Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

380e??Kako?

Oklep pride 320+220poštnina in je to 540 dolarjev kar znese cca 400e

potem pa je še 20% davka + 5-7% carine in znese cca 550 evrov...ali ne gre približno tako?

Naročil je Januarja in je bila poštnina vključena v ceno :). Prav tako je kolega dodal tega kitajčka na msn in mu je takoj posredoval podatke in so bile plastike tukaj v 10-14 dni od roka plačila. Od tega več kot polovico na carini. Najdi rajše prodajalca ki plača poštnino, zdaj že skoraj vsi poštnino krijejo. Res pa je da pol ne pošljejo v slo, ker je 50 eurov dražje.(italija,austrija gre skozi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročil je Januarja in je bila poštnina vključena v ceno :). Prav tako je kolega dodal tega kitajčka na msn in mu je takoj posredoval podatke in so bile plastike tukaj v 10-14 dni od roka plačila. Od tega več kot polovico na carini. Najdi rajše prodajalca ki plača poštnino, zdaj že skoraj vsi poštnino krijejo. Res pa je da pol ne pošljejo v slo, ker je 50 eurov dražje.(italija,austrija gre skozi)

Tudi carine bi se dalo izognit, sam sem dobil bočno plastiko iz Amerike, ki so jo na carini zadržal tok da sm jim ene podatke posredvou in na konc sm jo dubu brez dodatnih stroškov (niti carine niti davka).

Po ne-vem-katerem členu je pisal, da je blago opravičeno dajatev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z poštnino in carino vred ga je prišlo cca 370-80 eurov(do austrije smo ob meji doma).

Jaz sem tud pregledal cel kup teh kitajčkov ker bi si tud rad nabavu plastike a nekak skoraj noben noče pošiljat v Slovenijo. Kako si izvedel to da so ti v Avstrijo poslal in kam?

No če misli kdo resno naročit lahko tudi skupaj naročimo potem pride poštnina včasih cenejša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tud pregledal cel kup teh kitajčkov ker bi si tud rad nabavu plastike a nekak skoraj noben noče pošiljat v Slovenijo. Kako si izvedel to da so ti v Avstrijo poslal in kam?

No če misli kdo resno naročit lahko tudi skupaj naročimo potem pride poštnina včasih cenejša.

Prijatelj ga je dodal na messengera in sta se pogovorila. Poslal je pa do svoje tete, ki živi v Gradcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj ga je dodal na messengera in sta se pogovorila. Poslal je pa do svoje tete, ki živi v Gradcu.

Zdej če ni preveč težav z vsem skupaj a ga lahko vprašaš če se da zadevo ponovit? Za recimo tole plastiko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima dirkalna poliester( kopija originala ali dirkalne replike ) za vse vrste motorjev. Cene so od 380 eur naprej ( starejši modeli )drugače pa nekje 420-450 eur. Poliester je kvaliteten, če koga zanima naj me kontaktira na PM. Možen je tudi ogled ene replike - komplet oklepa pri meni. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej če ni preveč težav z vsem skupaj a ga lahko vprašaš če se da zadevo ponovit? Za recimo tole plastiko

če tole dubiš domou in zmonterš gor mi prosim sporoč,pridem pogledat bi tut jst meu za mojo r1 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na notranjo stran pokrova zadnjega sedeža,ki je narejen iz karbona,moram pritrdit kovinski nosilec.

Ali lahko vzamem poliester,se bo sprijelo s karbonom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na notranjo stran pokrova zadnjega sedeža,ki je narejen iz karbona,moram pritrdit kovinski nosilec.

Ali lahko vzamem poliester,se bo sprijelo s karbonom?

Bo, vendar prej malo obrusi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

A mi lahko kdo pove,kaj sploh moram nabavit za ta moj "projekt"? Kakšna smola,trdilec,vlakna,tkanina? A se dobi to v Merkurju?

Nimam pojma o teh zadevah!!!! :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupiš vlakna, za tisti nosilček je vseeno kakšna, priporočam pa potem vsaj 3 plasti vlaken da bo res prijelo, nepospešeno poliesterko smolo, trdilec in pospeševalec (za liter smole porabiš 20ml vsakega)....ne vem pa če boš dobil v merkurju, ponavadi imajo v trgovinah z barvami in laki, zate pa bo najbolje če kupiš poliester set, kjer imaš vse to noter z navodili za uporabo, stane pa manj kot 10€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na notranjo stran pokrova zadnjega sedeža,ki je narejen iz karbona,moram pritrdit kovinski nosilec.

Ali lahko vzamem poliester,se bo sprijelo s karbonom?

če je bil karbon delan z epoksi smolo (predvidevam da je bil) bo poliester bolj slabo držal...čez čas zna zaradi vibracij enostavno odstopiti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enostavno vpises v googla epoxy smola, poisces prodajalca in si kupis epoxz smolo ter trdilec skupaj te pride 25eur kar ni nekaj velik dnar, pa se lepo kaksno 200g tkanino, pa si zmagal. Smolo pa moraš obvezno pobrusiti na grobo do tkanine, da se bo površina že malo cufala, daš gor zatič in ga lepo zlaminiraš z plastmi tkanine in epoxy smole.

Pa srečno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

A mi lahko kdo pove,kaj sploh moram nabavit za ta moj "projekt"? Kakšna smola,trdilec,vlakna,tkanina? A se dobi to v Merkurju?

Nimam pojma o teh zadevah!!!! :blush:

Na jesenicah je en majstr k to dela pa dost ugoden je sm dav za komplet poliestrov pa use pokrove deklcov 300€ lahk ti številko dam če hoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja tezava je sledeca.... na avspuhu kjer je bila prej nalepka je sedaj bolj temna barva in bi rad spolirau da bi bilo povsod enako, govorim o karbonskem avspuhu!

ali obstaja kaksna zadeva, pasta da bi se tole dalo naredit??? in kje dobit?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni slikce in tško ocenim....,tam kjer je bila nalepka enostavno zmatiraš...,povodobrusiš in zapoliraš tako,da bo tudi tam takšen kakor je ostali del auspuha.Če pa misliš,da bo tak cel kot je pod nalepko....,žal tak ne bo nikoli več,ker toplota in sonce naredita svoje...,no vse se da...,samo se ne splača!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me če z vodobrusnim brusnim papirjem prešmirglam nek del plastike kjer je praskica in nato spuliram ta del če je to vredu, glede na to da k zbrusiš gre lak dol.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš toliko zbrusil, da bo šla cela plast laka dol in boš prišel do plastike, bo kljub poliranju videt flek, tam kjer ne bo več laka. Če pa praskica ni prišla skozi lak, potem pa lahko poliraš.

V primeru iz prve točke je pomoje bolje, da pustiš tako kot je, ali pa zbrusiš vse in daš še enkrat polakirat.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če komu kaj viška hodijo kompletne sponke za hitro sestavljanje/razstavljanje plastik (ala DZUS), bi jih jaz potrebovala 6 za eno normalno ceno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!