Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

Jaz,sodelavec Boris in jax smo se danes odpravili iz Lj do Kamnika,skozi tuhinjsko dolino do Vranskega k sodelavki na kofi in čokoladne muffine(mljask),nato pa do Prebolda in Trbovelj do Litije,kjer sva z jax-om poslovila od Borisa in skozi dolino besnice pičla do Lj.

Večjih posebnosti na cesti ni bilo,smo se pa po tej relaciji izognili gužvi.

Prijetnih 170km...

Popravljeno . Popravil Black Knight
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V popoldanskih urah se lepo solo odpravim proti Ivarčkem jezeru. To je bila moja prva daljša vožnja po opravljenem prvem servisu, zato sem se toliko raje peljal, da vidim kako in kaj ? ... :D :OK: :OK:

Pot do cilja odaljenega cca 80 km je potekalo gladko in brez zapletov, le v Ravnah sem rabil malo pomoči krajanov. Na srečanju tudi vse OK, nakar sledi pot domov.

Vse do Bohove ( takoj ob glavni cesti na iztupu iz MB proti CE ), to je dveh km pred domom vse ... :OK: ... nakar se pripeljem po levem pasu do belega spuščenega mercedesa in vklopim levi smerokaz, da bi me spustil mimo, saj na desni ni bilo nikogar.

Po nekaj sekundah, ko me je voznik opazil v ogledalu in se ni umaknil, vklopim desni smerokaz, zapaljem na desno in začnem rahlo pospeševati. Ko voznik to opazi, pohodi plin in se zapelje desno pred oziroma skoraj v mene ... :wacko: :kva2: ... tako da sem moral zavirati in mi razločno pokaže iztegnjen sredinski prst.

V tem trenutku pošteno obrnem ročico gasa in pripeljem ob njegov levi bok, voznik, to je bil čisto na kratko postrižen šmrkavec malo nad 20 let ki se mi smeji in njegova pič** tudi, nakar mu lepo pokažem ... :devil: ... da je tudi meni zrastel sredinski prst.

In tako se je lepo preživeto popoldne sprevrglo v pokvarjen večer in še dobro da ni bilo polomljene plastike. Bi pa z veseljem poskušal nalomiti koga drugega, a se to žal ne sme oziroma lahko drago stane.

Kaj narediti v takem primeru ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ, proti kočevju, do gradu snežnik, nazaj grede se nafutrat pri markovcu, pa mimo planine, logatec, vrhnika, LJ.

Ne vem koliko km, števec kaže 4,6. Sicer pa lep izletek, cesta tko-tko. V starem trgu (malo pred snežnikom) so očitno tudi asfalt prodali. Jebemtievropa.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj narediti v takem primeru ?

No, kaj pa nisi telefona dvignil :D

Jaz sem že enemu špegl snel iz vrat, nebi okleval v takem primeru tega naredit še enkrat. Gasa, ko prideš blizu, do konca stegneš desno nogo, dalje si lahko misliš..

Zelo dobro pa je, če imaš v levem žepu (ali pa kje na priročnem mestu leve roke) 2 kamna, po možnosti prava pohorska, taka fina z dosti ostrimi robovi, ki jih vržeš preko rame. Pol pa se ti smejiš, pa še fingera pokažeš

:devil:

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj: Šentjur--Vransko--Kamnik--Kranj--Jezerski vrh--čez A na Holmec--Dravograd--parkrat po 69-ki --Iverčko (:beer1: :beer2: :music4: :yea1: )

danes: Iverčko-Šentjur

Odlično vreme & ceste, pa še action rock na Apačijih, skratka popoln dan ;)

Aja pa na 69 sm prvič dožvel feetback (vzrok=nasedu na šalt-hebl)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že enemu špegl snel iz vrat, nebi okleval v takem primeru tega naredit še enkrat.

js sm to tudi že prakticiral, tko d mi gre že kar dobro od rok. sej rokavice majo kevlar in karbon zaščito, tko d brez strahu udari po špegli...vsaj jst sm O:-) registrske si pa ni mogu zapisat k sm mal balerine oponašu in sm desno nogo (stopalo) čez tablco namalu in naj se j*** pole miško u piksni :fight2: špegla je prou lepo visela na dratih in tolkla po vratih rdečega megana :lol1: pa še pašalo mu je :doze:

aja d nebom prou off topic:

se odpravim na dvokolesnika, vžgem noge in začnem gonit v hirb, mal v dolino spet mal v hrib in naredim turo 68km preko Branika, Štanjela, Kobjeglavo, Kostanjevco, Miren in nazaj domou, brez benzinskih hlapov, samo drsenje verige in gume po asvaltu je blo slišat :rolleyes: v dolino proti mirnu se spustu brez milosti in hmal trešču v avto k je sekal ovinek :wacko: :wacko: pograbu oba žlajfa, zadni blokiru in začelo cvilit :D gume na kolesu tudi cvilijo :yea2: pa MOČNO smrdijo pole :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V popoldanskih urah se lepo solo odpravim proti Ivarčkem jezeru. To je bila moja prva daljša vožnja po opravljenem prvem servisu, zato sem se toliko raje peljal, da vidim kako in kaj ? ... :D :OK: :OK:

Pot do cilja odaljenega cca 80 km je potekalo gladko in brez zapletov, le v Ravnah sem rabil malo pomoči krajanov. Na srečanju tudi vse OK, nakar sledi pot domov.

Vse do Bohove ( takoj ob glavni cesti na iztupu iz MB proti CE ), to je dveh km pred domom vse ... :OK: ... nakar se pripeljem po levem pasu do belega spuščenega mercedesa in vklopim levi smerokaz, da bi me spustil mimo, saj na desni ni bilo nikogar.

Po nekaj sekundah, ko me je voznik opazil v ogledalu in se ni umaknil, vklopim desni smerokaz, zapaljem na desno in začnem rahlo pospeševati. Ko voznik to opazi, pohodi plin in se zapelje desno pred oziroma skoraj v mene ... :wacko: :kva2: ... tako da sem moral zavirati in mi razločno pokaže iztegnjen sredinski prst.

V tem trenutku pošteno obrnem ročico gasa in pripeljem ob njegov levi bok, voznik, to je bil čisto na kratko postrižen šmrkavec malo nad 20 let ki se mi smeji in njegova pič** tudi, nakar mu lepo pokažem ... :devil: ... da je tudi meni zrastel sredinski prst.

In tako se je lepo preživeto popoldne sprevrglo v pokvarjen večer in še dobro da ni bilo polomljene plastike. Bi pa z veseljem poskušal nalomiti koga drugega, a se to žal ne sme oziroma lahko drago stane.

Kaj narediti v takem primeru ?

z nogo v vrata pa nikol več ne bo stegoval svojih prstev... :devil:

dobro,da ni blo kaj hujšega!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz sem že enemu špegl snel iz vrat...

pa da ne boste s spuščanjem na nivo teh šmrkavcev preveč primitivci izpadli <_< :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudovit moto vikend!

Srbota:

Ob 8h naložim Lady in pičiva čez Ljubelj v Borovlje. Mali zajeb in zavijem pred Borovljami prehitro desno. Krasna hribovska dolina, lepa cesta, ki pa se nenadoma sprevrže v makedam. Ampak kakšen, kot bi bila cesta lepo gladko betonirana. Le tu in tam se vidi, da je bila luknja napolnjena z novim peskom.

KLIMBRAAA, zakaj naši cestarji ne znajo tako makedamk rihtat?

Po še nekaj km motoviljenja se odločiva za vrnitev čez Holmec, namesto na Dravograd. Smer Mežica, kjer imajo v pekarni čudovite rozinove kitke in druga peciva. Čez Žerjav :blink: pičiva v Črno in po nasvetu ene stare babe zavijeva levo. Prometnih tabel na križišču pač ni bilo nobenih. Ko nekje v nekih jebinah med bagri in tovornjaki izveva da smer pač ni prava, se vrneva in v Črni gledam kje bom spet videl tisto staro kuro. Da bi ji pes rit odgriznil garjavo! :angry: ok, po ogledu panoramske turistične table kreneva proti Solčavi. Mamemuuu, 15 km razsutega, ravnokar pregredanega makedama. Uf, kar ne ubija, jača! V Lučah pa spet po bližnjici čez Podvolovjek. Je nekaj novega asfalta, vendar še vedno cca 2km šodra za sedlom, ko se začneš spuščati navzdol.

Sledi klasična neštetokrat odpeljana furca po stari cesti v Ankaran na frigane ribice in ob povratku domov še postanek na Vrhniki. Obljuba dela dolg in domov je bilo potrebno o 20h pripeljati kremšnite in tortice. Nabral 540 raznolikih km.

Ndela:

Po kar nekaj samokolnicah naloženega in prepeljanega šodra spet ugotovim neizpodbitno dejstvo, da delo krepa človeka. Zato z zadovoljstvo sprejmem povabilo na popoldansko furco. Štart ob 13h proti Dravogradu. V Muti naju s Sanditom črni oblaki prepričajo, da danes pač ne greva čez Rabeljsko sedlo. Pokaževa sredinec proti nebu in že Kawa in Bemfel letita čez mejo v Dravogradu. Nekaj kapljic naju je sicer ujelo, a nič pretresljivega. Lepa, ravno prav zavita vožnja ob Dravi. Namen prečkati Pavličevo sedlo nama preprečijo nevihtni oblaki na jugu. Malo pomotoviliva čez Dravo, obiščeva Svetega Kancijana in spet prečkava most. Tudi pogled proti sončni strani alp iz Celovca ne povzroči drugega kot sredinčkanje proti oblakom. Po južni strani obvoziva Vrbsko jezero, prepeljeva Beljak, spet sredinčkava oblakom na Korenskem sedlu in pičiva v Trbiž. Predel jasno pade brez milost, prav tako "kozel" v gostilnici na vrhu. (Dajmo ga, dokler je še 0,5 :P ) Kje je najbližje domov? Čez Vršič jasno! Uf, tu bi mu pa skoraj uspelo. Dežju namreč. Ujel naju je ravno 100m pred galerijo izpod katere sva mu spet kazala sredinec, opravila malo telefonije in bingljala z nogami iz lesene ograje. Ja, pa kozla sem tudi izpustil :D naj gre svojo pot po Soči navzdol. Po mokri cesti čez Vršič in domov sucer ni bilo kakšne posebne moto uživancije, bilo pa je zanimivo. Predvsem, ko bi se mi neki smrkavec nekje pri 15. ovinku z biciklom kmalu v rit zakantal. Sem bil že pripravljen, da mu nazorno kevlar na rokavicah razložim :devil: .

Po mazanju verige in resetiranju 520km rute na biciklističnem števcu, na domačem dvorišču ob 22h, Kawo in sebe spravim na zasluženi počitek. Z obveznim dvignjenim srredincem proti nebu seveda. Dež bo mene, ja pajade! :P

LP HHV

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri takih kretenih lahko doživiš kontra reakcijo. Namesto, da bi se kaj naučil iz polomljenega špegla in v bodoče ne bi več zajebaval motoristov, ti zna zamert in v bodočih srečanjih z nič hudega slutečim motorističnim popotnikom še kaj hujšega izvest.

Tko da je po moje res najlepš če ga varno obviješ in mu hinavsko v slovo pomahaš. Pa naj se žre s svojimi kompleksi! Ti pa veselo naprej po cesti..

Drugač pa turca. V petek iz Kranja čez Tuhinj in po stari cesti do Ptuja. Prespal v Veržeju. Zvečer večerja na kmečkem turizmu. Nismo nč plačal! Smo mal ob vinčku zapel in je bla ena avstrijka tko vesela da nas je skoz snamala na koncu pa še vso hrano in pijačo plačala! :notworthy:

V soboto po kosilu čez MB in Dravograd do Ivarčkega j. Spet BP. In potem čez Avstrijo in Jezersko na Gorenjsko. Glih še ujel Kranfest. :yea2:

Takih vikendov si želim. Lepo vreme, suha cesta in nobene stresne situacije na cest! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa da ne boste s spuščanjem na nivo teh šmrkavcev preveč primitivci izpadli <_<  :BUA:

mislim, da si ti večji "šmrkavec", če pogledam tvoj profil in letnico rojstva... :hmm:

vsak naredi tisto, kar mu je volja!!

moderator sporoča: a lahko debato o teh zadevah preselite nekam drugam, tukaj se zbirajo samo Vtisi z dnevnih voženj... Hvala!

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Netopir

Fantje mirno kri.

Mislim, da je bil kot smrkavec mišljen tisti model v mercedesu. Odgovor pa najbrž meri v smer, da bi lahko bili motoristi boljši od onih, ki nas iz dolgočasja spravljajo v nevarnost. Preberi še enkrat pa boš videl, da boš boljše volje.

Pa en lep sončen dan vsem. Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Netopir

Fantje mirno kri.

Mislim, da je bil kot smrkavec mišljen tisti model v mercedesu. Odgovor pa najbrž meri v smer, da bi lahko bili motoristi boljši od onih, ki nas iz dolgočasja spravljajo v nevarnost. Preberi še enkrat pa boš videl, da boš boljše volje.

Pa en lep sončen dan vsem. Cvetoo.

hvala, cvetoo.. bereš misli :)

šišmiš: mirno kri.. da ti ne bom slučajno špegla sesul zaradi obnašanja :lol1: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bi lahko bili motoristi boljši od onih, ki nas iz dolgočasja spravljajo v nevarnost ...

... se po dolgem času zopet oglašam in ker si tako lepo napisal bom še jaz dodal svoje ...

... ta vikend UŽIVAL :) na motorju ter videl toliko ZANIMIVEGA :cry: na dveh kolesih, da lahko samo rečem: ne potrebujemo "gumpcev" v avtomobilih, da nas pobijajo ... smo sami sebi dovolj nevarni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bom še jaz napisal.

v soboto mi ni in ni bilo za delo, pa sem jo osedlal, pomislil koga bom poklical, da bi šla skupaj in se odločil, da grem sam, ker se mi ni dalo dirkat.

Štart v deželi Cvetja v jeseni-Šk loka-Trzin- Litija- Zidani most-Krško. Tu obisk Deltine trgovine in Petrolovega BS. Nadaljeval v Rako do znančevega vikenda na kofi in sok. Nato do Šentjerneja- NM- Dvora in po prvih dveh ovinkih na kosilo.

Potem Kočevje- Ribnica- Sodražica-Stari lož- Sodražica- Cerknica- Planina in Ride 2-3X. Pa malo posedel v dnevni sobi na ridah. Pa pride Čigo z svojo drago, klepet, pa povabilo, da gremo skupaj domov, ampak meni se res ni dalo dirkat in sem prijazno odklonil.

Čez nekaj časa sem sam odrinil proti Logatcu - Žiri in pristal....doma.

Nisem gledal na števec, bolj sem vozil sam zase, porabil tank in 3/4 bencina in porabil energijo, ki sem jo sprva mislil doma.

Vse OK, v okviru obvladiljivega, vendar kot vedno nekaj avtomobilov sekalo ovinke proti meni in nekaj snetih sekir :o na dveh kolesih priletelo mimo mene v smeri vožnje.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj me je med Velenjem in Vranskim tako lepo opralo, da me bolj ne bi moglo ... prav prijetno je bilo čofotat po cesti <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Netopir

Fantje mirno kri.

Mislim, da je bil kot smrkavec mišljen tisti model v mercedesu. Odgovor pa najbrž meri v smer, da bi lahko bili motoristi boljši od onih, ki nas iz dolgočasja spravljajo v nevarnost. Preberi še enkrat pa boš videl, da boš boljše volje.

Pa en lep sončen dan vsem. Cvetoo.

se opravičujem, če sem narobe razumel... :?

mi pa dvigne tlak, če nekdo klobasa takšne stvari, kako bi se naj obnašali!!

vsak naj odreagira tako kot mu je volja... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da si ti večji "šmrkavec", če pogledam tvoj profil in letnico rojstva... :hmm:

vsak naredi tisto, kar mu je volja!!

moderator sporoča: a lahko debato o teh zadevah preselite nekam drugam, tukaj se zbirajo samo Vtisi z dnevnih voženj... Hvala!

js se vsem prizadetim iz vsega srca opravičujem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se je jax ustrašil grmenja,sem se sam odpravil na eno mini turco okrog Lj tolk mal za gušt.

Lj-Dobrova-Šentvid-Medvode-Brod-Lj.

Popravljeno . Popravil Black Knight
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi mene sta grmenje in zajc v meni brezobzirno prisilila na mikro vožnjico na relaciji šentjur-celje-vojnik-ponikva <_<

al bolje išta neko ništa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek po službi sva z mojo drago odrinila na majhno turco po Posavskem hribovju. Startala sva v Litiji, pa potem do Podkuma pa po dolini Sopote do Radeč in po bližnjici čez hribe domov. Zelo všeč mi je bil zadnji del po manjši potki (sicer asfalt) čez Hotemež,Prunk in Šentjanž do Mirne. Zelo lepi razgledi na hribčke in dolince tam okoli. Srečala sva tudi eno tablo z napisom vasi Svinjsko, mi je šlo kar malo na smeh...čudna imena imajo včasih kraji v SLO.

Še statistika......pribl. 2,5 do 3 urce, 100 km in eno pranje v dežju (brezplačno).

No, toliko o mojih vtisih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar prišel oz. se pripeljal s poti po krajinskem parku Goričko. Trasa: Gančani- Beltinci- Rakičan- M.Sobota- Gederovci- Cankova- jezero Krašči-Pertoča (kvašeni retaši)- Sotina- Kuzma- Martinje- G.Petrovci- Križevci- Sebeborci- Fokovci- Tešanovci in domov. Naredil nekaj čez 100km. Na cestah po Goričkem ni veliko prometa, so lepi ovinki, je pa potrebno biti pozoren na kamenčke, ki se nahajajo predvsem na ovinkih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si vzel prosti dan in naredil turco Rog. Slatina - Maribor -Radlje ob Dravi- preko mejnega prehoda Radelj v A - pred Eibiswaldom levo za Soboth - do okolice Lavamunda in na mejni prehod Vič - Dravograd - Sl. Gradec - Velenje - Vojnik -Šentjur -Rog. Slatina

Dež me ni nikjer ujel...cesta Maribor - Radlje mi je bila zelo všeč zaradi bližine Drave in malo prometa...v Avstriji od krožnega križišča pred Ivnikom se je začelo luštno - polno motoristov...do jezera je cesta v pi***, polno zalivk, mi je na enem ovinku fajn zdrsnilo zadnje kolo, amapk sem imel vse pod kontrolo...samo Avstrijci ga pa španajo in samo neke nove modele...mater kaj je en delu z črnim Z 1000, na ovinkih je bil skoraj vzporedno z asfaltom...Preklicujem izjavo, da Avstrijci ne pozdravljajo/odzdravljajo, oh še kako to vestno počnejo, niti en ni bil tak da ne bi pozd./odzd...samo ovinki so pa res tapravi, najbolje je vožnja s kontra strani (Lavamund-Soboth)

Ko sem se vračal sem videl v Šentvidu pri Grobelnem razbitega cestaka na cesti in zraven policaje...upam da ni bilo kaj hudega...

Dan mi je še poslabšal kolegov SMS, da je imel nesrečo z motorjem in da je že prišel iz bolnice, a kolega so zadržali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maja sem motor peljal na servis in po novo zadnjo gumo, potem sem ga pa pustil v komisijski prodaji.

Po dveh mesecih in pol se ni bil prodan, pa sem ga sel v petek iskat. Nekaj kilometrov po odhodu s servisa sem opazil, da se je fotr ustavil. Kaj se mu je motor pokvaril? Ne, saj ze gre. Gremo naprej. Na naslednjem semaforju mi pove, da sem izgubil tablico. Super, se dobro, da je vozil za mano in jo je opazil :)

No, ko sva prisla v Lj, sem videl, da je izgubil svojo. In sem se odpeljal spet do Kr, ce jo bom mogoce nasel (je nisem). Sicer pa sem se tako imel namen spet malo voziti, je prav pasalo po dolgem casu :D

Petek - 88 km.

Sobota:

Gremo na morje! Ze zbudil sem se z nasmehom. Pa kaj je to krasno! Pa kaj potem, ce me je zena pustila, pa ce ventili niso v redu nastavljeni, vazno da se vozimo! Od same srece sem dobil kar solze na oci. Aja, mogoce je to bilo ker sem se vozil 120 z odprto sipco na celadi. Malo po tistem sem fasal eno debelo muho (ma kaj muho, slona :wacko: ) direkt v oko, in sem jo raje zaprl. Me je izucilo :P

Stara cesta proti Kopru prazna, na avtocesti pa stojijo kletke v koloni. Cesta od Senozec do Kozine - cista poezija :D Motor vlece, guma se drzi ceste kot pribita. S tisto M**** sem imel vedno obcutek, da bo zdaj zdaj odneslo kolo.

Pred kriziscem v Kozini sem spustil gas in zacel zavirati. In motor je ugasnil. Presaltam dol, spustim sklopko - nic. Parkiram ob robu ceste in po nekaj poskusih s starterjem motor kresne. Torej so tudi fergazerji slabo nastavljeni, bo treba uredit.

Na Crnem kalu dohitim coperista iz KR - tip je veselo prehiteval kolono, jaz pa za njim. Ce slucajno tole beres - hvala ti, sem se pocutil veliko bolje, ker sem vedel da si s svojo voznjo mimo kletk opozoril na motorista za sabo.

Malo pred Koprom dohitiva enega svaba in potem sem se njemu prislinil na rep. Tip je carsko manevriral med pocasi premikajoci se kletkami. Pri odcepu za center Kopra pa se je cesta spraznila. Svabu sem pokazal enega :OK: in gasa do Pirana. Malo plavanja (so me gledali skoraj kot marsovca, ko sem v tistem usnju prikorakal na plazo B) ), potem pa na hitro kavico in radensko, pa nazaj proti Lj.

V Razdrtem sem se spomnil, da ima tudi cesta proti Gorici nekaj prav lepih ovinkov O:-) Gremo pa se tja :rolleyes: . Ovinki do Podnanosa so bili prasni in ponekod zamazani z zemljo. Bo treba iti lepo previdno in pocasi. V enem od ovinkov pa kar na enkrat ropot. Kaj je to? Sem se kar malo ustrasil. Potem pa mi kapne, da sem (najbrz) s stenderjem podrsal po asfaltu. Prvic! Ma tale D**** je res krasna guma :D . Samo izgleda da sem slabo izbral linijo skozi ovinek, saj nimam japonca, da bi po ovinki brusil?! B) Ali pa so tudi amortizerji slabo nastavljeni? :rolleyes:

V Ajsevici zapeljem na staro cesto proti Gorici. Ni mi treba na pumpo; bencina imam dosti, kavica bo pa pri dediju. In ko tako lepo brzim po ovinkih in razmisljam kako je zivljenje lepo - kriza. Na cesto skoci srna (mogoce srnjak); spomnim se pa zivalinih oci, se mi zdi da sem v njih videl strah. F***, samo jast sem se nagnjen! Hitro poravnat, bremzat... Slo je za centimetre... V tistem momentu, ko sem pomisli, da je vse OK, sem se znasel na tleh. Malo sem se kotalil, malo drajsal... Ustavil sem se, se sem ziv! Skocim pokonci in se umaknem s ceste...matr, se par metrov naprej pa bi priletel v drevo... vidim motor, kako se vrti po asfaltu in se ustavi v travi ob cesti. Prav hecno se mi je zdelo, kako se kadi od njega.

Ali je kaj narobe z mano? Malo me boli komolec, drugace izgleda da sem cel :blink: (za razliko od kaksnega meseca prej, ko sem padel s kolesom in se zbudil ves podrajsan v bolnici :? :P )

Pocasi grem do motorja in ga postavim na kolesa; stevec je razbit, kovcek in se par stvari je podrajsanih; ni panike. O s***, rocka od sklopke je tudi zlomljena. Pa je nevozen zaradi taksne malenkosti.

Sprehodim se po cesti, poberem par delov; dobrih sto metrov nazaj je sled gume. Klasika, zablokirana guma. Samo ni mi se jasno katera. Glede na to kako sem uzgal, bi rekel da zadnja, glede na to da je razbit stevec, najbrz prednja.

Poklicem policijo, standardni postopek. Ja, znak za divjad je v Ajsevici, ali ga nisem videl? Sta me pa odpeljalo do servisa v Gorici - hvala fanta, dobra sta bila. Servis je bil na (mojo) sreco odprt, samo rocke pa niso imeli na zalogi. Ja pismo, se nisem spomnil, da bi zlomljeno vzel s sabo, da bi tocno videli kaksna mora biti. Pa sva sla s kombijem po motor. Bom za drugic vedel, saj pravijo, da se clovek celo zivljenje uci :rolleyes:

Po manjsih predelavah je bila stara nova (ali nova stara :D ) rocka zamenjana. Vzgem motor; dela. AMPAK, ropota veliko bolj kot prej :D :OK: Zvar na kompenzacijski cevi me avspuhoma je pocil! Ej stari, pa to seka!! :D Pa to je skoraj motor po mojih zeljah. Sicer sem takrat tudi opazil, da je kislina iz akumulatorja unicila krom na loncu, ampak pustimo malenkosti :D :OK:

Splaknemo kislina z vodo, in naredim par krogov po parkiriscu; izgleda, da je z motorjem vse :OK: razen kozmeticnih popravkov; se obratomer je zacel delati :)

Placam cloveku (sploh ni ne vem koliko racunal), se lepo zahvalim (aja, policajema sem se tudi :) ) in grem na pumpo na Ajsevici. Rabim kavo in cigaret. Sedaj mi je se bolj jasno, kaksno sreco sem imel. Padec je bil ravno pri odcepu za pokopalisce v Stari gori. Ce bi pripeljal kaksen avto nasproti (padel po levem ovinku in odslajdal skozi desni ovinek), bi me lahko kar pes vrgli v jamo. Ne bi imeli dalec za nosit :cry: :)

Na pumpi je bilo par motoristov iz Gorice. "Zivijo, gres v Hrusevje?" "Mah, za danes sem ze izpolnil svoj bonus. Ma ja, mogoce pa pridem mau poferbcat" "Super, se vidmo tam".

S prvimi deznimi kapljami sem se odpeljal iz Gorice, po nekaj kilometrih je bila cesta spet suha. Motor dela kot svicarska ura, kaj pa ce bi res naredil postanek v Hrusevju? Receno storjeno. Poklicem po mobitelu; halo fotr, ke si? A nis reku, d bos tuki? A sl'b vreme? OK, pridm do tebe. Naredim par krogov, srecam se nova znanca s pumpe, kratka debatica in gremo. :)

V Postojni je treba spet dotocit malo bencina, pa dez me je ujel in pral do LJ :D ; pa mi ne bo treba umivat usnja. Spodaj imam pa takoalitako kopalke. Samo posusim in namezem s kremo :P Kaj se pa valam po asfaltu ko ena svinja B) :lol:

Med saltanjem sem opazil, da me malo boli glezenj. Aha, saj je res na skornju usnje na spici preglodano do plastike :o . Pa usnje na hlacah, rokavicah in (sploh) na jakni je tudi fino obrabljeno :wacko: (se zmeraj boljse kot moja koza :OK: ) Izgleda, da bo nedelja dan za pocitek. :rolleyes: Pa mogoce me tudi koleno pa rama malo bolita. Evo, krasno, pa imam izgovor, da mi v nedeljo ne bo treba belit stanovanja O:-) :D

V petek v sluzbi, ko sem rekel, da grem po motor, se je tudi sef zafrkaval, da ce se bom slucajno razlepil in me spet ne bo v sluzbo, da me pride lastnonozno zbrcat v bolnico. Le kako je vedel? :hmm: :? :D Edino glede bolnice se je zmotil :D . Na sreco :P

Prelep dan; veliko dogodivscin, nove izkusnje, nova poznanstva, imel sem vec srece kot pameti O:-) :? :rolleyes: Zivljenje je res krasno, naslednjic ko bom videl zeno se ji moram prav zahvaliti, da me je pustila; tako srecen nisem bil ze .... saj ne vem koliko casa. Odkar sem dobil sina? Ne vem, ze leta v vsakem primeru...

Aja, 362 veselja in uzitkov polnih km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!