Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

Uf, matr sem pa napisal prosti spis :D Kar malo nepregledno od vseh tistih smajlijev. Se opravicujem...

Za tiste, ki se si jim ne da brati pa kratek povzetek:

:OK: Super vikend :OK:

Vsem zelim veliko srecnih kilometrov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poklicem policijo, standardni postopek.

No ja, tole sem tudi pozabil povedati...

[cinizem]

Od policije sem dobil zastonj (za darilo, kot je bilo receno :) ) plasticni ustnik, plus vrecko v katerega je bil zavit... + zapisnik o 0,00... pa se porocilo bo slo na zavarovalnico (kar mi nic ne pomaga, ker nimam kaskota, pa se znak za divjad je bil postavljen par kilometrov prej... )

Blagor nam, ker nam ker nam v zahvalo za vse davke, ki jih placujemo, drzava nekaj zastonj da...

[/cininzem]

PS:

Hvala Dave-u za idejo glede cinizma :OK: . Upam, da je izvedba vredna ideje.... (ce pa ni, se pa se zmeraj lahko post pobrise... O:-) )

PPS:

Policajema veeno hvala... klub mladosti cloveka na mestu... ce bi kaj pomagalo pri napredovanju (oz. pri cimerkoli) mnenje navadnega drzavljana, ki je bil v stiski, pa sta mi pomagala, lahko posljem pismo (ali karkoli drugega) na katerikoli naslov (ki mi ga sporocita) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj smo z delčkom primorske motosvet sekcije(sanda7, sulica, klmn, žan, TC in jst seveda) napravli eno majhno turco. Randevu je bil bencinska črpalka OMV v Postojni. Nato smo krenili proti Štorjam(pri Sežani) in nato skozi vas Majcni(tu sem se jst pridružu) čez slovensko švico ali lahko tudi rečemo passo dello Stiacco, mimo la grande vallata del villaggio Bogo. Nato smo se spustili v vas Spodnja Branica in nadaljevali do Branika, kjer se nam je pridružu še Žan. Po kratkem pogovoru smo krenili Proti Komnu mimo vasi Gorjansko v Dutovlje(opravili rifornimento)in nadaljevali pot do Sežane. Tu smo se ustavili na čik pavzi in pijački in počakali Klmn-ja, da se zrihta. Po dolgem čakanju :BUA: ,ker smo zamudili frecce tricolori, smo se odpravili mal po Trstu. Tu smo mal lutali in pokazali ki točno se nahaja Planet Bike. Smo misnli še kašen šold zapravt, ma smo bli kasni in so zaprli botego....sej ni panike je wstalo mal več u takvini :P . Nato smo šli mimo Miramare do Sesljana. Od tu pa nazaj v Sežano na pizzo(njamsi). Po obilni pizzi, čik pavzi smo za finish šli oprat motorje na motozbor "no name riders" v Hruševje. Nardili smo cca. 250 km-jev......kašen več ali manj. Važno je, da smo se ves cajt meli fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater blagor vam!!! mi je prow žal k se vam nisem mogel pridružit :cry: Sem bil preveč zjeban od šihta (bi bil sam za nevarnost zraven) pa še nekaj sem mel za delat doma :angry:

Nč se vam pa kdaj drugič priključim.

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moj raport...

V petek iz LJ proti Kranjski gori... rahlo pršenje od Kranja do Gozda Martuljek <_< ... nevihta :angry: ... v Kranjski gori sonce :doze:

V soboto na Vršič...sonce :OK: V Bovcu... nevihta :BUA: Do Tolmina oblačno, a suho B) , nato rahel dež :doze: , v Idriji nevihta :angry: , +/- suho (cesta valda ful mokra) do Logatca <_< , nato spet lep pršec do Ljubljane. :fight2:

Mater, sem stestiral opremo;

Jakna Clover: 4/5 (čisto malo mokro pri komolcih) Hlače Wintex 2-3/5 (vlažne gate), škornji Oxtar (brez Gore tex-a) 3/5 (prsti suhi, pete mokre)

Urbi

Popravljeno . Popravil urbi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Destinacija KOLPA je uspela...Vmes srečal kar nekaj bikerjov....Pozdravli vsi....Aja pa folk gorjanci-kolpa =zakon B) Če maš taprav motor sevede :) No jst sm s skutko kar solidno pelu .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto štartal iz Prebolda okoli 13. ure. Smer Postojna. Že takoj na glavni cesti na Grobljah prišel za tri motoriste, ki so jo mahali v mogoče v isto smer. Na Vranskem je bilo par kapljic, a ni bilo sile.... Čez Trojane do začetka avtoceste je šlo počas, ker je blo kr nekaj prometa.

Takoj na prvem izvozu iz avtoceste (pred cestnino) vsi dol, oni trije so se ustavli in dal dežne kombinezone dol, jaz pa mimo in naprej.

Bilo je kar nekaj prometa po stari cesti. Prvič z motorjem peljal skozi kačje ride (čudno, nobenga ni bilo tam :?, pa tolk pišete o tem :lol1: ).

Drugače pa ogromno motoristov v isto smer in nasproti. V Postojni bil malo pred pol tretjo. Odložil tovor, ki sem ga peljal in na hitro skočil pogledat še na zbor No name ridersov. Takrat je blo malo motoristov, pa veliko več šotorjev..... O:-)

Ker se je pričel čudno oblačit, sem jo popihal nazaj proti Ljubljan. Vse bol črn je blo, no, na konc pa sem se ustavu na avtobusni in vedril v nevihti. (slika)

Ker ni kazal konca nevihti, sem po eni uri dal gor dežni kombinezon in imel brezplačno pranje vse do Vranskega.

Doma okoli pol sedmih zvečer.

Vtisi,.... hm :cry: mal počasnej je šlo, kot ponavadi, mokre usnjene rokavice, ker nisem imel s sabo gumijastih za po vrhu! Prav mi je. Kolk je bilo pa kilometrov, pa sploh nisem pogledal, sem se peljal bolj za dušo, kot za nabiranje kilometrov. :notworthy:

post-6-1092052828.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he, danes 18:30 zagrmelo na mojem brajči....duhec :kva2: ok, ok sm že vedu d nekam bo treba jt :grim so wblečem na hitru in hop na moped. Pičla sva do botege po ketenspray in shladit možgane na kras. Nadrila sva samu 100km (wkroglih) ma so bli opasni. Je blo malu SS stil pa LS pa ST pa vsega mešano, u glavnem škorn in guma popiljna do rwba. Pot je bla od mene do Goice, od tam gasa u miren in po kostanjevci do batuj. Od tm je letelo proti sežani in nazaj preko branika domou. Cesta lepa, mušič ku dreka, avtekou pa niti ne tolko :yea2: blo je lepo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dvignil motor na servisu v MB in takoj skočil na areh preverit če še "pleše". stvar porihtana kolko pač gre brez predelave sprednjih čigumi amortizerjev - torej normalna. na pol poti na pohorje prve kaplje, ki pa me niso odgnale da nebi do vrha ga žgal, po poti dol je že lepo scalo zato bolj počasi. ker je za mano 16-dnevna abstinenca od motorja se nisem pustil dežju in zavil proti domu ampak gremo naprej v jedro nevihte. je scalo ko noro (dežnega itak nimam, ampak BMW ledej je zakon) pa vseeno pasalo. malo sem se spreševal če te lahko kaka strela zadene ko se voziš ker je proti dupleku bliskalo direkt nad mano pa strele čez celo nebo. no ja, za duplekom je pa že res hudo postalo pa sem zviznil nazaj in na AC do doma. kombinezon moker, jaz suh in nasmejan, še posebej zaradi fac avtomobilistov, ki jim v nalivu na AC blendaš naj se umaknejo če mislijo 160 vozit po hitri špuri :lol1:

lubica je spet v garaži :yea2: , jutri pa napovedano sonce in spet je treba na en sestanek tako da mam izgovor za "službeno" furo že zjutraj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej skočil do Kamnika čez Tuhinjsko dolino. Nato nekam čez ene serpentinaste ceste proti Logarski(nimam pojma kako se reče zadevi, na zemljevid zdajle ne bom gledal), od tam do Nazarji. Skratka, vreme lepo(hmm...deževalo ni). Skočil še na mrzlico, ga gonil čez serpentine. Super. Le ena pizdarja se je skoraj zgodila. Nimam pojma kako, nekaj sem se premeščal na motorju, se pripravljal za oster vstop v ovinek, ko mi je noga spodrsnila s stopalke direktno na zadnjo bremzo. Jebemti, kolo zablokiralo, motor nagnjen, serpentina pred mano. V enduro stilu sem potem izvajal neke idiotske manevre, ko sem poizkušal obiti scilo(padec) in karibdo(izvoz iz ceste v travnati gozdni breg). Kdo bi si mislil, da se sprednja guma tako dobro drži. Nekako mi je uspelo vsaj malo zravnati motor, zadnja guma se je uspela prijeti asfalta, oster nagib in skozi ovinek. Naslednjih dvesto metrov sem se tresel od strahu.

P.S. Še to.Prejšnjo sredo sem se peljal v Ljubljano. Po Slovenski cesti vozim okrog 70 km/h (tudi avti niso vozili dosti počasneje), ko nekdo vrže z mosta, kjer gre čezenj železniška proga(tam k je tisti podvoz na Slovenski cesti) nekaj na cesto. Mislim da je bila ena velika buča. Zadeva pade pred mano na cesto in če bi bil tam eno sekundo prej, bi jo kasiral v čelado. Prepričan sem, da bi me sesulo kot psa. Potem sem se oziral gor na most in jasno, nikjer nikogar. Mislim ej, kakšne pizdarije se gredo nekateri idioti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: torek, 10. avgust 2004 ::

po dolgem času osedlal kravco in jo popeljal iz šentjurja preko vojnika na roglo.. sicer fenomenalna cesta proti Rogli je doživela posledice predvčerajšnjega neurja ino toče in je bila posledično polna blata in šudra in podobnih bogokletnih zadevc :(

sem pa bil kljub temu razpoložen za vožnjo, sploh proti vrhu, ki ga neurje očitno ni toliko prizadelo :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10.8.2004

Šel na eno lepo turco: Ob 11.00 iz Kr -skozi Tuhinjsko do CE -Sl.Bistrica -Ptuj -Ormož -Čakovec -Lendava -Bayansenye(ali nekaj podobnega na H) -Hodoš -MS -MB -Dravograd -Prevalje -Holmec -Eisenkappel -Jezersko -Prišel nazaj v Kr ob 18.30

Vsega skupaj 520km lepih km, ceste dokaj prazne, motoristov skoraj nič, vreme sončno. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj po peti uri popoldne najprej iz Prebolda v Celje k Top Moto Černaku na en razgovor...

Pol pa na kratko vožnjo.....

Smer Vransko, Tuhinjska dolina, Kamnik, Trzin, Domžale, Moravče, Izlake, Trojane, Vransko in Prebold...

V Tuhinjski dolini srečal dva motorista, nato ista dva pri Moravčah.... :notworthy:

Zgleda, da se bliža plača pri policajih.....

Jih je blo, kot solate....

Najprej pred nadvozom avtoceste pred Vranskem, so ravno ustavl enga na avtomatiku.

Druga astra z dodatno opremo je stala mal pred Moravčam in tudi mel polno dela.

Tretja pa v Izlakah. Še sreča, da so bli na preglednem delu. Sem pravočasno zmanjšal, ker me je stric že strelu...

Fajn ovinki, prazne ceste, ..... skupaj 150 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se odpravu na eno turco. Relacije naslednje: Dutovlje-Vipava-Črni vrh- Godovič-Vrhnika-Horjul- Škofja Loka- Kranj-LJ-Planina(ride postanek)-Postojna-Pivka-Knežak-Ilirska Bistrica-čez vremsko dolino do Divače- Sežana in domov. Vtisi zelo, zelo dobri. Določeni odseki ceste med Vrhniko in Gorenjo Vasjo so me mal spomnli na mini dolomite(lepa ovinkasta cesta). Srečal motoristov eno malo morje, policijske patrulje so ble na dopustu(ferragosto tudi oni) :P . Skratka blo je super in naredu srečnih 310 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sva sla z bratrancem en krog po Primorski. Start (vsaj zame) v LJ, pa po obvoznici do Brezovice, pri bratrancu kavica, potem pa cez ride v GO.

Motor ni delal kakor se mi je zdelo da bi moral, guma ni drzala, po klancu do Podnanosa kup prahu, obratomer je crknil,... skratka slab obcutek...

V Podnanosu bratranec predlaga, da zamenjava motorje... "Kaj si znoru, ma s svojim me je strah, ne pa da tvojega razbijem :?"

V GO na pumpi (po kavici, soku in prsutu pri Dediju) sem za zamenjavo...Za kaksen kilometr ali dva, :? potem pa ... :P :D ... P....A, kok je ta motor visok :o , Pa kako potegne (velik boljs ko kaksna zenska O:-) ) Pa nic nimas pred sabo (malenkost plastke od blatnika):D, pa se avspuh fino ropota.... :D

Greva po dolini Soce... matr, taka supermoto igraca, kar sama pada v ovinke :notworthy: , krasen obcutek... (potem sem izvedel, da mu stevec malo :OK: laze... ) Se mi je tudi malo cudno zdelo, da po ovinkih, kjer se vlacim 40 vozim skoraj stotko, pa se se mi je zdelo pocasi (Pa ne morem mu motorja razbit :P :notworthy: )

Mimogrede sva bila v Mostu na Soci (ce bi S.G. videl taksno Soco ne bi pisal o bistri hci planin. :blink: Reka je bila motna in blatna); ustaviva se na kavici; kar naenkrat oblaki, kmalu nato dez. Malo se pohecava s kelnarco, na brzino zlijeva vase kavo in radensko in greva naprej, nevihta pa ostane za nama.

Spet je vsak na svojem motorju; "o, F.K, pa kaj tako trese?" Vedno sem mislil, da je to zaradi vibracij dvovalnjika, samo to je pa malo prevec...Ma ja, "vilce" imajo "luft" .

Po voznji na SMju se bolje pocutim...Se mi zdi, da sem spet dobil enak obcutek kot prejsnji vikend, da guma drzi kot pribita, in tista srna je malo pozabljena... Sam s sabo sem bil zadovoljen, kako sem motorcic metal levo in desno, ceprav me je po tistih ostrih nepreglednih ovinkih vedno strah, da ne bi kaksen lokalni matador pridrvel po mojem pasu :xx:

Prehitiva fronto in po suhi cesti in v soncnem vremenu prideva domov. :OK:

Res krasen izletek :D ... 360km :P :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sva se dobila z Žan-om v Postojni in potem pičila proti Ilirski Bistrici. Šla čez mejni prehod in potem dalje proti Opatiji. Vožnja je bila nora :yea2: in je blo zakon lovit z mojim Kawlnom (ER-5 35konjev) Hondo CBR (wd 100 konj)! Pa še gužva je bla tako da je blo precej tesno :kva2: med avti (posrediceste press). Še en pošten hrvaški kifeljc naju je spustil "preko reda" :yea2: Potem sva se ločila v Opatiji on proti Poreču jst pa proti Rjeki od tam pa delje proti (zakon cesta od Rjeke proti Gornjemu Jelenju) Zagrebu oziroma proti Delnicam in na poti domov sem šel lahko čez svoje ride (sem šel kar dvakrat tako je pasalo :OK: !!), pa domov. Naredu lepih 250km pa lepo je sjalo sonce celo pot!

Danes naredil lepo turico od Babnega Polja preko Kalc proti Idriji, kjer sem srečal kar precej motoristov, in nato dalje proti Tolminu in Bovcu. K sem bil že tam sem se spomnil na sošolca in ga poklical, pa je glih pobiral parkirnino na Mangrtu, pa sem se odloču da ga grem mal pogledat. Sej cesta e še kar sam k je takoooo oska (glih za en avto). Po enem cajtu sem se naveličal višine in sem se odpravil preko Vršiča proti Jesenicam (še en sošolc) pa dalje proti Ljubljani (še tretji sošolc). Glede ceste čez Vršič pa: sem se vozil po mnogo bolj lepših cestah, predvsem gledam od Vršiča proti Kranjski Gori (kojemukezadol,mepoštenoboleleroke press).

Na koncu po popiti kokakoli v LJ (in razpravi kako je blo na Wacken-u) sem se odpravil na 70 km dolgo poznano cesto proti domu. Čez Vrhniko pa Logatec, čez Laze in Rakek, pa čez Cerknico proti Babnemu Polju.

Dan je bil lep občutki še lepši, pa še lepih 450km sem naredu.

Tako da kar lep vikend in lepih 700km v žepu. Mejte se lepo pa varno vozte :yea2:

LP Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!