Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

Vceraj sva z boljso 1/2 sla malo na potep z najinim motorinotom. Iz Litije proti Ljublani kjer sva zavila na cesto cez Ihan proti Domzalam od tam pa do Kamnika. Cesta je bila celo pot vec ali manj suha in tudi snega ni bilo nikjer vec videt. Iz Kamnika sva se odpeljala cez Mengez, Trzin do Cnuc, ta del ceste je bil malo bolj vlazen in tudi hladen. Iz Crnuc sva mimo Sentjakoba odsla nazaj proti Litiji. Naredila cca 86 zelo prijetnih kilometrov. :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons je bil tko lep dan,da se nism mogu upret in si rečt-ajde,pol urce vožnje ne bo škodval...no,vozu sm se uro in pol :D

samo kva pa folk z avti dela??jst ne vem,a res čez zimo tko ohromijo da take traparije delajo,al sm mel jst nesrečen dan kar se tega tiče?kar vsi bi v rikverc zapeljali iz stranske ulice,te izsilili,te skoraj zbili v križišču,nič gledali kdaj zavijajo,prehitevajo...žmigavci so verjetno čez zimo zamrznili

pazite!

drugač je pa napoved lepa-gasaaaaaaaaaaaaa :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po ponedeljkovi uvodni furi do tehničnega pregleda in nazaj, me je včerajšnje vreme (predvsem temperatura) zmamilo na plano in skočil do Portoroža. Na relaciji Razdrto - Portorož in nazaj smo srečali kar nekaj motoristov (približno deset), ki so se v glavnem vračali (štaratli smo namreč šele ob 16 uri). Ceste večinoma suhe (na nekaterih odsekih je za paziti, ker so luže od snega in pesek (do Senožeč), naprej pa brez problema. Kljub temu, da smo prišli domov šele ob sedmih in pol nas ni nič zeblo (niti sopotnice na zadnjem sedežu, čeprav je bolj zmrzlinska kot jaz), najnižja temperatura pa je bila na Razdrtem (ob sedmi uri - 6 stopinj Celzija).

Ma je res nekaj posebnega po nekaj mesecih spet spravit vse konje v tek.

Blu j Faaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: ponedeljek, 15. marec 2004 ::

po šihtu osedlal, relacija Proseniško-Celje-Štore-Šentjur-Kozje-retour

:D

ceste so zaenkrat še nazgravžne (mokre, pesek), vseeno pa :OK:

danes je v planu Vitanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:( :cry: mene je pa vceraj na tehnicnem vrgel zarad zadnje pnevmatike :cry: no zdej mam do petka cajt da jo zamenjam (sem mel nacrt obe zamenjat pa majo samo zadnjo na zalogi :angry: )

...se bomo pa se mal svercal (vsaj do vulkanizerja :D )...

ja drgac sem pa vceraj naredil cca 40km a kljub temu sem domov prisel slabe volje - malo protislovja ne?

Popravljeno . Popravil soddplah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahhhhhhhhhhh včeraj naredil čudovitih 200 in malo km po štajersko-prekmurskih cestah, vreme pomladno, ceste presenetljivo OK, vozniki še ne vejo kaj je motor in kako hiter je, policajev na tone, ampak na srečo dobro vidni ali v drugi smeri, skratka UUUUUUUUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII JE BLO FAJN!!!!!

čeprav ni bila prva vožnja letos, je bila pa prva ta prava in edina ugotovitev je, da občutek še ni čisto ta pravi kar opaziš ko te po temi v ovinku preseneti pofrezan asfalt in počasen avto zaradi katerega imaš ful bremzat. saj ni panike ampak vidim, da še ni tisti 100% občutek nazaj.

ja šment mam saj dober izgovor, da se hitro nazaj na motor spravim. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem spet sel na eno krajso furco proti Trbovljam. :D

Pa sem opazil, da, se se vozniki avtomobilov niso cisto sprijaznili oz. navadili, da smo ze ”norci na motorjih” po zimskem spanju nazaj na motorjih. :devil: Zato previdnost ni odvec, pa se ceste so po nekod mokre in polne peska. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sanjski dnevi :yea2: :yea2: :yea2:

Sem opazil, da imam tudi letos probleme s prednjim kolesom, ki mi nikakor noče ostati na asvaltu in sili v zrak. :hmm: :hmm: Mogoče bom moral k mehaniku??? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skromnih 30km zaradi časovne stiske :huh: ...LJ-Vrhnika-LJ...Tržaška c. čista brez peska...srečal tri motoriste...

lp bošty

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri sva z Misho naredila 30 km po LJ (opravki!) nato sva šla še na 3M, kjer je bilo nekaj motorjev in doooolga vrsta za sladoled.

Uf kolk se je bilo fajn po centru LJ prebijat mimo stoječih kolon - nekaj ulic v centru je razkopanih in kolone so temu primerne.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včerajšnja SS tura uspela, gume presenetljivo držijo, gravitacija deluje na kolena in jih sili k podu, razum jih še komaj drži malo gor. :rolleyes: avtomobilisti še ne znajo ocenit hitrosti ampak zato smo pa mi toliko bolj pametni :P .) :devil:

policije neverjetno dosti ampak brez problemov na srečo, še vedno večinoma lovijo tovornjakarje.

danes verjetno čaka "službena" vožnja v CE, ah kar lepše je it na službeno pot ko je v igri motor :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj prišel dokaj pozno iz službe, zato sem energijo preusmeril v pranje zadnjih ostankov zimske soli iz mopeda.. doživel sanjsko vožnjo na relaciji moped.soba-garaža-rahel.klanec-dvorišče-in.nazaj.po.isti.poti

opran motor je srečen motor in samo srečen motor te lepo pelje :)

B)

Popravljeno . Popravil spilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Tudi jaz sem včeraj odpeljal svojo prvo letošnjo furo ,akumolator sem zjutraj zmontiral in motor je po štirih mesecih počitka vžgal brez problema :yea2: odpeljal sem se proti primorski prvi del poti sem šel po avtocesti do Senožeč nato pa po stari cesti do Pirana nazaj grede pa čez Trst do Razdrtega kjer sem šel na avtocesto do LJ. cesto so bile večinoma suhe,srečal dva motorista pri Senožečah in prevozil prijetnih 280km.

Edino na cestninski postaji v LJ ko sem se vračal mi je pri plačevanju cestnine tipček rekel da naj bolj počasi speljem da si bo zapisu reg.tablico.Ali je možno da so mi zmerili čas od ene do druge cest.postaje kajti v Razdrtem kjer sem šel na avtoc.je samo avtomat za za izdajo listka? :

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naredil lepo furco do celja kjer sem moral neke službene stvari uredit, po poti tja sem malo na njivo zavil, da sem se izognil zaprti cesti zaradi nesreče, malo preklinjal blatne gume potem naslednjih 20 ovinkov in v CE prišel z nasmeškom, ko zazvoni telefon in zvem, da je bil v tisti nesreči udeležen motorist. :cry:

po poti nazaj ni bilo več pravega užitka, še manj pa potem ko sem prišel na mesto nesreče. le še počasi proti domu in nazaj za mizo delat :? :cry: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem spet naredo enih par km, vse super fajn, cesta prašna, blatna, posipana z šodrom, vozniki oa te gledajo ko aliena, pešci stojijo sredi ceste ker ne razumejo kaka čebela (glej barvo motorja) leti proti njim z 150 kmh, proti koncu vožnje ugotovim da v 5. motor nena prav leti (glej temo XJR1300), pridem domov in zvem za nesrečo........ :( :cry: Ne vem kaj naj rečem? Še včeraj se mi je blo ful za prepirat na forumu, danes pa ni volje niti ostrine v meni...... vsaj živi bodite, da se kdaj vidimo.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo to, da nas je spet več na cestah ;);)

jest se tolk okol vozim, da nimam niti časa kej pisat tuki :P :yea2:

kilometrov ne štejem več, hehe

PS: pa previdno, "ceste" še niso pripravljene na nas :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Tudi jaz sem včeraj odpeljal svojo prvo letošnjo furo ,akumolator sem zjutraj zmontiral in motor je po štirih mesecih počitka vžgal brez problema :yea2: odpeljal sem se proti primorski prvi del poti sem šel po avtocesti do Senožeč nato pa po stari cesti do Pirana nazaj grede pa čez Trst do Razdrtega kjer sem šel na avtocesto do LJ. cesto so bile večinoma suhe,srečal dva motorista pri Senožečah in prevozil prijetnih 280km.

Edino na cestninski postaji v LJ ko sem se vračal mi je pri plačevanju cestnine tipček rekel da naj bolj počasi speljem da si bo zapisu reg.tablico.Ali je možno da so mi zmerili čas od ene do druge cest.postaje kajti v Razdrtem kjer sem šel na avtoc.je samo avtomat za za izdajo listka? :

Boš vidu če boš kaj dobil od MNZ. Upam, da nič.Prvič slišim kaj takega. Pa saj nikoli ne veš kaj te čaka :? :? :? (oz. kje bi še kasirala drzava)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učeraj pojma nisem mela v katero smer naj grem tako da sem si sproti izmišlavala zavila sem za kalce levo ampak ne v idrijo,šla sem se mal terat na ovinke proti hotederšci in jo mahnla čez Col na Ajdovščino(odlična cesta od cola dol)do Nove gorice in tistega hriba kamor stoji cerkev al samostan Sveta gora se reče,enkratna pot gor in čudovit razgled,nato pa nazaj proti domu čez rebrnice v avio pub na pijačo in drito na rakek.Super odlično.Traktorjev pa že veliko na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pa sem priletela iz šihta domov v 20 min spucala motor pojela kosilo in šla na zadnjem zicu limuzine v Šenčur,v vrhniki je bla full gužva pa tudi od trzina do brnika kjer je temp padla za 10 stopin od ljubljane,no pol pa po avtocesti 200 domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od nedelje naprej sem bil vsak dan malo na motorju, odvisno od casa. Danes se najvec-nekaj cez 110 km. Nisem si mislil, da se bom ze marca zjutraj na faks z motorjem vozil :) Grem prov rad zjutraj na predavanja, ko vem, da se bom z motorjem peljal. Je pa pol tok tezje v predavalnicah sedet :rolleyes: :)

Moje ugotovitve glede cest v moji bliznji in malce bolj daljni okolici: ceste zaprasene s precej peska, na kaksnih odsekih, ki so ves cas v senci, je bilo se celo danes mokro, hladen asfalt(hoce gumo odnest). Treba vozit z vec rezerve kot ponavadi, pa je.

Sem pa nekaj pozitivnega opazil: zdej, ko imam nekaj db vec zaradi auspuha, me v ogledalu vozniki precej prej opazijo. Najbrz zato, ker res tako lepo poje... :) B)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj naredil prvih 170 km. Bilo je primaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Lj- Kočevje-Brod-Žužemberk, tam na pijačo in potem nazaj v Lj. Nove D207RR delajo čudeže. Vodljivost izjemna. No začelo se je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvih 63 (previdnih) km.....

A tega pa ne poveš, da bi te v nekaj km kmalu 2x zbil avto? :angry: :angry: Obakrat za volanom pizdurine s telefoni v rokah in na gobcu. Ko jih okurcaš, te pa gledajo ko tele v nova vrata. Mater, če jaz letos ne bom začel po plehu tolčt! :angry: :angry: :angry:

To kar se pa letos dogaja, po moji oceni krepko presega lanske spomladanske dogodke. Pred dvemi dnevi je npr. mene ista pizdurina stara na 1 km 2x izsilila. Jasno po preklinjanju spet telečji pogledi.

Pa kaj je babam prokletim??? A je treba tudi med vožnjo piksne samo na južno, frizuro pa ne vem še kakšne pizdarije mislit, pa še po nosu vrtat zraven in seveda obvezno v mobitel čvekat? Avto se pa sam vozi. Po možnosti čez pešce, kolesarje in motoriste.

Narod pazite se! Drugi očitno na nas ne bodo. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj naredil 115km med obletavanjem moto trgovin na relaciji Lj.-Kr. (kupil hlace+rokavice) in se nato pocasi vrnil domov.

Kaksne so ceste in oprijemljivost ne znam povedat, ker imam novo zadnjo gumo in je mastna ko riba, tako da se vozim kot po jajckih, ampak soncek pa sede :D

p.s.:

po koliko km se nova guma toliko obrabi da omogoca normalno voznjo (slisal sem verzijo: 500km - sam to se mi mal dolga zdi)........da ne bo prevec :topic: lahko odgovore/nasvete kar na PM

Hvala pa srecno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!