Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Glede varnosti ni takšen problem. Uporaba kevlar niti CE zaščitnikov in pa debelega usnja naredi skoraj vsak kombinezon dokaj varen oz. do neke mere primerljiv s tistimi priznanih znamk. Razlika je predvsem v udobnosti, kroju, zračnosti. Tu pa gre lahko za ogromne razlike. Seveda ne paše vsak kombinezon na vsak životec, ampak ko pa paše, pa je razlika zelo očitna. Gre za podobno zadevo kot pri čeladah.

Ravno nekaj takega sem napisal par strani nazaj.. Kroj in udobje pri MBRju pač še ne more bit primerljiv z enim Dainesom, ki ima glede tega neprimerno več izkušenj. Je pa temu primerna tudi cena. Za tistih 350€ za nov kombinezon, nekdo, ki mu dizajn in udobje ni tako pomembno, pomoije ne bo falil kar se tiče varnosti. Vsak pa sam presodi kolk so mu ti elementi pomembni, oziroma kaj si lahko privošči.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko gdo pove, kje bi lahko dobil kak malo bol poceni kombinezon, eno ali dvodelni, usnjen...

Hvala :)

Lahko se oglasiš v Motobee shopu v LJ ali MB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom pa še jest povedal glede MBR kombinezona:

(Ines ve, ker sem ji ene 6x po dve uri težil v trgovini ;) )

Dizajnersko mi je zelooo všeč, zato sem tudi na vsak način hotel ta kombinezon. Glede kvalitete materiala in izdelave nimam kej rečt....imam pa čudno rit in še kej, pa mi ni in ni pasal, pa da se je*eš....

Pa ne morem reči, da je sfalen kroj... ker sem mogoče jest mersko sfalen :P

... nekomu pa bo najbrž ko ulit...

hotel sem ga kupit, imel denar s sabo, ampak ŽAL, nočem tvegati, da se mogoče ne bo ulegel po meni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ulegel se že bi. Par strani nazaj razlagam, kak sem se komaj spravo not, zdaj pa je kul.

Res pa je, da bi tvoja rit zgledala še bolj čudno v njem. :grim To pa zato, ker ima izredno debelo usnje(mislim, da je dvojno) na predelih zadnjice in bokov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja , dvojno usnje ima na riti, da rjava črtica ne pride vsakič prec skoz, ko se zgodi kaka neumnost na motorju....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je mbr presenetil. pozitivno. Ja, z avijona se vidi, da to ni Dainese, da ni italijanski, in če bi bil jaz serijskih mer, recimo 54, bi si kombinezon gotovo kupil v outletu v Kozini. ampak nisem. sm čist neki drugega.

MBR mi sede. kolena imam na kolenih. zdelava se mi ne zdi napačno sešita in na videz in otip deluje zelo solidno. Malo 90's style je edina zamera. Če je vredn 350? po moje brez mislit.

Pa vseeno.To ni First, je neprimerno bolše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nameravam kupiti nov kombinezon in me zanima če je tale model vreden svojega denarja?

http://www.yogi.si/p...blo-s-moto.aspx

za to fermo nism sicer se slisu tko da nebom govoru drugače pa za tak denar dobiš dobre alpine starsove, berikove, mogoce tudi kaksen dainesev kombinezon

poglej še v louisu (imajo veliko dobre izbire)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsod je kar nekaj razprodaj...se še najde kaj iz leta 08-09 itd. pa cene za njih so kar smešne (A*, Dainese itd.)

fc-moto ne delam reklame...le zadovoljen z nakupom pri njih.

Google je legenda ;)

Popravljeno . Popravil Sky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za to fermo nism sicer se slisu tko da nebom govoru drugače pa za tak denar dobiš dobre alpine starsove, berikove, mogoce tudi kaksen dainesev kombinezon

poglej še v louisu (imajo veliko dobre izbire)

Lp

FLM je znamka od Polota, tako kakor Probiker ali Vanucci od Louisa.. Enkrat probaval en FLM kombinezon v Nemčiji, pa ni deloval slab, ampak glede na cene teh FLM kombinezonov, se da, tako kot praviš, za isti denar dobit v kakšni akciji že Dainesa, Spyka, Alpinestarsa.. Jaz bi raje vzel kaj od tega. Če je pa nekomu ta konkreten model res ušeč, ga je probal in mu nasploh sede, potem pa ni razloga zakaj ne :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti kombineton je v akciji trenutno tako da pride 300€. Sem pa malo pogledal za rabljenimi kombinezoni in sem našel kar nekaj dobrih za manj kot stane tisti kombinezon. Sedaj bi še vas samo prosil če mi lahko povete prednosti in slabosti med tema dvema kombinezonoma.

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_OPREMA/ad.asp?ID=5876874

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_OPREMA/ad.asp?ID=5773032

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej še v louisu (imajo veliko dobre izbire)

Lp

Nimajo ne veliko niti ne dobre, kvečjemu nekaj in za silo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posebno zjahan mi zgleda Dainesov, pa tud drugi ni glih nov - po moje, al pa sta sam slikici slabi. Tisto ker je prlimal predhodnik, pa velik bols zgleda, vendar je pr vseh potreben predhodn detajlni pregled. Pejd probat FLM - ja, je le nov in za tak dnar... Je pa pomembno, da naletis na podkovanega trgovca, da ti pove kaj o pametnem nakupu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prodajam Probiker dvodelni usnjen kombinezon številka 50. Je črne barve z belimi odsevniki in je resnično kot nov. Več info na ZS :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo kako usnjeno žensko obleko za prodat? številke žal ne vem, je pa 170, 55kg...možna menjava za mojo usnjejo obleko Wintex št.50? to bi blo še bolš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo kako usnjeno žensko obleko za prodat? številke žal ne vem, je pa 170, 55kg...možna menjava za mojo usnjejo obleko Wintex št.50? to bi blo še bolš!

neki alpinestarsovega mam js, samo se bojim, da ji bo premajhno... Poglej pod oglase na MS. Glede na to d si primorc, se lahko še kje vidimo pa pogledaš u živo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, ha, tole je že kdo videl?

Dvodelni moški kombinezon Firefox TRACK 1

Motorističen kombinezon Firefox odlikuje trpežno goveje usnje debeline 1,0 - 1,2 mm, lahki, udobni in zračni tekstilni vstavki in raztegljiva območja ter šivi iz preje visoke trdnosti.

Motorističen kombinezon Firefox odlikuje trpežno goveje usnje debeline 1,0 - 1,2 mm, lahki, udobni in zračni tekstilni vstavki in raztegljiva območja ter šivi iz preje visoke trdnosti. Koži prijazna podloga, ki se hitro suši, vam nudi prijeten občutek in maksimalno udobje.

ščitniki:

  • ščitniki ramen, komolcev in kolen, odobreni po evropski normi EN 1621-1, individualno nastavljivi
  • Žep za dodatni ščitnik hrbta in kolkov

Sestava:

  • Zunanji material goveje usnje, raztegljivi aramid (78 % poliamid, 14 % aramid, 8 % elastan), raztegljivi deli (13 % elastan, 87 % poliamid)
  • Tekstilni vstavki 100 % poliester
  • Podloga 100 % poliester

http://www.yogi.si/p-132865-dvodelni-kombinezon-track-1-moski.aspx

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam Hondin 2delni kombinezon (v repsol barvah) st 56 viška.

Je rahlo odrgnjem po enem komolcu, ugodno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, ha, tole je že kdo videl?

Dvodelni moški kombinezon Firefox TRACK 1

Motorističen kombinezon Firefox odlikuje trpežno goveje usnje debeline 1,0 - 1,2 mm, lahki, udobni in zračni tekstilni vstavki in raztegljiva območja ter šivi iz preje visoke trdnosti.

Motorističen kombinezon Firefox odlikuje trpežno goveje usnje debeline 1,0 - 1,2 mm, lahki, udobni in zračni tekstilni vstavki in raztegljiva območja ter šivi iz preje visoke trdnosti. Koži prijazna podloga, ki se hitro suši, vam nudi prijeten občutek in maksimalno udobje.

ščitniki:

  • ščitniki ramen, komolcev in kolen, odobreni po evropski normi EN 1621-1, individualno nastavljivi
  • Žep za dodatni ščitnik hrbta in kolkov

Sestava:

  • Zunanji material goveje usnje, raztegljivi aramid (78 % poliamid, 14 % aramid, 8 % elastan), raztegljivi deli (13 % elastan, 87 % poliamid)
  • Tekstilni vstavki 100 % poliester
  • Podloga 100 % poliester

http://www.yogi.si/p...ck-1-moski.aspx

Vse ostalo še nekako razumem, ampak zakaj bi človek imel na usnjenem kobinezonu tekstil spredaj do prsi to mi pa ni ravno najbolj jasno :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!