. Bo verjetn treba mal k dohtarju pelat. :xx:

Pri 18k km sklopka ne bi smela bit; verjetno jo je treba samo naštelat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve v koliko sekundah potegne transalpka od 0 do 100km/h? Pa če ima še podatek za varadero bi tudi prosil.

LP

Zakaj je pa to pomembno?

Do sto gre kar hitro, do 150 tudi, do 200 se malo dalj vleče, do 220 in še dve črtici čez pa traja celo večnost.

Podatek za Varo, seveda.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je pa to pomembno?

Do sto gre kar hitro, do 150 tudi, do 200 se malo dalj vleče, do 220 in še dve črtici čez pa traja celo večnost.

Podatek za Varo, seveda.

To je pomembno ker je to kar si napisal subjektivna ocena vsakega posameznika, mene pa zanimajo konkretno številke, ki govorijo tudi o (pod)hranjenosti agregata.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve v koliko sekundah potegne transalpka od 0 do 100km/h? Pa če ima še podatek za varadero bi tudi prosil.

LP

Hej, a je to pri Transalpi pomembno? Kaj je to dirkalnik? Mislim, haloooooo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 100 mislim, da ima slabih 6 sekund, Varadero pa okoli 4 sekunde - razlika je očitna, vendar, če te zanimajo te številke, ne boš gledal za 650 kubičnimi endurami :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pomembno ker je to kar si napisal subjektivna ocena vsakega posameznika, mene pa zanimajo konkretno številke, ki govorijo tudi o (pod)hranjenosti agregata.

LP

Kar se podhranjenosti agregata tiče, bi se jaz rajši fokusiral na navor, ne na pospeške do 100, ki so relativno nepomembni. PO mojem mnenju šteje predvsem navor. Transalpu ne bi škodilo kakih 10Nm več -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 100 mislim, da ima slabih 6 sekund, Varadero pa okoli 4 sekunde - razlika je očitna, vendar, če te zanimajo te številke, ne boš gledal za 650 kubičnimi endurami :rolleyes:

Pelinkovec hvala tebi in seveda rstdriver, da sta mi lahk zrihtala ta podatek.

Mislim, da smo se malo narobe razumeli. Nisem rabil tega podatka, ker iščem motor, ki potegne ko hudič ampak zato, ker kopujem prvi motor in nimam pojma, koliko ta stvar zares potegne. Če bi bla transalpka bol švoh in bi imela recimo 10-12s pol bi verjetno gledal za varaderom. Tako pa vidim, da pospešek pri obeh motorjih krepko presega moja pričakovanja in sedaj vem da nebom naredil narobe če se odločim za "švohnejšo" transalpko. Kar se pa navora tiče, vem da je ta skoraj najbolj pomemben, ampak po tem nisem spraševal, ker sem ta podatek že zasledil.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem času sem opazil tudi nenavaden zvok pri prestavljanju navzdol (5-4 oz 4-3), kot nekakšno škrtanje (ne vem, mogoče tudi čelada nekoliko popači zvok :unsure: ), mislim, da tega včasih ni bilo slišati. V prostem teku dela vse OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem času sem opazil tudi nenavaden zvok pri prestavljanju navzdol (5-4 oz 4-3), kot nekakšno škrtanje (ne vem, mogoče tudi čelada nekoliko popači zvok :unsure: ), mislim, da tega včasih ni bilo slišati. V prostem teku dela vse OK.

Zaradi škrtanja v menjalniku sem se pozanimal na servisu, kjer so mi zagotovili, da ni to nič narobe, da je to normalen pojav. Povabili so me celo, naj si pridem stvar pogledat na šolskem primeru, ki ga imajo tam. :hmm:

Pa vseeno naj ti nekdo preveri če je en taki mali zobniček tam notri čist OK. Meni je počil ob precej neprimernem trenutku (v Dolomitih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vseeno naj ti nekdo preveri če je en taki mali zobniček tam notri čist OK. Meni je počil ob precej neprimernem trenutku (v Dolomitih).

Najleša hvala za opozorilo, drugače bi verjetno čakal do rednega servisa, se pravi še 3kkm. Do takrat bi pa bilo lahko že marsikaj narobe :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno bedasto vprašanje: zakaj ima Transalpica tako ozke pnevmatike (90 spredaj in 120 zadaj (stara še 130 zadaj) ko pa imajo večje že 50 ccm skuterji (npr. Piaggio NRG Power 50 ccm ima 120 spredaj, 140 zadaj) ?

Vem da imajo rally avti, ki vozijo po snegu zelo ozke gume da je pritisk na podlago čim večji (-> boljši oprijem) ampak z Transalpico se večina ne vozi po snegu .

Popravljeno . Popravil Xwrt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno bedasto vprašanje: zakaj ima Transalpica tako ozke pnevmatike (90 spredaj in 120 zadaj (stara še 130 zadaj) ko pa imajo večje že 50 ccm skuterji (npr. Piaggio NRG Power 50 ccm ima 120 spredaj, 140 zadaj) ?

Vem da imajo rally avti, ki vozijo po snegu zelo ozke gume da je pritisk na podlago čim večji (-> boljši oprijem) ampak z Transalpico se večina ne vozi po snegu .

Enduro gume? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno bedasto vprašanje: zakaj ima Transalpica tako ozke pnevmatike (90 spredaj in 120 zadaj (stara še 130 zadaj) ko pa imajo večje že 50 ccm skuterji (npr. Piaggio NRG Power 50 ccm ima 120 spredaj, 140 zadaj) ?

Vem da imajo rally avti, ki vozijo po snegu zelo ozke gume da je pritisk na podlago čim večji (-> boljši oprijem) ampak z Transalpico se večina ne vozi po snegu .

Po snegu res ne, ampak če imaš pa ustrezne gume, pa lahko greš na relativno zahteven teren z njo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po snegu res ne, ampak če imaš pa ustrezne gume, pa lahko greš na relativno zahteven teren z njo.

alora te povabimo na kako enduro furco.. samo da jest ne bom kej kriu, slučajno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj so začeli Transalp-sestavljati v Italiji ...madona so nemci alergični na italjansko kvaliteto(forumi) pa čeprav pod palico Japoncev :naughty: upam da so jim motorje že pripeljali sestavljene?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Že nekaj časa si ogledujem Transalpe, ker bi rad presedlal s hard endure na nekaj bolj umirjenega in sposobnega daljšega(500km) potovanja, tudi v dvoje včasih. V oči mi je padel tale oglas: http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=1602037

Primerno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, zbrisali so!

Se pravi Transalp 650, l. 2000, 3690 eur, lepo ohranjen iz Italije. Imajo ga v Moto Hitu v Krškem. Ima kdo izkušnje s to trgovino? Svetujte prosim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kolkr sm jst pregledval oglase pa tud nekajkrat se oglasu v Motohitu majo sicer dokaj visoke cene, so pa motorčki solidni in prpravleni za vozt.

Nisem na nobenem opazu da bi bil sesut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alora te povabimo na kako enduro furco.. samo da jest ne bom kej kriu, slučajno.

Slučajno imam trenutno cestne gume gor, zato te bom morala kdaj kasneje za besedo prijeti. Drugače pa sem se že po Počku vozila, pa čez Durmitor. No, torej... po 'grdih' gozdnih cesah gre čist kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj so začeli Transalp-sestavljati v Italiji ...madona so nemci alergični na italjansko kvaliteto(forumi) pa čeprav pod palico Japoncev :naughty: upam da so jim motorje že pripeljali sestavljene?????

V Italiji jih pa že kar nekaj časa ne sestavljajo več. Trenutno jih delajo v Španiji (po mojih zadnjih informacijah)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno imam trenutno cestne gume gor, zato te bom morala kdaj kasneje za besedo prijeti. Drugače pa sem se že po Počku vozila, pa čez Durmitor. No, torej... po 'grdih' gozdnih cesah gre čist kul.

Gre, a brez stranskih kovčkov...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če kdo rab šipo za Transalp 600 - originalne velikosti - jo z veseljem podarim, saj mi dela samo napoto...................

Popravljeno . Popravil tonystx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!