Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

V Ljubljani imaš enega nasproti Semenarne (na Tržaški cesti), ki se ukvarja s plastikami, amapak jih ne barva. Meni je nazaj namestil nosilec na plastiki in zaflikal luknjo.

P.S.: Sem videl, da hočeš, da je lepo...pol raje ne njemu nosit, ker boš mogel veliko brusit :)

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako plastiko je treba lepo zavarit, brezveze karkoli pacat s poliestrom ali kakšnimi drugimi lepili. Varjenje je bolj preprosto, bolj drži in lepše izpade. Mislim pa da ima večina ličarjev fen za varjenje plastike in zna to naredit naredit, ni nobena umetnost.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:S

Nič kaj dobre informacije. Simonsi- kok pa je to drago? Na splošno me tud zanima kok bi mi vse to računal (kitanje male luknje, krpanje luknje in barvanje- barvo sam priskrbim).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ti ne mudi s tem, se po sezoni, ko bo kaj več časa en dan oglasi pri meni pa prinesi sabo tiste kose kar je za pošvasat pa poflikat, pa ti bom tisto razpoko lepo zavaril, luknjo pa lepo zalil s plastiko, oziroma pokrpal s koščkom plstike enakega tipa, ter tudi obrusil nagrobo. Tako, da tisti ličar, ki bo barval ne bo imel skoraj nič dodatnega dela z ravnanjem, eno roko kita, pa bo.. Drago pa ne bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ti ne mudi s tem, se po sezoni, ko bo kaj več časa en dan oglasi pri meni pa prinesi sabo tiste kose kar je za pošvasat pa poflikat, pa ti bom tisto razpoko lepo zavaril, luknjo pa lepo zalil s plastiko, oziroma pokrpal s koščkom plstike enakega tipa, ter tudi obrusil nagrobo. Tako, da tisti ličar, ki bo barval ne bo imel skoraj nič dodatnega dela z ravnanjem, eno roko kita, pa bo.. Drago pa ne bo :)

Super, zmenjeno. Do 25. se moram prevažat na šiht, potem ti pa lahko dostavim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, zmenjeno. Do 25. se moram prevažat na šiht, potem ti pa lahko dostavim.

Jaz sem do sredine oktobra itak še bolj na tesnem s časom, zato pa sem napisal, potem po sezoni, ke konc oktobra.. Dokler je še vreme pusti lepo na motorju, pa skoristi še kakšen lep dan za kam peljat se :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, ni fora da se luknja samo zadela, fora je, da se tisti kavelj ukrivi nazaj tako da bo spet del plastike in da se tist šrauf naredi spet uporaben (treba mal zbrusit notranjost, da bo inbus not pasou, ker ga je asfalt zbrusu :( )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rakitna?

Ne gospod, to je blo že na začetku sezone. Če tm zdrsnem motor nebo le podrsan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kakšnim letom je nekdo že to vprašal, mogoče se je v tem času kaj spremenilo;kje v Slo. se da dobit hitre sponke?

te hitre sponke...so različnih dimenzij?Na kakšnem principu delujejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kakšnim letom je nekdo že to vprašal, mogoče se je v tem času kaj spremenilo;kje v Slo. se da dobit hitre sponke?

te hitre sponke...so različnih dimenzij?Na kakšnem principu delujejo?

To sem jaz spraševal stran ali 2 nazaj, dobiš jih pri Čarmanu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem jaz spraševal stran ali 2 nazaj, dobiš jih pri Čarmanu.

LP

V postu neposredno pred tvojim in še v enem prej piše :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tele hitre sponke, so te plastični čepki, k držijo plastike skup? ker me zanima kje se jih dobi, jih rebm ene par... :whistle:

Ne, to kar sem jaz iskal so kovinske sponke, ponavadi se poliestre s tem spenja, tiste plastične ki so pri originalnih plastikah boš verjetno dobil pri kakem boljšem serviserju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj motor je trenutno v takem stanju, kakor je razvidno iz slik in me zanima:

-s čim bi se dalo doma zlepit razpoko vidno na slikah?

-kateremu ličarju naj bi dal za popravit :

-ukrivit tist štulc s šraufom in ga zadelat nazaj, da ne bo luknje v plastiki,

-lepo pokitat tisto na zadnji plastiki,

-vse skupaj pobarvat,

da bo najlepše naredil, po možnosti kdo, ki je iz Lj ali okolice. Ali pa iz primorske!

Hvala in LP,

Urban

Jaz sem plastike na enem motorju švasal kar z 150W aparatom za spajkanje, lepo precizno se da združiti pokneni del, s tem da sem dodal tudi malo dodatne plastike, na nekaterih delih, ki so privijačeni, pa sem jih dodatno ojačal z karbonom in 2plasti 120g tkanine. Vse skupaj izpadlo odlično.

Fsm

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z karbonom in 2plasti 120g tkanine.

Zagotovo si ojačal s steklenimi vlakni; karbon je za take flikanje predrag, sploh omenjeni, ki je 9x9 1K nitka.

Na enak postopek sem flikal jaz mojo CBR. Zadeva res izpade odlično, vendar je na spoju, ki je ojačan z vlakni potrebno spoj ojačat TUDI z zunanje strani, drugače se kmalu na tem mestu pojavijo razpoke; sicer zadeva stoji skupaj vendar so razpoke na laku vidne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem imel "ugodno" priložnost in sem kupil poliestre(komplet) za moj motor. Prosil bi za nasvet, kje je kakšen dober mojster

ki bi mi zadek s sedežem popravil(na sprednjem delu kjer je luknja za šrauf je odlomljeno, bi ga rablo štukat oz. drugače improvizirat), potem pa vse skupaj pobarvau,če je možno pa na koncu še z vsem dodatnim materialom(hitre sponke itd.)zmontiral.Ja, sm zahteven in na komot.laugh.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Sm prebrou temo, sam ni blo nč konkretnga z plsatikam iz Hong Konga...Jih je kdo dejanskko naroču? da ni pol kak nateg, notr pa use poprasakn pa te scene... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel "ugodno" priložnost in sem kupil poliestre(komplet) za moj motor. Prosil bi za nasvet, kje je kakšen dober mojster

ki bi mi zadek s sedežem popravil(na sprednjem delu kjer je luknja za šrauf je odlomljeno, bi ga rablo štukat oz. drugače improvizirat), potem pa vse skupaj pobarvau,če je možno pa na koncu še z vsem dodatnim materialom(hitre sponke itd.)zmontiral.Ja, sm zahteven in na komot.laugh.gif

Poflikaš lahko pomoje sam-poliester kit pa zbrusiš. Z poliestrom (je vsaj me) vedno užitek delat, ker se ga lahko zlo lepo oblikuje, je pa res da mal smrdi zadeva. Drugač ti pa lahko namest barvanja oklepe prelepijo naprimer z carbon-look foljijo. Sem na avto-moto vidu eno dost realistično. Sam ideja :) (če te zanima PM)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm prebrou temo, sam ni blo nč konkretnga z plsatikam iz Hong Konga...Jih je kdo dejanskko naroču? da ni pol kak nateg, notr pa use poprasakn pa te scene... :glare:

Mislim,da @danci1973 je enkrat v eni temi napisal.Mislim,da je napisal,da so kr solidne sam pa da ne pašejo glih čisto v nulo in jih je potrebno malo prilagodit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim ce bi mi lahko povedal,kje bi dubiu plastike za Aprilio ETX 125 in pa supermoto gume z felgnami..spredaj 18 col. in zadnjo bi rabo 18 col..

Hvala,,Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!