Skoči na vsebino

MAŠČOBE


Priporočene objave

Za razliko od prijatelja Cyca, sem jaz vzel v obzir zelenjavno dieto.

Hehe da ne bo kdo, ki me ne pozna narobe razumel - jaz seveda nimam niti najmanjse potrebe po hujsanju, prej obratno, nekih "low fat" reci ne jem (ceprav bi morda moral - menda redi, tako Vale :hmm: ), tako da je edino na kar pazim to, da ne jem prevec "umetne" hrane, ceprav sem zaradi prakticnosti to vcasih rad jedel ... saj veste - razne juhice v prahu itd. Lenoba in navada jesti pred racunalnikom ... to ni fino :P

Zame je recept bolj ta - gibanje v narav/sport mi da vecji apetit, to je pa tudi vse kar potrebujem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D rad mam špeh, rad mam grumpe, rad mam mastno življenje

:OK: :OK: :OK: js tut ... hmmm, da ni to kaj v vezi z geografskim poreklom :P ... grumpi so zakon, zaseka je zakon, krača je zakon, krvavice so zakon, pečenice so zakon, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjih štirih tednih spravil s sebe 11 kg.

To je še najlažje.

Obdržati lahkobo in zopet ne pridobiti teže, to je tisto tahudo. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Problem je v tem, da je lažje zrasti, kot pa shujšati.

Tko pač je.

Maš res!! :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maščobe so ravo tako pomembne za telo kot beljakovine, hidrati, vitamini, aminokisline,....Problem je samo, da zaužijemo največ nasičenih maščob, ki pa se, najhitreje absorbirajo in spremenijo v maščobo, rezervo, če jih ne porabimo dovolj hitro za aktivnost. Nenasičene maščobe se prebavljajo dalj časa, kar pomeni, da jih lahko kurimo večino dneva za normalne telesne aktivnosti. Če le ne ležimo cel dan :D

Hujšanje - moje mnenje, negativna bilanca vnosa kalorij. Kar pomeni, malenkost manj kalorij, kot jih naše telo potrebuje čez dan. In gibanje. S tem dosežemo počasno izgubo telesne teže. Če samo hujšamo telo, stradamo, telo najprej izloči vodo iz mišic, potem začne kurit naše mišice, obseg in telesna teža se nam res zmanjša, samo % maščobe je pa še vedno enak. In zaradi tega tudi potem, ko s hujšanjem prekinemo takoj pridobimo našo težo in obseg.

Bistvo: pravilna prehrana je 80% uspeha in pravilen trening. Odvisno od želja in zahtev, kaj hočemo doseči.

Pa po 1 mesecu zagotovo ne bo pričakovanih rezultatov. Izguba maščobe, ne bom rekel telesne teže, ker lahko celo ostane enaka ali malenkost manjša, mišica je le težja kot maščoba, je dolgotrajen proces, vsaj nekaj mesecev, potrebna je precejšna mera potrpežljovosti in truda. Pa seveda nekaj odrekanja tudi. Ampak rezultati so pa lahko presenetljivo dobri :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vazn je da ne jes ko nisi lacen, da ne jes vsaj tri ure pred spanjem, redna telesna aktivnost priporocljiva.

Jesti moramo vsaj 5-6x dnevno. Brez skrbi, ko se telo navadi jesti na 3 ure te želodec opozori na to. In potem tudi ne moreš naenkrat pojesti velikega obroka. Jaz osebno nimam problemov pa jem takoj pred spanjem. Enostavno ne zdržim. Pa se ne redim. Da po 18. uri ne jemo je napaka. Sploh, če se ukvarjamo z vadbo. Problem je samo kaj jemo. Večina jih je kakšen kruh ali pa hidrate. Po 18. uri je priporočljiv vnos beljakovin (proteinov) kot je npr. tuna v konzervi v vodi, pusto meso (piščanec, puran) seveda brez ali z minimalno količino kruha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najrajši jem meso kralja živali..... :rolleyes:

Popravljeno . Popravil kekec III
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem mascobe je v tem, da se ti z leti mascoba nalaga na stenah zil. Zile so vedno ozje, srce mora pumpati kri z vecjim naporom, ker je premer zil manjsi.

Premer zil se manjsa in manjsa, z leti srcna misica slabi in na koncu cloveka zadane infarkt.

Ce clovek prezivi infarkt, mu potem prepovejo vsakrsno uzivanje mastne hrane.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjih štirih tednih spravil s sebe 11 kg.

To je še najlažje.

Obdržati lahkobo in zopet ne pridobiti teže, to je tisto tahudo. :wacko:

Kako si to naredil ?

Omejitev prehrane in gibanje ali kašne novodobne čarovnije ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjih štirih tednih spravil s sebe 11 kg.

To je še najlažje.

Obdržati lahkobo in zopet ne pridobiti teže, to je tisto tahudo. :wacko:

Ja, to je res. Upam pa, da veš da si shujšal prehitro in da bo to tudi eden od razlogov. Namreč namerno hujšanje, da je še v okviru priporočljivega, naj bi bilo do 1kg na teden! Vse kar je več, je za telo šok in odzivi nanj so po končani dieti... Zelo hitro zrediš nazaj (še malo bolj kot prej). Zato pazi!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjih štirih tednih spravil s sebe 11 kg.

To je še najlažje.

Obdržati lahkobo in zopet ne pridobiti teže, to je tisto tahudo. :wacko:

:notworthy: :notworthy:

jst sem v 3 mesecih spravu dol 23 kil....seveda sem zbolel za sladkorno.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 tednov skor nič jest ... 95kg --> 81kg ... :D :D ... saj sem kot perešček ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 tednov skor nič jest ... 95kg --> 81kg ... :D :D ... saj sem kot perešček ...

A pol nauš več štange lomu :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjih štirih tednih spravil s sebe 11 kg.

To je še najlažje.

Obdržati lahkobo in zopet ne pridobiti teže, to je tisto tahudo. :wacko:

A to hujšaš za NFS :devil: Ti si jih 11 izgubil ajz pa 11 dobil v zadnjih 4 mescih. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:o :o :o

Jest več ne vem: A MASTNO AL NEMASTNO? :hmm: :hmm: :hmm:

KJERE SO TA DOBRE (PRIDNE) MAŠČOBE :wub: IN KJERE SO ŽLEHT :devil: ?

:? :? :?

IN KJE NAJ JIH NAJDEM :hmm: ?

:kva1: Že vem: bom kar Manu prepustu. Ona bo že vedla! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KJERE SO TA DOBRE (PRIDNE) MAŠČOBE :wub: IN KJERE SO ŽLEHT :devil: ?

:kva1: Že vem: bom kar Manu prepustu. Ona bo že vedla! B)

Yest sm "ta žleht maščoba".... :devil: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:( :( :(

Škoda, res.... pa tako sem se veselila NFSja..... :unsure: :huh: :mellow:

Ja js tut ... sem se zanalašč za 4kg zredila, zdej pa tole :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:o  :o  :o

Jest več ne vem: A MASTNO AL NEMASTNO? :hmm:  :hmm:  :hmm:

KJERE SO TA DOBRE (PRIDNE) MAŠČOBE  :wub: IN KJERE SO ŽLEHT :devil: ?

:?  :?  :?

IN KJE NAJ JIH NAJDEM :hmm: ?

no ta žlehte maščobe so živalskega izvora(v veliki večini) oz.nasičene maščobe.ta pridne pa so nenasičene maščobe(olivno olje...)

maščobe so zelo pomembne za telo ,saj so vnjih topni nekateri vitamini(npr.A)

torej ne brez njih.pa tudi pretiravat ne z njimi.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem pospravla malo pršuta, malo domače klobase, malo druge domače klobase in malo ene kupljene klobase :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem pospravla malo pršuta, malo domače klobase, malo druge domače klobase in malo ene kupljene klobase :rolleyes:

Na in spet si papala same fine in zdrave stvari :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...malo domače klobase, malo druge domače klobase in malo ene kupljene klobase  :rolleyes:

A so se še pujskov držale... te "klobase"? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!