Skoči na vsebino

SKUTER vs. TOMOS


bOnZy

Priporočene objave

dj_runner

A si že bil kdaj na Elektroniku od tomosa?

Če E90 mal zrihtaš gre krpko čez 100(kanlale spreminiš).

Mojmu fotru je gred (tm k je magnet)spiralno odlomilo, če ne vrjamete bom poslikal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj bogi ATX z BT cilindrom Lipnikom od CTX-a 12 zobnikom spredi, 40l batom je z drugo (2) prestavo šel 62km-h po števcu. Če bi se 5. tolk zvrtela :devil:

Je pa res, da mi je samo enkrat to ratal, pa še takrat sem zdrobil valjčni ležaj sornika na batu. <_<

Pa frčota je lažje sfrizirat, da leti bolj kot bilokera APN-ka. Moj frend je z 38l batom in napilenim frčakom do amena nareil okol 85kmh v idealnih razmerah.

ATX je šel pa okol 80

Mojih 5 minut :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dj_runner

A si že bil kdaj na Elektroniku od tomosa?

Če E90 mal zrihtaš gre krpko čez 100(kanlale spreminiš).

Mojmu fotru je gred (tm k je magnet)spiralno odlomilo, če ne vrjamete bom poslikal.

Apn in E90 je malo razlika ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozu ze vse tomose in vam povem da se da zrihtat tud APN-ko da gre 100km/h.....sej BT-ja pa sploh ni treba dost predelvat... :D ah pa ne elektronika in CTX-a umesvat sej elektronik gre original cez 100 ampak je 90ccm....Sem mel tud CTX-a zrihtanga da je sel z original prenosi 100km/h ....pa niso verjel in so probal pa vidl...Od elektronika masino z BT-jeveimi prenosi (tud v masini) pa ni problem 120 peljat vsaj z mano gre k mam samo 57kg...

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da sm dal mal hudo primerjavo ampak je napisu da ni vidu tomosa k bi šu 100

Sej jaz verjamem sem sam mel vcasih ATX,APN,Automatik,BT z E90 masino :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uradni podatki glede top speed-a:

BT 50 S (5,4 HP): 80 km/h

CTX 80 (7,6 HP): 85 km/h

E90 Electronic (9 HP): 104 km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uradni podatki glede top speed-a:

BT 50 S (5,4 HP): 80 km/h

CTX 80 (7,6 HP): 85 km/h

E90 Electronic (9 HP): 104 km/h

Ja ampak ce pri vsakem od teh samo izpuh menjas dobis okrog 10km/h v +... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne mejte fint tomosa prek 85km/h realnih nebote spravli!!

to lahko vi ene male napizdujete da gre tomos 115km/h :doze:

Ej ce ga ti nisi ne govor da se ga ne da..... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ampak ce pri vsakem od teh samo izpuh menjas dobis okrog 10km/h v +... :D

tud ce ma voznik 20 kil manj, zaradi same aerodinamike pridobis 10 km/h... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ce ga ti nisi ne govor da se ga ne da..... <_<

poznam ene ko tunajo tomose pa ma vse od bt-a mašin v atxu pa gre 82km/h pa neko powerco pa kanale piljene pa nevem kaj še vse :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam ene ko tunajo tomose pa ma vse od bt-a mašin v atxu pa gre 82km/h pa neko powerco pa kanale piljene pa nevem kaj še vse :unsure:

potem je tukaj lep dokaz da nimajo pojma...............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam ene ko tunajo tomose pa ma vse od bt-a mašin v atxu pa gre 82km/h pa neko powerco pa kanale piljene pa nevem kaj še vse :unsure:

Kaj nej recem ne znajo zrihtat...kanali morajo bit pravilno preoblikovani ter tolk spiljeni da se vsi trije koti odprtja kanalov nekako usklajujejo...(ne mores pretocnih na 135 izpusnega pa nic) pa pomenbna je tud oblika kanala...vecji kot je premer bolj okrogel mora bit..ter pazljivost pri "zapijlenju" kanala tko da ni oster in se ti masina ful manj greje ker obrocki lazje cez kanale tecejo..carb. mora bit tud pravilno nastavljen....pa izpuh mora bit pravi za tist motor..ITD(skoraj v nedogled)ce bi rad se kak info zakaj nam mopedi grejo vam pa ne kar na PM... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud ce ma voznik 20 kil manj, zaradi same aerodinamike pridobis 10 km/h... :)

Ja mam frenda ki ma samo 40 kg in( je star 15 let..pa tud majhen je) mu leti E90 ..samo z menjavo izpuha krepko cez original...120km/h sigurno ce se skloni....Je pa tud eno cestno 125 gilero vozu in je sla blizu 200km/h...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pomoje ga lahk spravis cez 115 sam enkrat ko ti gre vse v p.m.

tovarna odpadnega materiala oziroma smeti :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tovarna odpadnega materiala oziroma smeti  :OK:

koliko tomosov si imel, kako si z njimi delal, kdo ti jih je rihtal, koliko stroskov si imel z njimi, in koliko kilometrov si naredil z njimi, in kaksni so odgovori na ta vprasanja se z NRGjem, da lahko to reces?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pomoje ga lahk spravis cez 115 sam enkrat ko ti gre vse v p.m.

tovarna odpadnega materiala oziroma smeti  :OK:

Ja res je da kvaliteta ni pretirana ampak glede na to da lahko motor generalno popravis za dobrih 25k...kar povej mi kje je se kak motor ki ga lahko tok pocen vzdrzujes... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam ene ko tunajo tomose pa ma vse od bt-a mašin v atxu pa gre 82km/h pa neko powerco pa kanale piljene pa nevem kaj še vse :unsure:

LoL

Men gre orig. Atx(razen powerce)85Km/h po dolini pa blizu 90, pa mam kr dost kil.

22767DSCN2787_resize.JPG

Pa frendom reč nej nehajo tunat cilindre, ker ne znajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mopedit, ti predvidevam da imas ATXa letnik '98, ne?

dj poglej ce mas slucajno termicno skupino od BTja (koleno za uplinjac je iz litine, kajne?)... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so it's the one!! mushy.gif

serijsko BTjeva termicna skupina, mocnejse prednje vilice, vecji (CTXov?? sicer si ga pa tak ze menjal za cobro :OK:) izpuh, itd... :OK: ...zaradi tezav z dobavo delov so devali gor kao rezervne dele iz zaloge za druge motocikle, nastalo pa je tole - to bi mogl serijsko delat!! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!