Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

A ima kdo mogoče Alpinestars race replica kombinezon? Včem je fora med tem in TECH 1R?

Na youtube sm mal gledu, me zanima še mnenje nekoga, ki ga je vozil.

Mel model 2007 al celo 08. Nobenega minusa, ampak res. :)

Tech 1R ne poznam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo mogoče Alpinestars race replica kombinezon? Včem je fora med tem in TECH 1R?

Na youtube sm mal gledu, me zanima še mnenje nekoga, ki ga je vozil.

Racing replica je edini kombinezon z drugačno obdelavo usnja (posebna kompresija, dodaten ojačitveni sloj). Zato je ta kombinezon na otip najtanjši in najmehkejši, vendar zelo varen. Pri velikosti 52 je nekje za 1 kg lažji od ostalih enodelnih kombinezonov. Posebnost so še največje število zunanjih drsnikov, kar jasno pove, da je kombinezon za na stezo, kjer je drsenje ob padcu bistvenega pomena.

lp

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav, zanima me ali ima kdo izkušnje z omenjenim kombinezonom:

http://www.louis.de/...artnr_gr=208007

barvna usklajenost,firma, in cena se mi zdijo v redu, kaj pa kvaliteta? in naročanje pri luisu?

hvala za odgovore

Jaz ga mam in za 175€ kolko sem jaz dal takrat v akciji se mi ne zdi slab.. Usnjeni glih najmehkejše, ampak par seans s kremo ga bo verjetno omehčalo. Kombinezon nima povsod usnja (ima textilne dele v neizpostavljenih mestih). Kolnski drsniki niso priloženi, tak da če jih želiš, pridejo original probiker še 17€ zraven. Priporočam ti, da ga greš sprobat, ker nikoli neveš kako se boš počutil v njem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem se nacudit mojemu kombinezonu, kaksna trpeznost.. Namazem ga 2x na sezono, vmes in na koncu sezone, pucam ga vsako 4, 5 voznjo (z vodo in zobno krtacko), prezivel je 2 padca. Pri prvem se mi je unicla zadrga za spajanje zgornjega in spodnjega dela, pri drugem pa mu ni blo nic - pa men tud ne. Pr obeh padcih sm naredu salto in pristal na tleh (asfalt in njiva), pa se mu sploh ne pozna. Pri naslednjem sploh ne bom probaval in iskal pri drugih znamkah, AXO bo!!! Priporocam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem se nacudit mojemu kombinezonu, kaksna trpeznost.. Namazem ga 2x na sezono, vmes in na koncu sezone, pucam ga vsako 4, 5 voznjo (z vodo in zobno krtacko), prezivel je 2 padca. Pri prvem se mi je unicla zadrga za spajanje zgornjega in spodnjega dela, pri drugem pa mu ni blo nic - pa men tud ne. Pr obeh padcih sm naredu salto in pristal na tleh (asfalt in njiva), pa se mu sploh ne pozna. Pri naslednjem sploh ne bom probaval in iskal pri drugih znamkah, AXO bo!!! Priporocam.

Katero oznako modela imaš? Tud sam nekako najbolj gledam za axo kombinezoni. Sam mislim, da bo treba počakat na zimske razprodaje, ker trenutno imajo ti naši trgovci precej navite cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero oznako modela imaš? Tud sam nekako najbolj gledam za axo kombinezoni. Sam mislim, da bo treba počakat na zimske razprodaje, ker trenutno imajo ti naši trgovci precej navite cene.

Model je tale http://www.biromatik...209&SW=IDEQ1421, sicer je kar nekaj let star model, ce pa se odlocis za katerikoli drugi model tud ne mores zgresit.. PS: poglej ceno

Aja, za zalogo, ker je star model, poklici v avtocenter Pusnik v Slovenski bistrici. Tam sem kupil tud jaz, trgovec je bil strokovno podkovan.

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Model je tale http://www.biromatik...209&SW=IDEQ1421, sicer je kar nekaj let star model, ce pa se odlocis za katerikoli drugi model tud ne mores zgresit.. PS: poglej ceno

Aja, za zalogo, ker je star model, poklici v avtocenter Pusnik v Slovenski bistrici. Tam sem kupil tud jaz, trgovec je bil strokovno podkovan.

Hja sem žal prepozen kakšen mesec. Bil tam in imajo samo še 2kom št. 48, ki pa mi je premajhen :angry: . Kar sem še dobil je bilo edino eni škornji in rokavice(zeellooo ugodno :OK: . Druge robe, pa ne dobavljajo več, ker bodo dali vso moto opremo ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja še to, je bila že takrat cena tako ugodna, kot je sedaj teh kombinezonov? Sem prav radoveden, če bi ga dobil pri katerem drugem prodajalcu axo opreme za tako ceno? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja še to, je bila že takrat cena tako ugodna, kot je sedaj teh kombinezonov? Sem prav radoveden, če bi ga dobil pri katerem drugem prodajalcu axo opreme za tako ceno? :rolleyes:

Cena mojga kombinezona je bila 420€ s popustom, redna pa je bla 555€, ce se ne motim.. Ne vrjamem, da bos sploh kje v Sloveniji dobil ta model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena mojga kombinezona je bila 420€ s popustom, redna pa je bla 555€, ce se ne motim.. Ne vrjamem, da bos sploh kje v Sloveniji dobil ta model.

Imaš prav. Mislim, da bo kar težka. Ampak, če so novejši modeli tako kvalitetni in udobni, kot imam rokavice in škornje od te firme, se bo splačalo počakat in iskat.

Hvala za info.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hmm, našel nekaj zanimivega, ledri znajo bit v jesenskih dneh kdaj pa kdaj premrzli. Pa sem zasledil na HK strani (stran za modelarje) grelne trakove. Zanimiva ideja je ta, da bi znali v predelu prsi ali nog kar dobro greti, saj je možno nastaviti temperaturo.

Karakteristike:

Input: 7.4v to 12v

Temperature: 30~80deg Celcious

Sensor: LM35DZ - Precision Centigrade Temperature Sensor

Heat Pads: 310x80mm

Amp Draw: 5.2A @ 12v

Input Connector: 2 x Alligator Clips

hk-heater.jpg

hk-heater-2.jpg

Ohišje se montira pod sedež ali kam drugam, žice se brez problema podalšajo. Res da od tebe "visi" potem ena tenka žica, vendar mislim, da tisti ki imate razne povezave z mp3, gps. itd. že veste kako to gre :P.

Cena borih 9.7€ + 3,5€ poštnine. Če bi bil kdo zainterisiran, naredimo skupinski nakup :)

Mogoče se sliši hecno, ali pa tudi ne, kak poštar bi se lahko na ta račun znašel in revme na stara leta ne bi bilo :P

čau

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena borih 9.7€ + 3,5€ poštnine. Če bi bil kdo zainterisiran, naredimo skupinski nakup :)

če boš naročal, sem zraven!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Cena borih 9.7€ + 3,5€ poštnine. Če bi bil kdo zainterisiran, naredimo skupinski nakup :)

...

Pa se splača skupinski nakup?

Ker ob višjih zneskih plačas še davek + carino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno iz kje naročaš, če je iz eu potem ni nobene carine/ddv, drugače pa moraš nad 30 al 40€ plačat 20% od osnovne cene, brez poštnine yes.gif V vsakem primeru ce je to ebay se splača najprej pogledat na uk al pa nemški ker ponavadi ze tm dost stvari najdes pa usaj ne rabs placat carine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se da tako zadevo dobit, da bi bil efekt popolnoma nasproten? Js bi rabu nekaj da HLADI :)

daš ga v zamrzovalnik da se potem počasi tali :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje najbljižje v okolici maribora prodajajo Berik kombinezone?

Hvala.

Podjetje TRG d.o.o.

MARIBOR, TRŽAŠKA 65

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam eno vprašanje!! Pač za naslednjo sezono bi si omislil usnjen dvodelni kombenizjon, pa me zanima se splača

gledati za znamko HELD?? sicer upam da nikol nebi blo treba sprobat kako se obnese pri padcu, ampak za vsak slučaj.

Znamka-kvaliteta-cena.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem razmeroma nov, mi lahko nekdo na hitro opiše razliko med touring in enduro oblačili.

Enduro oblačila znamk Scott so kaj za kaj al samo pocen sranje?

Možnost imam tudi oblačil Speed X, Orima...kar uvaža slovenski Velo. Je to kaj za kaj?

Za vaše odgovore najlepša hvala.

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, dajte no. Resno sprašujem. Tle na forumu mam občutek, da če ne vozim vsaj 100KM+, te nihče ne jemlje resno.

Sprašujem za oblačila znamke Scoot in mogoče še razlago razlik med različnimi modeli kombinezonov(sport, touring, enduro).

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo!

Čaka me nakup kombinezona.

Ma kdo izkušnje s tem modelom:

http://www.bscenter.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=3102&detailID=8736&segid=1&ime=Kombinezon_BERIK_BRAVE_HEART_

take opreme nisem še kupoval pa bi potreboval mal pomoči,sej neki sm na hitr preletu temu:

alora:

-mehko in ne preveč debelo

-performacija

-snemljiv notranji del

-ščitniki

sm pozabil še na kakšno stvar na katero je treba biti pozoren,razev seveda velikosti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ta denar dobiš Alpinastars-a v Sesljanu takaga kot si opisal.Pazi da ne vzameš prevelikega,usnje je raztegljivo in ti z leti postane ohlapno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še mojih nekaj besed na temo Berik-ov.

Na začetku sezone 2005 sem na sejmu v Nemčiji kupil prvega Berik-a. Takrat pri nas še dokaj neznana znamka, edina referenca je bila, da jih šiva ista firma kot Arlen Ness in sem si rekel pa dajmo preizkusit. Cena je bila atraktivna napram Alpinestars in Dainese. Kombinezon sem dodobra zgonil skozi 4 sezone in dobrih 60.000km, brez poškodb je prenesel tudi en padec in en zdrs. V glavnem izkušnje so bile več kot pozitivne. Po štirih sezonah pa me je premamila zimska akcijska ponudba Berik-ov in sem se odločil za zamenjavo. Stari kombinezon je bil še v tako dobrem stanju, da sem ga celo uspel (seveda za simbolično ceno) prodati.

No z novim pa takšne sreče ni bilo. Kljub temu, da je bila znamka ista, deluje kot da bi bil malo na hitro sešit skupaj. Stari je imel recimo usnje na rokavih zarobljeno in so bili robovi zaščiteni pred cefranjem, pri novem sta bila dva kosa usnja položena skupaj in samo zašita. Ok, to so kozmetične malenkosti zaradi katerih se načeloma ne bi ravno sekiral preveč. Po eni sezoni so ponekod začeli odstopati šivi. Najprej na nepomembnih mestih kot na primer na koncu rokava. Po koncu druge sezone pa so začeli popuščati šivi na stegnu in pri zadrgah. Kobinezon ima za sabo slabih 20.000km zgleda pa bolj zdelan kot prejšnji, ki jih je prebrodil 3x toliko.

Razlika med prvim in drugim Berik-ovim kombinezonom je kot noč in dan. In se sprašujem ali se je Berik v nekaj letih na splošno tako poslabšal ali pa mogoče k nam pride opazno manj kvalitetna roba kot v Nemčijo. 3 leta nazaj Berik-a nisem mogel prehvaliti, no sedaj pa je izkušnja popolnoma nasprotna. Berik-a osebno ne kupim več pa akcije gor ali dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!