Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

...jezero na prelazu Nassfeld (Passo Pramollo)...

post-6-1090235975.jpg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota 6:00 odhod iz Sl.Bistrice, Vitanje - Dravograd - Celovec - Flachau - Bischoshofen - St.Johan - Bad Gastein :P .

Nedelja 10:00 krožna vožnja - Bad Gastein - Wagrein - Huettau - Zell am See (kopanje) - Grossglockner - Celovec.... Svaka čast jodlarji, niti malo nisem bil jezen, ker sem dvakrat zalutal in naredil dodatnih 150 km :yea2: ceste so res-res 1A in prav zanimivo bi blo kakega kmeta vprašat, kaj si je mislil, ko je na bližnjem pungrtu, med sušenjem sena, začudeno opazoval enega bedaka, ki se po kolenih vleče skozi dolino in kali podeželsko idilo :xx: . Ah kaj češ, pri nas so taki pogoji redki in hitro te zanese, da jih nebi izkoristil O:-) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj z Mr. E malo skočila SS na Ivarčko jezero, pobasal porcijo čevapov, se malo kopala in po 2 urcah nazaj. Nič posebnega ampak je pasalo :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem prebirala o nesrečah na tem forumu, pa mi kar nekaj stvari ni jasnih (verjetno ne prvič :? ). Hkrati pa to moje pisanje hvala bogu še ne spada v to rubriko.

Tako kot večina lastnikov (in njovih spremljevalev ali spremljevalk) sem se tudi jaz včeraj odpravila na izlet z mojim mopedom. Že za začetek mi je na križišču pri Iliriji na Tržaški pravokotno prečkala moj pas in zavila na desno mlada gospodična v manjšem avtomobilu. Da ne bo pomote. Sigurno me je videla, saj smo stali v vrsti (jaz vsporedno z njo, ona na levem pasu, jaz na desnem) pred rdečim semaforjem. Hkrati sem bila v koloni druga - kar pomeni, da se nisem "prebila" naprej, v prvo bojno črto. In ko mi je tako pravokotno prečkala moj pas, se sploh ni zasikirala, ampak mirno odpeljala naprej :angry: . In tako se po jutru dan pozna. Na stari cesti proti Logatcu so mi izsilili prednost (iz stranske ceste) še trije vozniki. Ali se vozniki in drugi sploh zavedajo, kako težko je oceniti hitrost vožnje motorista in so vsi prepričani, da imajo zadosti prostora in časa. Potem sem seveda bremzala in preklinjala. Na srečo je bila moja nadaljna pot dokaj brez težav - razen tistih, ki si jih povzročim sama :( . Pot me je peljala najprej do Sežane na kosilo, potem pa do Nove Gorice in nazaj proti Ljubljani po stari cesti. Cel izlet - krasno :OK: .

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....Cel izlet - krasno :OK: .

M.

glavno da je bil izlet lep in da je ostalo pri "skoraj" to in ono. ne se sekirat, nevem če sem že bil kdaj na cesti pa ni bilo parkrat "skoraj". torej get used to it, pa ne se preveč sekirat .)

mnenje o današnji turi, ki je ni bilo zaradi dežja, pa grem izrazit drugam :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem šel čez Tuhinjsko dolino v Kranj, od tam čez Vršič in do Nove gorice, ter končno do Fiese. Vrnil sem se mimo "kačjih" rid in Postojne, preko Ljubljane in Trojan nazaj v Polzelo. Kar zajeten izlet po Sloveniji, prevoženih cca 700 km.

Da še jaz rečem kakšno bolj ohrabrujočo o vedenju avtomobilistov. Dva motorja, jaz na enem in en forumaš na drugem, sta drvela proti morskim obalam. Mimo dolgih kolon, ki se niso tako počasi premikale. 90+ po sredini, avtomobili so se umikali. Torej, večinoma so se umikali, čeravno se jim ne bi bilo treba.

V tem primeru so bili kar tolerantni. Je pa res, da se tu in tam najde kakšen kreten. Po možnosti s spuščenim civicom, s sedežem v ležečem položaju,s sončnimi očali rejben(made in Taiwan). In tovrstni mojstri prav trpijo, če ne prehitijo. Ker večinoma držim konstanto 95 km/h, jim pustim veselje in potem smo vsi zadovoljni(no ja, ali pa vsaj celi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mi lahko kdo pove, kakšna je cesta med Kozino in mejnim prehodom Rupa :? . Danes se odpravljam na morje - v Pulo, pa se mi ne da vozit čez Črni kal.

LP - M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mi lahko kdo pove, kakšna je cesta med Kozino in mejnim prehodom Rupa :? . Danes se odpravljam na morje - v Pulo, pa se mi ne da vozit čez Črni kal.

LP - M.

Pozdravljena!

Jaz sem zadnič šel po tej cesti pred mesecem in pol, ko sem šel na KRK. Seveda takrat turistična sezona še ni bla v polnem teku, tako, da je bla cesta prazna. Kako je pa sedaj ne vem. Verjetno še vedno boljša rešitev glede prometa kot čez Črni Kal. Sama cesta ima veliko ravnin, tako, da se da kar pelat, če misliš v tem smislu. Kar se pa asfalta tiče, ni glih ne vem kaj, vendar se dobi še veliko slabše ceste. Jst bi ti jo zaradi samega prometa kar svetoval, drugače pa kot na drugih cestah previdnost tudi na tej ni nikdar odveč. .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes z jax-om pičla do Litije k mojemu sodelavcu na kofi.Vračala sva se skozi dolino Besnice(mimo Janč),kjer je bilo kar nekaj peska in nesnage na cestišču zaradi včerajšnjega neurja.

V Lj naju je ujel dež tko,da je bilo za danes dosti.Dobrih 90km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: petek, 23. julij 2004 ::

po stari cesti do Ljubljane, po stari cesti do Črnega Kala (in v Logatcu kot neuk Štajerc zajebal Ride in zavil proti Rakeku (čeprav tudi tam se najdejo kakšni asfaltni biseri)), po hitri cesti do Pule (Stoja)..

:: sobota, 24. julij 2004 ::

"drlinkanje" po obali

:: nedelja, 25. julij 2004 ::

retour, tokrat pravilno zavil in srečal Ride, v Senožečah naju stric gostilničar skoraj ni spustil domov.. svaka čast :OK:

lep vikend, cca. 700km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola!

V soboto, le 70 km, ampak takih prav luštnih. Ob 13h od doma do Šk Loke, pa v Medvode, pa spet nazaj v Šk Loko v svate. Prišlo nas je kakih 40 z motorji, da smo pospremili nevesto in ženina na škofjeloški grad kjer sta stopila pred matičarja.

Fajn feeling, fajn druščina, zelo luštna ohcet.

Prilagam fotko za gušt. Na njej sta nevesta in njena priča.

post-6-1090841303.jpg

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobotna furca v Cerklje do mobikroga in skozi Mokronog nazaj je minila v kazanju sredinca nevihtnim oblakom. In to kar nekajkrat. Ker pa je ZR-ka rekla "žejnaaaaa!", je bilo treba ustaviti na bencinski na Barju. Potem naju je pa z Lady od Brezovice do doma opralo da je joj, in ni nobeno kazanje sredinca proti nebu več pomagalo.

Furca je bila tudi v znamenju pernatih oblakov. Na obvoznici se je pri mojih cca 140km/h en večji tič, kanja ali najverjetneje skobec odločil spektakularno izpustiti dušo. Ni blo kaj narediti, ker me je očitno zamenjal za miš in je elegantno napadel iz višine. Kaj si je v tistih zadnjih trenutkih zajeba mislil, ne bo nikoli znano. Znano je le, da se je za mano vozeči Fisherman skril za šipo, ko je zapeljal skozi oblak perja in mu je menda skoraj nekaj ušlo v hlače. Jaz sem pa hlače imel usrane, a hvala qrcu, s tičjimi iztrebki in nečem podobnim tatarskemu bifteku.

Slava mu, odšel je čisto v stilu kamikaze!

(VNedeljoSemDvakratPralMopijaPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@HHV

:D :D :D

Saj ne sodi v to temo, ampak kaj, ko se vprašanje ponuja samo po sebi.

A sta se vidva že kdaj srečala. :hmm:

Slog s katerim je ptič odšel namreč spominja na samomorilske napade z bližnjega vzhoda.

Pa LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj po 14h smo se odpravli do mejnega prehoda Babno polje in nadaljevali pot čez ride by gerovo in jo nato po zelo slabi cesti beri. luknje, flike, kamenje,...nadaljevali mimo enega velikega jezera,do opatije kjer smo se malo okopali snedli pico spili drink in se odpravili proti jelšanom,ilirski bistrci,knežaku,postojni in domov na rakek prijetna popoldanska turca cca 250km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto, sva se z lady ob 20.30 odpravila v Baško - Krk malo na off, pa priletiva na Krčki most :wacko: ekkola paštašuta :BUA: most zaprt za motorna kolesa ter kamp prikolice zaradi burje:devil: :( :wacko: ,no ja, počakala dve urci popila pivo, ter se odpravila nazaj proti domu, spotoma se ustavila pri Starih Mačkih v Lipi(HR) ter bila ob 00.00 doma :BUA: v nedeljo :BUA: nadaljevali turco z avtom BLJAK :SS

:? kje dobiti info o zapori mostu za motorna kolesa, medtem, ko avtomobili veselo švigajo mimo :BUA: pred mostom nas je blo pribl. 20 motoristov.

Popravljeno . Popravil MOTOVILC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno prišel nazaj iz Jezerskega. Lepa furca, na avstrijski strani sem dolgrede prvič nagnil do tačke :kva2: ....pa potem še enkrat....pa gorgrede še parkrat....noro :yea2: . Za moje pojme je Jezersko boljše od rid (avstrijska stran).....je kar nekaj km ovinkov in ne le tistih 7,8 rid.

No ampak tut na ride bom še prišel :P .

Pa lep pozdrav vsem!

Davor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: sreda, 28. julij 2004 ::

Šentjur-Celje-Vransko-Tuhinjska (po dolgem času odkril njene "zavite" lepote)-Kamnik-Kranj (urca za službene zadeve)-Kamnik-Tuhinjska-po.stari.cesti-Maribor :notworthy: 250 km, silno razpoloženih :notworthy:

in kaj je najlepše?

da me čaka še relacija: MB-Šentjur :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sva s kolegom naredila furo Litija-Policija-Litija (po vozniško pa položnico spravit :kva2: ) nato pa še litija - Bled - Litija.

Lepa vožnja sicer, sva pa srečala enega živčnega voznika Golfa Karavana, je zameril, ker sem mimo njega špricnil, ko je on hotel mene natišat pri pospeševanju, potem pa je nekaj trobil in žugal pa še obvezno prehitevanje kolone, da me je lahko prehitel, rezultat - na srečo ga zaradi vetran nisem slišal :afro1: , pa tudi nisem ravno gledal, kaj ded žuga, če bi, bi se pa pač pogovorila. :devil: Še dobro, da ima kolega tišji motor kot jaz da je to on videl in mi povedal kasneje. No potem pa do Bleda, nazaj grede pa mimo ene velike nesreče sredi Domžal čez Ihan v Litijo.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons bla ena taka "zmedena" fura:

Jest kot "zelo znan navigator" šel kar lepo brez zemljevida. Z avtomobilom mi te stvari vedno uspevajo. Na motorju pa očitno malo zgubljam orientacijo.

Kranj - Jezersko - (Avstrijske Ride so zakon! :ph34r: ) - Bad Eisenkappel - zgrešu odcep za B81 (matr jim tablarska avstrijska :angry: ) - v dobri veri sred poti do Celovca zavijem desno, da popravm napako - pršu v Sankt Kanzian ob jezeru (Bled se lohk skrije po urejenosti ;) ) - Kuhnsdorf - Bleiburg - spet hotu na B81, da bi šu naprej do Dravograda spet zgrešu (matr jim avtrijska tablarska :angry: ) in šu za Slowenien - pridem na Holmec - ker se mi ni ljubil obračat in ker mi je prijazni slovenski policaj na meji zagotovil (pol k mi je reku, nej dolgo luč ugasnem :? ), da se tle tud pride do Celja, grem naprej - Ravne na Koroškem - Slovenj Gradec - (ni slaba cesta :ph34r: ) - Velenje - hotu obit Žalec in kar direktno za Šempeter - se spet zgubu v Celjski kotlini (matr jim tablarska slovenska :angry: ) - v Tuhinjsko dolino - na vrhu prelaza malo zakampiral - enga slišu na pol kilometra, k je na Celjski strani tačke drsal :notworthy: (slišu sm tačke, mašine pa ne - pa dej si gor akrapoviča človk :naughty: ) - tist ovink v Tuhinjski končno očistl :OK: - Kamnik - Brnik - Kranj - 260 km

Na Grossglockner ne grem brez zemljevida!!!! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zemljevid je zelo pametno imet s seboj. Jaz ga imam vedno, ko se odpravim na pot. Ne uporabljam ga le v okoliških ali pa krajih, ki jih dobro poznam. :D Na tak način je veliko manj problemov, čeprav so kdaj še vedno. .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana - Vrhnika - Logatec - Idrija - Žiri - Škofja Loka - Vodice - Tacen - Škofljica.

Je pasalo (sploh od idrije do škofje loke)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes najlepša letošnja tura...

Od doma do Postojne. Potem pa sem se odločil, da grem raje pogledat na dolenjsko in gassssa - ride (je ravno nekdo testiral glavni ovinek, dečva ga je pa čakala B) - jaz sem šel pa bolj počasi, da ne bi kako skuhal pred občinstvom), Logatec, Vrhnika, naredil ovinek čez Borovnico do Brezovice (nikdar več, ker je cesta čisto v p*zdi). Na obvoznico in čez Turjak do Kočevja. Cesta čista fantazija. Pred Kočevjem zavil za Novo Mesto - cesta je sicer vsako leto slabša a zame še vedno super. Z Novega Mesta proti Šentjerneju in do Kostanjevice - navdušen. Zanimivo - na tej relaciji srečal samo eno manjšo skupino čoperašev, ki pa so pošteno krivili po ovinkih :OK: . V Kostanjevici kratka pijača in hop na motor - Krško, Sevnica, Radeče, Zidani most. Tu sem se odločil, da zapeljem na cesto, ki se vije ob koritu reke Save - cesta sicer ubitačna (ozka in poflikana) a je bil pogled na Savo in vsenaokolizeleno preveč mamljiv. Zanimiv občutek - na levi strani se vije Sava, na desni pa železnica. Nazaj na magistralko in z vso paro naprej do Litije (fantastično!! :OK: ). V enakem stilu do Ljubljane, na obvoznico do Brezovice, Vrhnika, Logatec in domov. Okroglih 370 km brez kakršnekoli čudne situacije... no ja - na vrhniškem klancu je bilo en kratek trenutek malce ozko a ne bom komentiral...

Ja, in zakaj letošnja najlepša tura? Zato, ker je bilo čudovito vreme, na cestah neverjetno malo (zares malo) prometa (kot v starih časih :) ), avtomobilisti pozorni in uvidevni, motor je delal čudovito...

Pa še nekaj - srečal sem relativno malo motoristov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!