Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Hi,

da se še js pohvalim z novim (prvim) kombinezonom :)

Lep :OK: Samo majčkeno se boš še poredit mogel ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

da se še js pohvalim z novim (prvim) kombinezonom :)

LPM

Cifro manjši bi bil top, tole pa...če "užgeš" ne bodo ščitniki na mestu....

Ne vem kaj trgovci več ne znajo svetovati in pomagati pri nakupu ali jim ni v interesu to. Očitno samo kako čimhitreje dobiti denar od stranke.

Popravljeno . Popravil aero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep :OK: Samo majčkeno se boš še poredit mogel ;)

Majčkeno? Meni deluje njegov kombinezon vsaj za 1 če ne 2 številki prevelik. To bo treba dat vsaj 5-10 kg gor da bo kombinezon lepo stal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cifro manjši bi bil top, tole pa...če "užgeš" ne bodo ščitniki na mestu....

Ne vem kaj trgovci več ne znajo svetovati in pomagati pri nakupu ali jim ni v interesu to. Očitno samo kako čimhitreje dobiti denar od stranke.

Cifro manjši bi bil top, tole pa...če "užgeš" ne bodo ščitniki na mestu....

Ne vem kaj trgovci več ne znajo svetovati in pomagati pri nakupu ali jim ni v interesu to. Očitno samo kako čimhitreje dobiti denar od stranke.

Če smo pošteni, sedaj 2 meseca delam v trgovini z motoristično opremo in običajno imam probleme, ljudi prepričat, da bo tista št, ki jim je čisto tesna in nov kombinezon komaj zapnejo, ta prava za njih. Večinoma bi si vsi kupili vsaj eno št večji kombinezon. Večino mi rata prepričat, da ga imajo gor ene 10-15min, pa potem ugotovijo, da ni tko grozno majhen, in so nato zadovoljni z njim, imaš pa tudi take, ki bi radi bili na komot, pa vztrajajo pri večji številki. Je še vedno tako, da je stranka kralj. Je pa prednost lastne proizvodnje to, da če je nekdo "izvenserijski" lahko počaka nekaj tednov pa za praktično isti denar kot za serijski kombinezon dobi npr, podaljšan, zožan, razširejn itd kombinezon, pa se jih kar nekaj odloči tudi za to možnost.

Majčkeno? Meni deluje njegov kombinezon vsaj za 1 če ne 2 številki prevelik. To bo treba dat vsaj 5-10 kg gor da bo kombinezon lepo stal...

Sem se trudila bit prijazna :) Ampak glede na to, da se, če se ne motim, Marcc vozi tudi pozimi, in je kombinezon polno perforiran, bo 5 kil gor, pa "zimski" repertuar oblek, ok. Zdej bo treba pogruntat pa samo še nekaj za poleti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojej, potem tudi jaz potrebujem novega, mi hlače sploh ne stojijo več gor če niso na jakno pripete :wacko:

Popravljeno . Popravil BlackDoc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

hvala za odkrito povedano to cenim!!! Ko sem včeraj prišel v TC sem povedal da bo to moj prvi kombinezon.Dva trgovca sta se ukvarjala zmano.Oba sta rekla da je to to.Kombinezon mi je malo tesn.Edino dost lufta imam vzadaj pod želvo.Sem ga tudi vprašal in mi je dejal.ko si na motorju si naprej nagjen in se zravna.In tudi res ko sem se naprej nagnil se lepo napne.Nogo komaj not dobim.na mečih imam zelo oprijeto.Ramena mi rahlo naprej špana.ko si zadrgo zapnem moram z ramena skupaj stisnit.Kombinezon mi je res malo tesen,razen pod želvo ne.

Torej,ali so trgovci neizobraženi ali.....Kaj naj potem človek naredi,če mu v trgovini prodajalec,ki bi naj bil strakovnjak na tem področju svetuje tako.drugje dobim odgovore pa drugače.Adijo pamet.Seveda sem slabe volje.če bi mi šlo za videz nebi plačal toliko evrov.Gre se mi za moje živlenje.....

kar je je.

Kaj lahko naredim zdaj.Nesem nazaj?Ali dam kam popravit?

Prosim svetujte.

Najlepša hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se sprehajaš po plaži ali po ridah .. je popoldnoma vseeno, če ti kombinezon malo štrli .. kar je tudi normalno ... udoben mora biti med vožnjo in zato je tudi delan kombinezon ... za vožnjo ... kombinezon se, pri sedenju in drži na motorju, itak malo našpona, kar je normalno .. če pogledaš GP rejserje, ko se sprehajajo, tudi nimajo kombinezona na "knap".

Nov kombinezon dostikrat malo "špona" in se po kakšnem mesecu nošenja (po možnosti še kakšen dež), uleže po telesu. Mene je marsikateri kombinezon, ko je bil nov, ožulil (predvsem na kolenih) ... ampak čez kakšen mesec je bil kot "ulit".

Je pa res, ker se kombinezoni delajo po konfekcijskih številkah, ni nujno, da čist na vsakem delu telesa, paše. V takem primeru, če res ne najdeš konfekcijske številke, se dajejo kombinezoni delat "po meri" ali korektura kupljenega.

Tolk zaenkrat :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo ta vikend sem tudi jaz kupoval v TCju :) in ja do neke mere drži da so trgovci tako tako, dosti stvari vejo čisto pustit se jim pa ne smeš, te stvari se ne kupi za eno sezono zato js vedno hočem da mi use argumentira in me prepriča :). Kupit sem si šel usnjene hlače za k moji jakni in ko sem mu povedal številko jakne (54) mi ni verjel, ker sem bolj suh in je rekel da nemogoče ker ima on tolkšno jakno pol ko sem bol resno rekel da se ne zajebavam in da mi je moja jakna prav se je malo umiril, čeprav mi je na začetku prinesel hlače 48 ki sem jih komaj spravil gor (kot kaka deklina pajkice :P). Povedat pa hočem da mi je potem prinesel nekako pravo številko ravno on rekel da se usnje še malo uleže in da je prav da na začetku malo "tišči". tako da odvisno koga fašeš pomoje. najbolje se je pa prej prepričat pri kolegih in potem nek kompromis sklenit :) LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma trgovci so tut reveži, ni težko zbrat opremo, če si po JUSu, smo včasih rekli...lohka zbiraš med modeli, cenami, barvami...če si pa tak kot jest, izven vseh standardov, je pa izbira boga...vzamem tist, kar najmanj visi na men in pol krojim po svoje, pa niti znamke ne moram kej dost zbirat, po ceni pa sploh ne...da pa rečem trgovcu, da mi nej najde usnjen kombinizon, da mi bo ulit, me pa nažene...hehehe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo ta vikend sem tudi jaz kupoval v TCju :) in ja do neke mere drži da so trgovci tako tako, dosti stvari vejo čisto pustit se jim pa ne smeš, te stvari se ne kupi za eno sezono zato js vedno hočem da mi use argumentira in me prepriča :). Kupit sem si šel usnjene hlače za k moji jakni in ko sem mu povedal številko jakne (54) mi ni verjel, ker sem bolj suh in je rekel da nemogoče ker ima on tolkšno jakno pol ko sem bol resno rekel da se ne zajebavam in da mi je moja jakna prav se je malo umiril, čeprav mi je na začetku prinesel hlače 48 ki sem jih komaj spravil gor (kot kaka deklina pajkice :P). Povedat pa hočem da mi je potem prinesel nekako pravo številko ravno on rekel da se usnje še malo uleže in da je prav da na začetku malo "tišči". tako da odvisno koga fašeš pomoje. najbolje se je pa prej prepričat pri kolegih in potem nek kompromis sklenit :) LP

Kako pa misliš da morajo stati (oziroma se oblačiti) nove usnjene motoristične hlače? Tačno tako, kot si zapisal v odebeljen delu.

Usnjeno motoristično obleko nekateri imenujejo tudi "druga koža" in se ti mora prilegati zares tako kot druga koža. Torej morajo stati kot kaki deklini pajkice... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

hvala za odkrito povedano to cenim!!! Ko sem včeraj prišel v TC sem povedal da bo to moj prvi kombinezon.Dva trgovca sta se ukvarjala zmano.Oba sta rekla da je to to.Kombinezon mi je malo tesn.Edino dost lufta imam vzadaj pod želvo.Sem ga tudi vprašal in mi je dejal.ko si na motorju si naprej nagjen in se zravna.In tudi res ko sem se naprej nagnil se lepo napne.Nogo komaj not dobim.na mečih imam zelo oprijeto.Ramena mi rahlo naprej špana.ko si zadrgo zapnem moram z ramena skupaj stisnit.Kombinezon mi je res malo tesen,razen pod želvo ne.

Torej,ali so trgovci neizobraženi ali.....Kaj naj potem človek naredi,če mu v trgovini prodajalec,ki bi naj bil strakovnjak na tem področju svetuje tako.drugje dobim odgovore pa drugače.Adijo pamet.Seveda sem slabe volje.če bi mi šlo za videz nebi plačal toliko evrov.Gre se mi za moje živlenje.....

kar je je.

Kaj lahko naredim zdaj.Nesem nazaj?Ali dam kam popravit?

Prosim svetujte.

Najlepša hvala.

Če je občutek v kombinezonu tak kot si ga opisal potem ti ni toliko prevelik, kot to zgleda na prvi pogled preko fotografij. Moraš se zavedati, da mora biti nov usnjeni kombinezon (sploh enodelni) tako tesen, da ti mora skoraj nekdo pomagati, da ga oblečeš. Po nekaj nošenjih se usnje "uleže" po telesu in je potem ravno pravšnji.

Meni osebno se zdi preveliko prostora predvsem v ramenih in pod rokami, ko si sklonjen naprej. Enodelni kombinezon mora ramena kar dobro šponati naprej in je v njem praktično nemogoče hoditi pokonci in z rameni normalno nazaj. Res je tudi, da se pri pokončni drži enodelni kombinezon nabira v predelu riti in pasu, ko pa se nagneš v pozicijo, kot je na motorju, pa se kombinezon na hrbtu nategne. Ampak nabira se precej malo.

Za zapeti kombinezon v mečih pa imaš itak dvojno zadrgo; odpneš obe, zapneš najprej tadolgo, potem pa še stisneš s ta kratko. Eni imajo močnejša meča in tem ni potrebno zapenjati ta kratke zadrge. Ampak manjši kombinezon v tem delu skoraj zagotovo ni občutno tesnejši.

Ali si sploh sprobal eno številko manjši kombinezon? Jaz v takih situacijah ko nisem ravno prepričan pri vseh oblekah in obutvi vedno sprobam še eno številko manjšo, in če zares ne gre gor, potem pomeni, da imaš izbrano pravo številko. Trgovci ti seveda lahko priporočajo kaj obleči, ampak občutek imaš pa na koncu vseeno ti.

Jaz sem pozimi v TC-ju probaval kombinezone; in ker sem bil vztrajen mi je dal za probat najprej 54, potem 52, potem 48 in na koncu še 50. Ko sem se v 50 komaj stlačil in povedal, da je ta najbolj pravi, mi je trgovec odvrnil: "Končno eden, ki ve, da mora biti usnjen kombinezon čisto oprijet!". Tako da kolikor jaz poznam trgovce v TC-ju fantje vejo kaj delajo, drugo pa je, če jih kupci poslušajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da morjo bit tesne ampak da ne moreš zadrge v pasu zapet da o gumbu sploh ne govorim je pa tud prehuda :)

Včasih pri čisto novem kombinezonu rabiš pri zapenjanju pomoč še ene osebe. Potem ko ga imaš 2x oblečenega po par ur, pa se zadeva uleže po tebi.

Čisto nov usnjeni kombinezon mora biti tak, da ga komaj zapneš, in ko ga zapneš, komaj dihaš. To je to. Če nov kombinezon (enodelni ali dvodelni) ko ga probavaš v trgovini oblečeš prej kot v 5 min je skoraj zagotovo prevelik...

Pa ko ga probavaš je fino imeti na sebi perilo. Zato, da ga lažje navlečeš in potem predvsem slečeš, ker jaz pri probavanju kombinezonov obvezno prešvicam...

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marko,hvala ti.Sem ze klical v TC.Tako da po sihtu startam gor.Ko pridem nazaj pa porocam in seveda pokazem fotke :)). Upam da se bo dalo za menjavo zmenit.Uposteval bom tvoje nasvete.Hvala se enkrat.Lpm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@marko55 očitno si že veliko kombinezonov probal :), jaz niti ne zato vzamem na znanje, sem pa 100% da tistih hlač nebi mogel zapet tud če bi mi 2 pomagala

Popravljeno . Popravil hi-tech
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marko,hvala ti.Sem ze klical v TC.Tako da po sihtu startam gor.Ko pridem nazaj pa porocam in seveda pokazem fotke :)). Upam da se bo dalo za menjavo zmenit.Uposteval bom tvoje nasvete.Hvala se enkrat.Lpm

Pa obvezno imej s sabo tudi želvo!!! Pa še enkrat; imej oblečeno perilo (če ga imaš), tako hlače kot zgornji del. Je potem veliko lažje obleči kombinezon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok hvala :)))

Marko dej še poglej po temo za čelade plis,bom objavil en post da me še tam niso nategnili.Hvala

Popravljeno . Popravil marcc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@marko55 očitno si že veliko kombinezonov probal :), jaz niti ne zato vzamem na znanje, sem pa 100% da tistih hlač nebi mogel zapet tud če bi mi 2 pomagala

Sem probal kar dosti kombinezonov; ampak prvega sem itak izbral napačnega. :grim Tako da to ni nič kaj katastrofalnega... :smoke: Ko pa sem iskal enodelca pa sem se zadevi zares posvetil. Zdej sem pa shujšal za 25kg in bom moral še enkrat čez cel proces. Jeba je ta motoristična... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

prišel glih dam.Torej,zdej je to to.Mogoče malo pretesno...ampak se bo itak raztegnilo.Zdaj imam spodaj podobleko,želvo in ledvični pas.Zdaj je res pajac zelo na knap.Komaj ga zaprem,nase spravim.Ko se oblečem sem zadihan.V ramena fajn špona.Občutek je kot druga koža.Zdi se mi da malo težje diham.Sprobal sem še ostale kombinezone,brez uspeha.Sprobal sem tudi dvodelne kobinezone,ki so mi najmajn pristajali.Namučil sem se,sm čist fuč:) Torej zdaj sem zadovoln.

Hvala prodajalcem za potrpežljivost,sem jih fejst namatral :) Kombinezon sem imel potem oblečen okol 20-30 minut.In tudi na motorjih sem sproboval različne položaje........

Marko,tebi sem dolžan "pir" oz.rundo.Res hvala ti za vse nasvete.Zelo so mi pomagali.Upam da se vidimo kdaj na cesti in kakšno rečemo.

dsc03870.jpg

dsc03871.jpg

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

prišel glih dam.Torej,zdej je to to.Mogoče malo pretesno...ampak se bo itak raztegnilo.Zdaj imam spodaj podobleko,želvo in ledvični pas.Zdaj je res pajac zelo na knap.Komaj ga zaprem,nase spravim.Ko se oblečem sem zadihan.V ramena fajn špona.Občutek je kot druga koža.Zdi se mi da malo težje diham.Sprobal sem še ostale kombinezone,brez uspeha.Sprobal sem tudi dvodelne kobinezone,ki so mi najmajn pristajali.Namučil sem se,sm čist fuč :) Torej zdaj sem zadovoln.

Hvala prodajalcem za potrpežljivost,sem jih fejst namatral :) Kombinezon sem imel potem oblečen okol 20-30 minut.In tudi na motorjih sem sproboval različne položaje........

Marko,tebi sem dolžan "pir" oz.rundo.Res hvala ti za vse nasvete.Zelo so mi pomagali.Upam da se vidimo kdaj na cesti in kakšno rečemo.

LPM

No vidiš, tole je čist druga pesem. Garantiram ti, da se bo kombinezon še malo usedel po tvoji anatomiji. Pa tudi če dobiš kakšnih 5kg plusa bo kombinezon "rastel" s tabo.

Mene sicer lahko letos srečaš na Rakitni ali na Ridah, ampak z dvokolesnikom ki ni na fosilni pogon... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Kupujem ženski dvodelni kombinezon, ki bi ustrezal velikosti 160 cm in 45 kg. Glede na to da je kombinezon za takšne mere zelo težko dobiti, bi prosila če kdo koga pozna, ki prodaja dobro ohranjen rabljen kombinezon.

Hvala za pomoč,

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!