Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

po enem letu iskanja serijskega enodelnega kombinezona sem se odločila, da ga dam delat po meri. namreč, noben serijski kombinezon mi ni bil čisto prav. prav vsi bi potrebovali predelave. ko sem povprašala pri dainese, so rekli, da ga lahko dajo delat, samo me bo prišel okoli 1600€. pri alpinestars-u so rekli, da mi ga ne morejo naredit po naročilu. edino v tc-ju so rekli, da mi lahko dajo naredit kombinezon po meri, cena pa bi bila okoli 1300€. ker nekako ne zaupam tc-ju (iz preteklih izkušenj), je ta možnost takoj odpadla (čeprav mislim, da je maus dal tam delat kombinezon). nato sem iskala še kakšno možnost.

tukaj na forumu sem zasledila, da ima ines kombinezon od mbr, kateri je delan za pisto. pa sem si rekla, zakaj pa ne bi šla pogledat. in sem se en dan res zapeljala do nje. pokazala mi je to "čudo" in povedala katere so slabosti in prednosti. morem rečit, da mi je bil kombinezon že na prvi pogled všeč (nisem rekla, da mi druge firme: d., a.,... niso bile všeč!), vendar se nisem takoj "zaletela" in ga šla naročit.

potem sva se slišala še z urošem (motobee), izmenjala nekaj besed. potem je spet sledilo premišljevanje. konec sezone je šel kombinezon od ines v "analizo" (ines, imam prav?) in naredili so nov kombinezon, kjer so morebitne pomanjklivosti "odpravili". nov model za ines je prišel v trgovino, jaz pa sem šla to pogledat. ker sem že bila pred tem odločena, da si dam kombinezon pri njih delat, to pa je bila še pika na i, sem tudi kar počakala, da me je zmeril. doma sem ga še samo pobarvala in "dodelala", nato pa je šel v proizvodnjo.

zdaj pa samo še čakam... kakšen teden ali 2 in bo pri meni :OK:.

ko ga bom pa preizkusila na motorju, pa vam bom lahko tudi kaj več povedala (ali me zebe, ali mi je vroče, ali me kje tišči, ali je ščitnik previsoko ali prenizko,..., da boste imeli kaj komentirat :kva2:) iz prve roke, noge in celega telesa :naughty:.

točno to sem storila

jaz sem videla ta kombinezon v živo in se mi je dopadel. tega modela sicer nisem poizkusila, sem pa poizkusila nov model (ines, upam, da je ostal cel :grim) in glede na to, da sem lani hodila naokoli in preizkušala kar se je preizkusit dalo (seveda enodelni kombinezon), moram rečit, da ta od ines ni čisto nič neudoben v primerjavi z drugimi.

tudi jaz jim zaupam, kako pa bo v praksi, pa bom lahko šele povedala.

A sem prav zastopu, pobarvajo ti kombinezon po želji ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, nisi prav zastopu!

zašijejo ti ga po želji!

napisala sem: doma sem ga še samo pobarvala in "dodelala"... pa mnda ne misliš, da sem šla črnega prebarvat, ampak v photoshopu sem ga pobarvala, kot sem želela, zdaj pa mi ga šivajo v željenih barvah!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, nisi prav zastopu!

zašijejo ti ga po želji!

napisala sem: doma sem ga še samo pobarvala in "dodelala"... pa mnda ne misliš, da sem šla črnega prebarvat, ampak v photoshopu sem ga pobarvala, kot sem želela, zdaj pa mi ga šivajo v željenih barvah!

Ja ja, sej mislim da sem to hotu zvedit. Se prav lahko jim daš želene barvne kombinacije na papirju in ti tako potem sestavjo. A ti dajo oni kakšen model katere kose se da pobarvat ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po enem letu iskanja serijskega enodelnega kombinezona sem se odločila, da ga dam delat po meri. namreč, noben serijski kombinezon mi ni bil čisto prav. prav vsi bi potrebovali predelave. ko sem povprašala pri dainese, so rekli, da ga lahko dajo delat, samo me bo prišel okoli 1600€. pri alpinestars-u so rekli, da mi ga ne morejo naredit po naročilu. edino v tc-ju so rekli, da mi lahko dajo naredit kombinezon po meri, cena pa bi bila okoli 1300€. ker nekako ne zaupam tc-ju (iz preteklih izkušenj), je ta možnost takoj odpadla (čeprav mislim, da je maus dal tam delat kombinezon). nato sem iskala še kakšno možnost.

tukaj na forumu sem zasledila, da ima ines kombinezon od mbr, kateri je delan za pisto. pa sem si rekla, zakaj pa ne bi šla pogledat. in sem se en dan res zapeljala do nje. pokazala mi je to "čudo" in povedala katere so slabosti in prednosti. morem rečit, da mi je bil kombinezon že na prvi pogled všeč (nisem rekla, da mi druge firme: d., a.,... niso bile všeč!), vendar se nisem takoj "zaletela" in ga šla naročit.

potem sva se slišala še z urošem (motobee), izmenjala nekaj besed. potem je spet sledilo premišljevanje. konec sezone je šel kombinezon od ines v "analizo" (ines, imam prav?) in naredili so nov kombinezon, kjer so morebitne pomanjklivosti "odpravili". nov model za ines je prišel v trgovino, jaz pa sem šla to pogledat. ker sem že bila pred tem odločena, da si dam kombinezon pri njih delat, to pa je bila še pika na i, sem tudi kar počakala, da me je zmeril. doma sem ga še samo pobarvala in "dodelala", nato pa je šel v proizvodnjo.

zdaj pa samo še čakam... kakšen teden ali 2 in bo pri meni :OK:.

ko ga bom pa preizkusila na motorju, pa vam bom lahko tudi kaj več povedala (ali me zebe, ali mi je vroče, ali me kje tišči, ali je ščitnik previsoko ali prenizko,..., da boste imeli kaj komentirat :kva2:) iz prve roke, noge in celega telesa :naughty:.

Imaš popolnoma prav :) Ta novega sem že poskusila, zapeljala se pa še nisem z njim, ampak se bom pa definitivno v kratkem. Ta nov je ubistvu čisto race usmerjen model, podaljšali smo strech material (iz usnja) na hrbtu in kolenih, ter malo spremenili obliko strecha na rokah, da dovoli ekstremno pozicijo med dirkanjem (tačke imam rada maximalno visoko), vsi šivi so 5kratni, tko da (upam da ne bom testirala) skoraj "tear proof". Perforiran imam pa samo sprednji del trupa, naslednjega bomo pa verjetno poskusili še s perforacijami na nogah. No skratka, upam da boš zadovoljna :) Čakamo fotke ;)

Ja ja, sej mislim da sem to hotu zvedit. Se prav lahko jim daš želene barvne kombinacije na papirju in ti tako potem sestavjo. A ti dajo oni kakšen model katere kose se da pobarvat ?

Sej veš kako pravijo, za denar se da čisto vse kupit ;) Predlagam, da pokličeš Uroša (040 585 165) in ga povprašaš kaj se da narest za kak pameten denar.

Lahko pa se 10.3. oglasiš na otvoritvi Motobee trgovine v Ljubljani, v BTCju Hali 5 (tam kjer je Muller) od 16ih dalje bo predstavitev znamke MBR, "modna revija", nagradno žrebanje itd. Ti bo(mo) z veseljem pokazali kaj se da narest :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rosse20 povsod si omenjala cene in delala primerjave, nikjer pa ne vidim cene mbr kombinezona??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja, sej mislim da sem to hotu zvedit. Se prav lahko jim daš želene barvne kombinacije na papirju in ti tako potem sestavjo. A ti dajo oni kakšen model katere kose se da pobarvat ?

ti se dogovoriš, kakšen kombinezon bi imel, on ti da model na papirju, potem pa lahko sam spreminjaš. on ti tudi pokaže, katere barve usnja so na voljo (2x modra, rumena, zelena, rdeča, roza, bela, črna - lahko, da sem še kaj pozabila), ti pa se potem odločiš kaj in kako.

Imaš popolnoma prav :) Ta novega sem že poskusila, zapeljala se pa še nisem z njim, ampak se bom pa definitivno v kratkem. Ta nov je ubistvu čisto race usmerjen model, podaljšali smo strech material (iz usnja) na hrbtu in kolenih, ter malo spremenili obliko strecha na rokah, da dovoli ekstremno pozicijo med dirkanjem (tačke imam rada maximalno visoko), vsi šivi so 5kratni, tko da (upam da ne bom testirala) skoraj "tear proof". Perforiran imam pa samo sprednji del trupa, naslednjega bomo pa verjetno poskusili še s perforacijami na nogah. No skratka, upam da boš zadovoljna :) Čakamo fotke ;)

Sej veš kako pravijo, za denar se da čisto vse kupit ;) Predlagam, da pokličeš Uroša (040 585 165) in ga povprašaš kaj se da narest za kak pameten denar.

Lahko pa se 10.3. oglasiš na otvoritvi Motobee trgovine v Ljubljani, v BTCju Hali 5 (tam kjer je Muller) od 16ih dalje bo predstavitev znamke MBR, "modna revija", nagradno žrebanje itd. Ti bo(mo) z veseljem pokazali kaj se da narest :)

glede na to, da si ga že poizkusila... sva ti uspela pustit celega? namreč... glede na to, da nisem vešča oblačenja enodelnega kombinezona, ki bi mi bil "koliko toliko" prav, in mi je uroš pomagal pri oblačenju (in slačenju :kva2:), se je meni zdelo, da gre včasih kar na tesno, čeprav je sam rekel, da nima kaj bit.

sem potem na koncu vprašala, če je zdaj bil dober test za testiranje šivov in se je samo nasmejal :blush:.

jaz sem dala delat popolnoma neperforiranega, ker ga bom potrebovala za vsak dan in ne samo za na pisto. vem, da zna biti ob poletnih dneh vroče. menim pa, da je vsekakor bolje takrat malo potrpet in da se ga da uporabljat za vsak dan in (skoraj) vsako vreme (skoraj zato, ker v dežju, snegu in mrazu navadno ne grem na motor).

slike bojo... uroš je nekaj rekel, da bi jih potem še "zase" uporabil, tako da... mislim, da se jih bo dalo že videt, še preden pridem do kombinezona :grim

rosse20 povsod si omenjala cene in delala primerjave, nikjer pa ne vidim cene mbr kombinezona??

pojma nimam, kakšna bi bila cena kombinezona, če bi se naredil serijsko, zato težko naredim primerjavo. verjetno je pa tudi odvisno od tega, kakšne postave si in koliko usnja zato porabijo.

jaz dobim takšnega, kot ga ima ines za na pisto. razlika bo samo v barvi in v tem, da moj ne bo perforiran. seveda ne bo imel ježkov za sponzorje (čeprav, če bi kdo rad kaj prispeval, lahko komot njegovo ime dam na moj kombinezon :grim), spredaj ne bo št. 84, zato se je moral posebej dat delat osnutek tiska, všito bo moje ime na dveh mestih. ostalo na grobo rečeno ostane isto. cena? hmmm... 400 - 450€? točno bom pa vedela, ko ga dobim.

pri A* in D* ni problema naredit primerjave, ker veš, koliko stane njihov najboljši kombinezon. jaz sem samo napisala, koliko pride narejen po meri (naredijo pa ga itak iz najboljšega serijskega kombinezona).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rosse20 povsod si omenjala cene in delala primerjave, nikjer pa ne vidim cene mbr kombinezona??

350€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro Uroš, kaj lahko nehaš delat tak dobre kombinezone. Na koncu bojo vsi imeli takšnega kot jaz. :glare:

Mogoče pa tud ne, ker je tolko barvnih kombinacij. Sem ravno ta teden šel pogledat v trgovino in najdeš svašta. Tud kaka zlata je vmes. :grim

Testiral model 666 slabih 25k km. Nikol me ni zeblo in nikoli preveč vroče, razen pri 40°C. Dokler ne bom drsel vsaj 300m, ga bom vrjetno obdržal.

Za vse tiste, ki nočete porabit 1000+ evrov za dober kombinezon toplo priporočam.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro Uroš, kaj lahko nehaš delat tak dobre kombinezone. Na koncu bojo vsi imeli takšnega kot jaz. :glare:

Mogoče pa tud ne, ker je tolko barvnih kombinacij. Sem ravno ta teden šel pogledat v trgovino in najdeš svašta. Tud kaka zlata je vmes. :grim

Testiral model 666 slabih 25k km. Nikol me ni zeblo in nikoli preveč vroče, razen pri 40°C. Dokler ne bom drsel vsaj 300m, ga bom vrjetno obdržal.

Za vse tiste, ki nočete porabit 1000+ evrov za dober kombinezon toplo priporočam.

NIč bat, je dovolj različnih modelov in barvnih kombinacij za vse, da definitivno ne boste vsi enaki ;)

Neki fotk za pokušino:

post-20956-0-84739800-1330964894_thumb.jpgpost-20956-0-08888500-1330964902_thumb.jpgpost-20956-0-69209900-1330964907_thumb.jpgpost-20956-0-82366400-1330964944_thumb.jpgpost-20956-0-11032400-1330964979_thumb.jpgpost-20956-0-76000100-1330965014_thumb.jpgpost-20956-0-47975200-1330965023_thumb.jpgpost-20956-0-34681100-1330965255_thumb.jpgpost-20956-0-21108900-1330965262_thumb.jpgpost-20956-0-69401000-1330965038_thumb.jpgpost-20956-0-49741600-1330965559_thumb.jpgpost-20956-0-57732600-1330965045_thumb.jpg

Tale roza je v živo čisto odbita, tko da ne vem, če se ne bom naslednje leto kaj v tem stilu opremila :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale roza je v živo čisto odbita, tko da ne vem, če se ne bom naslednje leto kaj v tem stilu opremila :D

ines... ti kr ostan na "svoji" barvni kombinaciji. nimaš kaj falit! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je res velik barv. Js pa iscem kombinezon ki bo mel kaksne fluo dodatke not... te barve verjetno ni ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše da zavrtiš že objavljeno(par postov nazaj) telefonsko od Uroša in se pozanimaš iz prve roke.

Po tem ko sem vido vse barve v trgovini bi reko ni, da ni.

Jaz nisem tak izbirčn, nucam samo črno. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bi blo najbol ja. Jas bi tud sel na crn kombinezon ampak kaksen viden odseven del bi blop fajn met.... pomaga pri slabovidnih udelezencih v prometu baje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse tiste... kje, kako, kaj, zakaj!

Kaksno dodatno sliko ter se kaksno dodatno informacijo glede znamke MBR lahko dobite tudi na zelo glasnem družabnem omrežju facebook. :whistle:

Po novem v Lubljani > MOTOBEE

Novo mesto > Krokar moto shop

Popravljeno . Popravil strajnarR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče odsevnih površin, so všiti takšni traki med dele usnja. Ponavadi se niti ne vidijo, razen ponoči, ko nekdo posveti nanj.

Našo eno fotko, ki ti lahko pomaga si predstavljati. Na hrbtu so tud, če pa to ni dovolj pa še vedno ostane odsevni jopič za prek. :kva1:

DSC00300-1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a MBR dela tud iz kengurujčka :?

Ja Maus, po naročilu lahko dobiš tudi kengurujevo usnje.

Da bom še mal :topic: , v soboto lahko kombinezone pridete pogledat na otvoritev Motobee trgovine v Ljubljani tam bomo od 16ih dalje, Uroš je obljubil kratko modno revijo pa nagradno žrebanje, 5 nagrajencev bo veselo naslednjih nagrad:

1. nagrada: Usnjena motoristična jakna MBR S1 v vrednosti 139.95€ (velikost, barva in ženski/moški model po izbiri nagrajenca)

post-20956-0-06439800-1331066966_thumb.jpgpost-20956-0-55604000-1331066974_thumb.jpg

2. nagrada: Rokavice MBR 237 RR v vrednosti 59,95€ (barva in velikost po izbiri)

post-20956-0-31282200-1331066982_thumb.jpgpost-20956-0-30799800-1331066992_thumb.jpg

3. nagrada: ščitnik hrbtenice MBR Protector v vrednosti 49,95€ (velikost po izbiri)

post-20956-0-41190200-1331066999_thumb.jpg

4. nagrada: Poletne rokavice MBR v vrednosti 29,95€ (velikost po izbiri)

post-20956-0-64219200-1331066970_thumb.jpg

5. nagrada: Bon v vrednosti 20€

Se vidimo! :)

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče se pa res prikažem mau pogledat ženske usnjene izdelke ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jebenti... jest tut že neki časa študiram za MBR kombinezon, ki mi ga je priporočil kolega... pa ravno včeraj kličem v BEE...pa mi Uroš pove za vse tole, kar se dogaja...otvoritev trgovine v LJ...itd.

Vsekakor pridem v trgovino v soboto... sicer kasneje, proti večeru... ampak upam, da ne bom preveč zamudil. ;)

Definitivno pa naročim njihov kombinezon...

@maus

na modni reviji bodo ženske oblečene v usnjene motoristične kombinezone.... in ne v kako drugo usnje...smiley-sex024.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno pitanje..

Kaj MBR vam placuje, da mu taksno reklamo delate? :mellow:

No jaz pravim da ce hoces top izdelek je edini naslov preko mure.... tak k onemu madzaru.......

izbira xx modelov znamk, ce pa cesa nima zrihta..... pa se dostavi po sloveniji :grim

MBR bi pa kupil edino ce bi se ponoci v temi vozil, da me nihce ne vidi :grim

lp h

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu se reče zadovoljne stranke.

Verjamem, da eni nucajo napis dainese na hrbtu, da se počutijo dobro.

Za tiste, ki pa vstopajo v svet motorizma ali pa niso najbolj pri cekinih, pa je tudi alternativa slovenskega proizvajalca.

Saj ne rečem, da dainese ni fajn. Tistega kaj sem imel jaz gor oblečenega je bil čisto nekaj drugega. Samo cena je bila pa tudi 1400 evrov.

Če to primerjaš s 350 pri mbr vidiš, da to ni ista liga. Najbolj pomembno pa je, da za toliko manj dnara ne dobiš dosti manj.

Predvsem ni kompromisov pri varnosti.

Važno, da imajo ljudje izbiro. Kaj bo kdo kupo pa se lahko vsak sam odloči. Morš probat, pa vidiš kaj ti sede.

Po tvojem postu sodeč sklepam, da si zelo obremenjen s tem kaj si mislijo drugi. Nismo si vsi enaki. :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu se reče zadovoljne stranke.

Verjamem, da eni nucajo napis dainese na hrbtu, da se počutijo dobro.

Za tiste, ki pa vstopajo v svet motorizma ali pa niso najbolj pri cekinih, pa je tudi alternativa slovenskega proizvajalca.

Saj ne rečem, da dainese ni fajn. Tistega kaj sem imel jaz gor oblečenega je bil čisto nekaj drugega. Samo cena je bila pa tudi 1400 evrov.

Če to primerjaš s 350 pri mbr vidiš, da to ni ista liga. Najbolj pomembno pa je, da za toliko manj dnara ne dobiš dosti manj.

Predvsem ni kompromisov pri varnosti.

Važno, da imajo ljudje izbiro. Kaj bo kdo kupo pa se lahko vsak sam odloči. Morš probat, pa vidiš kaj ti sede.

Po tvojem postu sodeč sklepam, da si zelo obremenjen s tem kaj si mislijo drugi. Nismo si vsi enaki. :music4:

ne pomembna mi je v pvi vrsti varnost. Tebi ne?

in drugace za 400€ dobis tudi dainese.... res pa da leto ali 2 star model..

Pac moje mnenje. Hvala bogu da si ti zadovoljen in se varno pocuti v njem.

lp h

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je tudi varnost na prvem mestu. Drugače nebi šel v leder, ampak bi se vozil v kratkih rokavih.

Se oproščam, če sem te narobe zastopo. Sam si rekel, da bi ga oblekel. ko te noben nebi videl(ne vem kje je tu faktor varnosti).

Pač sklepam po tem kaj sam poveš, ne pa kaj si misliš. še enkrat pardon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!