Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

Aja, pa še to:

Zej k si že ravno "v zagonu" tole zadevo fajn skitaj, polakiraj, spoliraj, pa potegni poj dol kalup. Ta bo pa moral bit dvodelni; za nekaj dodatnega truda boš lahko imel karbonski pokrov za tank!

Nisi mu pa povedal, da bo moral narest delilno ravnino, če bi hotel kalup delat. (da bi lahko polovici "zašraufal" skupaj).

Če bi potem v kalup zlamineral kakšni 2plasti Carbona... bi še tehniki v GPju občudovali tvoje delo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi mu pa povedal, da bo moral narest delilno ravnino, če bi hotel kalup delat. (da bi lahko polovici "zašraufal" skupaj).

Nisi mu povedal. Seveda mu nisem; to je logično da paše zraven...

Kuko pa bi drugače naredil?

Delilno ravnino se da zelo enostavno naredit .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo z ˝dremlom˝ na grobo zbrušene večje neravnine in nepravilnosti pri izdelavi ter izrezana luknja, da bom mopedu lahko dal pit

Kaj bo en kital tole kot nor :D En nasvet: manj je več ;)

Drgač pa, fajn... dobr zgleda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem ga prav razumel je hotel povedat da je preveč debelo in zaradi več slojev je nastalo več neravnin. Posledično več kitanja in brušenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam doma taprav karbon.

A bejž ga no :rolleyes:

Manj je več_v tem primeru odlična izjava! :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim notrnji blatnik z ščitnikom verige za HONDO Vardero 1000.

Karbon,poliester....vseeno.

Kje dobiti in za kakšno ceno!?

Klical i pošiljal SMS na nekatere številke omenjene v tem foromu,brez uspeha.

Prosim za predloge in ponudbe!!!

Lahko tudi na PM.

Na ebay-u zadeva stane 98 EUR ampak dam več na izdelek katerega lahko preden ga kupim, vidim.

Hvala in LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tukaj imaš vse od a do ž KLIK . Naročiš kar rabiš - plačaš s kreditno kartico in v roku dveh dneh imaš robo doma. Je pa to zelo kvalitetna roba zato je tudi mogoče malenkost dražja!

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ker je malo posijal sonček delo počasi napreduje...

zbrušeno (na roke :wacko: ) po prvem kitanju:

post-9362-1232997039_thumb.jpg

post-9362-1232997050_thumb.jpg

...in ker so se še vedno poznale jamice, je bilo treba še enkrat nanest kit, brusil pa nisem več ker me je že ornk roka bolela :)

post-9362-1232997061_thumb.jpg

PS: mogoče kdo izmed vas mojstrov že iz slik vidi da nekaj ne bo izpadlo v redu, če tako, prosim za kak nasvet, jaz to prvič pacam :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem nevam kak majstr. Ti pa lahko dam en nasvet-sam ne obupaj pa bo. Jst sem včasih tud po 5-krat kitu in brusu pred šprickitom :headbang:

Drugač bo pa pomoje kar uredu izpadla zadeva.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja obupat ne smem ker sem že do tu prišel.......sem pa danes v garaži našel gumijasto šajbo, ki jo vpneš na bormašino, gor daš pa tist okrogel šmirgel, tako da sem rešen polovice muk :D tiste grebene bom z mašino pobral, obliko bo pa treba na roke dobit........zaenkrat delam z 60 šmirglom, da odbrusim grebene, nato imam 150 šmirgel da dobim lepo linijo, za finiš pred šprickitom imam pa še vodobrusnega 600

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

600 za finiš pred šprickitom je totalen overkill :) Če boš s 180 bo čisto dovolj, tudi z manj se da :)

Pa tudi sicer ni potrebe po 600 vodobrusnem, lažje kot packat z vodo je da kupiš tiste brusno penico (ne vem točno kako se imenuje) Skratka šmirgel, samo da ima spodaj 5mm pene. S tistim zbrusiš na suho in je. Jaz ponavadi prakticiram pri šrpickitu 320, dokler ni vse gladko, potem pa samo na hitro čez z 600, da zgladiš raze od 320 in akcija. Ni 100% nič videt :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje kita niti šprickita ni preveč priporočljivo brusit z vodobrusnim-se lahko baje vlaga ˝uleže˝ v kit pa potem barva odstopa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš da bo lepo pobarvano in prelakirano i nse ne bo voidlo sledi od brušenja potem ti svetujem da na koncu drgneš še s 1000ko in na koncu 2000 plus poliranje. Šele takrat boš dobil izdelek perfekten!

Glede nato da verejtno delaš to za na pisto pa tako ali tako ni važno.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš da bo lepo pobarvano in prelakirano i nse ne bo voidlo sledi od brušenja potem ti svetujem da na koncu drgneš še s 1000ko in na koncu 2000 plus poliranje. Šele takrat boš dobil izdelek perfekten!

Glede nato da verejtno delaš to za na pisto pa tako ali tako ni važno.

LP

To je po mojem mnenju čisto pretiravanje.. Sem že precej tega delal zase in za druge, na avtih in motorjih, pa tudi pri ličarju sem delal.. 600 oz 800 gobica je več kot dovolj za perfekten izdelek. Seveda ne samo z eno roko baze in laka, tle brezveze škrtarit za tisti deci.. Seveda to ne pomeni, da nalivaš sedaj, da vse teče, ampak eno srednjo pot. Če mene vprašaš je 800 še boljše kot 2000, ker podlaga mora bit malo spraskana, da se baza dobro veže. Če pa še poliraš pred barvanjem boš pa pomoje naredil prej škodo kot kaj drugega, ker se bo vse začelo luščit enkrat..

zato pa poznamo matiranje, ter matirne gobice in paste z grobimi zrnci.. Vedno preden nanašaš kakršen koli nanos, podlaga ne sme biti preglatka, ker čene se nanos ne veže in pride do luščenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim pol drgnejo ličarji ko se v laku pozna brušenje? To sem se vedno spraševal ... in to me tudi vedno moti. Kaj to se potem ličar ne potrudi dovolj in se mu ne da brusit?

Hvala za obrazložitev. Jst ponavad kalupe brusim ko norc tako da je šajba - potem tud izdelek ven pade tak kot je treba!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem s čim drgnejo ostali ličarji, samo pri nas na tak način kot sem opisal ni bilo nobenih rajs.. Tista penca je res zakon, veliko lepše se z njo dela kot z vodobrusnim, vsaj jaz :)

Za kalup je pa itak fajn, da je čimbolj gladek, ker pri kalupu je pa ravno obratno, tam pa se nanos ne sme vezat na podlago in bolj ko je zbrušeno, bolj gladek bo negativ in lažje ga boš odstranil s kalupa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje je namesto 1500 šmirgla uporaben tudi navaden list papirja (za printer recimo), ima podobno granulacijo

Se mi zdi da malo pretiravate.. Moji poliestre sem pokital, pripravil, zbrusil in pobarval sam. Brušeni so bili s penco 520 če se ne motim.. Ali pa 600. Ob prvi priliki, ko se vidimo kje na Marofu/Racelandu/Grobniku predlagam, da poskušata najt kakšno praskico :) Če bo kaj videt, dam takoj za :beer2: :D

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem s čim drgnejo ostali ličarji, samo pri nas na tak način kot sem opisal ni bilo nobenih rajs.. Tista penca je res zakon, veliko lepše se z njo dela kot z vodobrusnim, vsaj jaz :)

Za kalup je pa itak fajn, da je čimbolj gladek, ker pri kalupu je pa ravno obratno, tam pa se nanos ne sme vezat na podlago in bolj ko je zbrušeno, bolj gladek bo negativ in lažje ga boš odstranil s kalupa :)

Kje pa dobiš te pence-Mavrica, Merkur?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, jaz vedno vzamem preko koelga ličarja, kateri jemlje robo pri Silco ali Sikkens potujočem potniku, pride ceneje.. Vem, pa da ima vsaka trgovina z ličarskim materjalom. Pri nas na Rakeku je to Avto Minjon, ampak Mavrica tudi ziher ima. Za Merkur pa ne bi vedel..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!