Skoči na vsebino

PROTEST - Zavarovalnine, Homologacije, Tehnicni,..


Zok

Priporočene objave

Mislim da je Marauder že vse povedal.Želeli smo EU in imamo jo :?  :? Zdej nej pa vsak zase pretehta ali je to dobro ali pa slabo.Glede avto-moto nedobudnežev po moje bolj kot ne slabo vsaj kar se domačega tuninga tiče.Kar je res noro  so premije in upam da bo v kratkem res prišla kakšna konkurenca ,ker če ne bomo v parih letih s premijam preplačali vrednost avtomobila.

v evropi ni ravno tako noro kot pri nas.

zavarovalnine so približnio iste kot tukaj vendar plače niso

eko test--- spet je blo treba pobrat nekaj denarja od reveža, v evropi se ne izvaja kot pri nas in ne vsako leto, tudi za novejše avtomobile, pri nas je očitno obiranje ljudi, tudi čudovita nalepka na prednjem steklu...... bog nam pomagaj :ph34r:

kar se tiče tuninga, dodatno bi zahteval obdavčitev, zaradi sramotenja ljudi ki se znajdejo v bližini in grdega izgleda bruum- primerkov

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kako je avto zrihtan. Če ma lepo in dobr montirane recimo 4 neonke ki res svetjo samo u tla pa nikamor drugam pomoje nebi smel bit problem. Res gre tut men na jetra ko vidš kakšen avto ko sploh ni več avtu podoben.. Ampak marsikdo zrihta avto lepo in mu je ta avto u velik ponos in veselje. HOBY!!!

Najbolš da predpišejo kakšne barve so lahko fasade na hiši pa kako maš lahko dvorišče osvetljeno. Al pa kr da mormo met vsi enake hiše, to bo še najbolš.........DEJTE NO KAM PA TO PELJE!!!!!!! :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Nemčiji se v tuningu vsako leto obrne 3 milijarde evrov denarja. Imajo pa stvari urejene tako, da vsak proizvajalec da robo najprej na test v TUV, ko od njih dobi potrditev, da stvar ni nevarna in da je v skladu z vso zakonodajo, lahko začne prodajat. Tudi pri nas ni panike, če prideš na LPP, pokažeš TUV homologacijo, ti stric preveri številke in oznake, počakaš kakšen mesec in dobiš na dom homologacijski kartonček z vpisano predelavo.

Edini problem, ki ga vidim jaz glede LPP je ta, da so si ti strici nadeli naziv >>Pooblaščenci za izdajo strokovnih mnenj<<, v resnici pa so navadne tajnice, saj le potrdijo stvari, ki jih je že nekdo drug pregledal in potrdil. Povedano drugače, lastnega znanja nimajo, da bi znali oceniti ali je stvar varna ali ne; in si samo krijejo svojo rit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolš da predpišejo kakšne barve so lahko fasade na hiši pa kako maš lahko dvorišče osvetljeno. Al pa kr da mormo met vsi enake hiše, to bo še najbolš.........DEJTE NO KAM PA TO PELJE!!!!!!! :BUA: :BUA:

si pa mal zamudu...predpisi ki to določajo obstajajo že lep čas, samo da se tega skoraj noben ne drži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Najbolš da predpišejo kakšne barve so lahko fasade na hiši pa kako maš lahko dvorišče osvetljeno. Al pa kr da mormo met vsi enake hiše, to bo še najbolš.........DEJTE NO KAM PA TO PELJE!!!!!!! :BUA: :BUA:

Marauder ma prow - te predpise pa je treba upoštevati šele zadnja leta.. vem za nekaj primerov, ko so morali lastniki iti v zelo konkretno in finanačno bolečo pregraditev objektov, ker se niso držali dovoljenih norm

pa glih barve fasad so dosti strogo določene oz je za kako excentrično varianto treba pridobiti posebna dovoljenja na odd. ministrstva za okolje in prostor posamezne upravne enote..

&

tko bo tut pri tuningu avtov in mopedov

s tem, da mi je včeraj zadevo dodatno razsvetlil veliki HHV, ki je povedal, da bodo morale kante in mopedi

ODGOVARJATI PREDPISOM, KI SO VELJALI OB LETU IZDELAVE

tko da ni neke posebno grozne panike, razen za res zjahane zadeve

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pišuka smrkucu ni blo dost da sedi u čist

nowmu od fotra kuplenmu Porsche-ju

(sej tko neben več takih jac ne gleda)

auspuh je donel kot na F1 - ps je kr počepnu od strahu

paqwa.. 100PMnih je tega treba..

:devil: :devil: :devil: :devil:

no povej Zok, qwa

:?

a ne veš??

O:-)

jada jada jada, spet posplosujete...

...jest ce gonim avto, ga gonim zase, in ce je le mozno, tak da nubenga ne motim (se boljs ce me nuben ne vidi, da mi ne more pol morit), in sploh nisem osamljeni primer.

ce gre za styling, gre za STYLING -=> stil, videz. ce ti je to vsec, in ce ni nevarno (zato pa je homologacija), zakaj ne??

in ce je auspuh homologiran - ZKWA DA FAK NE?? :unsure:

ne vem kwa vas vse moti... ...kar ni po predpisih bojo ze pulcaji spucal s cest... ...ceprav so v vecini primerov kr prevc pametni... ...se je zgodil, da je en gumpec mojmu sosedu tezil zarad Civicovga auspuha, ki je bil BTW originalen... :?

...poleg tega pa vs nikol nam zastopu (@rebel) - kok si lahk zelite vecje zavarovalnine, davke, itd?? Slovenci, ste nori?? a ce ma sosedov mulc fajn porihtan avto, nej velik placa, pa ceprav bote tud vi mogl vec placat, sam da se on spufa al ka?? :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ce ma sosedov mulc fajn porihtan avto, nej velik placa, pa ceprav bote tud vi mogl vec placat, sam da se on spufa al ka?? :angry:

slovenska foušija...you cant help it....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako že gre tisto... :hmm:

Kaj je to slovenc?

Slovenc je eno hudo, zakrknjeno, psihično stanje! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zok ne bit tok hud, razumel boš, ko boš starejši (zvenim kot tvoja mama).

Če ti ni problem pljunt 60 čukov za ,,boljši videz,, tvojga konjička pol ne vem zakaj bi ti bil problem višje zavarovnje za tak avto. Povem pa ti, ko boš SAM živel boš vidu, da je še tok osnoven avto- STROŠEK in ponavadi v najbolj nepravem času. Tuki ne gre za foušijo samo za davek na luksuz kar pa ,,bolj hud,, videz je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ premza

:OK:

@ Zok - a ti bi mal po svoje, če prow razumm

ys mislm, da je najbolš da se začenmo borit za

individualne predpise in zakonodajo za vsakega državljana SLO

zavsakegasvojzakonikpress

&

2.000.000SLOzakonikovinCCPjevpress

:lol1: :lol1: :lol1:

eviva revolution by Che

:OK: :OK:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zok ne bit tok hud, razumel boš, ko boš starejši (zvenim kot tvoja mama).

Če ti ni problem pljunt 60 čukov za ,,boljši videz,, tvojga konjička pol ne vem zakaj bi ti bil problem višje zavarovnje za tak avto. Povem pa ti, ko boš SAM živel boš vidu, da je še tok osnoven avto- STROŠEK in ponavadi v najbolj nepravem času. Tuki ne gre za foušijo samo za davek na luksuz kar pa ,,bolj hud,, videz je.

nja, moja mama ni tok prjazna ko se gre za take stvari... :D

js svojga avta sicer (se) nimam, tak da tud nimam moznosti za kak styling al pa tuning, ce (ko) pa bom kupoval kake spojlerje, pa bom kupil rabljene - 3x manj stroskov (in to dobesedno). da je strosek, to vidim ze iz dejstva, da si avta zaenkrat se ne morem privoscit (MX3 je pa taaaaak leeeeep!!!! :wub: ), se motorja trenutno nimam registriranga. da bi pa zmanjsal kolicino dobesedno vstran vrzenega denarja (kar zavarovalnina tud je, glede na to kok se agenti obnasajo v primeru nezgode, in kolk dobis pol nazaj ko je treba, najvecja svinjarija pa je, da je OBVEZNO tolk placat!!), se pa folk dogovarja kaj bo treba nardit (peticija/protestni shod pred parlamentom).

in ce ze pravte kok je stylan avto grd pa nevemka - v mislim sm mel normalen avto, ne kak yugo s porezanimi fedri pa navrtanim auspuhom. kot recimo tale MX3 :wub: :

post-17-1070536261.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bi pa zmanjsal kolicino dobesedno vstran vrzenega denarja (kar zavarovalnina tud je, glede na to kok se agenti obnasajo v primeru nezgode, in kolk dobis pol nazaj ko je

uf, zavarovanje za 1400 kub.avto (60km) pride osnovno zavarovanje (50% bonifikacije) 36.140 sit. s tem, da vem,da če naredim kakršnokoli pizd... , bo zavarovalnica plačala škodo, ki sem jo povzročila in ljudem, ki bojo imeli ,,poškodovane vratove,, ne bom krila škode jaz. V primeru da krivda ni moja mi bo njegova zavarovalnica plačala popravilo avta pri pooblaščenem servisu oz.mi bojo ocenili totalko in izplačali škodo glede na letnik in znamko vozila. Cena spedenanega avta je višja nastala škoda tudi in zato nej bo tudi zavarovanje višje.

Ne moreš rečt, da je to stran vržen denar.

Ne želim si višjih premij in se zavzemam za individualne zavarovalne police in ne da se vsepovprek seka s podražitvami.

No, pa ne pobere denar samo zavarovanje, tu je še tehnični pregled (7500), ki ne vem kje so to cifro dobl, pa cestnina, ki jo jest plačam 17 000 kljub temu, da se avtocesto sproti plačuje , stroški storitve avtohiše pri kateri sem urejala ,,registracijo,, in seveda znamenita nalepka 2500 (se mi zdi).

Zdej se mi pa res ne ljubi več tipkat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZOK, če hočeš met avto/motor se morš pač zavedat, da strošek ni sam nakup le tega ampak tudi vse ostalo kar zreven paše (registracija, zavarovanje, tehnični pregledi, popravila, itd.itd.) ... Ko ga h mehaniku pelješ veš, da boš mogu plačat kolkor bo pač že vse skupaj stalo, tako tudi veš, da boš moral plačat obvezno zavarovanje pa tehnični pa cestno takso. Če si tak zagovornik tega, da nas zavarovalnice lupijo, da je zavarovanje predrago, ipd, potem namesto da tuki trošiš energijo za pisanje organiziraj protestni shod pred parlametnom al pa kakšno drugo akcijo s katero boš mogoče dosegel kaj v drugo smer. Je pač tako, da se je najboljše pizdit, pa nič nardit, kar nas večina počne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

organiziraj protestni shod pred parlametnom al pa kakšno drugo akcijo s katero boš mogoče dosegel kaj v drugo smer.

ja sej zkwa sm pa odpru to temo... :unsure:

glejprvipostpress

pride osnovno zavarovanje (50% bonifikacije) 36.140 sit

mislis 47795 sit?? ves, najprej se bo zvisalo za 15% (oz. mislim, da se je ze), pol pa se 15% na to novo vrednost - skupaj znese + 32.25% :wacko: . o tem jaz govorim. pa bomo mel od tega kaj vec?? <_< in ce pristejes se studentski popust, pride na vse to se 20% -=> 15% + 15% + 20% pride vse skupaj na koncu 58,7 % vec kot prej, ko je blo se vse skup dokaj znosno.

in ce hoces kupit en dokaj normalen avto za 400 jurjev, mors met najmanj 600-650 jurjev zacetnega kapitala... zgleda da bom sou prosjacit na ulice... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ce hoces kupit en dokaj normalen avto za 400 jurjev, mors met najmanj 600-650 jurjev zacetnega kapitala... zgleda da bom sou prosjacit na ulice... :xx:

Zokec zakaj misliš, da se italijani več z motorji vozijo kot pa z avti ... preglej mal po Internetu njihove zavarovalne premije in te bo kap ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, najprej se bo zvisalo za 15% (oz. mislim, da se je ze), pol pa se 15% na to novo vrednost

mislt in srat NI isto.

Tole ,,rekla, kazala,, je mal brez veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa nehajte kle nabijat vsi po vrst še posebej Zok!

Zok shut the fuck up!!!!!!!!!!! Ker z vsakim postom posebej poudariš da si še orenk zelen in da ni dolgo tega kar si iz pizde ven prilezu!

Oprostite izrazoslovju.

Kar se tuninga tiče OK neke stvari so dopustne v svojih mejah, nikol nisem razumel zakaj so neonke dobre ker si videt kot novoletna jelka. Če nekomu paše avto lepo spedenat tud prav ga ni treba zdej po žepu tolčt z raznimi homologacijami kjer niso potrebne, ampak do svoje mere da ne bodo razno razni prepotentneži na avto obesil vse kot srake.

Zavarovalnine ja so prehude, zakaj se ne da motor registrirat za pol leta........

Tud vzrok zakaj bodo podražli je tehten ampak vprašanje je ali se da to uresničiti brez podražitve zakaj se država ne bi odpovedala parim procentom?????????

Lahko nekaj zahtevamo, ne pa v stilu:

UKINIMO ZAVAROVALNINE ob registraciji motorja pa zahtevamo še ček za brezplačnih 100 litrov bencina.

JEbat ga vsega ne moreš met, THAT's LIFE

Ja pejmo pred parlament, in podajmo svoje zahteve, organizirano ne kot razpuščena banda;kulturno ne pa da bomo izpadli kot bedaki.

Taki kot so Zok pa naj raje ostanejo doma. Pa brez zamere.

Treba se je tud malo zbunit ker drugače te potlačijo če vedno delaš kot ti nekdo reče.

LP

Leteči

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko nekaj zahtevamo, ne pa v stilu:

UKINIMO ZAVAROVALNINE ob registraciji motorja pa zahtevamo še ček za brezplačnih 100 litrov bencina.

JEbat ga vsega ne moreš met, THAT's LIFE

tega nisem nikjer napisal. res pa je, da ce zahtevas vec, bos nekaj dosegelč, ker vsega ti ziher ne bodo uposteval.

sicer pa VSE ostalo, kar si napisal (razen to nej vtihnem) sem jaz napisal ze v prejsnjih postih... ...kdo torej nabija?? :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti. veckrat. in to brezveze. se kaksno vprasanje? :)

ys tut nabijam - je en moderator napisal v temi "če bi bil ys moderator", da bi pol zbrisal 90% mojih postov.. :doze:

dobr prečitite poskuste razumet "logiko" posta

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

zavarovalnice nas odirajo = res

predpisi so pa v glavnem kar OK, definitivno

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ys tut nabijam - je en moderator napisal v temi "če bi bil ys moderator", da bi pol zbrisal 90% mojih postov.. :doze:

dobr prečitite poskuste razumet "logiko" posta

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

zavarovalnice nas odirajo = res

predpisi so pa v glavnem kar OK, definitivno

:hmm:

"spoznanje lastnih napak je prvi korak k popravljanju le-teh." :P :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

Stara tema, zdela se mi je pa prva primerna po kratkem površnem iskanju:)

Vglavnem najverjetneje bom moral odjaviti avto iz prometa, registracija mu je že potekla. Zanima me, koliko časa mam da to sam storim, katere dokumente moram imeti sabo in če mi bodo hudiči kaj računali? Morda koristen podatek je tudi, da nisem lastnik vozila, so zaradi tega lahko kakšne komplikacije?

Lp peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stara tema, zdela se mi je pa prva primerna po kratkem površnem iskanju:)

Vglavnem najverjetneje bom moral odjaviti avto iz prometa, registracija mu je že potekla. Zanima me, koliko časa mam da to sam storim, katere dokumente moram imeti sabo in če mi bodo hudiči kaj računali? Morda koristen podatek je tudi, da nisem lastnik vozila, so zaradi tega lahko kakšne komplikacije?

Lp peter

Verjetno bo imel komplikacije lastnik, kajti nekje do enega meseca še tolerirajo,če je preteklo več kot en mesec bojo kmalu prišli policaji po tablice, stroški(zavarovanja+cestnine) in kazen pa vama neuide,po vsej verjetnosti bo lastnik dobil pravo porcijo,če ima lastnik veljavno kupoprodajno pogodbo začni tudi ti šparat in še kakšne kazenske točke bodo!!! :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!