Skoči na vsebino

SKUTER vs. TOMOS


bOnZy

Priporočene objave

DejaVu: Lahko daš ti en motor ob bok Zipu 70ccm, ki ima preko 100KM pa bosta na stezi dokaj izenačena. Pa ne mi pravit, da kaka srednja specialka tipa Honda Firestorm nima dovolj zaloge navora, da bi mogo nevemkolko menjavat pa pretikat menjalnik med ovinki in ravnino. Tista 1s kolko ti prestaviš v višjo in nižjo prestavo ne igra pomembne vloge, saj imaš na voljo precej več moči od skuterja pri pospeševanju, pač jo pa igra teža. 70kg proti 200kg! Kateri bo lažji za menevriranje? Odgovor je že nekaj časa na dlani :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tomozuki, supersportnik s 100 konji na Grobniku pele scat vsakga Zip-a.

prav tako na karting pisti ZIP SP 70 pele scat vsakga cestaka s 1xx konji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tomozuki, supersportnik s 100 konji na Grobniku pele scat vsakga Zip-a.

prav tako na karting pisti ZIP SP 70 pele scat vsakga cestaka s 1xx konji.

Kolkor berem MotoPuls piše da ne. Ne vse, pelje jih pa hcat večino. Pred leti sem bral, da je celo uspelo enemu mlademu dirkaču priti na 7. mesto v "open class" na Grobniku. Kolega je pravo, da mu je uspelo kasneje še izboljšat rezultat (kero mesto je zasedo nevem, ker je že kr nekaj cajta od tega, tak da bi si zmislo). Pri rezultatih se je videlo, da so za njim ostajali precej močni motorji, takrat še dokaj novi: ThunderAce, ZXR 750, YZF Genesis 750, CBR 600 F2... Ampak, danes so tudi Zipi že dobili naslednike. Pomojem je en Zip precej problematičen za prehitet tako na odprti progi, kot tudi na zaprti... oziroma še posebej na zaprti (če samo pogledaš tisti video ko je Lipnik sekal mimo supermotov). Pa še zwei takter je :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tok za informacijo ... na grobniku se nism vozu ampk bi se dalo pridt z dobr prpravlenmu zipm pod 2 minuti ...

na grobniku z skutrjm prot cestaku, vsekakor ni šans da bi ga prehtu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se ne motim je mel frend z RS 125 (mislim d je bla serijska - verzijo s 24 kW je mel) na Grobniku cajt 1:58... ...vsaj reku je tak. gre pa za Bojana Stormana (skuterje tud vcasih vozu). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kuk je rekord grobnika ....1.06???

uffffffffff :blink: :wacko: :wacko: :huh: ne bo drzalo

Rekordi staze "GROBNIK" do 2000. godine

125 cc Diego Giuovaz (I) APRILIA 1:33.901 159.794 km/h

250 cc Vincent Jason (GB) HONDA 1:30.286 166.191 km/h

Supersport Michael Schulten (D) YAMAHA 1:33.535 160.419 km/h

Sidecar S.Webster/D.James (GB) LCR ADM R4 1:31.297 164.351 km/h

Interseria Josef Neuhauser (A) MINARDI FORD HARD COSWORTH 1:16.388 196.429 km/h

F3 Ananda Mikola (IND) Dallara 00 Opel 1:23.604 179.475 km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 1990 so na Grobniku zadnje leto vozili 500 gp (svetovno prvenstvo), zato

mislim da mora biti rekord od takrat, sigurno pa je pod 1:20

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm... Nisem mel prav, leta '90 je Wayne Rainey postavil rekord 1:29 in nič manj.

Res pa je da so meli takrat 500 gp motorji ''samo'' okol 130 hp (in pa 130 kg) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

da si nebi kdo kaj naredo!!! APN6 za 42l batom pa drugi zobčeniki, športni fergazer, pa power auspuh!!! Pod 115 da se ne menimo! Računajte da ma apn6 55 kil skuteri pa okoli 100!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da si nebi kdo kaj naredo!!! APN6 za 42l batom pa drugi zobčeniki, športni fergazer, pa power auspuh!!! Pod 115 da se ne menimo! Računajte da ma apn6 55 kil skuteri pa okoli 100!!!

Huh jst sem mel,kar precej predelan APN6 pa ni sou tak hudo,kot bi se predstavljal .) .

Aja PS: Nebom si nic naredu :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da si nebi kdo kaj naredo!!! APN6 za 42l batom pa drugi zobčeniki, športni fergazer, pa power auspuh!!! Pod 115 da se ne menimo! Računajte da ma apn6 55 kil skuteri pa okoli 100!!!

...se en, ko je pametn u picko materno (pardon na izrazu)... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da si nebi kdo kaj naredo!!! APN6 za 42l batom pa drugi zobčeniki, športni fergazer, pa power auspuh!!! Pod 115 da se ne menimo! Računajte da ma apn6 55 kil skuteri pa okoli 100!!!

yeah wright................ se en optimist, lej tomos je su najbolj z 38 batom in primernim portingom kanalov, ma ne ti neki o 42mm sanjat k mu z tem sfukas total gibalno razmerje masnih kolicin, pa se neki stirka (orig) ni sla nikol bols kt BT (orig), pa bt ni su nikol cez 100, pa skor ce b ga z avijona vrgu.......... :xx:

in kolk zobniki so bli gor................? tocno kolk spredi in kolk zadi, predvidevam da piramida v masini ni bla menjana..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj ma tud končno mal čez 100 z lamovcem, 42l batm, dellorto 16, sprednji zobnik 15 in lipnikom. :afro1:

matr to pa leti se bl kokr pa men skutr :blink: , kdaj se greva pelat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm tole je res cudno,ker mel sem 3x brusen cilinder vstavljeno 5 brzino 42lbat mfpower izpuh ....

Pa ce je sol 80 sm car... :doze: .

Kolkor sem opazil se je najvec sicer v moci mogoce kej povecalo pa nekaj v koncni,kaksnega ful svinjskega izboljsanja pa ni bilo .) .

Popravljeno . Popravil Cr4$h
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roba, ti tud? :devil:

100+ s 50 cc tomosom za street legal everyday use je rahlo za lasake prvleceno... :devil: ...kaka racing predelava, to je pa neki cist drugega... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Apn ne gre nikoli 115, to je navadna zajebancija tistega ki piše. Pa tud z lamo

cilindrom ne gre tolk kot pišete... Moj je šel 94 po digitalcu in 100 merjeno z

avtom, imel pa je: 40 vertex bat, dellorto 19 carb (94 diza), obdelane kanale,

dodatni pretočni kanal, točno določeno kompresijo, predelan mf-3 izpuh in

voznika, ki je mel takrat 55 kg :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O ja saj jaz sem tud brusu pa peto not dal pa auspuh štimov, pa L bat pa forgazar... No pa če je prou pihalo sm dubu švoh 80! :blink:

Pol sm šou pa kar na 650 cc,no zdaj pa gre mal več! :grim

LP Tato!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je šla apn-ka slabih 85 km/h po scooterjevem števcu se pravi realnih tam nekje 75 km/h

Meu sm pa 42 bat MF izpuh pa frgazer mal predelan pa je šou tulk več ko tulk pa ne.Edino pospeški so bli vredu.

Tak da ne bomo slučajno nasedli kr je nemogoče.da bi se to zgodil.

Kakih 115 pa ki vi žvite.Nikada ti ni šou 115km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidm da ste se spet mal ogreli :devil: :D :kva2:

da si nebi kdo kaj naredo!!! APN6 za 42l batom pa drugi zobčeniki, športni fergazer, pa power auspuh!!! Pod 115 da se ne menimo! Računajte da ma apn6 55 kil skuteri pa okoli 100!!!

dej ... da se neboš razpočo :xx: :xx: :xx:

moj skutr ma okol 60 kg :P

115 :o ne me basat no :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!