Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

Zadeve bi se lotil kar sam, saj navsezadnje so poliestri in enkrat je treba začeti, kje pa je najbolje kupovati material ? Kaj potrebujem ? Itd,...

Potrebuješ vsekakor kompresor, lahko je tam do 10barov, res da ni nekaj veliko, vendar se da tako priti le nekoliko ceneje skozi, predvsem za začetniške zadeve, potem potrebuješ pištolo, splača se kupiti kakšen rang več cirka 100€, ne tisto v bauhausu za 20€ k dobiš v kompletu vsega svašta in potem kar potrebuješ so še malenkostne stvari kot so npr. papirnat selotejp, smirkovi papirji itd.

Barvo kupuj dvokomponentno, se pravi trdilec+barva.

Najlažje bo če se boš lotil barvanja postopoma, jaz bi na tvojem mestu prebarval cele poliestre z eno barvo in za piko na i poskrbel grafiko iz nalepk, saj boš tako najhitreje in najceneje prišel skozi.

Pa tudi grafika je lahko malo bolj komplicirana in ko to enkrat nalepiš na pobarvano podlago izgleda fenomenalno predvsem za na pisto.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebuješ vsekakor kompresor, lahko je tam do 10barov, res da ni nekaj veliko, vendar se da tako priti le nekoliko ceneje skozi, predvsem za začetniške zadeve, potem potrebuješ pištolo, splača se kupiti kakšen rang več cirka 100€, ne tisto v bauhausu za 20€ k dobiš v kompletu vsega svašta in potem kar potrebuješ so še malenkostne stvari kot so npr. papirnat selotejp, smirkovi papirji itd.

Barvo kupuj dvokomponentno, se pravi trdilec+barva.

Najlažje bo če se boš lotil barvanja postopoma, jaz bi na tvojem mestu prebarval cele poliestre z eno barvo in za piko na i poskrbel grafiko iz nalepk, saj boš tako najhitreje in najceneje prišel skozi.

Pa tudi grafika je lahko malo bolj komplicirana in ko to enkrat nalepiš na pobarvano podlago izgleda fenomenalno predvsem za na pisto.

lp

mogoče tukaj dobiš kakšen barvni navdih :)

http://www.sportbikes.net/forums/parts-sale/410862-paintjobs-your-track-street-bike.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super HVALA ti :), doma že imam kompresor in to tapravo zadevco, me pa že dlje časa vleče da bi si kupil pištolo za barvanje, tako da mislm da je sedaj pravi čas za to :) Seveda bom začel postopoma, ko pa jih enkrat na pisti zlomim, bom pa se malo več igral :D :D Morda tudi veš kje se da dobiti kakšne ugodne / zanimive nalepke ? Jaz poznam nekoga, ki mi proda 100 komadov nalepk ("sponzorjev") za 30€, samo potreboval bi tudi kakšne večje in bolj komplicirane nalepke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super HVALA ti :), doma že imam kompresor in to tapravo zadevco, me pa že dlje časa vleče da bi si kupil pištolo za barvanje, tako da mislm da je sedaj pravi čas za to :) Seveda bom začel postopoma, ko pa jih enkrat na pisti zlomim, bom pa se malo več igral :D :D Morda tudi veš kje se da dobiti kakšne ugodne / zanimive nalepke ? Jaz poznam nekoga, ki mi proda 100 komadov nalepk ("sponzorjev") za 30€, samo potreboval bi tudi kakšne večje in bolj komplicirane nalepke.

Ja poznam človeka ki sorazmerno ugodno izriše in izreče nalepke po tvojih željah. Niso to sponzorske nalepke, vendar karkoli si zamisliš... lahko izrišeš cel kontekst, ki se odvija preko celega motorja.

Če te bo zanimalo lahko več preko pm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robček bo vedno, ena opcija da kupiš malo bolj profesionalen lepilni trak, ki je nekoli tanjši, kot drugo pa je potrebno itak vedno barvo pobrusit in nato prelakirat s prozornim lakom, le tako dobiš končni lesk, pa še tega je potrebno na rahlo obdelati z vodobrusnim papirjem in nato polirati do visokega sijaja.

Plastike pa ojačaš z epoxy smolo in 160-200g tkanino, in to je to

ja sj tako sem mislu ojačat plastike ja.

kaj jo preštriham že na fino morm useen z vodobrusnim šmirglnom pogrnt? prepolirat barvo. nato lak nanest in še enkrat spolirat barvo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robček bo vedno, ena opcija da kupiš malo bolj profesionalen lepilni trak, ki je nekoli tanjši, kot drugo pa je potrebno itak vedno barvo pobrusit in nato prelakirat s prozornim lakom, le tako dobiš končni lesk, pa še tega je potrebno na rahlo obdelati z vodobrusnim papirjem in nato polirati do visokega sijaja.

Plastike pa ojačaš z epoxy smolo in 160-200g tkanino, in to je to

Opcija brez robčka: kupiš airbrush, pobarvaš s pomočjo šablone in lak čez. Garantirano brez robu ;) Pa še matirat ni treba :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj jo preštriham že na fino morm useen z vodobrusnim šmirglnom pogrnt? prepolirat barvo. nato lak nanest in še enkrat spolirat barvo?

Za tist, kar boš ti rabil za na cesto je čisto dovolj končni lak (brez nepotrebnih brušenj in poliranj laka na koncu) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Pripravljam si eno R6 l. 2004 za na dirkališče. Potreboval bi poliestre. Proda kdo izmed vas kake rabljene oz. kje bi lahko dobil najcenejše... Morda kak info kateri modelni letniki bi še pasali na omenjeni motor.

Hvala! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dober dan

Rabil bi pokrov iz karbona za pokrov elktrike za honda hornet letnik 2002?ima ko kaj takšnega oz. če je možno da ga kdo izdela in za koliko?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

pa mogoče kdo ve kje bi se dalo kupiti originalne plastike za suzukija gsxr 600 k8-k9??

hvala

LP

nebesni

Mogoče pa pri pooblaščenih serviserjih ala Elisa in Panigaz....ali mogoče kje na Ebayu stakneš kakšne nove od koga ki je motor predelal za na pisto, pa originalnih plastik ne rabi več.

Popravljeno . Popravil BIZIXXX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pozdravljeni.

Mene pa zanima kje bi dobil plastike za KTM-a? Vem da se jih da dobit originalne (moto center laba,...) kaj pa kakšne neoriginalne in ugodnejše?rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni.

Mene pa zanima kje bi dobil plastike za KTM-a? Vem da se jih da dobit originalne (moto center laba,...) kaj pa kakšne neoriginalne in ugodnejše?rolleyes.gif

Ebay vabi. Kitajčki imajo ponavad neke plastike bl poceni, zdej kakšna je kvaliteta pa vprašanje. Drugač pa mal pobrski še na bolhi pa avto pika net, če kdo kaj rabljenega prodaja, včasih se kaj najde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ebay vabi. Kitajčki imajo ponavad neke plastike bl poceni, zdej kakšna je kvaliteta pa vprašanje. Drugač pa mal pobrski še na bolhi pa avto pika net, če kdo kaj rabljenega prodaja, včasih se kaj najde.

vse to že pogledano in ni kaj pametniga... trance_33_sleep.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni.

Mene pa zanima kje bi dobil plastike za KTM-a? Vem da se jih da dobit originalne (moto center laba,...) kaj pa kakšne neoriginalne in ugodnejše?rolleyes.gif

a to mislis za rc8??? lahk prasam kolega ki se bavi s tem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to mislis za rc8??? lahk prasam kolega ki se bavi s tem :D

ne ne biggrin.gif za 620, 625, 640, .. sm oranžne tongue.gif

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to mislis za rc8??? lahk prasam kolega ki se bavi s tem :D

Še za RC8 vprašaj,mene zanima :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

vse za sport od 04 naprej blatniki,dekli,pokrovi vilc in okvirjev...

Popravljeno . Popravil favorit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za Suzuki bandita 650 , 1250 ( vodno hlajen ) če kdo rabi kopije originalnih TRAVELER plastik .

Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!