Skoči na vsebino

Husqvarna WRE 125


Petzl

Priporočene objave

Imel sem jo letnik 1999 kupil sem novo on je bla še Švedska nato so se pa Italjani vmešal. Super motor za krajšanje prostega časa, takrat je bil to edini motor poleg KTM-a ki ki ni spominjal na tomos ATX-a. Vendar ni ravno za cesto in se okolice doma po nekaj letih naveličaš sem presedlal na bolj gladka kolesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vmešala se je cagiva (MV agusta), leta 2007 jo je kupu BMW, 2013 jo je pa v celoti kupu Pierer industrie ag (k je tut večinski lastnik KTMa) in z novimi modeli bo husqvarna ratala prestižna znamka, cene bodo višje od bivših husabergu, k jih je husqvarna nadomestila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ševedno IZVIRA iz švedske ;D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Preveri, če imata oba mopeda iste plastike na spletni strani www.bikepics.com :)

Sicer pa...se ti ne zdi to veliko? Pokliči v MX Shop in vprašaj, če lahko dobijo. Mogoče bo kaj cenejše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lep pozdrav vsem

Sem lastnik Husqvarne WRE 125 /2008 letnik, kupljene 2010, prvilastnik ;)

Do zdaj ima prevoženih 10 000 Km z vsemi servisi in tudi letos jo čaka veliki servis (menjava ''bata'', olje v menjalniku, svečka, hladilna tekočina, ''air filter'',....). Motor je bil do zdaj nedotaknjen. Lanskoleto pa sem kupil novo resonanco HGS ki pa je bil namenjen za Husqvarno WR 125 oz. CR (ker negdo nepozna razlike), zato sm zadnji del cevi na novo naredil da paše skupaj, zadni lonec pa sem malo skrajšal.

Glede na to da je zdaj izpušni sitem brez nepotrebne ''šare'', se bo potrebno lotiti tudi uplinjača. Namen imam zamenjati glavno ''dizo'' iz 142 na 145 oz. nvem točno ali 148. in seveda zrak (več zraka).

Zanima me kakšne velikosti ''diz'' ste vi uporabili (nikjer nisem tega zasledil) oz. kaj ste še zamenjali oz. nastavili na uplinjaču.

Kar se tiče oljne pumpe jo bom verjto izklopil in odstranil ker jo ne znam nastaviti (2008 letnik ima elektronsko črpalko), sošolcu so na servisu rekli naj v rezervoar dodaja ''štamprle olja'' :hmm:. Kaj menite v tem? In zanima me tudi koliko priporočate mešalno razmerje (olje-gorivo)

Vem da je bilo že veliko napisanega na to temo ampak nikoli nisem zasledil podrobnosti (mogoče sem spregledal), zato upam da nebom smetil po forum z vprašanji.

 

Hvala za odgovore

 

Lp 1/2'' ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem

Sem lastnik Husqvarne WRE 125 /2008 letnik, kupljene 2010, prvilastnik ;)

Do zdaj ima prevoženih 10 000 Km z vsemi servisi in tudi letos jo čaka veliki servis (menjava ''bata'', olje v menjalniku, svečka, hladilna tekočina, ''air filter'',... .). Motor je bil do zdaj nedotaknjen. Lanskoleto pa sem kupil novo resonanco HGS ki pa je bil namenjen za Husqvarno WR 125 oz. CR (ker negdo nepozna razlike), zato sm zadnji del cevi na novo naredil da paše skupaj, zadni lonec pa sem malo skrajšal.

Glede na to da je zdaj izpušni sitem brez nepotrebne ''šare'', se bo potrebno lotiti tudi uplinjača. Namen imam zamenjati glavno ''dizo'' iz 142 na 145 oz. nvem točno ali 148. in seveda zrak (več zraka).

Zanima me kakšne velikosti ''diz'' ste vi uporabili (nikjer nisem tega zasledil) oz. kaj ste še zamenjali oz. nastavili na uplinjaču.

Kar se tiče oljne pumpe jo bom verjto izklopil in odstranil ker jo ne znam nastaviti (2008 letnik ima elektronsko črpalko), sošolcu so na servisu rekli naj v rezervoar dodaja ''štamprle olja'' :hmm:. Kaj menite v tem? In zanima me tudi koliko priporočate mešalno razmerje (olje-gorivo)

Vem da je bilo že veliko napisanega na to temo ampak nikoli nisem zasledil podrobnosti (mogoče sem spregledal), zato upam da nebom smetil po forum z vprašanji.

 

Hvala za odgovore

 

Lp 1/2'' ;)

Kar se tiče glavne dize boš moral sam sprobat, na samem vplinjaču lahko nastavljaš mešanico - razmerje benzin zrak samo za prosti tek in malo ima tudi vplivava na prehod pri pospeševanju tako imenovana delna obremenitev. Mešanico boš moral delati kar točno sicer ti bo kmalu zaribal ali pa preveč kadil-pacal svečko! Mešanica naj bi bila vsaj(in to če boš uporabljal kvalitetno olje) 2%-tna z slabšim oljem pa 4%-tna !    

 

2%  =  1 dl okja na 5l benzina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bremzer hvala za odgovor

Potemtakem naj menjam samo glavno dizo z 1 ali 2-3 številke večjo, nastavljam po postoku in kontroliram vžigalno svečko, da bo lepe čokoladne rjave barve, na njej pa ne sme biti mokrih ostankov goriva.

Upam da sem si prav zamisliv tole, če je kaj narobe naj me prosim negdo popravi.:

 

fotografija2412.jpg

 

 

Uporabljam pa olje Motul 2T 710 Ester, upam da je dovolj kvalitetno za 2% mešanico. Mogoče gdo ve v kakšnem razmerju meša originalno nastavljena črpalka? 1.5% ?

 

Lp 1/2''

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bremzer hvala za odgovor

Potemtakem naj menjam samo glavno dizo z 1 ali 2-3 številke večjo, nastavljam po postoku in kontroliram vžigalno svečko, da bo lepe čokoladne rjave barve, na njej pa ne sme biti mokrih ostankov goriva.

Upam da sem si prav zamisliv tole, če je kaj narobe naj me prosim negdo popravi.:

 

fotografija2412.jpg

 

 

Uporabljam pa olje Motul 2T 710 Ester, upam da je dovolj kvalitetno za 2% mešanico. Mogoče gdo ve v kakšnem razmerju meša originalno nastavljena črpalka? 1.5% ?

 

Lp 1/2''

Originalno razmerje je kar 2 % postojijo še boljša olja z raznimi teflonskimi dodatki, ki so namenjeni še boljšemu mazanju še sploh, ko se z mašino zavira vozi npr:navzdol dlje časa brez plina ! Najbolje vidiš, če ti dovolj maže ne po svečki ampak nakoncu izpuha se mora videti malo ostankov olja malo naj bi bil zamaščen ! Za svečko je pravilno,da je lepa rujavkasta samo,če je svečka pravilne toplotne vrednost se sama čisti(sepravi dovolj izgori)in zato po svečki ne boš ugotovil ali se mašina dovolj maže !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bremzer in @LoloMen hvala

Hmm :hmm: upam da bom po izpuhu lahko razločil ali je mešanica dovolj bogata, saj mi je trenutno odvečno olje iztekalo skozi cevke, ki visita iz RC izpušnih ventilov (če sem prav videl). Ker trenutno, ko sem odprl zadnji lonec je bil brez kapljice odvečnega olja (suh samo saje).

Če potemtakem mešam 2% oz. 2.25% bi z Mutolom 710 moralo delovati. Glede na to da so moji prijatelji delali 2,5% mešanico z 710 za cross motorje 125ccm z 40KM. Bi moja Husqvarna, ki ni tunirana morala brez težav delati z 2%!!

Moje mnenje glede na to, da je izpušni sistem prinesel slabih 5KM (iz 15KM na 20KM) se mi zdi da zadeva ni tako navita, da bi moral posegati po vrhunskih oljih za 30€/l (morda se motim  :glare: )

Kaj pa oljnimi črpalkami kako ste to rešili? (odklopiti-neodklopiti ? HELP ?)

Upam da ne sprašujem preveč :/

 

Lp 1/2''

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm v 10L tank (rezerva ni všteta) dau 2dcl olja iz merice, za povrh pa še malo, ampak res malo (~0,5dcl) na uč dolitega. Uporablu sm pa castrol racing 2t. Če bo premočna mešanca ti bo začela krivina mal rjavet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

 

Imam še eno vprašanje zanima me kaj je na sliki (obkroženo z rdečo), vem da je nekakšno potenciometersko stikalo. Ali je to stikalo namenjeno RC ventilu, ali je namenjen oljni črpalki ?

Prosim za pomoč :)

 

fotografija2427.jpg

 

 

Lp 1/2''

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

zdravo  

 

dejte mi mal pomagat  kolega mi ponuja husqvarno wr 125 letnik 2000   motor je v nulo zrihtan pravkar je naredu generalko tko da mašina je  ko nova kar bi na motorju menjal so gume ker jaz rabim motor za v hosto  tuki ma pa enduro gume  gor ampak to ni panike bomo zamenjali :)    no vglavnem zanga hoce 1400€  kaj pravte je solidna cena al predrago ?  

 

drugace mam namen pocakati do spomladi in kupit 250 2t krosa al pa 125   samo malo  se zanimam za tole husqvarno k vem da je ustimana      pa še povejte kolk ma to kej km ?

 

evo pa slikca na hitr http://prntscr.com/3z2kdu

Popravljeno . Popravil norc123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

servus,

 

mogoče kdo ve kje se da kupit v sloveniji bat za wre letnik 1997?

naj bi bil isti kot za cagivo mito flat top.

 

lp,

rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 1 leto pozneje...
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!