Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

Mene pa zanima, če ma kdo izkušnje s poliestri od Čarmana pa če kdo pozna kakšnga mojstra k bi mi natančno izrezou lukne za luči pa žmigavce pa kolk bi to približn stalo.

Pa še to: navadne plastike sm jest pobarvou s čist navadnim sprejeom pa se nč ni razpokal al pa odlupil al pa krkol, a na poliestre se tud tko dobr prime?

Hvala

Oj. Dobijo se dvokomponentni spreji (v industrijski coni Stegne-imena trgovine se ne spomnem), ki super primerjo. Seveda z ustrezno pripravo. Lukne za luči pa lahko izrežeš sam. Jst se za take zadeve poslužujem Dremla z podljškom-gibljivo gredjo in najmanjšo rezalno poščico+brusilnim kolescem za popravke. Res z lahkoto reže poliester, kakšne nepravilnosti pa lahko še vedno popraviš z smolo in kitom. Bom poskusil poslikat izrez za zadnjo luč narejen po tem postopku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja največji problem je zarisat linije da bo vse pasalo tko kot treba, gre pa z minicraftom super ja, najprej z šajbico osnovo odrežeš, potem pa valjček z šmirglom gor pa se da v piko nardit, to je res super pripomoček pri takem delu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ste določeni smešni...imate originale popraskane...radi bi bili manekeni na motorju in pol kupujete poliester za na motor...pol pa še original luči not!

Saj pa te barvanje izrezovanje,kitanje...pride več kot je vredno vse skupi :whistle:

Izrezat moraš sam,če bi imel res rad v nulo...ker moraš pri SLO poliestru ojačat robe tam,da pol stoji kot mora....kupiš recimo v Quelle tisti strojček in se lotiš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ste določeni smešni...imate originale popraskane...radi bi bili manekeni na motorju in pol kupujete poliester za na motor...pol pa še original luči not!

Saj pa te barvanje izrezovanje,kitanje...pride več kot je vredno vse skupi :whistle:

Izrezat moraš sam,če bi imel res rad v nulo...ker moraš pri SLO poliestru ojačat robe tam,da pol stoji kot mora....kupiš recimo v Quelle tisti strojček in se lotiš....

Mam ponudbo za poliestre 240€ z izrezanimi luknjami, pol bom kupu še barvo (cca 100€) in vse skupi pobarvou pol pa še super lep set nalepk dau gor (130€) tko da bo vse skup nanesl 470€.

P.S. Kdo je ta Jani? Kšn kontakt bi biu faj, da vidm za kolk mi on zrihta poliestre+lukne.

Morm pa prej še prodt svoje plastike (komplet za 550€, desna bočna je podrsana in ma 1cm2 luknjo, leve plastike in blatnik so pa kot nove)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj so pozlačene nalepke da so 130€??? jaz za tok dnara dobim nalepk tok da je lahko ena pri drugi po celem mopedu, pa še oblikujem jih lahk sam, izbiram barvo, obliko, velikost,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam ponudbo za poliestre 240€ z izrezanimi luknjami, pol bom kupu še barvo (cca 100€) in vse skupi pobarvou pol pa še super lep set nalepk dau gor (130€) tko da bo vse skup nanesl 470€.

P.S. Kdo je ta Jani? Kšn kontakt bi biu faj, da vidm za kolk mi on zrihta poliestre+lukne.

Morm pa prej še prodt svoje plastike (komplet za 550€, desna bočna je podrsana in ma 1cm2 luknjo, leve plastike in blatnik so pa kot nove)

Ne razumem zakaj boš sploh dajal poliester gor!?Tud ko boš luknje izrezal ne boš imel nosilcev za luči.Poliester zelo redko sploh točno paše na motor.Cenovno ne boš nič profitiral,sam izgubil boš,ker boš motor kasneje veliko težje prodal!

Poliester je v bistvu namenjen,da se voziš z njim,če slučajno padeš.Originali pa počivajo v garaži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj so pozlačene nalepke da so 130€??? jaz za tok dnara dobim nalepk tok da je lahko ena pri drugi po celem mopedu, pa še oblikujem jih lahk sam, izbiram barvo, obliko, velikost,...

Mislu sm cel set nalepk, da zgleda kt MotoGP replica recimo. Zgledal bo super, ampak še 1x poudarjam da morm najprej sploh plastike prodat in za enkrat ni kej preveč zanimanja tko da je še največ možnosti, da bom kupu barvo v spreju, ki se ujema z mojo zeleno pol pa mogoče še kšne nalepke gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislu sm cel set nalepk, da zgleda kt MotoGP replica recimo. Zgledal bo super, ampak še 1x poudarjam da morm najprej sploh plastike prodat in za enkrat ni kej preveč zanimanja tko da je še največ možnosti, da bom kupu barvo v spreju, ki se ujema z mojo zeleno pol pa mogoče še kšne nalepke gor.

Evo, recimo nanepke, da zgleda takle stanejo 130€

motogp_kawasaki_zxrr1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse tole se da naredit za tretjino te cene, sam moraš dobit ustrezne datoteke na netu, pač greš na brands of the world pa snameš dol, pa še barve pa velikost lahko izbiraš po želji.....od teh k jih vidim na tej sliki imam napis Ninja, Kawasaki, kompleten monster energy logo z napisom, napis ZX-RR pa tistega akrapoviča tam čist pri izpuhu, to mam vse vektorske slike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo dobre izkušnje s kako ljubljansko tiskarno nalepk? Kontakt prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam ponudbo za poliestre 240€ z izrezanimi luknjami, pol bom kupu še barvo (cca 100€) in vse skupi pobarvou pol pa še super lep set nalepk dau gor (130€) tko da bo vse skup nanesl 470€.

P.S. Kdo je ta Jani? Kšn kontakt bi biu faj, da vidm za kolk mi on zrihta poliestre+lukne.

Morm pa prej še prodt svoje plastike (komplet za 550€, desna bočna je podrsana in ma 1cm2 luknjo, leve plastike in blatnik so pa kot nove)

Mislu sm cel set nalepk, da zgleda kt MotoGP replica recimo. Zgledal bo super, ampak še 1x poudarjam da morm najprej sploh plastike prodat in za enkrat ni kej preveč zanimanja tko da je še največ možnosti, da bom kupu barvo v spreju, ki se ujema z mojo zeleno pol pa mogoče še kšne nalepke gor.

Ne da bi ti hotel kvarit veselje, ampak imam za sabo nekaj izkušenj z barvanjem.. Če hočeš da bo zgledalo super, za zgoraj omenjenih 470€ ziher ne bo.. Kje je pa vračunan ličar, ki bo vse skupaj pobarval tako kot je treba? Barvanje komplet plastik kar nekaj nanese, tudi če barvo prineseš sam. Sploh pa ni strošek samo barva, strošek je tudi kit, da se poliestre v štartu spravi v eno solidno stanje, potem šprickit oz filer, da narediš dobro podlago, ter seveda prozorni lak, ki ga naneseš čez barvo. To je samo material. Pa dela je tudi nekaj, tako da pod 200€ težko verjamem da bi kdo delal tole. Razen če imaš kakšnega kolega, ki to bo naredil kot uslugo za stroške materiala.

Če se misliš pa sam lotit, pa načeloma podpiram take projekte, ker sem tudi sam take sorte, da rad ustvarjam doma take zadeve, ampak te moram opozorit, da pri ličariji ne gre to tako na simpel, če hočeš imet brezhiben izdelek (kar predvidevam, da hočeš, če te motijo tiste praske pri originalih). Torej če hočeš pobarvat sam, rabiš najprej primerne ličarske pištole, da bodo nanosi lepi in enakomerni (ni to pištola za 50€ iz Bauhausa, ampak so kar drage zadeve), poleg tega se ne uprablja za vse nanose iste pištole oz šob, če hočeš da je zadeva profi in najpomembneje, ne moreš barvat doma v garaži, ampak moraš to naredit v komori z ustreznim prezračevanjem in tlakom, da se izgoneš prahu in ostalim svinjarijam. To govorim, če hočeš super izdelek.

Če pa hočeš samo nekaj solidnega, se da pa vsekakor naredit to z malo inprovizacije tudi doma in s slabšo opremo, ampak potem jaz ne bi prodajal original plastik. Oziroma v nobenem primeru jih ne bi. Ko boš prodajal motor, boš več dobil za takega z original oklepi, ki so malo podrsani, kakor z brezhibnimi poliestri. Kaj šele, če bo narejeno malo po domače. Poleg tega pa poliestri nikoli ne bodo tako lepo stali na motorju kot original oklepi, kakšna špranja pride neenakomerna, pri lučeh je velikokrat opazit, da ni v nulo, poliestri največkrat nimajo nosilcev za luči prišraufat, je še s tem zajebancija..

Skratka, dat poliestre z lučmi gor namesto originalov, če ne misliš imet motorja za na pisto in je to ukrep za ohranitev tvojih oklepov, je pomoje neumnost.

Če pa hočeš drugačen look, oziroma drugačno barvno kombinacijo, bi pa jaz veliko raje kot kupil poliestre in se zajebaval z njimi, lepo pošvasal in pokital original plastike in preštrihal ter polimal te. Stroški barvanja in nalepk bodo ostali isti, 250e za poliestre ti ni treba dat, nimaš problemov z nosilci in še vse bo stalo na motorju tako kot mora. Plus lažje prodaš pobarvane original plastike kot pobarvane poliestre. Še lažje pa kar čisto original, v kolikor se gre samo za par prask :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm se odloču, da poliestrov ne bom kupvou.

Naredu bom tkole:

kupu bom en črn ter pa ujemajoč zelen sprej (barvo mi bojo po meri zmešal) in bom pobarvou na črno in zeleno da bo čimbolj podobno temu:

motogp_kawasaki_zxrr1.jpg

Žal mam pa podrajsan tud bl zgori pr stran zato bom po vzoru tegale naredu tist bel okvir s številko, le da bo številka bela okoli pa črno:

47975.jpg

Pol bom dau pa še printat nalepke: Kawasaki, Ninja, Monster Energy (po vzoru MotoGP replike) in pa še Continental, Agip, Regina in IXS bodo tam spodaj kao sponzorji (vse te logote mam že v .eps obliki).

Če mi rata bomo vidl čez 2 tedna, najprej je treba maturo narest pa gnar dobit.

Aja, pa ne mi govort, da ti spreji niso obstojni ker mam že par mescov gor barvo od spreja k je stal 8€ pa se ni nič olupla, zbledela al se na kakršn kol drug način uničla!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne spreji so OK. Jst sem sam mal skeptičen do enakomernosti nanosa ter končnega izgleda. Sem tudi jaz za svojga razmišljal o sprejih pa sem se premislil, tko da bom zadevo sam pripravil-pokital, dal v šprickit (sprej) ter tako ubistvu naredil večino dela, ličar bo pihnil bazo ter lak, kar pomoje nebi smelo bi t prov drago. Če pa boš delal z spreji nanašaj majhne plasti, vmes počakaj par minutk, da se zadeva prime in ne steče. Potem počakaj da se posuši, zbrusi z vodobrusnim in pihni novo roko-ene 3 bodo pomoje dovolj. Nato na bazo nanašaj lak v zelo tankih slojih pa tud preveč slojev ni vredu, ker tale lak iz sprejev če je predebel dobi nekakšen rumenkast, moten odtenek. Nakoncu pa zadevo še fajn spoliraj pa bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poliestri so po mojem mnenju primerni samo za na pisto. Kot je bilo že omenjeno je z njimi preveč ene improvizacije itd. Škoda kita,barve in laka za poliestre!

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne spreji so OK. Jst sem sam mal skeptičen do enakomernosti nanosa ter končnega izgleda. Sem tudi jaz za svojga razmišljal o sprejih pa sem se premislil, tko da bom zadevo sam pripravil-pokital, dal v šprickit (sprej) ter tako ubistvu naredil večino dela, ličar bo pihnil bazo ter lak, kar pomoje nebi smelo bi t prov drago. Če pa boš delal z spreji nanašaj majhne plasti, vmes počakaj par minutk, da se zadeva prime in ne steče. Potem počakaj da se posuši, zbrusi z vodobrusnim in pihni novo roko-ene 3 bodo pomoje dovolj. Nato na bazo nanašaj lak v zelo tankih slojih pa tud preveč slojev ni vredu, ker tale lak iz sprejev če je predebel dobi nekakšen rumenkast, moten odtenek. Nakoncu pa zadevo še fajn spoliraj pa bo...

mmmm, sliši se precej komplicirano, js sm zdej samo pošpricu gor pa se je lepo obdržal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bom spravu delat, bo ratal takole. Komentarji in Nasveti za popravke dobrodošli!

post-16264-1243884072_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

monster nalepko daj večjo in v linijo z odprtino za prepih čez hladilnik, napis monster pa v linijo z robom banje, takole:

post-9362-1243889843_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si rekel naj povemo svoje mnenje - moje osebno mnenje je da je original najlepši :) men vsa tista navlaka od nalepk prov ceneno izgleda!

No kakor koli se boš odločil in naredil, upam da ti dobro rata!

LP, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

monster nalepko daj večjo in v linijo z odprtino za prepih čez hladilnik, napis monster pa v linijo z robom banje, takole:

post-9362-1243889843_thumb.jpg

Popravljeno:

post-16264-1243927211_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si rekel naj povemo svoje mnenje - moje osebno mnenje je da je original najlepši :) men vsa tista navlaka od nalepk prov ceneno izgleda!

No kakor koli se boš odločil in naredil, upam da ti dobro rata!

LP, Rok

Mah sej bl k gledam bl se mi zdi original zakon, mogoče bom pa nazaj v original spravu, pa še pršparu bom velik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa nesi janiju potem tiste plastike katere bo moral kopirat pa jih bo mel za mušter, pa luči pa žmigavce še zraven nesi da ti jih bo kar montiral oz. bo najlažje naredil če bo imel vse zraven

A lahko prosim, če bi mi kdo sporočil GSM od janija na P.M.

Pred leti je imel eno, ki ni več prava :((((

Rabim namreč rep od Hornet-e, pa mislim da ima on kalup zanjo.

Hvala vam.

P.S. {off-topic} Kupim tudi originalna izpuha za SUZUKI GSXR1000 K7/8

če bi kdo imel kako info

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko prosim, če bi mi kdo sporočil GSM od janija na P.M.

Pred leti je imel eno, ki ni več prava :((((

Rabim namreč rep od Hornet-e, pa mislim da ima on kalup zanjo.

Hvala vam.

P.S. {off-topic} Kupim tudi originalna izpuha za SUZUKI GSXR1000 K7/8

če bi kdo imel kako info

Mogoče bo še kdo potreboval: Jani 070-817-765

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Proizvajamo racing oklepe za skoraj vse modele motociklov od nekje 97+. Izdelava možna v poliestru (270-320€) in karbonu (910€).

Za te modele imamo tudi pokrove vilic, okvirja, sklopke in alternatorja, nosilec oklepa, itd.

Več informacij na carbon2race@gmail.com ali 041 217 930 - Bruno.

Lp,

Bruno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sori, ne vem če sem zadela temo, mal sem iskala, pa nič ne najdem, pa bom tukej vprašala,.... če sem pa zgrešila, pa prosim da administratorji zbrišejo post...

danes sem imela prometno nesrečo in imam poškodovano plastiko pri smerniku, ker je motor padel na desni bok, je pritisnilo na smernik in počila je plastika okrog smernika, tako nekako polovica. Drugače ni poškodovana, samo plastiko je potrebno "pošvasat", tako je rekel prijazni motorist, ki se je ustavil na pomoč. Me pa zanima če poznate koga, ki dela to, pa ker imam pač zeleno ninjo, ali bo potem barva (ko bo enkat dokončano) ok? Ne vem, pač moja prva nesreča, pa rabm kakšen nasvet... ali naj kupim plastiko, samo to je pa za cel desni bok... pa baje so ti deli dost dragi... joj ne vem, uglavnem želim si čimprej zrihtat... pa bi bila vesela vsakega nasveta... hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je samo razpoka, se naravna in zašvasa z notranje strani. Če imaš srečo se vidi samo še razpoka in če te ne moti preveč ni nujno barvat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!