Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

Super hvala za hiter, konkreten odgovor. Mi lahko priporočaš kakšno trgovino kjer bi lahko kupil vlakna oz. smolo? Trenutno imam eno iz Bauhausa, jutri pa grem pogledat v Mavrico, da vidim če imajo mogoče tam kaj na zalogi. Aha pa to če bi mi še povedal s čim si pomagaš pri delu? Malo sem gledal posnetke in videl da nekateri kar z rokami packajo drugi pa prov uporabljajo take posebne valjčke, da čim več zraka iztisnejo ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dvomim da boš v mavrici dobil rowing, vsaj pri nas imajo samo poliester set (komplet smola, trdilec, pospeševalec, lonček, vlakna,... ) najbolje da greš v eno modelarsko trgovino, kjer dobiš vse posebej, pa vzameš kar rabiš....smolo nanašaj s čopičem, ampak kupi najcenejšega ker gre potem tako ali tako v smeti ko smola zagrabi, zraka ne bo nič pod smolo, razen če flikaš kake res hude kote, da se vlakna lepo ne uležejo po površini, vzami pa kot ti je ciciban napisal 250 gramski rowing, ali pa raje kako ˝konfekcijsko˝ številko težjega, da bo za ziher držalo....vedi pa da ti bo ogromno časa vzelo kitanje in uskladitev linij potem z zunanje strani, ker tistih vlaken ne gre tako lepo sestaviti nazaj skupaj kot ABS plastiko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No grem vsaj poledat če ne bom pa prodajalca vrašal, da me nekam napoti. Drgač tale komlet misliš da ni vredu? Če ne ali je problem v takini ali mogoče v smoli? Bom se jutri pozanimal kakšna tkanina je not.

Je dobra idej bom jutri mal pogooglal pa, da vidim če je kakšna v bližini. Ti to sm gledu na youtubu, se mi zdi da je bila neka reklama, kjer so delali neke poliestrske cevi (revizijski jašek?) pa je gospod v ozadju pač komentiral postopek dela, pa je mimgred tudi to omenil. Drgač pa če praviš da ne bo zraka pol se ne sekiram.

Cajta imam, zima prihaja, zdej mi je glavno da povežem polomljena dela pol pa tisti šmirglanje, kitanje,....:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No grem vsaj poledat če ne bom pa prodajalca vrašal, da me nekam napoti. Drgač tale komlet misliš da ni vredu? Če ne ali je problem v takini ali mogoče v smoli? Bom se jutri pozanimal kakšna tkanina je not.

Je dobra idej bom jutri mal pogooglal pa, da vidim če je kakšna v bližini. Ti to sm gledu na youtubu, se mi zdi da je bila neka reklama, kjer so delali neke poliestrske cevi (revizijski jašek?) pa je gospod v ozadju pač komentiral postopek dela, pa je mimgred tudi to omenil. Drgač pa če praviš da ne bo zraka pol se ne sekiram.

Cajta imam, zima prihaja, zdej mi je glavno da povežem polomljena dela pol pa tisti šmirglanje, kitanje,.... :D

Pod Emporiumom imaš mladi tehnik, drugače ti osebno priporočam 160g (to pomeni da je m2 težak 160g) Tako ali drugače boš za trdnost potreboval več slojev. In vedno polagaj tkanino pod kotom 45stopinj! Ko si razpneš tkanino pred seboj na mizi boš videl da imaš navpična in vodoravno postavljene nitke. odrežeš kos in ga zarotiraš na 45stopinj. Ker če boš kar tako polagal na plastiko, si naredil manj kot lahko narediš.

In zrak seveda bo, finta je le v tem, da del ki ga popravljaš na mestu kjer boš polagal tkanino namažeš z smolo ne pretenko ne pa speeet predebelo, položiš tkanino in z čopičom tapkaš lepo po vrsti od ene strani na drugo, vmes dodajaš smolo. Ko res dobro potapkaš, položiš drugi sloj in tako naprej po istem postopku..

Čopič je naslednjič uporaben! Če ga predhodno dobro opereš z acetonom.

Če ne boš dobil materiala, mi javi, ti dostavim en dan do ljubljane tkanino in epoxy smolo, če rabiš imam tudi karbon.

Ajdi čau

Popravljeno . Popravil HyperJack
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja k0ci točno taka je :yes:.

HyperJack, si mi vzel iz ust, lih zdej sm pršu dam, pa sm takoj na njih naletel. Se pravi vsako plast ko polagam jo zavrtim za 45 stopinj, t.j. da se vsaka druga ujema? Dobro, bom tak naredil. Dobro sam postopek mi je jasen, ker sem tko že prej delal (z zgoraj omenjeno tkanino) pa mi je zmeraj pršu nek "čunga lunga shit" iz tega. Upam da bo zdej kej boljš.

Ja hvala, če ga ne dobim te kontaktiram.

Hvala fantje za pomoč :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja k0ci točno taka je :yes:.

HyperJack, si mi vzel iz ust, lih zdej sm pršu dam, pa sm takoj na njih naletel. Se pravi vsako plast ko polagam jo zavrtim za 45 stopinj, t.j. da se vsaka druga ujema? Dobro, bom tak naredil. Dobro sam postopek mi je jasen, ker sem tko že prej delal (z zgoraj omenjeno tkanino) pa mi je zmeraj pršu nek "čunga lunga shit" iz tega. Upam da bo zdej kej boljš.

Ja hvala, če ga ne dobim te kontaktiram.

Hvala fantje za pomoč :worship:

Pa še to omembe vredno... če imaš le možnost uporabi epoxy smolo, ni nič kaj dosti dražja, kot smola ki jo kupiš v kompletih za krpanje čolnov. Je pa res, da dobiš epoxy le pri firmah ki se s tem ukvarjajo oz. pri modelarjih kot smo mi, ki jo imamo na zalogi :P.

Epoxy smola zdrži višje temperature, lahko jo je brusiti itd. Poliesterska smola pa zna ob nepravem razmerju smole in trdilca postati čigumi, kateri ti naredi škode, da boli glava.

Vsaka naslednja plast naj bo pod kotom 45stopinj in je to to. Če še kaj ni jasno, kar vprašaj :)

slika...

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

HyperJack sem razumel :D. Drgač se mi je že zgodil, da sem dal premalo trdilca in sem lahko celo stvar samo vrgel v smeti :headbang: . Drgač fajn da si povedu, da to ni ena in ista stvar, meni je delovalo čist enako :D.

Evo nisem imel časa, da dam skupi dva dela, ker sem delal nosilčke za prednjo luč, da ga bom lahka tut po cesti vozil, sem pa vse lepo pobrusil in material kupil. Dobu sm samo 163 g t.j. za 1m2, kokr sem računal ga bo več kot dovolj. Čopiči in ves "drobni" material tudi imam, tak da v soboto začnem, po vsej vrjetnosti. Aja z epoxyem sem zraven v kompletu dobu tudi trdilec, ki pa je tudi v tekočem stanju, tak da je to blo tudi nekaj novega. Gospoda sem vprašal kok da vzamem, pa mi je sicer priporočal 250g (epoxya), če me spomin ne vara, ampak kok sm škrt sem vzel 100g, zdej pa kokr gledam se mi zi kr mal mal. Realno bo vsak sloj vlaken bil dolžine <40cm in širine (če upoštevam cicibanov nasvet) 10 cm. To je poj 0,04m2. Pomoje ene 4-5 slojev bo dost ali pa da dam raje več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Malo sm prebrskal po ebay in zasledil veliko ponudnikov za tovrstno izdelane abs plastike. Večina jih navaja da so luknje prej prevrtane,abs plastika,3 plasti barve,...

Zanima me kaksen so vaše izkušnje? Ali se glede na ceno splača? Kako prepoznas da niso originali,..?

Se en link za ogled : http://www.ebay.de/itm/Verkleidung-FAIRING-07-08-Honda-CBR-600-RR-F5-2007-2008-CBR600RR-Injection-/140630381206?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item20be395296#ht_8931wt_936

Naprimer ta je zelo uogodna in bi me skupaj z postnino v Italijo (zivim par kilometrov stran) prišla 379 eur. koliko znaša pa DDV in carina?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi te plastike prepoznaš če pogledaš notranjo stran okvirja (zgleda kot jogurtov lonček :grim ) Je pa problem teh plastik da z leti kvaliteta strmo pada postajajo krhke, pokajo,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi te plastike prepoznaš če pogledaš notranjo stran okvirja (zgleda kot jogurtov lonček :grim ) Je pa problem teh plastik da z leti kvaliteta strmo pada postajajo krhke, pokajo,...

- jaz sem ene kupil preko ebaya...naročiš in plačaš, takrat jih komaj začnejo izdelovat

- naročil sem jih v nemčijo, nato se je pošiljka izgubila in bila poslana nazaj k kitajcem...po dveh mesecih so ponovno čudežno prišle v nemčijo...imel sem srečo, da nisem

rabil plačati ne davka, niti kakšnih drugih dajatev

- nato montaža-skoraj nobena linija ne paše, nosilci se kar lomijo

- pri prvi vožnji sem izgubil sprednji blatnik, kar odtrgalo ga je

- pobarvane so v nulo, res lepo...to je tudi vse

- žal sem z njimi padel, motor je "olupalo" in na njem ni ostala niti ena plastika

-končale so v smeteh

- so pa ble lepe :) :) :)

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si se vse plastike za motorje naredil sam. Po originalnih plastikah sem naredil kalupe iz katerih sem si naredil toliko izdelkov kolikor sem hotel (karbonski,stekleni,... ) plus dobra stran tega je da so bile vse moje plastike lažje od originalnih ter dosti trše. Ko sem enkrat padel ni bila niti ena plastika počena še podrsane so bile 3x manj kot bi bile originalne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem naročil te plastike za stranko za kawasaki 636, ki jih je želal imet. So nekoliko tanjše kot original, na eni strani pokrova rezervoarja je bil napis kawasaki z piko na zadnjem i-ju, na drugi strani pa brez. Linije res nekoliko "strelajo", je pa rešitev ,, če nimaš drugih......aja pa še luknje za luči so bile malo čudne ( smo mogli malo popravljat ) , je pa res, da je več proizvajalcev teh plastih in verjetno je tudi kvaliteta izdelave različna. So iz ABS plastike, tako da so nekoliko boljše kot poliester - vsaj malo bolj elastične in ne počijo takoj, drugače pa ja.....to je to za ta denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem naročil te plastike za stranko za kawasaki 636, ki jih je želal imet. So nekoliko tanjše kot original, na eni strani pokrova rezervoarja je bil napis kawasaki z piko na zadnjem i-ju, na drugi strani pa brez. Linije res nekoliko "strelajo", je pa rešitev ,, če nimaš drugih......aja pa še luknje za luči so bile malo čudne ( smo mogli malo popravljat ) , je pa res, da je več proizvajalcev teh plastih in verjetno je tudi kvaliteta izdelave različna. So iz ABS plastike, tako da so nekoliko boljše kot poliester - vsaj malo bolj elastične in ne počijo takoj, drugače pa ja.....to je to za ta denar.

Koliko je prišla komplet cena z carino in ddv-jem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem naročil te plastike za stranko za kawasaki 636, ki jih je želal imet. So nekoliko tanjše kot original, na eni strani pokrova rezervoarja je bil napis kawasaki z piko na zadnjem i-ju, na drugi strani pa brez. Linije res nekoliko "strelajo", je pa rešitev ,, če nimaš drugih......aja pa še luknje za luči so bile malo čudne ( smo mogli malo popravljat ) , je pa res, da je več proizvajalcev teh plastih in verjetno je tudi kvaliteta izdelave različna. So iz ABS plastike, tako da so nekoliko boljše kot poliester - vsaj malo bolj elastične in ne počijo takoj, drugače pa ja.....to je to za ta denar.

Mi lako prosim poveš od kdaj je abs plastika boljša od poliestra?? (sam smatram pod pojmom poliester steklena ,karbonska ,kevlarska vlakna prepita s poliestersko smolo ) še boljše pa je da se uporablja epoksi smola. Za moje pojme je abs najslabša plastika. Pa da ne boš mislil da govorim neki na pamet saj se ukvarjam za izdelavo kalupov, izdelkov iz epoksidnih smol (je pa razlika med epoksi in polestersko smolo ta da je epoksi smola manj škodljiva zdravju, kvalitetnejša ter lažje je delati z epoksi smolo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lako prosim poveš od kdaj je abs plastika boljša od poliestra?? (sam smatram pod pojmom poliester steklena ,karbonska ,kevlarska vlakna prepita s poliestersko smolo ) še boljše pa je da se uporablja epoksi smola. Za moje pojme je abs najslabša plastika. Pa da ne boš mislil da govorim neki na pamet saj se ukvarjam za izdelavo kalupov, izdelkov iz epoksidnih smol (je pa razlika med epoksi in polestersko smolo ta da je epoksi smola manj škodljiva zdravju, kvalitetnejša ter lažje je delati z epoksi smolo)

a,ja.....zato pa stane stranica za gsxr 450 eurov , komplet poliestri pa 150 eurov? Zaradi mene lahko izdeluješ kakršnokoli plastiko, pa ti lahko povem, da razen za racing (zaradi padcev, teže in lažje montaže....) ne bi nikoli niti povohal poliesterskih oklepov, že zaradi izgleda, obdelave in slabe kakovosti .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a,ja.....zato pa stane stranica za gsxr 450 eurov , komplet poliestri pa 150 eurov? Zaradi mene lahko izdeluješ kakršnokoli plastiko, pa ti lahko povem, da razen za racing (zaradi padcev, teže in lažje montaže... .) ne bi nikoli niti povohal poliesterskih oklepov, že zaradi izgleda, obdelave in slabe kakovosti .....

Stranica stane toliko ker je originalna. Ne vem kake poliestre si gledal in kdo jih je izdeloval ker če je stvar narejena tako kot ima za bit so poliestri identični original oklepom.

Pa še to ne vem ali govoriš na pamet ali ne vendar bi bilo po tvoje boljše če bi bila prava letala narejena iz abs plastike kot iz poliestrov, epoksidov (ta primer sem dal ker se ukvarjam z izdelavo letal) Tako da dej malo poštudirat preden govoriš neumnosti. Se pa strinjam s tabo da je večina poliestrov izdelana površno. Poceni pa so zaradi tega ker so delani iz poliestra ki je navadno cenejši od epoksija , poceni tkanin,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino kvaliteto pri nas sem videl na Akrapovičevih karbonih,vsi ostali poliestri so pa res nekvalitetno izdelani....za letenje mogoče, samo če enkrat z motorjem poletiš je vseeno kakšno plastiko imaš na motorju!!! :grim

Plus tega poliester poči če se samo malo nasloniš kjerkoli, medtem ko je original malo bolj elastičen. Večina jih je pa res narejenih iz polisterske smole in vlaken,tako da ni neka roba to....pa saj za dirkališče niti ne rabi bit, itak je prej ko slej drobno vse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

..če je poliesterski, ga daj s poliestrom, če ne, ga raje pošvasaj s plastiko.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je na forumu kdo, ki bi mi s poliestrom in stekleno tkanino popravil na par mestih počen "under cowl" oklep pod motorjem...

http://www.moto-work...der_cowl_02.jpg

l.p.

Lahko ti ga popravim z epoxy smolo, z poliestersko se redko kaj dela, razen če si ribič, pa imaš poškodovan kanu :D.

Kontaktiraj me na ZS, pa priloži slike.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ekola lihkar packal z epoxijem, špric kiti, sekundarji, bombažem.... se navohal nitrota in acetona....sem flikal GFK krila od avijona....

...pa še vedno mislim, da bi bilo bolje švasat plastiko kot packat z epoxijem...

ko je enkrat napackano z epoxijem ( ko itak slabo drži plastiko) nimaš pol več kej popravljat oz.. kej čarat , če pa švasaš s plastiko, pa z malo potrpljenja narediš čudeže, lahka brusiš, dodajaš...itd...itd...

oj, Hyper Jack..a se mogoče poznava?

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj, Hyper Jack..a se mogoče poznava?

Bolj kot misliš da se :D

-----------------------------------------

Imel na prvem motorju primer počenih plastik, tako tistih pri "armaturki", kot tudi stranske plastike vse ojačano z karbonom, spoj je popostil ko sem naredil totalko v grabnu. Prej je zdržalo vse vibracije itd.

Z karbonom ali tkanino ojačaš površino, manjkajoče delce pa zaliješ z plastiko, to je to.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Mene pa samo zanima, kako je z karbonskimi nosilci za oklep in armaturo. Imam počen nosilec in bi nabavil karbonskega, samo nisem prepričan če so karbonski tudi za original plastike.

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavadi so karbonski kopija originala.. oblika je mogoče malo spremenjena iz razloga ker je pač lažje narediti ali da so bolj kompaktni, v osnovi pa bi moglo pasat gor bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!