Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

Ima kdo idejo kako bi naredil pleksi točno po obliki maske?Naredil bi si lepše pokrovčke lučk.Zdaj pa kakorkoli grejem s fenom pleksi mi ne paše čisto točno-oziroma gre preveč časa že za eno stran,pa še vedno ni točno...Lahko tolk vroč pleksi,da še vedno spreminja linijo naslonim na masko in oblikujem ali bo kaj narobe z karbonom?

Ima kdo kako idejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mene pa zanima, s čim lahko režem karbonski bug spoiler. Moral bi ga nekaj spremenit, pa ne vem kako. A lahko to kar z vbodno žago? Kakšen bo potem odrezan rob?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, s čim lahko režem karbonski bug spoiler. Moral bi ga nekaj spremenit, pa ne vem kako. A lahko to kar z vbodno žago? Kakšen bo potem odrezan rob?

Hvala!

Najbolš je pomoje Dreml.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa fleksarca s tanko rezalno šajbo. Ziher bo odrezan rob lepši kakor od vbodne žage

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa fleksarca s tanko rezalno šajbo. Ziher bo odrezan rob lepši kakor od vbodne žage

z tanko sajbo gre prav lepo.sam sem mogu na lastovki spodi,da ima vec zraka in je v piko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, s čim lahko režem karbonski bug spoiler. Moral bi ga nekaj spremenit, pa ne vem kako. A lahko to kar z vbodno žago? Kakšen bo potem odrezan rob?

Hvala!

Definitivno dreml oz. reče se ji lahko tudi mašina za graviranje. Fleksarca naredi v hipu eno velko sranje, preveč obratov pa gre pol spoilerja po gobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno dreml oz. reče se ji lahko tudi mašina za graviranje. Fleksarca naredi v hipu eno velko sranje, preveč obratov pa gre pol spoilerja po gobe.

dej ne ga srat...feksarca je čisto v redu..sam mal pedenten bodi pa rajši večkrat po malo odreži

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno dreml oz. reče se ji lahko tudi mašina za graviranje. Fleksarca naredi v hipu eno velko sranje, preveč obratov pa gre pol spoilerja po gobe.

ne bo držalo, dreml ima veliko več obratov kot fleksarca, pa glej kako lepo se da z njim delat, samo tanko šajbo je treba imet, kot je že bilo rečeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden se lotiš rezanja, polepi spojler z papirnim selotejpom, si zariši linije in se počasi loti rezanja. Ta ti bo tudi v pomoč, da ne bo prevelikeka cefranja. Karbon se ne cefra v primerjavi z kevlerjem, je pa res, da zna kdaj čudno reagirat :P.

na koncu pa smirkov papir in to je to :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Jaz sem se ga lotil na takšen način...vzel proxxon mašinco, drobno šajbo in piči julka. Ne pozabi maske za čez usta in nos!!

pb030003.jpg

imag0145.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni !

Na ninji 636/letnik 2004, nimam leve plastike, ki gre znotraj oklepa od tanka proti balanci. Pa sem malo brskal po netu ( ebay, bola, avtonet, razni odpadi ) in te butaste plastike nkjer nism najdu, sm se odloču da bi pač probu sam narest tole, in sicer is karbona. Sam rabu bi pa to plastiko pol, da nardim kalup.

kle je še slika, da se bo vedl, za kater del točno gre :

http://www.ebay.co.uk/itm/Carbon-Air-Intake-Dash-Panel-Kawasaki-ZX6R-636-07-08-/220803255922?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3368e64e72

Zdj problem je še, da se s tem še bl nism ubadal, pa če mi lahko kdo pove, kaj točno vse kupit, ter kje bi bil zelo hvaležen. Imamm pa veliko časa in volje, tako da prosim za nasvete.

Pa seveda, če je kaka dobra duša, ki bi posodila levi del plastike za kalup.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem karbonsk del odrezal s "flexarco" rob po robu sm pa potegnil z avtomobilskim prozornim lakom, rob je bil čisto OK

Mene pa zanima, s čim lahko režem karbonski bug spoiler. Moral bi ga nekaj spremenit, pa ne vem kako. A lahko to kar z vbodno žago? Kakšen bo potem odrezan rob?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni

Zanima me, katere poliestre priporočate, oz pri kom, za yamaho r6 l.2008

Pogovarjal sem se že z moto-oprema, kjer naj bi jih dobavljali nekje s Prebolda (sem se pozanimal pri domačinih, pa nihče ne ve, kdo bi to lahko delal v tistem okolišu) za 290€

Druga opcija pa je oglas iz LJ, cena 220€. Tel. št. 041678XXX

V obeh primerih gre za poliestre za celoten motor plus še za posodo za gorivo..

Zanima me, če ima kdo izkušnje s katerim od teh, ali pa nakup katerih priporočate.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem karbonsk del odrezal s "flexarco" rob po robu sm pa potegnil z avtomobilskim prozornim lakom, rob je bil čisto OK

Odlično pet! Z vsem kar je bilo našteto se da rezat, odvisno je predvsem koliko občutka ima kdo za to. Jaz režem plošče večino z vbodno žago. Malo več, potem pa točno zbrusim z tračnim brusilnikom. Okrogle dele ne gre z vbodno, ker se je ne da naslonit in ko zagrabi ponavadi vtrga. Uporabljajte kvalitetne liste ker poceni so hitro topi ( reže se namreč karbon in steklo). Kevlarja ne režite z vbodno. Fleks je super če je tanka šajba, je pa treba pazit da se laminat ne začne pregrevat, ker pol se smola zažne pacat ( predvsem epoxy ). Je pa fleks okoren in nekih natančnih in malih rezov se ne da z njim naredit. Za dremel ali proxxon ali baumax-čangšlank- obi karkoli že je, je najboljša diamnatna rezalka.

VARNOST!- to pa bi vam položil na srce. Ozirma na pljuča! Maska, pa ne ona iz filca in gumice, pa zraven en sesalec če niste kje zunaj. Ta prah ni ravno zdravilen!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo delal stranske kovčke iz poliestra -steklena vlakna? Menda naj bi se naredil model iz stiropora in nanj steklena vlakna s smolo... Kako pa potem to ven spraviš -mislim stiropor, ko odrežeš pokrov, kjer pač bo? :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo delal stranske kovčke iz poliestra -steklena vlakna? Menda naj bi se naredil model iz stiropora in nanj steklena vlakna s smolo... Kako pa potem to ven spraviš -mislim stiropor, ko odrežeš pokrov, kjer pač bo? :wacko:

Nisem delal kovčke imam pa kar nekaj izkušenj z poly in epoxy in ti lahko zagotovo trdim da stiropor,purpen itd. ne pride v poštev z poly smolo ker stiren ki je topilo v smoli iztopi vse te zadeve...rešitev bi ti bila ta stiropor zaščitit z šprickitom na debelo...če misliš na simple naredit en kos brez kalupa te bo čakalo precej dela z finišem izdelka da bo nečemu podoben ker z kalupom delaš negativ in v njemu kos kjer je zunanjost zrcalna negativu (kalupu) in je pol ta gotova..

hmm upam da sem bil dovol jasen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Če kdo potrebuje izdelavo kalupov, izdelkov,.... Iz steklenih, karbonskih vlaken ali kevlarja oziroma popravilo original plastik me lahko kontaktira na zs

Lp Luka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem delal kovčke imam pa kar nekaj izkušenj z poly in epoxy in ti lahko zagotovo trdim da stiropor,purpen itd. ne pride v poštev z poly smolo ker stiren ki je topilo v smoli iztopi vse te zadeve...rešitev bi ti bila ta stiropor zaščitit z šprickitom na debelo...če misliš na simple naredit en kos brez kalupa te bo čakalo precej dela z finišem izdelka da bo nečemu podoben ker z kalupom delaš negativ in v njemu kos kjer je zunanjost zrcalna negativu (kalupu) in je pol ta gotova..

hmm upam da sem bil dovol jasen

s stiroporjem bo tako ali tako težko naredil lep kalup oz. model, ker se ga ne da lepo rezat oz. oblikovat, ima prevelika zrna...stirodur je veliko boljši za kaj takega, ker ima zelo fina zrnca, celo obrusit se ga da

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa neki zanima fantje. Mam en manjši problemček in sicer mi je poliester počil, razpadel na dva kosa. Zdej edino ka mi pade na pamet je da kosa na robu pobrusim, položim enga zraven drugega in zapacka, ojačam... Bolj me zanima če obstaja kakšna druga varianta? Aja pa še, to zmeri ko sem kej s poliestri delal so se mi vlakna se čist razbežala, se pravi so bla na enem mestu čist na gosto postavljena drugje pa samo epoksi. Mi ne gre v glavo, kaj delam narobe (aja vlakna imam pa v "traku").

Zdej če ma kdo kako idejo pa naj mi pove, ker se bliža podaljšan vikenda pa se moram mal igrat :D.

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@macak333: Zlepi skupaj z lepilnik trakom od zunaj, da boš imel fiksirane polovice in da ti smola ne bo tekla po zunanji strani. Prebrusi notranjost 5cm na vsako stran od roba na notranji strani z papirjem granulacije 100 in razmasti površino. Poskusi kupiti tkanino, ki je tkana podobno kot blago... recimo 250gramska ali kakšna podobna. Tista križem kražem iz kompleta je za samo jezo, pa še zgleda slabo. Delo si lahko precej olajšaš če delaš po etapah. Vsekakor ti želim uspešno popravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!